MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Politika

Notices

Politika Za rasprave bez vrijedjanja

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 18-10-09, 10:13   #1
Obama
MiM team Forumaš

Obama's Avatar

Registrovan: Nov 2007
Obama nepoznate kvantitete u ovom trenu
Default Izvjestaj EK o napretku CG 2009

Ima li ko ovaj izvjestaj da okaci dokument ili link da vidimo sto napisase o nama
Obama is offline  
Reply With Quote
Old 21-10-09, 15:50   #2
Obama
MiM team Forumaš

Obama's Avatar

.........?
Obama is offline   Reply With Quote
Old 21-10-09, 18:22   #3
wawy
MiM team Guru

Registrovan: Apr 2008
wawy nepoznate kvantitete u ovom trenu

cini mi se da CGO izbaca prvi na sajt kad bude dostupan siroj javnosti, bar je tako bilo prosle godine, imali su prvi kompletnu nasu i englesku verziju ako se ne varam
wawy is offline   Reply With Quote
Old 21-10-09, 18:36   #4
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Registrovan: May 2007
Nabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auru

Ima ga ja. E-mail na pp svi zainteresovani i dobiće englesku verziju.

Lumpenproletarijat, ta pasivna trulež najdonjih slojeva starog društva, biće delimično ubačen u pokret proleterskom revolucijom, ali će se po čitavom svom životnom položaju radije dati potkupiti za reakcionarna rovarenja.
Iz komunističkog manifesta.

Ne potcjenjujem ničije predispozicije za bavljenje politikom, ali treba znati da u društvima kao što je crnogorsko, harizmu često održava jedna pokorna struktura, koja brani njegovu harizmu zarad očuvanja sopstvenih interesa i želje da bude blizu vođe, predstavljajući sebe kao nezavisne posmatrače

Nevjerovatan je broj tzv. “nevladinih organizacija” u Crnoj Gori, bore se za prava tuljana, sibirskih tigrova, vjeverica, homoseksualaca, za čiste plaže, orlove i sokolove, trudnice, slijepce i osobe sa ravnim tabanima. To je znak da Crna Gora postaje moderna i civilizirana država ?
Nabuko is offline   Reply With Quote
Old 21-10-09, 18:56   #5
Obama
MiM team Forumaš

Obama's Avatar

imas li nasu verziju ili samo EN
Old 21-10-09, 19:04   #6
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Nabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auru

Samo EN.

Lumpenproletarijat, ta pasivna trulež najdonjih slojeva starog društva, biće delimično ubačen u pokret proleterskom revolucijom, ali će se po čitavom svom životnom položaju radije dati potkupiti za reakcionarna rovarenja.

Ne potcjenjujem ničije predispozicije za bavljenje politikom, ali treba znati da u društvima kao što je crnogorsko, harizmu često održava jedna pokorna struktura, koja brani njegovu harizmu zarad očuvanja sopstvenih interesa i želje da bude blizu vođe, predstavljajući sebe kao nezavisne posmatrače

Nevjerovatan je broj tzv. “nevladinih organizacija” u Crnoj Gori, bore se za prava tuljana, sibirskih tigrova, vjeverica, homoseksualaca, za čiste plaže, orlove i sokolove, trudnice, slijepce i osobe sa ravnim tabanima. To je znak da Crna Gora postaje moderna i civilizirana država ?
Old 21-10-09, 20:36   #7
Obama
MiM team Forumaš

Obama's Avatar

imam ja EN, treba mi nasa, dusa je prevoditi
Old 21-10-09, 20:44   #8
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

A što ima da se prevodi: " a progress" "some progress", "limited progress" i sve što više manje znamo. Birokratski dokument kakav smo se već navikli da gledamo. Meni upade u oči izostanak regulacije na finansijskom tržištu i rast problema sa drug.

Old 21-10-09, 21:32   #9
autodijagnostika
MiM team Početnik

Registrovan: Mar 2008
autodijagnostika nepoznate kvantitete u ovom trenu

men zanima kako EK provjerava ove 'progresse'
mene se cini da oni samo citaju statisticke nerealne podatke koje nasa vlada pravi
autodijagnostika is offline   Reply With Quote
Old 22-10-09, 16:48   #10
Superwoman
MiM team Forumaš i po'

Superwoman's Avatar

Registrovan: Mar 2007
Superwoman na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by autodijagnostika View Post
men zanima kako EK provjerava ove 'progresse'
mene se cini da oni samo citaju statisticke nerealne podatke koje nasa vlada pravi
hahaha, kad prodju a vide da ispred vlade nema nikog da strajkuje onda je progress, kad ih j enekoliko onda je limited progress a kad ih je puno onda je no progress...sve je odokativno....
Old 22-10-09, 18:46   #11
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

Registrovan: Sep 2007
Bonja the Zmaj na dobrome putu

generalno, izvjestaj polako gubi jasne kvalifikacije iz Studije izvodljivosti (kada je npr notirana veza izmedju drzavnih organa i org. kriminala), i sada se prelazi na suptilni diplomatski rjecnik - koji nasim politicki predvodnici uglavnom ili ne razumiju ili ne umiju da priblize gradjanima.

Sve te fraze o additional efforts needed ili limited progress su veoma jasne u visokim krugovima, ali...
Bonja the Zmaj is offline   Reply With Quote
Old 05-11-09, 21:58   #12
writer
MiM team Početnik

writer's Avatar

Registrovan: Feb 2007
writer nepoznate kvantitete u ovom trenu

A sto cemo mi niski krugovi, sto ne razumijemo te nijanse nepoznate i prevodiocima,i predovdnicima, ha, ha.... E mi jadni, sto nista lise berzanskih izvijesca ne kapiramo, a ni njih bogome
writer is offline   Reply With Quote
Old 06-11-09, 08:58   #13
Calathea
MiM team Expert

Calathea's Avatar

Registrovan: Jan 2007
Calathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjem

E, čuješ, jesi li se to i ti prijavila u neznavene... Folirantu jedan!
Old 06-11-09, 09:46   #14
writer
MiM team Početnik

writer's Avatar

Registrovan: Feb 2007
writer nepoznate kvantitete u ovom trenu

Quote:
Originally Posted by Calathea View Post
E, čuješ, jesi li se to i ti prijavila u neznavene... Folirantu jedan!
A što ću ja, poslije toliko protraćenih godina kao pametnica, konačno ukapirala da je bolje da se pravim neznavena
writer is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
2009, izvjestaj, napretku

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules