MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Umjetnost i kultura > Književnost i lingvistika

Notices

Književnost i lingvistika Malo o književnosti, kulturi jezika, govoru i svemu što nas zanima vezano za narječja.

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 08-09-10, 09:16   #41
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

ja mnim e su to marame, te su nosile zene preko glave
P.S.Evo reče kolega na vr' mene...
Old 08-09-10, 09:17   #42
zagorski
N.N.

zagorski's Avatar

Registrovan: Aug 2007
zagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjem
Send a message via Yahoo to zagorski

E to je druga stvar ako je jašmak...to već ima kod Škaljića
Attached Images
File Type: jpg captured.jpg (33.6 KB, 5 views)
zagorski is offline   Reply With Quote
Old 08-09-10, 09:18   #43
Arkhetren
MiM team Forumaš i po'

Arkhetren's Avatar

Registrovan: Apr 2009
Arkhetren na dobrome putu

Nego, mene zanima porijeklo riječi "problem" u svim našim balkanskim jezicima, nekoć samo srpsko-hrvatsko-jugoslovenskom. Već imam jedno objašnjenje ali me zanima i vaše, pa ko zna.
Arkhetren is offline   Reply With Quote
Old 08-09-10, 09:33   #44
zagorski
N.N.

zagorski's Avatar

zagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjem
Send a message via Yahoo to zagorski

Vjerovatno zato što i sama riječ problem potiče sa Balkana, to jest iz Grčke.
zagorski is offline   Reply With Quote
Old 08-09-10, 10:04   #45
beli54nl
MiM team King / Queen

beli54nl's Avatar

Registrovan: Jun 2010
beli54nl ima famoznu aurubeli54nl ima famoznu aurubeli54nl ima famoznu aurubeli54nl ima famoznu aurubeli54nl ima famoznu aurubeli54nl ima famoznu auru

U jedno recenici "Dervis i smrt" Selimovic u opisu zene kaze:"Ova zena imala je neku posebnu snagu koja nije njena vec soja kome je pripadala.Njen stav i njeni pokreti,sigurni,zapovjednicki (tako mi je pokazala da sjednem),izgledali su ublazeni,umeksani necim sto nisam znao da odredim,dugom navikom,mekanim sjajem surmom osjecenih ociju u prorezu JASMAKA,rukom sto je savijena kao labudov vrat drzala jedan kraj tkanine,cudnom drazi sto izbija iz nje kao carolija".

Ja sam predpostavljo da se radi o nekom odevnom predmetu ali nisam znao o kojem se radi tacno.Hvala vam.

beli54nl is offline   Reply With Quote
Old 08-09-10, 10:29   #46
Watchman
MiM team King / Queen

Watchman's Avatar

Registrovan: Jan 2010
Watchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čeka

You`re wellcome
Watchman is offline   Reply With Quote
Old 08-09-10, 22:59   #47
Arkhetren
MiM team Forumaš i po'

Arkhetren's Avatar

Registrovan: Apr 2009
Arkhetren na dobrome putu

Evo da objasnim:

Pitao sam Inoslava Beškera za poreklo reči "Problem" . Evo šta mi je odgovorio: ( citat )

- „Problem“ je antički grecizam, sastavljen od prijedloga „pro“ (naprijed, ispred sebe) i glagola „ballo“ (bacam, hitam – odatle balistika), „proballo“ ...onda znači: hitam preda se, pa je grčka imenica „problema“ ono što je naprijed bačeno, što naprijed (i)skače, stoga i rt, glavica, greben; u sekundarnom značenju oružje, koplje; u tercijarnom značenju i nabačeno pitanje, pitanje koje iskače: problem. -
Arkhetren is offline   Reply With Quote
Old 29-10-10, 22:06   #48
Watchman
MiM team King / Queen

Watchman's Avatar

Watchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čeka

Ortov

Kao...Nigđe je viđet’ ortov ne može
I što se ljud’ma obraća strože,
Oni ga vole sve više, jače
Old 18-11-10, 19:20   #49
Watchman
MiM team King / Queen

Watchman's Avatar

refresh
Old 12-01-11, 19:57   #50
Watchman
MiM team King / Queen

Watchman's Avatar

Quote:
Originally Posted by Watchman View Post
Ortov

Kao...Nigđe je viđet’ ortov ne može
I što se ljud’ma obraća strože,
Oni ga vole sve više, jače
Refresh??
Old 11-10-11, 10:46   #51
Yello
Hejter.

Yello's Avatar

Registrovan: Aug 2008
Yello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjem

Šta tačno znači 'kastig'?
Yello is offline   Reply With Quote
Old 11-10-11, 12:43   #52
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

Sramota kastiguljo jedna
i da je keks korjen svega
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Old 11-10-11, 13:03   #53
Yello
Hejter.

Yello's Avatar

Yello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjem

Hvala na informaciji, (gej)lijo
Old 11-10-11, 13:07   #54
Vendy
MiM team King / Queen

Registrovan: Jan 2007
Vendy has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by Yello View Post
http://vukajlija.com/kastig/189826
Vendy is offline   Reply With Quote
Old 11-10-11, 13:21   #55
nisan
charlie

nisan's Avatar

Registrovan: Nov 2007
nisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Yello View Post
ako za osobu kažeš da je kastig, to ti je skoro isto kao da si mu rekla da je "uncut"

nisan is offline   Reply With Quote
Old 11-10-11, 14:01   #56
Yello
Hejter.

Yello's Avatar

Quote:
Originally Posted by nisan View Post
ako za osobu kažeš da je kastig, to ti je skoro isto kao da si mu rekla da je "uncut"
Hvala, sad mi je mnooogo jasnije
Old 28-02-12, 01:02   #57
HastaLaVista
MiM team Početnik

HastaLaVista nepoznate kvantitete u ovom trenu

sta znaci kad vam neko kaze
- dimljavina

i sta znaci kad se kaze za neku osobu
- da je prodimila

mislim stvarno ne znam
Old 28-02-12, 01:30   #58
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Registrovan: Dec 2010
Lady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čeka

Pojma nemam, javi kad saznas,
bilo bi mi zanimljivo da znam.

Verovatno nesto sto je sveze izmisljeno!

Last edited by Lady of Rohan; 28-02-12 at 01:31..
Lady of Rohan is offline   Reply With Quote
Old 08-03-12, 14:13   #59
Demo
MiM team Guru

Demo's Avatar

Registrovan: Sep 2010
Demo has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by HastaLaVista View Post
sta znaci kad vam neko kaze
- dimljavina

i sta znaci kad se kaze za neku osobu
- da je prodimila
Dimljavina ne znam što je, a ovo drugo mi je već poznato.
Kaže se da je neko prodimio kad svi vide da se dotični dobro iznervirao, iako to pokušava prikriti, a samo što mu od bijesa para ne izlazi na uši.
Demo is offline   Reply With Quote
Old 09-03-12, 02:37   #60
HastaLaVista
MiM team Početnik

HastaLaVista nepoznate kvantitete u ovom trenu

Quote:
Originally Posted by Demo View Post
Dimljavina ne znam što je, a ovo drugo mi je već poznato.
Kaže se da je neko prodimio kad svi vide da se dotični dobro iznervirao, iako to pokušava prikriti, a samo što mu od bijesa para ne izlazi na uši.
hvala

Tags
nepoznato, riječi, značenje

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules