MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Ljubav

Notices

Ljubav Podsjeti me sto to bjese svaki dan ;)

Rezultati ankete: Dali vas smeta ako vaš/a partner/ka pozdravlja svoje poznanike suprotnog spola?
da 1 6.25%
ne 15 93.75%
Glasači: 16. You may not vote on this poll

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 23-08-09, 13:03   #21
The cheljade
Bez piva ne biva!

The cheljade's Avatar

Registrovan: Mar 2009
The cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auru

Mozda ima "putera na glavi" zbog nekog drugog

Ima ljudi čiji je život trag vrelog železa u tle utisnut. Gde stupe, pod njima gori. Kad minu, dim spaljene zemlje dugo još vređa oči. Oni su kao zvezde čije rađanje vidimo milionima godina pošto su zgasle ali ga nikad ne čujemo. Smrt starog sunca izgleda kao rađanje novog; umiranje ovakvih ljudi uvek je rađanje novog i neizvesnog. Oni su bića Vatre. Vatra je njihov Element. Njihova priroda i sudbina.
B. Pekić
The cheljade is offline   Reply With Quote
Old 23-08-09, 13:20   #22
Tiga
MiM team Guru

Tiga uskoro postaje slavanTiga uskoro postaje slavan

To je na prvom mestu nekultura. Jasno je da ne želi da njegova žena ili ti vidite njegove skrivene želje, a takvim ponašanjem je postao providan.
Uživaj. Izbegavaj ga na pauzi za kafu, videćeš kako će da se začudi!
Tiga is offline   Reply With Quote
Old 23-08-09, 14:21   #23
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Registrovan: Sep 2008
nihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu auru
Send a message via Skype™ to nihil

Nekad mi je to smetalo, a sada tome ne pridajem neku posebnu pažnju. Ljudi sa kojima sam dobar me ili uvijek primijete ili se naknadno razjasnimo ako je bilo štogod da ne valja. Ostali ljudi, koje poznajem, kako koji, neko se javlja formalno, neko pravi teatar od javljanja, neko se javi kad mora, neko jedva primjetno, neko se ne javlja gotovo nikako, neko kako kada itd. iako smo pili kafu ili pričali više puta. No, ima jedna grupa ljudi koja očekuje da im se prvi javiš, pa se prave da te ne vide. Uglavnom, svejedno mi je da li će mi se javiti ove koje slabije poznajem ili ne. Kako god hoće, njihova stvar. Ja se onima koje slabije poznajem javim kada nam se sastanu pogledi i vidim da i oni to žele. Ako ne gledaju put mene obično se ne javim. ... Nije bitno ...
Old 23-08-09, 15:30   #24
zagorski
N.N.

zagorski's Avatar

Registrovan: Aug 2007
zagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjem
Send a message via Yahoo to zagorski

Quote:
Originally Posted by ginger View Post
a znaš u čemu je problem- nakraju ispada da je ta njegova partnerka toliko okej osoba i liberalna (recimo to tako ako ćemo posmatrat taj fenomen nepozdravljanja) a da ne govorimo koliko je daleko od kvazi ljubomore
mislim i to da je problem njemu u glavi a ne u partnerkinoj ljubomori
Otkud ti možeš znati kakva je ona u 4 oka sa njim. Često su patološki ljubomorne osobe pred svjedocima okej osobe, a kad ostanu nasamo sa partnerom je*u mu sve po spisku i ogade mu i život i vezu bolesnim sumnjama i unakrsnim ispitivanjima
zagorski is offline   Reply With Quote
Old 23-08-09, 16:41   #25
ginger
MiM team Forumaš i po'

ginger's Avatar

Registrovan: May 2008
ginger na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by nihil View Post
Nekad mi je to smetalo, a sada tome ne pridajem neku posebnu pažnju. Ljudi sa kojima sam dobar me ili uvijek primijete ili se naknadno razjasnimo ako je bilo štogod da ne valja. Ostali ljudi, koje poznajem, kako koji, neko se javlja formalno, neko pravi teatar od javljanja, neko se javi kad mora, neko jedva primjetno, neko se ne javlja gotovo nikako, neko kako kada itd. iako smo pili kafu ili pričali više puta. No, ima jedna grupa ljudi koja očekuje da im se prvi javiš, pa se prave da te ne vide. Uglavnom, svejedno mi je da li će mi se javiti ove koje slabije poznajem ili ne. Kako god hoće, njihova stvar. Ja se onima koje slabije poznajem javim kada nam se sastanu pogledi i vidim da i oni to žele. Ako ne gledaju put mene obično se ne javim. ... Nije bitno ...
to je nešto drugo.. znam i ja takve..i boli me đon za njih...to su često starije osobe koje očekuju da ih ti (mlađi) prvi pozdraviš,ili mogu biti i mlađe osobe koje su iz raznoraznih razloga takve..no to sad nije ni bitno

ovdje navodim primjer(e) koji su većina isti- riječ je o poznaniku koji kada je sam ili u društvu svojih (muških)prijatelja (to sam zaboravila navest, a bitno je vidim) "skače na mene" da bi pozdravio ili maše već iz daljine

to je različito- nemože se reć da taj spada u skupine koje ti navodiš

znači- stvar je isključivo u prisutnosti njegove partnerke
Old 23-08-09, 16:45   #26
ginger
MiM team Forumaš i po'

ginger's Avatar

ginger na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by zagorski View Post
Otkud ti možeš znati kakva je ona u 4 oka sa njim. Često su patološki ljubomorne osobe pred svjedocima okej osobe, a kad ostanu nasamo sa partnerom je*u mu sve po spisku i ogade mu i život i vezu bolesnim sumnjama i unakrsnim ispitivanjima
da dobro..imaš pravo

to se nemože znat

ali pobogu pa šta treba pi*dit oko pozdravljanja

ne razumijem kakve su to partnerke

mene to nije nikad smetalo

mislim i to da oni pretjeruju glede toga- nisu se nikada niti doveli u situaciju da pred svojom dragom pozdrave neku drugu, baš iz opreza-straha od njene reakcije
Old 23-08-09, 16:53   #27
ginger
MiM team Forumaš i po'

ginger's Avatar

ginger na dobrome putu

evo i anketa je tu pa da vidimo vaša mišljenja...
Old 23-08-09, 21:48   #28
trtko
MiM team Početnik

Registrovan: Jul 2009
trtko na dobrome putu

U prolazu ne smije od zene nekoga pozdraviti? e fukare
trtko is offline   Reply With Quote
Old 23-08-09, 22:41   #29
Tiga
MiM team Guru

Ne bih da cepidlačim, ali...

Anketa nije dobro postavljena. Ne samo da mi ove pravopisne greške bodu oči, nego mi nije jasno ko bi odgovorio sa da?
Old 24-08-09, 11:36   #30
ginger
MiM team Forumaš i po'

ginger's Avatar

ginger na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Tiga View Post
Ne bih da cepidlačim, ali...

Anketa nije dobro postavljena. Ne samo da mi ove pravopisne greške bodu oči, nego mi nije jasno ko bi odgovorio sa da?
predloži bolju varijantu
Old 24-08-09, 11:44   #31
MirIam
Put Your Lights On

MirIam's Avatar

Registrovan: Oct 2007
MirIam uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by trtko View Post
U prolazu ne smije od zene nekoga pozdraviti? e fukare
Na šta liči ovo? Kako podseća na damu....
Old 24-08-09, 12:32   #32
BlackWoman
MiM team Expert

BlackWoman's Avatar

Registrovan: Aug 2006
BlackWoman has disabled reputation

Quote:
neki vaš kolega sa posla, prijatelj-poznanik, (dakle bilo koja muška osoba s kojom nije bilo nikakvog emotivno-seksualnog zbližavanja) šeta po gradu sa svojom partnerkom
sretne vas...

...ne pozdravi vas-gleda u stranu..i tako kako to već ide kada se izbjegava pozdrav

do podneva je s vama na poslu (na odmoru) pio kafu ..

kako reagirate na to?

jel vam to smeta?

zašto se to dešava?

zar je tako teško uputiti pozdrav poznanici u prolazu?

što se to tako strašno riskira ako se pozdravi?
ostavit će ga družica?
Naravno, dešavalo se i ja mu sutra na poslu kažem "Jajaro!"
Jadan je i bijedan svako ko dozvoli da zbog bolesne ljubomore partnera ne smije uputiti jedno najobičnije "Zdravo!"
Old 24-08-09, 22:12   #33
Tiga
MiM team Guru

Quote:
predloži bolju varijantu
Npr. "Da li vam smeta kada vas poznanik ne pozdravi na ulici?"
Reply

Tags