MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Umjetnost i kultura > Književnost i lingvistika

Notices

Književnost i lingvistika Malo o književnosti, kulturi jezika, govoru i svemu što nas zanima vezano za narječja.

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 06-06-09, 12:00   #21
Krpica
MiM team Početnik

Registrovan: Apr 2009
Krpica nepoznate kvantitete u ovom trenu

Robinson Kruso - kako sam bila ponosna dok sam je čitala...
Pitaju me odrasli šta radim i čega se igram - a Ja im odgovaram NE igram se, ČITAM!
Old 06-06-09, 12:19   #22
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

mislim da je u pitanju bila 'Priche partizanke' od Copica...tj. tata mi je chitao
Old 29-08-11, 13:19   #23
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

Registrovan: Feb 2007
pehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelu

Cini mi se da su bile bajke...
pehar is offline   Reply With Quote
Old 03-09-11, 23:35   #24
teky
MiM team Expert

teky's Avatar

Registrovan: Apr 2010
teky dragulj među dragim kamenjemteky dragulj među dragim kamenjemteky dragulj među dragim kamenjemteky dragulj među dragim kamenjemteky dragulj među dragim kamenjemteky dragulj među dragim kamenjemteky dragulj među dragim kamenjemteky dragulj među dragim kamenjemteky dragulj među dragim kamenjemteky dragulj među dragim kamenjemteky dragulj među dragim kamenjem

Joj kad se sjetim,tek kada sam naučila da čitam pronašla sam neđe po kući knjigu Guliverova putovanja, prije toga sam gledala crtani film i "morala" sam da je pročitam . Sjećam se da mi je mama rekla kao da podvlačim rečenice koje mi se dopadaju i kada nešto pročitam da dođem da joj prepričam. Ja sam naravno čitala,a pojma nisam imala šta čitam,pa sam kada bih mami prepričavala izmišljala silne priče,ali mi je pomagao prethodno odgledani crtani film,a tek rečenice koje sam podvlačila show. I danas kada uzmem tu knjigu pa vidim šta sam podvlačula,slatko se ismijem .
A kada je počelo đačko doba,prvo sam pročitala Bajku o ribaru i ribici,znam da sam bila zaluđena tom pričom i svima je danima prepričavala ,onda je bio Mačak Toša,muku sam mučila sa njim,no dobro....Slatka su to vremena bila

"...al' zumbuli su zumbuli,
a ruza je ruza
pa da na kraj sveta iznikne..."

Last edited by teky; 03-09-11 at 23:39..
teky is offline   Reply With Quote
Old 26-10-11, 16:25   #25
Rax777
MiM team Početnik

Registrovan: Nov 2009
Rax777 na dobrome putu
Smile

'Tim lavlje srce' ,predivna knjižica,'Robinson Kruso' takođe...
Rax777 is offline   Reply With Quote
Old 26-10-11, 17:10   #26
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Registrovan: Dec 2010
Lady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čeka

Ako ne mislim na bajke i slikovnice koje su mi drugi čitali i zbirčica dečje poezije, pa i dečje enciklopedije koje sam gutala, mislim da su to bile 'Bajke' Desanke Maksimović, a zatim 'Ruske narodne bajke' i 'Šekspirove priče' Čarlsa i Meri Lem.

Bilo je od početka jasno kuda idem.

Last edited by Lady of Rohan; 26-10-11 at 19:18..
Lady of Rohan is offline   Reply With Quote
Old 01-03-12, 13:55   #27
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

Registrovan: Dec 2011
arwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Originally Posted by Tiga View Post
Ne znam da li je to bila prva knjiga koju sam pročitala, ali ostavila mi je veliki utisak. Zvala se " Lažeš Melita ", nema šanse da se setim pisca. Radilo se o devojčici koja je sklona laganju. Kada sam vraćala knjigu, bibliotekarka me je pitala :" Jel lepo lagati?", a ja sam se zbunila i rekla da jeste, što nije bilo u skladu da pročitanom knjigom. Mislim da je to bio 2. ili 3. razred osnovne škole.
Pisac je Ivan Kusan.
Old 01-03-12, 13:57   #28
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

Registrovan: Dec 2011
arwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjem

Moja prva samostalno procitana knjiga je mala slikovnicica Tko je ukrao sir.

I dan-danas je cuvam.
Old 01-03-12, 21:41   #29
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

Ima li sto snjege rec na ovoj temi, moze li zaboga......
i da je keks korjen svega
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Old 01-03-12, 23:05   #30
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by Krpica View Post
Robinson Kruso
Takođe, a sledeća je bila "Priče iz davnina - Regoč"
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 01-03-12, 23:09   #31
nisan
charlie

nisan's Avatar

Registrovan: Nov 2007
nisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu auru

evo se ponavljam: Robinzona Krusoa
pa, sigurno 5-6 puta... kad god mi je bilo dosadno nedeljom poslepodne, ja sam ga iznova čitala

nisan is offline   Reply With Quote
Old 01-03-12, 23:14   #32
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

Postoje li nekoliko verzija Robinzona Krusoa? Sjecam se da sam cita kako je dosta stvari Robinzon pokupio sa nasukanoga broda, a drugi put kako je bez idje icega stvara ili je to bila jos jedna u nizu losa vutra?
Old 01-03-12, 23:16   #33
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Bilo je nekoliko nasukanih brodova, sa predzadnjeg je pokupio dosta stvari.
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 01-03-12, 23:19   #34
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

E ne znam, ubijedjen sam da sam dvije verzije procita, jedna je dosta kraca, ko ce ga znat
!
Reply

Tags
knjiga, pročitana, prva

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules