MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Roditeljski kutak

Notices

Roditeljski kutak Savjeti za roditelje

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 21-02-13, 00:23   #21
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

Registrovan: Mar 2008
sneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu auru

ja bih rekla da mi djeci poklanjamo svo raspoloživo vrijeme, ali ipak se vrlo često ispostavi da je to svega par sati kad se uopšte strefimo zajedno kod kuće...pitanje je koliko dnevno vremena provedemo sa svojom djecom igrajući se, šetajući, razgovarajući?

Sjećam se kako sam uživala gledajući moju majku koja sjedi na podu sa mojom djecom i satima se igra sa njima....ja se ne mogu pohvaliti da sam to radila! Ne zato što nijesam htjela, jednostavno nijesam imala vremena!
Jedino vrijeme koje se mogu pohvaliti da sam sa njima provodila i koej je bilo samo, samo naše, i svima nam omiljeno, je vrijeme kad ih okupam i legnem u krevet i onda priča za laku noć koja je znala bogme i preko sat vremena da potraje uz smijanje, pjevanje, golicanje ma urnebes po sobi!

Da ne bih bila pogrešno shvaćena, ja sam uz svoju djecu bila skoro pa 24 sata! Sreća što je moj posao takav pa sam radila onda kad oni zaspu, tako da je zbilja sve vrijeme bilo njihovo, ali šta to znači???
Da li je njihovo ako se oni igraju a ja ribam kupatilo, širim veš, usisavam, kuvam ručak? Da li je njihovo ako idem u grad s drugaricom na kafu a vodim njih sa sobom???? Da li je njihovo ako ja radim 3 mjeseca na moru, oni su sa mnom, ali ja radim, a oni moraju da se povinuju nekim pravilima koja moj angažman zahtijeva?
Da li je njihovo ako idem na frozuru i kod kozmetičara a njih kaznim da sjede u salonu jer ja hoću s njima vrijeme da provedem??? Naravno da nije!
Njihovo je samo ono vrijeme koje sam samo njima posvetila, a danas jako žalim što nije bilo mnogo više takvog vremena iako se ja mogu pohvaliti da sam bila svjedok prvog koraka, prve riječi, prvog zubića apsolutno svega u životu moje djece, i prvog dana u školi, i u vrtiću i prve injekcije i sirupa i poklona....naravno, hvala fleksibilnom poslu što je tako, ali svejedno, kao odgovor na ovu temu mislim da mi kao roditelji djeci posvećujemo manje vremena nego što njima treba

p.s. uvijek sam se divila jednoj mojoj tetki (svegaa par godina je od mene starija) koja je svom jedinom djetetu bukvalno svaki svoj sekund posvećivala na uštrb ručka, spremne kuće, bilo kakvih obaveza! Ali zbilja, lom joj je bio po kući, ali je ona sjedjela na patosu sa svojim sinom i crtala...bilo je tu i po tepihu, i po zidu, ali koga briga
Old 21-02-13, 16:12   #22
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

Registrovan: Aug 2008
laufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čeka

cekaj dok stasu unucad, pa ces i ti s'edjet snjima po vascio dan i podjetinjit. tako to ide, djeca i babe+djedovi imaju zajdenickog neprijatelja, slazu se i udruzuju po potrebi, a ti radi, kuvaj, peri i cisti za njima i sve to cutke, da im se ne zamjeras previse.
Old 21-02-13, 17:16   #23
Čiko Vido
MiM team Forumaš i po'

Čiko Vido's Avatar

Registrovan: Nov 2008
Čiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjem

Garantujem da svaki roditelj svojoj đeci posvećuje manje vremena nego što je planirao prije nego ih je dobio.
Old 21-02-13, 21:11   #24
vruc krompir
MiM team King / Queen

vruc krompir's Avatar

Registrovan: Aug 2010
vruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čeka

Tacno Ciko Vido. Nekad se prosto zapitas jesu li neka djeca dok ne naveliko porastu pametnija od svojih roditelja.

Leo Baskalja
vruc krompir is offline   Reply With Quote
Old 22-02-13, 00:45   #25
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

Registrovan: Dec 2011
arwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Originally Posted by Čiko Vido View Post
Garantujem da svaki roditelj svojoj đeci posvećuje manje vremena nego što je planirao prije nego ih je dobio.
Nekad je to i na djeciju korist.

Kao sto nije dobro zanemarivati ih,tako ne valja ni ona druga krajnost-biti previse uz njih.

Sredina je,obicno,najbolja,ali je do toga i najteze doci.

Mislim da je sustina u kvalitetu vremena koje provodimo sa svojom djecom i to da oni cvrsto znaju da smo uvijek tu za njih kad god im zatrebamo i da uvijek mogu racunati na nasu ljubav i podrsku.
Old 25-04-15, 08:17   #26
bloom
Moderator

bloom's Avatar

Registrovan: Aug 2008
bloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu auru

Sve više dolazim do onoga da nije bitno koliko vremena, nego koliko kvalitetno.
Znaci, sad kad svi imamo milion obaveza, kad se radni dan svodi na uklapanje skola, trening, cas, domaci, poneki rodjendan uleti ..... a ovamo poso do 4, nabavka, kuvanje, cista roba, odrzavanje kuce do nivoa da se ne mora na konja ulaziti, pomaganje oko domaceg, pilates i neko malo druzenje sa sestrom ili prijateljicom(imam i ja dusu), ...... E u takvoj situaciji ja se trudim da ono malo vremena koje imam na raspolaganju da ga s njima provedem, provedem kvalitetno, znaci da razgovaramo, da ih naucim necemu, da saznam od njih njihova razmisljanja, probleme, da ucestvujem u svemu sto im je vazno, bilo da je to nekakva naucna prica s kojom se Stariji odusevio, ili je to krpljenje noge plisanog zeca koja je slucajno pocijepana jer je Mladji mlatio starijeg s njim po glavi.
E onda vikend, tu sam skroz njihova.
Vikend pocinje u petak u 4, i tu se svo vrijeme pazljivo planira da bi se sto vise uzivalo, da bi se sto vise posvetili jedni drugima i napunili baterije za sledecu radnu sedmicu.
Ne znam da li da ih budim, nesto su mi se udžonjkali, kisa je stala, dan je lijep, idemooooooooo!
Old 14-04-16, 06:57   #27
glo
MiM team Guru

Registrovan: Dec 2008
glo has disabled reputation

mame da li radite ovo
glo is offline   Reply With Quote
Old 19-05-16, 14:35   #28
Derek_Trotter
Ko reskira profitira!

Derek_Trotter's Avatar

Registrovan: Mar 2006
Derek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čeka

Koliko vremena?
Cini mi se da ce i mene poceti mama da me zovu.
Kviz u sve 16 | BESPLATNO reklamiraj firmu
Derek_Trotter is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
djeci, koliko, posvećujete, vremena

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules