MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Roditeljski kutak

Notices

Roditeljski kutak Savjeti za roditelje

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 11-05-09, 09:54   #1
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation
Default Koliko vremena posvećujete djeci?

svi živimo u nekom brzom vremenu, i sve se uglavnom svodi na jurnjavu: - posao - poslovna putovanja, kupovinu, druženje sa prijateljima - izlasci...
Šta mislite da li i koliko sve to utiče na djecu?
Mislite li da im poklanjate dovoljno pažnje i vremena?
Reply With Quote
Old 11-05-09, 16:27   #2
Leptirić
Čuperak

Leptirić's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Leptirić has disabled reputation
Send a message via Skype™ to Leptirić

Još sam mala za djecu ali ću im, kad ih budem imala, poklanjati svu svoju pažnju. Djeca su predivna, nisam mogla da vjerujem da je moguće povezati se tako čvrsto za nekoga, meni se to doduše nije desilo u stvarnom životu, ali eto jedan san me je mnogo promijenio. Što bi rekli ljudi proradio mi materinski instinkt. Jes da se brinem za sebe,ali....
Šalu na stranu mislim da bi roditelji trebali da što duže budu uz djecu, jer djetinjstvo je jedan od najvažnijih perioda u životu kada se mala ličnost formira.
Ako im redovno pokazujete ljubav i pažnju djeca će postati otvorena za ljude, ljubav, društvo, naučiće kako da prima i daje. Na kraju krajeva, roditelji su glavni uzor djetetu.
Old 11-05-09, 17:36   #3
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

Registrovan: Aug 2008
laufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čeka

kad su samnom- 100%. svuda ih vodim, svemu ih izlazem i ucimo u hodu, ne u fotelji.
Old 11-05-09, 19:03   #4
Vendy
MiM team King / Queen

Registrovan: Jan 2007
Vendy has disabled reputation

Kada nisu u skoli desi se da provodimo dan od jutra do noci zajedno, a kad je skola od rucka pa nadalje. Ukoliko sam vise dana na putu, u kontaktu smo preko skypa, telefona... komunikacija nam je najbitnija. Najcesce nam dan prolazi uredjenjem okolisa ili u sportu. Biciklizam, rolanje, kosarka, trcanje... Tata nije s njima tako da su jako vezane uz mene...
Vendy is offline   Reply With Quote
Old 13-05-09, 16:44   #5
Sanuška
Tempus fugit

Sanuška's Avatar

Registrovan: Jul 2008
Sanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tunelu

ne bas dovoljno,kad sam na posao moja cerkica je kuci,ili obratno,kad sam kuci ona je u skoli,to malo vremena sto nam preostane,setamo,razgovaramo o svemu i svacemu,obavezno pretresemo dan i ispricamo sve sto nam se desavalo ili sto smo radile,a opet postujem i njene zelje,da proseta sa drugaricama,ili da se igra sa njima......ponekad me obuzme osjecaj tuge i sjete,jer sto je starija,druga su i interesovanja,sto je i razumljivo....a to je ovaj momenat i zato ..stop...
Old 04-12-09, 11:45   #6
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Registrovan: Jul 2007
seka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čeka

KADA BIH PONOVO MOGLA ODGAJATI SVOJE DIJETE

Kada bih ponovo mogla odgajati svoje dijete,
vise bih bojala prstima, a manje upirala prstom.
Manje bih ga ispravljala,
a vise s njim veze uspostavljala.
Skinula bih pogled sa sata,
a vise bacala pogled na njega.
Pobrinula bih se da manje znam,
a da mi vise bude stalo.
Isla bih na vise izleta i pustala vise zmajeva.
Prestala bih izigravati ozbiljnost
i ozbiljno bih se igrala.
Trčala bih kroz vise polja i gledala vise zvijezda.
Vise bih ga grlila, a manje vukla.
Rijeđe bih bila stroga,
a puno bih mu vise toga priznavala.
Najprije bih mu gradila samopouzdanje, a kasnije kuću.
Manje bih ga poučavala o ljubavi prema moći,
a vise o moći ljubavi.

Dianne Loomas Full Esteem Ahead
seka is offline   Reply With Quote
Old 04-12-09, 12:09   #7
ginger
MiM team Forumaš i po'

ginger's Avatar

Registrovan: May 2008
ginger na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Zor_djevojka View Post
svi živimo u nekom brzom vremenu, i sve se uglavnom svodi na jurnjavu: - posao - poslovna putovanja, kupovinu, druženje sa prijateljima - izlasci...
jako loše utiče na djecu
roditelj dođe u sobu-pita klinca "kako si?jesi dobro.da dobro si..." i ode

onda se čudi kako mu je kćer (11) upoznala na internetu nekog tipa, poseksala se s njim (razlika 15 godina) i sad je u depresiji i pred samoubojstvom jer ju je on izvrijeđao i iztukao
Old 04-12-09, 13:45   #8
Madagaskar
Strašnji sud

Madagaskar's Avatar

Registrovan: Apr 2008
Madagaskar uskoro postaje slavanMadagaskar uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by Zor_djevojka View Post
Nisam iz tog svijeta što si u prvom dijelu posta pomenula.
Mojoj đeci poklanjam svo svoje slobodno vrijeme, opučiše me
Ugrabim i udovoljim sebi jednom godišnje da ih ostavim sa tatom na 5-6 dana (te ljubavi kad se vrnem, kukavci mali)
Madagaskar is offline   Reply With Quote
Old 04-12-09, 14:11   #9
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

seka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čeka

ja sam svo svoje vrijeme poklanjala mojoj malenoj.. i kad sam trebala negdje da idem i obavljam kakav posao "vukla" sam je sa sobom.. nikad nju nisam prilagodjavala svojim obavezama nego sam sve uklapala prema njoj.. sad je ona u treći razred, ima svoje društvo i sve više traži svog slobodnog vremena - od mene.. a meni, vjerujte, teško sve to pada.. ali šta da radim.. moram da se prilagodim..
Old 05-12-09, 14:14   #10
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Registrovan: Sep 2008
nihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu auru
Send a message via Skype™ to nihil

O djeci trebaju da vode računa svi, ne samo roditelji, i ne samo o svojoj djeci, već djeci uopšte, jer naša djeca se druže sa drugom djecom i ako i o njima ne vodimo računa, ne učimo ih da su ona briga svih odraslih onda nastupaju dodatni problemi. Poseban problem je što se vaspitači(ce) i nastavnici/e često prema djeci ponašaju prema tome kako se slažu sa njihovim roditeljima i rodbinom, a ne vaspitavajući ih da budu savjesni i odgovorni.
Old 06-12-09, 04:13   #11
templarlady
MiM team Početnik

templarlady's Avatar

Registrovan: Feb 2009
templarlady nepoznate kvantitete u ovom trenu

Bukvalno svaka sekunda je njihova- možda sinu(19 g) svojevremeno manje, jer mi je posao bio 70 km od kuće, a sada trčim kući čak i za pauzu za doručak( curica ima 3)..
Old 24-12-09, 17:09   #12
bagi
MiM team Forumaš

bagi's Avatar

Registrovan: Apr 2007
bagi nepoznate kvantitete u ovom trenu

Uši mi moje pojedoše sa zahtjevima, ko šta radim samo ih vozim i razvozim,što na treninge, časove ... sreća moja da još nisu počele uveče da izlaze,tako da je noć moja ali kada i to mi uzmu postaću klasičan rob
bagi is offline   Reply With Quote
Old 02-12-10, 16:54   #13
ljubicica19
MiM team Početnik

Registrovan: Dec 2010
ljubicica19 na dobrome putu

Djeci treba posvetiti mnogo paznje!!! Posebno dok su mladji.. I nikako se nemojte svadjati pred njima sa muzem/zenom jer oni sve pamte...
Stanje u mojoj porodici nije bilo savreseno, ceste svadje roditelja sto je dosta uticalo na mene... Eto i dan danas su mi ostale sve slike u glavi i to je mnogo uticalo na mene..Zato vam kazem bez svadjanja pred djecom Iako mislite da ne znaju nista, djeca znaju, vide i osjecaju SVE!
Sto vise paznje..Organizujte njihovo vrijeme na lijep i zabavan nacin..Neka zdravo odrastaju
ljubicica19 is offline   Reply With Quote
Old 21-01-11, 13:26   #14
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Posao će sačekati dok vi detetu pokažete dugu, ali duga neće sačekati dok vi završite posao.

Patriša Kleford
Old 21-01-11, 13:43   #15
bloom
Moderator

bloom's Avatar

Registrovan: Aug 2008
bloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu auru

mnogo, ne štopam ali mnogo raspoloživog vremena im posvećujem i trpim prigovore da prećerujem, ne znam đe je granica, to mi je svakodnevna dilema, koliko im se posvetit', a da me ne "snađu" što kažu u Pg
Old 19-02-13, 10:21   #16
dekilio
MiM team Početnik

Registrovan: Feb 2013
dekilio na dobrome putu

Deci posvecujem paznju svo svoje slobodno vreme, s obzirom da sam od kuce odvojen oko 11 do 12 sati, znaci malo. Plus sam prilicno umoran. Deca su mala pa traze max paznju. E kako izvesti da im se poklanja dosta paznje, na to pitanje nemam odgovor.
dekilio is offline   Reply With Quote
Old 19-02-13, 10:36   #17
Dekster
i tri četvrt

Dekster's Avatar

Registrovan: Feb 2007
Dekster has disabled reputation

24/7/31/365
Dekster is offline   Reply With Quote
Old 20-02-13, 17:51   #18
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

Registrovan: Dec 2011
arwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjem

Najvise sto mogu.
Old 20-02-13, 21:38   #19
Jagodica Bobica
MiM team Početnik

Registrovan: Oct 2008
Jagodica Bobica uskoro postaje slavanJagodica Bobica uskoro postaje slavanJagodica Bobica uskoro postaje slavan

Puuno, da ne kazem svo raspolozivo vrijeme, jer sam zapostavila sve druge aktivnosti zbog sina.
Jagodica Bobica is offline   Reply With Quote
Old 20-02-13, 21:46   #20
Calathea
MiM team Expert

Calathea's Avatar

Registrovan: Jan 2007
Calathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjem

Sve!

Tags
djeci, koliko, posvećujete, vremena

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules