MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Politika

Notices

Politika Za rasprave bez vrijedjanja

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 26-07-08, 22:11   #21
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Registrovan: May 2007
Nabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auru

Problem kod @wavy-ja je sto je on revolucionar. Jbg ja vise nisam. Ja se sada nadam evoluciji. Valjda to ide sa godinama.

Lumpenproletarijat, ta pasivna trulež najdonjih slojeva starog društva, biće delimično ubačen u pokret proleterskom revolucijom, ali će se po čitavom svom životnom položaju radije dati potkupiti za reakcionarna rovarenja.
Iz komunističkog manifesta.

Ne potcjenjujem ničije predispozicije za bavljenje politikom, ali treba znati da u društvima kao što je crnogorsko, harizmu često održava jedna pokorna struktura, koja brani njegovu harizmu zarad očuvanja sopstvenih interesa i želje da bude blizu vođe, predstavljajući sebe kao nezavisne posmatrače

Nevjerovatan je broj tzv. “nevladinih organizacija” u Crnoj Gori, bore se za prava tuljana, sibirskih tigrova, vjeverica, homoseksualaca, za čiste plaže, orlove i sokolove, trudnice, slijepce i osobe sa ravnim tabanima. To je znak da Crna Gora postaje moderna i civilizirana država ?
Nabuko is offline   Reply With Quote
Old 27-07-08, 23:46   #22
Sharp
MiM team Expert

Sharp's Avatar

Registrovan: Jun 2008
Sharp has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by wawy View Post
e moj @OCTAVIAN, kako branis ovu 'prvu' ne bi je ni aco ni milo tako branili...

znaci, da repliciram komentaru:

1. posmatrnje jendog poslovnog poteza u sklopu veceg sistema ne da je dobro, nego je neophodno. ukoliko zelis da vidis cijelu sliku.

2. ovakvo sponzorstvo samo po sebi nije pozitivno, i vuce jako puno negativnih posljedica, pocevsi od toga da se tim nacinom reklamiranja za kratko vrijeme stvoreno bogatstvo jos vishe povecava (1989: m. djukanovic, na racunu = 0, s. marovic, na racunu = 0. 2008, m. djukanovic, zvanicno = nekoliko miliona, s. marovic, zvanicno = nekoliko miliona), nego se i oblast u koju udje takav kapital jos vishe stavlja pod njihovo; u ovom slucaju kultura. koja je sama po sebi, po definiciji - nezavisna, samo svoja, biva usmjeravana licnim, a prije svega politickim ciljevima. znaci i na polju politike, demokaicnisti, i na polju nezavisne kulture, svuda se gubi.

3. ovo za imidz 'prve banke' i njenu percepciju nakon sponzorisanja nacionalno bitnih manifestacija, je fantastican odgovor na pitanje koje sam postavio na pocetku teme, i koji sam nedje i slutio da ce se pojavit u diskusiji o ovom procesu. znaci, zaista im je jedan od ciljeva da ovakvim nacinom sponzorisanja, djuka brothers pokupe davno izgubljene simpatije naroda. i naravno nesto pokupe i vladajuce strukture odgovarajuce poene.
wawy, ako ista vidis, primijetio si ovu jednu zvjezdicu kojom sam ocijenio ukupni imidz pomenute banke (dakle cista jednica od mene).

U redu je posmatrati stvari holisticki, ali kad se posmatra neki poseban dogadjaj, neka ostane na trenutak poseban. Nemoj da ti se desava (a upravo u ovom slucaju ti se desilo) da ne vidis drvece od sume. Startuj na loptu, ne na igraca.

Ova me situacija podsjetila na to da je ovakvo razmisljanje sasvim uobicajeno u CG. Naime, primijetio sam da opoziciono usmjereni gradjani kritikuju sve sto vlast uradi, cak i onda kad je to dobro za njih. Jednostavno, tako su nauceni, da gledaju iskljucivo cijeli sistem. Kad se samo sjetim kako se pljuvalo po vladi dok se pravila Sozina, kako je to bacanje para i slicno, a danas se svi oni voze tom istom Sozinom i predobra im je. To je samo jedan primjer, ima ih gomilu.

Ne postoji nista sto bilo ko moze reci na ovom forumu ili bilo gdje sto ce me ubijediti da je ovakvo sponzorstvo lose za drustvo.
Old 27-07-08, 23:52   #23
wawy
MiM team Guru

Registrovan: Apr 2008
wawy nepoznate kvantitete u ovom trenu

Quote:
Originally Posted by OCTAVIAN View Post
Ne postoji nista sto bilo ko moze reci na ovom forumu ili bilo gdje sto ce me ubijediti da je ovakvo sponzorstvo lose za drustvo.
e, @OCTAVIAN, nadam se da ces iz argumenata koji ce uslijedit u raspravi vidjet da su ovakvo i slicna sponzorstva 'prve banke' izuzetno pogubna za drustvo, iz politickih ekonomskih, kulturnih i sl. razloga.
a odlika svakog dobrog polemicara je iskrenost, tj. da prizna kad je ubijedjen argumentima, siguran sam da si i ti takav...
Old 28-07-08, 00:03   #24
Sharp
MiM team Expert

Sharp's Avatar

Quote:
e, @OCTAVIAN, nadam se da ces iz argumenata koji ce uslijedit u raspravi vidjet da su ovakvo i slicna sponzorstva 'prve banke' izuzetno pogubna za drustvo, iz politickih ekonomskih, kulturnih i sl. razloga.
a odlika svakog dobrog polemicara je iskrenost, tj. da prizna kad je ubijedjen argumentima, siguran sam da si i ti takav...
od ovih 1000 i nesto malo vise postova ima nekoliko u kojima bez problema priznajem da nisam u pravu kad me neko ubijedi u suprotno. Tacno je, kad sam ubijedjen argumentima nemam problem da priznam da nisam u pravu. U ovom slucaju ja nisam cuo niti jedan argument od tebe, vec samo subjektivne izraze tvoje percepcije o jednom dogadjaju, a to se ipak ne moze nazvati argumentom, zar ne?
Old 28-07-08, 00:18   #25
wawy
MiM team Guru

pa dobro, ne kazem ja da ti moras bit ubijedjne, mozda ti meni pokazes nesto sto nism znao, pa se ja razuvjerim, il ko ce vec ucestvovat u raspravi. a bilo je argumenata i bice zato idemo polako, jer ovo je cini mi se dosta bitna tema..
Old 29-07-08, 20:49   #26
wawy
MiM team Guru

Quote:
Originally Posted by Nabuko View Post
Problem kod @wavy-ja je sto je on revolucionar. Jbg ja vise nisam. Ja se sada nadam evoluciji. Valjda to ide sa godinama.
@nabuko, naravno da si opet pogodio u centar. naucili su nas evoluciji. a njihovo svatanje evolucije je ka u onu pricu kad stave zabu u vrucu vodu, a ona iskoci, al kad je drze u u hladnu, pa polako zagrijavaju, zaba neprimjetno (evolutivno ) krepa. a svaki skok iz vrele vode tumache ka revoluciju.
zar nije cudno da se kod nas vlast nikad na izborima nije promijenila? ovi sto su sada navlast su dosli revolucijom, pa zagovaraju toboznju evoluciju, pa.. fore i fazoni...

Quote:
zasto su ljudi toliko bijesni na neke likove koji su na sumnjiv nacin dosli do para, pa su sad uspjesni biznismeni?
zato, @OCTAVIAN, sto je to zabranjeno zakonom. zato sto su to moje, tvoje, i svih nas pare, a ne njihove. eto zasto ljudima smetaju 'uspjesni biznismeni' koji su na sumnjiv nacin dosli do para.

Quote:
wawy, ako ista vidis, primijetio si ovu jednu zvjezdicu kojom sam ocijenio ukupni imidz pomenute banke (dakle cista jednica od mene).
@OCTAVIAN, (apropo toga da ne postoji monopol u sponzorisanju kod nas),ako sam dobro svatio, glavni sponzor madoninog hepeninga, il sto li je vec ono sto ce cinjet u budvu je - opet 'prva banka'.
sad bi joj imidz mogli komotno podic na dvije zvjezdice, a?
a mozda i njenim vlasnicima koji politicki poen uleti zbog ovog...
e to je upravo poenta toga sto rade - jednostavno na osnovu svog privilegovanog polozaja, pokusavaju da osvoje simpatije kod naroda (ekonomske, licne, politicke, idr.) sto mi je i bilo pocetno pitanje u uvodu ove teme.
znaci - to je proces. na sponzorisanju grad teatra, i po meni skandaloznog naziva koji je ta manifestacija dobila sponzorstvom 'prve', imidz banke, i njenih vlasnika (koji su eto slucajno i politicki najmocniji ljudi u drzavu) je bio jedna zvjezdica. sad sa sponzorisanjem madone, i ekskluzivnim pravom prodaje karata u poslovnicama 'prve' moga bi imidz da im ide i na dvije zvjezdice...
Old 23-08-08, 15:06   #27
wawy
MiM team Guru

Quote:
Sada se nejveći crnogorski ljetnji festival ne zove više (samo) „Grad teatar“, već – „Grad teatar city Budva – Prva banka Crne Gore“. Naravno, hvale je vrijedna volja i potreba moćnih finansijskih institucija da podrže razvoj kulture, ali ovakve travestije sa imenom su smiješne i iritirajuće... Znajući Crnogorce i njihovu prilagodljivost na nove društvene uslove ne treba se začuditi ako ta ideja sa sponzorima ode i mnogo dublje od „preimenovanja“ festivala. Recimo, zamislite spisak školske lektire u Crnoj Gori za desetak godina. Možda će najveći broj časova biti posvećen djelu koje će se, zvanično, zvati – „Gorski vijenac – Prva banka Crne Gore“.
Balsa Brkovic, urednik kulture u 'vijestima', u danasnjem broju
cush, 'hvale je vrijedna volja mocnih finansijskih institucija da podrze kulturu'?! ovo je po meni kljucna recenica u ovom osvrtu na ovaj problem.
znaci, ako smo se juche rodili, onda bi bila potpuno razumljiva, ali posto nismo, pa znamo da te mocne finan. institucije do prije par godina nisu bile ni mocne a ni kulturi sklone, onda bi ovaj stav moga jedino da protumacim kao klanjanje kapitalu.
balsa brkovic se uopste nije zapitao da li je bitno koji je to kapital i da li je dobro za crnogorsku kulturu da taj i takav kapital ulazi u kulturu, i da je podrzavaju ljudi koji stoje iza njega i naravno preko politicke i ekonomske moci je potcinjavaju sebi.

znajuci da su se slicni procesi odvijali i ranije tokom ovih 20 godina, kad su se velike pare sumnjivog porijekla ulivale u sve moguce crnogorske institucije koje bi onda pocinjale bit zavisne od tih i takvih mocnika u uslovima nepostojanja kontrole tokova novca i evidentnog postojanja korupcije u drustvu, ovakav kraci osvrt b.b.-a vidim samo kao karikiranje citave price i dobronamjernu sugestiju 'mocnim finansijskim institucijama' da malo 'smanje dozivljaj' sa ugradjivanjem svojih novopecenih falsifikovanih imena u kultne institucije crnogorske kulture, ali da je, po mogucnosti, svaki kapital dobrodosao...

nastranu to sto se festival inace i finansira sredstvima iz opstine budva, i sto bi po logici stvari mora da bude finansiran i sredstvima iz budzeta koje su izdvojene za kulturu.
a nadomjestanje normalnog drzavnog finansiranja ovakvih neprivatnih manifestacija privatnim finansiranjem, i to ni manje ni vishe nego najmocnijeih politickih ljudi drzave, je definitivno, u gornjem citatu, namjerno propusteno i neiskomentarisano.
Old 28-08-08, 01:13   #28
wawy
MiM team Guru

Quote:
PCNEN
Nagrade festivala Grad teatar u Budvi 1. septembra

Vršilac dužnosti direktora festivala "Grad teatar" u Budvi Merin Smailagić rekao je danas da će imena ovogodišnjih dobitnika festivalskih nagrada za dramsko i književno stvaralaštvo biti objavljena 1. septembra.

Za dramsko stvaralaštvo biće dodijeljena nagrada "Grad teatar", a za književno stvaralaštvo priznanje "Stefan Mitrov Ljubiša".

Na konferenciji za novinare Smailagić je ocijenio da je ovogodišnji festival veoma uspješno organizovan i dodao da je tokom 50 festivalskih dana izvedeno 14 predstava, priređeno je 14 književnih i 11 muzičkih večeri, kao i tri likovne izložbe.

Ove godine na festivalu je učestvovalo 600 gostiju iz Crne Gore, Srbije, Hrvatske, Slovenije, Makedonije, Bosne i Hercegovine, Austrije, Njemačke, Italije, Francuske, Velike Britanije, Španije, Grčke, Turske, Izraela, Rusije i SAD.

Festival se ove godine odvijao pod motom engleskog filozofa Džordža Mura "Realnost može uništiti san. Zašto snom ne uništiti realnost", čime je, kako je rekao Smailagić, objedinjena renesansna paradigma svih festivalskih programa.

Sponzor ovogodišnjeg fesitvala "Grad teatar" u Budvi bila je Prva banka Crne Gore.
zar i ti, sine PCNEN-e?
e pa nevjerovatno, da li je moguce da u jednom objektivnom novinarskom tekstu, izvjestaju o budva grad teatru, kulturnom dogadjaju i najvecem ljetnjem festivalu cg , moze da se nadje ime sponzora te manifestacije?
posto se zna da se u medijima ne spominju firme bez preke potrebe i za dzabe, da li je i ovo jedan od placenih tekstova u PCNEN-u? ne mogu da vjerujem...

http://www.pcnen.com/detail.php?module=2&news_id=32103
Old 28-08-08, 01:46   #29
Sharp
MiM team Expert

Sharp's Avatar

ne wawy, nije placeno PCNEN-u, vec je vjerovatno u sponzorskom ugovoru navedeno da u svim medijskim izvjestajima o festivalu mora biti naznaceno ko je glavni sponzor. Izgleda da su dali dosta para cim su dobili toliko privilegija
Old 28-08-08, 01:51   #30
wawy
MiM team Guru

Quote:
ne wawy, nije placeno PCNEN-u, vec je vjerovatno u sponzorskom ugovoru navedeno da u svim medijskim izvjestajima o festivalu mora biti naznaceno ko je glavni sponzor. Izgleda da su dali dosta para cim su dobili toliko privilegija
aha, kontam...onda ovi moraju onda integralan tekst da prenesu..
Old 28-08-08, 01:58   #31
wawy
MiM team Guru

al opet, eo sad razmisljam, nevezano s tim kakav marketinski dil su sklopili grad teatar i prva, da li je moguce da festival ima ekskluzivu, neku vrstu kako bi rekao...autorskih prava na izvjestavanje sa samog festivala, pa da moze da odredjuje sadrzaj tog izvjestaja svakom pojedinom mediju?! ovo prvi put sad cujem...
Old 28-08-08, 02:04   #32
Sharp
MiM team Expert

Sharp's Avatar

Nije to nikakvo moranje, PCNEN je mogao da izostavi tu recenicu da su htjeli, ali se to tako radi u principu, ako vec odluce da izvjestavaju onda je obicaj da se ispostuju zahtjevi organizatora po tom pitanju.
Old 28-08-08, 02:36   #33
wawy
MiM team Guru

neznam zaista. a i nije ni bitno za ovu temu...
Old 28-08-08, 03:14   #34
wawy
MiM team Guru

Quote:
Govoreći o ovogodišnjem budžetu, Smailagić je kazao da je za 2008. Opština za rad Javne ustanove “Grad teatar” izdvojila 771.000 eura.
- Generalni sponzor “Prva banka Crne Gore” je za manifestaciju “Buvansko ljeto” , u okviru koje se realizuje i “Grad teatar” dala ukupno 100.000 eura, od kojih je 40.000 dato za brendirano ime – kazao je Smailagić.
http://www.vijesti.cg.yu/index.php?id=279612
Old 22-10-08, 01:52   #35
Sharp
MiM team Expert

Sharp's Avatar

Quote:
neznam je li ko vidio skoro neke nove reklame prve banke na teve-u? ja nesto bas i nisam pratio, al cini mi se da ih nema ka prije, ono je bilo ama dje god se obrnes, iza svakog coska ceka te prva!
wawy, samo da te podsjetim sta sam napisao o tome 25. jula. Samo sto sam promasio tacno vrijeme, ali poenta ostaje ista

Quote:
Vidjeces da ce iduce godine mnogo manje biti prisutni u marketinskom prostoru CG, to mogu da garantujem.

Tags
banka, budva, city, crne, gore“, prva, teatar, “grad

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules