MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Politika

Notices

Politika Za rasprave bez vrijedjanja

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 23-07-08, 22:14   #1
wawy
MiM team Guru

Registrovan: Apr 2008
wawy nepoznate kvantitete u ovom trenu
Default “Grad teatar city Budva – Prva banka Crne Gore“

kako vam se svidja novi naziv 'budva grad teatra'?

“Grad teatar city Budva – Prva banka Crne Gore“...

sto mislite da li tajkuni sa svojim kapitalom, u obliku sponzorisanja ovakvih desavanja, pribavljaju sebi simpatije u narodu?
itd, itd, pitanja koja se postavljaju gledajuci ovaj naziv gore...

http://www.vijesti.cg.yu/index.php?id=276356
Old 23-07-08, 22:55   #2
Sharp
MiM team Expert

Sharp's Avatar

Registrovan: Jun 2008
Sharp has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by wawy View Post
kako vam se svidja novi naziv 'budva grad teatra'?

“Grad teatar city Budva – Prva banka Crne Gore“...

sto mislite da li tajkuni sa svojim kapitalom, u obliku sponzorisanja ovakvih desavanja, pribavljaju sebi simpatije u narodu?
itd, itd, pitanja koja se postavljaju gledajuci ovaj naziv gore...

http://www.vijesti.cg.yu/index.php?id=276356
Naravno da da, sponzorstva tome i sluze
Old 23-07-08, 23:26   #3
wawy
MiM team Guru

Quote:
Originally Posted by OCTAVIAN View Post
Quote:
Naravno da da, sponzorstva tome i sluze
slazem se u potpunosti, al za nashu situaciju u drushtvu....

jedno pitanje me zanima, aj nastanu trenutno moralna pitanja ovakvog naziva, ali sa cisto pravnog stanovista, da li privatna firma moze da sponzorishe ovakvu jednu manifestaciju i da odredba u ugovoru o sponzorstvu bude - da naziv firme udje u naziv manifestacije?
mislim, razmisljem kako bi bilo da se vudstok zvao, npr. "woodstock general motors", ili da egzitovci odluce da se ne zove vishe "exit" nego "exit apatinska pivara"...
Old 24-07-08, 14:43   #4
Pera Detlic
Banned

Registrovan: Jan 2007
Pera Detlic na dobrome putu
Send a message via Yahoo to Pera Detlic

Mislim da može.
U svakom slučaju suština je da je ovo koristan gest za čitavo društvo, i da ne treba praviti problem od toga.
Ukoliko pare,kako god da su zarađene, idu u humane, dobrotvorne i društveno korisne svrhe svrhe ja to pozdravljam.
Uostalom to radi i crkva, prihvatiće novac i od narko dilera i od ubica jer je taj novac namijenjen dobru a ne zlu.
Tako da bi na ovo priču mogla da se stavi tačka, i da se malo edukuju ovi naši nesrećni i nepismeni opozicionari pa da pažnju usmjere na suštinu a ne na jeftine poene koji u daljoj budućnosti postaju autogolovi.
Kada je Milo kupovao akcije Prve, podigla se prašina što su akcije dizane po 10% dnevno uz promet po 1 akciju, što je čisti dokaz neznanja osnovnih pravila i principa trgovanja.
Pera Detlic is offline   Reply With Quote
Old 24-07-08, 15:14   #5
wawy
MiM team Guru

Aj da stavimo zarez umjesto tacke, jer je konkretno ova pricha itekako sustinska ...
wawy is offline   Reply With Quote
Old 24-07-08, 17:35   #6
Sharp
MiM team Expert

Sharp's Avatar

Quote:
slazem se u potpunosti, al za nashu situaciju u drushtvu....

jedno pitanje me zanima, aj nastanu trenutno moralna pitanja ovakvog naziva, ali sa cisto pravnog stanovista, da li privatna firma moze da sponzorishe ovakvu jednu manifestaciju i da odredba u ugovoru o sponzorstvu bude - da naziv firme udje u naziv manifestacije?
mislim, razmisljem kako bi bilo da se vudstok zvao, npr. "woodstock general motors", ili da egzitovci odluce da se ne zove vishe "exit" nego "exit apatinska pivara"...
Sto se tice pravnog aspekta, mislim da niko to ne moze zabraniti, jer ovakva manifestacija, kao i njoj slicne, nisu pravna lica, vec projekti koji se mogu zvati kako god organizatori pozele.

Sto se samih sponzorstava tice, uobicajena je pojava da projekti nose naziv sponzora, i to posebno u niskobudzetnim bransama, kakva je kod nas pozoriste i filmska umjetnost. Primjera ima koliko hoces - Suncane Skale Promonte 2008, Coca Cola Career Ways, NLB liga... Sto se tice Woodstocka ili Exita, manifestacije te velicine su dovoljno profitabilne da ne moraju mijenjati ime zbog sponzora.
Old 24-07-08, 18:29   #7
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Registrovan: May 2007
Nabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auru

Kad vec bacaju pare bolje je na ovo nego na nesto drugo.

Ovo je biografija jednog od najvecih bogatasa svih vremena:
http://en.wikipedia.org/wiki/Andrew_Carnegie

To je bio teski zlotvor u cijim rudokopima i celicanama je poginulo mnostvo ljudi medju kojima i mnogi sa ovih prostora. Ko to danas pamti? Prakticno niko. On je ostao zapisan u istoriji kao jedan od najvecih filantropa svih vremena.

Lumpenproletarijat, ta pasivna trulež najdonjih slojeva starog društva, biće delimično ubačen u pokret proleterskom revolucijom, ali će se po čitavom svom životnom položaju radije dati potkupiti za reakcionarna rovarenja.
Iz komunističkog manifesta.

Ne potcjenjujem ničije predispozicije za bavljenje politikom, ali treba znati da u društvima kao što je crnogorsko, harizmu često održava jedna pokorna struktura, koja brani njegovu harizmu zarad očuvanja sopstvenih interesa i želje da bude blizu vođe, predstavljajući sebe kao nezavisne posmatrače

Nevjerovatan je broj tzv. “nevladinih organizacija” u Crnoj Gori, bore se za prava tuljana, sibirskih tigrova, vjeverica, homoseksualaca, za čiste plaže, orlove i sokolove, trudnice, slijepce i osobe sa ravnim tabanima. To je znak da Crna Gora postaje moderna i civilizirana država ?
Nabuko is offline   Reply With Quote
Old 24-07-08, 19:09   #8
Sharp
MiM team Expert

Sharp's Avatar

Quote:
Originally Posted by Nabuko View Post
Daleko je to od bacanja para, vjeruj mi. Vise rezultata daje promocija kroz te humanitarne akcije nego reklame po televiziji i novinama.
Old 24-07-08, 21:10   #9
wawy
MiM team Guru

Quote:
Originally Posted by Pera Detlic View Post
U svakom slučaju suština je da je ovo koristan gest za čitavo društvo...
.
po cemu je koristan gest za citavo drustvo da se budva graed teatar zove “Grad teatar city Budva – Prva banka Crne Gore“ ? i da na taj nacin milo i aco dizu sebi ugled u narodu? ja ne vidim tu nista pozitivno, vec pokusaj kompromitovanja i tog segmenta drustva - kulture - jednim dijelom tajkunske imperije.

evo cak i kao sajd efekt ove price: @Pera Detlic, prepostavljam da si jako dobro upoznat sa tim ko je ko u crnogorskom javnom zivotu, zanima me, sto mislis - da li u ovom slucaju postoji cak i konflikt interesa? mislim naravno na radmilu i brana...

Quote:
... ne treba praviti problem od toga...
.
slazem se, to je vec samo po sebi problem...

aj na stranu istorijsko falsifikovanje samog naziva banke i davanja joj nacionalnog znacaja na taj nacin (vidi pdf 'istorija', tema 'istorijski kviz'), da li ustvari 'prva banka' (to jest milo-aco, tj trenutna partija na vlasti) zeli na ovaj nacin, sponzorisanjem, kreditiranjem, itd, itd, pokrit sve sfere crnogorskog drustva? i velish ne treba pravit problem od toga?

Quote:
...projekti koji se mogu zvati kako god organizatori pozele.
.
aha, al ko su organizatori budva grad teatra, tj. od skoro “Grad teatar city Budva – Prva banka Crne Gore“? i da li ubacanje tajkunskog novca u kulturne projekte moze omogucit istima upravljanje, odnosno neku vrstu gazdovanja crnogorskom kulturom?

da li je ustvari Nabuko dao pravi odgovor na ovu temu, pogodivsi po meni u sam centar, kad je rekao, u osvrtu na ovu temu:

Quote:
Originally Posted by Nabuko View Post
endrju karnegi ... je bio teski zlotvor u cijim rudokopima i celicanama je poginulo mnostvo ljudi medju kojima i mnogi sa ovih prostora. Ko to danas pamti? Prakticno niko. On je ostao zapisan u istoriji kao jedan od najvecih filantropa svih vremena
odlican primjer pranja biografije i spustanja vela amnezije na narod...
Old 24-07-08, 21:30   #10
Sharp
MiM team Expert

Sharp's Avatar

Quote:
po cemu je koristan gest za citavo drustvo da se budva graed teatar zove “Grad teatar city Budva – Prva banka Crne Gore“ ? i da na taj nacin milo i aco dizu sebi ugled u narodu? ja ne vidim tu nista pozitivno, vec pokusaj kompromitovanja i tog segmenta drustva - kulture - jednim dijelom tajkunske imperije.
Nema nista korisno u tome sto se zove tako, ali ima itekako korisno u tome sto su pomogli organizaciju istog, jer je to oblast koju niko nece sponzorisati iz cisto komercijalnih razloga, dakle preostaju samo oni koji ce to pomoci iz cisto humanih razloga, ili zato sto imaju viska para.

Quote:
slazem se, to je vec samo po sebi problem...
aj na stranu istorijsko falsifikovanje samog naziva banke i davanja joj nacionalnog znacaja na taj nacin (vidi pdf 'istorija', tema 'istorijski kviz'), da li ustvari 'prva banka' (to jest milo-aco, tj trenutna partija na vlasti) zeli na ovaj nacin, sponzorisanjem, kreditiranjem, itd, itd, pokrit sve sfere crnogorskog drustva? i velish ne treba pravit problem od toga?
Slazem se, ovdje nema nikakvog problema, osim ako se zeli izmisliti. To kako je dobila ime ta banka nema zive veze sa ovom temom. Sa druge strane, da li zele pokriti sve sfere drustva? Pa oni su banka koja usluzuje i fizicka i poslovna lica, njihov cilj i jeste da imaju sto vise klijenata u raznim sferama. Potpuno ispravan cilj, i odlican nacin da se dodje do njega.
Quote:

aha, al ko su organizatori budva grad teatra, tj. od skoro “Grad teatar city Budva – Prva banka Crne Gore“? i da li ubacanje tajkunskog novca u kulturne projekte moze omogucit istima upravljanje, odnosno neku vrstu gazdovanja crnogorskom kulturom?
Potpuno je nebitno ko su organizatori, sve dok se taj festival desava i dok je dobro organizovan. Da li ce oni pomocu sponzorisanja ovakvih dogadjaja gazdovati crnogorskom kulturom? Pojma nemam, ne znam dovoljno sta se desava na crnogorskoj kulturnoj sceni, makar kad su te zakulisne radnje u pitanju da bih sad dao procjenu toga.

Quote:
da li je ustvari Nabuko dao pravi odgovor na ovu temu, pogodivsi po meni u sam centar. Odlican primjer pranja biografije i spustanja vela amnezije na narod...
Ovo nije poenta teme. Poenta teme je da nije ispravno proglasavati za lose sve sto uradi neko ko vam se ne svidja. Ni ja ne volim nacin na koji je nastala Prva banka, ali sponzorisati ovo je odlicna stvar. Treba nauciti da ako neko danas uradi losu stvar moze sjutra uraditi dobru.
Old 24-07-08, 21:50   #11
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Registrovan: May 2007
Nabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auru

Ja sam Karnegija naveo kao pozitivan primjer. Evo jedan detalj on banke nije ostavio rodbini vec je sve ukrkao u dobrotvorne svrhe. Nije jedini Stanford, Melon, Rokafeleri, JP Morgan, danas Bafet, Gejts su postajuci vjerovatno svjesni svoje prolaznosti stvorili mnoge karitativne projekte koji su nadzivjeli ili ce nadzivjeti sve sto su uradili. Za Karnagijevo ime se vezuje Karnegi Melon univerzitet, karnegi hol, prve javne biblioteke u USA i sire, Karnegi laboratorije itd itd. Ne samo da je pomagao vec je i imao osjecaj sto treba uraditi i u kojim djelovima drustva.

Lumpenproletarijat, ta pasivna trulež najdonjih slojeva starog društva, biće delimično ubačen u pokret proleterskom revolucijom, ali će se po čitavom svom životnom položaju radije dati potkupiti za reakcionarna rovarenja.
Iz komunističkog manifesta.

Ne potcjenjujem ničije predispozicije za bavljenje politikom, ali treba znati da u društvima kao što je crnogorsko, harizmu često održava jedna pokorna struktura, koja brani njegovu harizmu zarad očuvanja sopstvenih interesa i želje da bude blizu vođe, predstavljajući sebe kao nezavisne posmatrače

Nevjerovatan je broj tzv. “nevladinih organizacija” u Crnoj Gori, bore se za prava tuljana, sibirskih tigrova, vjeverica, homoseksualaca, za čiste plaže, orlove i sokolove, trudnice, slijepce i osobe sa ravnim tabanima. To je znak da Crna Gora postaje moderna i civilizirana država ?
Nabuko is offline   Reply With Quote
Old 25-07-08, 01:51   #12
wawy
MiM team Guru

evo kako o ovoj temi razmislja komentator na blogu slavka perovica 'sir oliver'... cini mi se zanimljivo zapazanje...

Quote:
Sta ima čudno u tome što su riješili da imaju i malo kulture…skoro sve su pokrili….privredu, turističke ljepote, planine, more, medije, univerzitete, klinike, šume, saobraćajnice, sport,duše…..pa zašto ne i kulturu…kreiraju istoriju, javno mjenje, intelektualnu misao, nacionalni interes….oni jednostavno imaju svoj narod, svoju državu - pašaluk, ….film brate!!!
By: sir oliver on July 23, 2008
at 4:46 pm

http://slavkoperovic.wordpress.com/2...2008/#comments
Old 25-07-08, 04:00   #13
wawy
MiM team Guru

Quote:
Quote:
Originally Posted by Nabuko
Daleko je to od bacanja para, vjeruj mi. Vise rezultata daje promocija kroz te humanitarne akcije nego reklame po televiziji i novinama.

Quote:
Nema nista korisno u tome sto se zove tako, ali ima itekako korisno u tome sto su pomogli organizaciju istog, jer je to oblast koju niko nece sponzorisati iz cisto komercijalnih razloga, dakle preostaju samo oni koji ce to pomoci iz cisto humanih razloga, ili zato sto imaju viska para.

ne kontam... od ove dvije totalne suprotnosti, koji je stav zapravo tvoje misljenje; i na koje mogu da repliciram? ovako zam u zabuni...
Old 25-07-08, 08:59   #14
Sharp
MiM team Expert

Sharp's Avatar

Quote:
ne kontam... od ove dvije totalne suprotnosti, koji je stav zapravo tvoje misljenje; i na koje mogu da repliciram? ovako zam u zabuni...
oboje je moje misljenje. Vise rezultata daje promocija kroz te humanitarne akcije nego reklame po televiziji i novinama. Ovo je poznato ljudima koji razumiju samu srz marketinga, puko reklamiranje je odavno vec prevazidjena forma promocije.

A ova druga tvrdnja koju ti ne razumijes proistice iz cinjenice da ovu prvu malo ko razumije. U CG je i dalje uvrijezeno misljenje da su televizija i novine naefikasnije sredstvo promocije, i zato se i dalje tamo sipaju najvece kolicine novca. Zato kazem da ovakva sponzorstva malo ko daje iz komercijalnih razloga, jer ljudi ne razumiju efekte takve promocije. U Prvoj banci su ili mnogo humani, ili imaju osobe u marketingu koje znaju svoj posao.
Old 25-07-08, 19:32   #15
wawy
MiM team Guru

aha, @OCTAVIAN, sad sam skontao sto si htio da kazes s ovim, ok.
dakle, mislim da nije realno to sto navodis u postu da ama bas nijedna firma u cg nije u stanju da shvati svoj interes u reklamiranju na 'budva grad teatru' nego su svi strucnjaci zaposjeli 'prvu' i oni samo znaju recept za dobar marketing. sve mi to lici na monopolizaciju marketinskog prostora od strane istih, a sve u cilju pokrivanja nacionalno vaznih projekata, i time isticanja 'prve banke', a kroz nju i vlasnika - brace djukanovic, kao nacionalnih brendova, simbola, i vrednota, o cemu postoje uporedni primjeri na zapadu, koje je jako lijepo naveo Nabuko,
e sad, posto se slazemo u tome o kom procesu je rijec, to jest i ja i nabuko smo ga prepoznali, mislim da jedino postoje razliike u misljenju da li je to pozitivno ili negativno.
e sad ja sam duboko ubijedjen da je negativno i lose po nashe drushtvo, al naravno, volio bi da cujem i druge argumente..
Old 25-07-08, 21:44   #16
Sharp
MiM team Expert

Sharp's Avatar

Quote:
dakle, mislim da nije realno to sto navodis u postu da ama bas nijedna firma u cg nije u stanju da shvati svoj interes u reklamiranju na 'budva grad teatru' nego su svi strucnjaci zaposjeli 'prvu' i oni samo znaju recept za dobar marketing.
Daleko od toga da sam ja to rekao. Ja sam rekao da malo kompanija sponzorisu takve dogadjaje. Grad teatar Budva se odrzavao i prethodnih godina, imao je svoje sponzore, sto znaci da ih je bilo. Ove godine je Prva banka ocigledno dala dosta novca, cim su promijenili naziv zbog toga.

Quote:
Sve mi to lici na monopolizaciju marketinskog prostora od strane istih a sve [B]u cilju pokrivanja nacionalno vaznih projekata, i time isticanja 'prve banke', a kroz nju i vlasnika - brace djukanovic, kao nacionalnih brendova, simbola, i vrednota, o cemu postoje uporedni primjeri na zapadu
Nemoguce je imati monopol na marketinskom trzistu, jer se uvijek otvaraju novi kanali promocije. Nijedna kompanija, pa ni Prva banka ne mogu zakupiti bilborda koliko Montepano i Metropolis mogu postaviti, vjeruj mi

Zaista ne vjerujem da je ovo sto si naveo cilj promocije Prve banke. Oni posluju na jednom vrlo konkurentnom i jednom od najrazvijenijih trzista u CG - bankarskom, i zato je potpuno razumljivo i marketinski opravdano sto ulazu puno u promociju na samom pocetku, jer je to jedini nacin da jedna nova banka zauzme dio trzisnog kolaca. Za sad im ide dobro, sto znaci da su pogodili strategiju. Vidjeces da ce iduce godine mnogo manje biti prisutni u marketinskom prostoru CG, to mogu da garantujem.

Opet cu reci, nije dobro posmatranje jednog poslovnog poteza u sklopu nekog veceg sistema. Ovakvo sponzorstvo samo po sebi je pozitivno, tu nema dileme, i ne moze biti dovedeno u pitanje zbog postojeceg loseg imidza kompanije. Evidentno je da Prva banka nema bas neki ugled u narodu, ali upravo su ovo potezi koji ce im omoguciti popravljanje imidza. Kratko i jasno receno:

Imidz Prve banke Crne Gore

Sponzorstvo Budva Grad Teatra
Old 25-07-08, 22:10   #17
Pera Detlic
Banned

Odlicno Oktavijan! Cak i da jesu ciljevi Prve ovi sto navodi wawy, oni placaju za njih. Placaju jednim humanim gestom. Zamislite da sam ja narko bos i da sam ubio par ljudi,prekrsio desetine zakona ojadio stotine ljudi..ipak uspio sam da zaradim 5miliona e. Jednoga dana ja doniram bolnici milion,i da se napravi bioskop jos milion. Zelim da se iskupim bar malo i da kupim ili zasluzim malo postovanja i oduzim gradu.Ne treba da me vole zbog toga ali mogu da me cijene. Naravno moji zlocini nisu izbrisani,i za njih trebam da odgovaram kao da nisam nista uradio.Ali odgovaracu tek kada me zakon stigne.A to je problem zakona.Neka druga prica.Tada ce mi se oduzeti svih 5mil.i bice rasporeredjeni u svrhe dobra. A sta ako me zakon nikad ne stigne? Sta ako ne dam u dobrotvorne svrhe ni centa?
Old 25-07-08, 23:37   #18
Sharp
MiM team Expert

Sharp's Avatar

Pero, meni smeta jedna druga stvar (mada cu malo otici u off): zasto su ljudi toliko bijesni na neke likove koji su na sumnjiv nacin dosli do para, pa su sad uspjesni biznismeni? Zasto ne razmisljaju sta se desava sa likovima koji su pokrali isto toliko (ili jos vise) para i sa njima zdimili preko i ni jedan jedini cent nisu vratili u CG? Djukanovic, Miskovic, Knezevic i slicni njima jesu pokrali dosta para na pocetku, ali oni ih makar na neki nacin vracaju drustvu, zaposljavaju hiljade ljudi koji su dobro placeni kod njih, osigurani, bezbjedni, placaju porez drzavi (i to ne mali porez) od kojeg se grade putevi, prave parkovi... Samo vas pitam zasto se nijednom ne zapitate dje su oni koji su sve te pare iznijeli vani i nikad nece vise priviriti u CG? Ja bih licno svakome sposobnom gradjaninu poklonio par miliona iz budzeta (ili mu dozvolio da ukrade, kako god) ako ce on sa tim parama razviti dobar biznis i na taj nacin doprinijeti razvoju drustva
Old 26-07-08, 09:47   #19
Pera Detlic
Banned

E bas si ga otisao u off. Svaki zlocin,kriminal i losa djela trebaju i moraju da se kazne.Kad tad! Kakav ti je to stav da bi nekima dozvolio da uzmu pare ili ukradu ako ce napraviti dobar biznis? Bas ga uprska.To ti je alibi za kriminal.Toga smo se vec naslusali. Moja prica je da ne treba pljuvati po dobrim djelima koja su u skladu sa zakonom.
Old 26-07-08, 20:36   #20
wawy
MiM team Guru

Quote:
... nije dobro posmatranje jednog poslovnog poteza u sklopu nekog veceg sistema. Ovakvo sponzorstvo samo po sebi je pozitivno, tu nema dileme, i ne moze biti dovedeno u pitanje zbog postojeceg loseg imidza kompanije. Evidentno je da Prva banka nema bas neki ugled u narodu, ali upravo su ovo potezi koji ce im omoguciti popravljanje imidza. Kratko i jasno receno:

Imidz Prve banke Crne Gore

Sponzorstvo Budva Grad Teatra
e moj @OCTAVIAN, kako branis ovu 'prvu' ne bi je ni aco ni milo tako branili...

znaci, da repliciram komentaru:

1. posmatrnje jendog poslovnog poteza u sklopu veceg sistema ne da je dobro, nego je neophodno. ukoliko zelis da vidis cijelu sliku.

2. ovakvo sponzorstvo samo po sebi nije pozitivno, i vuce jako puno negativnih posljedica, pocevsi od toga da se tim nacinom reklamiranja za kratko vrijeme stvoreno bogatstvo jos vishe povecava (1989: m. djukanovic, na racunu = 0, s. marovic, na racunu = 0. 2008, m. djukanovic, zvanicno = nekoliko miliona, s. marovic, zvanicno = nekoliko miliona), nego se i oblast u koju udje takav kapital jos vishe stavlja pod njihovo; u ovom slucaju kultura. koja je sama po sebi, po definiciji - nezavisna, samo svoja, biva usmjeravana licnim, a prije svega politickim ciljevima. znaci i na polju politike, demokaicnisti, i na polju nezavisne kulture, svuda se gubi.

3. ovo za imidz 'prve banke' i njenu percepciju nakon sponzorisanja nacionalno bitnih manifestacija, je fantastican odgovor na pitanje koje sam postavio na pocetku teme, i koji sam nedje i slutio da ce se pojavit u diskusiji o ovom procesu. znaci, zaista im je jedan od ciljeva da ovakvim nacinom sponzorisanja, djuka brothers pokupe davno izgubljene simpatije naroda. i naravno nesto pokupe i vladajuce strukture odgovarajuce poene.

Quote:
..Cak i da jesu ciljevi Prve ovi sto navodi wawy, oni placaju za njih. Placaju jednim humanim gestom. Zamislite da sam ja narko bos i da sam ubio par ljudi,prekrsio desetine zakona ojadio stotine ljudi..ipak uspio sam da zaradim 5miliona e. Jednoga dana ja doniram bolnici milion,i da se napravi bioskop jos milion. Zelim da se iskupim bar malo i da kupim ili zasluzim malo postovanja i oduzim gradu.Ne treba da me vole zbog toga ali mogu da me cijene. Naravno moji zlocini nisu izbrisani,i za njih trebam da odgovaram kao da nisam nista uradio.Ali odgovaracu tek kada me zakon stigne.A to je problem zakona.Neka druga prica.Tada ce mi se oduzeti svih 5mil.i bice rasporeredjeni u svrhe dobra. A sta ako me zakon nikad ne stigne? Sta ako ne dam u dobrotvorne svrhe ni centa?
.

@Pera Detlic, uzeo si za primjer trece i cetvrto lice, a primjer - neretan , i onda si dobio pogresan rezultat. prosto ka u matematici.
aj uzmi prvo i drugo lice za primjer ovoga sto pricas.
znaci, npr, neko je tebi ukrao recimo 2000 eura, drza te 20 dana na leb i vodu, i onda te poveo u bioskop da gledas jedan jako kvalitetan film, pa te poslje pozajmio 100 eura, al da mu vrnes za deset dana 110.
i ti bi reka da oces, i klima glavom, i jos bi reka ' a vidji fina cojeka...'?! pa ne bi sigurno,..
dosta stvari cojek bolje svati kad se njemu samom desavaju.

Tags
banka, budva, city, crne, gore“, prva, teatar, “grad

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules