MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Politika

Notices

Politika Za rasprave bez vrijedjanja

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 27-08-08, 17:25   #21
bloom
Moderator

bloom's Avatar

Registrovan: Aug 2008
bloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu auru

Ma to za Strazbur je bio ko neki sarkazam, ne može nama niko riješit probleme koje mi sami ne možemo. A eto vele da imamo tu pravnu državu pa dako profunkcioniše. Jednom valjda.
bloom is offline   Reply With Quote
Old 27-08-08, 17:30   #22
Angelina75
otisla

Registrovan: Dec 2007
Angelina75 has disabled reputation

hahahahahhhaah...hoce ..hoce...a kako nece ...evo vidim sve se politicari udaraju u dupe nogama trceci da promene situaciju na drzavnom nivou na bolje

Foul appearance hide fair reality!
Angelina75 is offline   Reply With Quote
Old 27-08-08, 21:48   #23
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

chekaj angliana..zashto sekretarica ne mozhe da bude neka sa tekstilnom srednjom spremom? Ada nije postavljena za doktora da nechiji zhivot zavisi od njene spreme, zaboga, no da se javlja na telefon, dochekuje i ispraca stranke i trchkara od banke do knjigovodje..Treba li za to fakultet da zavrshi? Ako solidno govori engleski, poznaje rad na rachunaru, ali eto zaboga zalomilo joj se da shije (mozhda je to i sama htjela, ja se dan danas izjedoh shto ne upisah frizerski uz ovu ekonomsku), shto ne bi mogla sa svojom shkolom da bude sekretarica..a uz to je vrijedna, sposobna, hitra...Kad mozhe onaj iz mashinske shkole shto je bio vishe van nje no u nju upisat Pravni fakultet, shto ne mozhe i ona da RADI (a stvarno hoce i zheli da radi) kao sekretarica...?

Last edited by Zor_djevojka; 27-08-08 at 21:57..
Zor_djevojka is offline   Reply With Quote
Old 27-08-08, 22:13   #24
Angelina75
otisla

Quote:
Originally Posted by rossonera View Post
chekaj angliana..zashto sekretarica ne mozhe da bude neka sa tekstilnom srednjom spremom? Ada nije postavljena za doktora da nechiji zhivot zavisi od njene spreme, zaboga, no da se javlja na telefon, dochekuje i ispraca stranke i trchkara od banke do knjigovodje..Treba li za to fakultet da zavrshi? Ako solidno govori engleski, poznaje rad na rachunaru, ali eto zaboga zalomilo joj se da shije (mozhda je to i sama htjela, ja se dan danas ne izjedoh shto ne upisah frizerski uz ovu ekonomsku), shto ne bi mogla sa svojom shkolom da bude sekretarica..a uz to je vrijedna, sposobna, hitra...Kad mozhe onaj iz mashinske shkole shto je bio vishe van nje no u nju upisat Pravni fakultet, shto ne mozhe i ona da RADI (a stvarno hoce i zheli da radi) kao sekretarica...?
rosso....ajde mi objasni zasto onda imamo obrazovne profile???pa kad po tebi svako moze da obavlja svasta...pa zasto onda ne postoji samo Gimnazija kao prosirena osnovna skola pa onda neka bude i VSS Gimnazija kao prosirena srednja skola ...i neka se uci onda sve i svasta pa cemo svi biti dipl. Svastari!!!!....
sve dok budemo imali "takvo"razmisljanje....nije ni cudo sto nam se desavaju poslovi preko "stele" iliti "veze" i sto tekstilni tehnicari obavljaju posao sekretarice upravnika Carine....to moja prijateljica radi i veruj mi ne trckara od banke do knjigovodje no sedi citav dan u kancelariji pa mene zivka s vremena na vreme da joj preko telefona kazem sta treba da klikne ili ukuca....
i posto si vec spomenula to sto sam boldovala....e pa da znas da postoji Visoka Poslovna skola upravo za sekretarski posao...a sekretarski posao nije samo sedenje ,telefoniranje,prebacivanje poziva ,kopiranje papira,slanje faxa ili e-maila i trckaranje od banke do knjigovodje nego i poslovna komunikacija,pisanje poslovnih pisama,planiranje i organizovanje dolaska strane delegacije kada dolazi u posetu(ako firma saradjuje sa inostranim partnerima,vodjenje zapisnika na sastanku,a u ovo moderno vreme i sa modernim poslodavcima je cak i knjigovodstvo i racunovodstvo koje zahtevaju da mora da zna i engleski u slucaju da se desi da im treba prevod nekog ugovora ili inokorespodencija sa poslovnim partnerima....i naravno da tekstilni tehnicar nije takve stvari ni cuo a kamoli ucio tokom svog skolovanja!...a vec ako takva osoba zeli da radi...boze moj neka joj se da posao za sta se i skolovala!!!....ma vala ne moze svako da radi svasta!!!zato i postoje skole....

uvek je postojala prekvalifikacija!...pa tako zasto ne bi bilo demokratski onda pustiti osobu koja je masinski tehnicar i mozda je pogresio/la svoje opredeljenje sa 15 god. kad je upisivao/la (znamo svi sta radi pubertet!...cast izuzecima) da proba da zavrsi Pravni fakultet???e sad...necu da uopste diskutujem o tim tzv. dipl.pravnicima koji su platili ispite ili cak gotovu diplomu ili su vec nekako "sredili" da taj fakultet zavrse bez dana provedenog na predavanjima....drzava treba da se bori protiv korumpiranih profesora ...kamo srece da se nastavilo sa hajkom na takve profesore kada su poceli sa Kragujevackim Univerzitetom!

Last edited by Angelina75; 27-08-08 at 22:24..
Old 27-08-08, 22:27   #25
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

aha..i onda mi objasni razliku izmedju sekretarice i direktora-ice..Poshto je ja ne vidim iz tvog posta? Ispade da rade maltene isto...jedino direktor ide na ruchkove, koje mu ova organizuje, a ona od posla nema kad da mu/joj drushtvo pravi..ja ne znam shto onda imamo direktore kad sekretarica sve (po)zavrshava...Najbolje da svi budemo direktori, ili 'drugovi i drugarice'....
Pa, da..za dvojku u shkoli ti je vazda trebalo ka' za peticu (bar ovamo dje sam ja uchila)...dobro, mozhda uz male nijanse...
ja zavrshih tu Ekonomsku shkolu, a sekretarica sam po zanimanju, ali Angliana nijesi uzela u obzir da mi nemamo klijentelu i nivo da bi jedna sekretarica radila ono shto si ti lijepo opisala..Nece toga bit' kod nas skoro..Mi ne mozhemo zakon o zabrani pushenja uvest -isposhtovat', a ne da tu poslovnu komunikaciju i raspored razvijemo na najvishi moguci nivo..zaboravi!
ja i dalje ostajem pri tome, da marljivost, spretnost, angazhovanost,zainteresovanost, trud znoj i rad zavrshavaju posa' ovdje kod nas, a ne diploma..jer znamo kako se i do njih dolazi u danashnje vrijeme i kakvi bilmezi imaju raznorazna zvanja od doktora do magistra nauka...izuzeci su ljudi koji su shkolovani vani, a uz to i radili !
da mi je da se vrate jagnjece brigade, sve bi na svijet dala..
Old 27-08-08, 22:40   #26
wawy
MiM team Guru

Registrovan: Apr 2008
wawy nepoznate kvantitete u ovom trenu

Quote:
Originally Posted by angliana75 View Post
...a sekretarski posao ... je cak i knjigovodstvo i racunovodstvo
e svasta, a ja mislio da postoje knjigovodje i racunovodje za ove poslove, a ne da moraju sekretarice...
Old 27-08-08, 22:41   #27
Angelina75
otisla

Quote:
aha..i onda mi objasni razliku izmedju sekretarice i direktora-ice..Poshto je ja ne vidim iz tvog posta? Ispade da rade maltene isto...jedino direktor ide na ruchkove, koje mu ova organizuje, a ona od posla nema kad da mu/joj drushtvo pravi..ja ne znam shto onda imamo direktore kad sekretarica sve (po)zavrshava...Najbolje da svi budemo direktori, ili 'drugovi i drugarice'....
Pa, da..za dvojku u shkoli ti je vazda trebalo ka' za peticu (bar ovamo dje sam ja uchila)...dobro, mozhda uz male nijanse...
ja zavrshih tu Ekonomsku shkolu, a sekretarica sam po zanimanju, ali Angliana nijesi uzela u obzir da mi nemamo klijentelu i nivo da bi jedna sekretarica radila ono shto si ti lijepo opisala..Nece toga bit' kod nas skoro..Mi ne mozhemo zakon o zabrani pushenja uvest -isposhtovat', a ne da tu poslovnu komunikaciju i raspored razvijemo na najvishi moguci nivo..zaboravi!
ja i dalje ostajem pri tome, da marljivost, spretnost, angazhovanost,zainteresovanost, trud znoj i rad zavrshavaju posa' ovdje kod nas, a ne diploma..jer znamo kako se i do njih dolazi u danashnje vrijeme i kakvi bilmezi imaju raznorazna zvanja od doktora do magistra nauka...izuzeci su ljudi koji su shkolovani vani, a uz to i radili !
da mi je da se vrate jagnjece brigade, sve bi na svijet dala..
nisam ja napravila radne zadatke jedne sekretarice u ovom modernom dobu no danasnji ovi moderni poslodavci koji su takve radne zadatke preneli iz inostranstva!!...ima itekako da rade bas upravo to sto sam sve navela u prethodnom mom postu (da se ne ponavljam...uzasno mrzim to)....bas stakve sekretarice...i veruj mi u Zrenjaninu ih znam nekoliko i licno sam razgovarala s njima o njihovom opisu radnog mesta....i to veruj mi da jedna radi u holding kompaniji,druga nemackoj firmi,treca u italijanskoj,cetvrta je manje firme koja se bavi brodogradnjom,itd.,itd,...i opet su dosle preko "veze" i ne kazem zaista obavljaju svoj posao na zavidnom nivou i uz to su jos i skolovane!ali eto..sta bi bilo i da li bi dobile posao preko obicnog raspisanog konkursa???ne verujem.....bez obzira na njihovu skolu,umece i znanjeja stvarno ne znam situaciju u CG ali doduse i manja ste drzava....pa polako bice i toga kod vas....

opet kazem .....uopste necu da spominjem takve diplomirane ,preko "veze" ili preko novca...to neka je sramota drzave sto tako nesto uopste dozvoljava.....to je trulo u drzavi, jednoj nego u celoj bivsoj SFRJ!...sve dok je "to" dozvoljeno takve ce nam drzave i biti...posao ce imati oni koji imaju stelu ili vezu i neadekvatni i neskolovani za odredjeno radno mesto a na Birou ce cucati oni bez stele i veze,talnetovani sa znanjemi obarzovanjem!!!....neka im je na dusu!.....nicija nije do zore sjala pa nece ni njihova!

a dok smo svi bili "drugovi i drugarice" posla je bilo za sve kao i zakona koji je stitio radnika od onog obicnoh pa do onog na funkciji!!!
a sad postoji samo zakon za one koji ga i kroje i pisu....na funkciji!!!!!
uzas!!!!

"marljivost, spretnost, angazhovanost,zainteresovanost, trud znoj i rad[/U][/B] zavrshavaju posa' ovdje kod nas"...i kod nas....ali i znanje i obrazovanje bi to treblo da isprate a ne samo to sto si navela!

Old 27-08-08, 22:42   #28
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

izgleda da ce sekretarice pochet' i da poradjaju..shto se sve ochekuje od njih...i to ovdje kod nas...a mi ne umijemo kulturno 'dobar dan' nazvat', a ne shto drugo...
Old 27-08-08, 22:45   #29
Angelina75
otisla

Quote:
izgleda da ce sekretarice pochet' i da poradjaju..shto se sve ochekuje od njih...i to ovdje kod nas...a mi ne umijemo kulturno 'dobar dan' nazvat', a ne shto drugo...
zalosno...ali istinito...a i zasto bi poslodavci sad placali 2 takve ili 3 kad moze jedna?!...to je nekad bilo u bivsoj SFRJ....da se posao rasporedi na vise zaposlenih ali danasnje vreme....uzas!...traze da im budes i "apotekar,lekar,pekar,..."kao sto rece Riblja Corba

Old 27-08-08, 22:46   #30
Angelina75
otisla

Quote:
Originally Posted by wawy View Post
e svasta, a ja mislio da postoje knjigovodje i racunovodje za ove poslove, a ne da moraju sekretarice...
ama ljudi u kom svetu vi zivite???pa ja znam osobe koje su bas takve sekretarice!!!!

Old 27-08-08, 22:47   #31
wawy
MiM team Guru

@angliana, da sam ja kakav direktor, ja te nikad ne bi primio za sekretaricu, jer samo nesto kukash!
Old 27-08-08, 22:50   #32
Angelina75
otisla

Quote:
@angliana, da sam ja kakav direktor, ja te nikad ne bi primio za sekretaricu, jer samo nesto kukash!
ja se nisam skolovala za sekretaricu......ali nije dzaba zlatna ona stara izreka "sit gladnom ne veruje"...ko god nije doziveo da 103 CV-a i motivacionih pisama posalje na razne adrese poslodavaca za manje od 2 god. ni ne moze da shvati tu osobu!!!...e zato sam i rekla tu staru izreku.....covek dok ne dozivi licno na svojoj kozi tako nesto naravno da ne veruje...sigurno i ja ne bih verovala da sam sa svojih 20 godina dobila posao preko "veze"...

Last edited by Angelina75; 27-08-08 at 22:52..
Old 27-08-08, 22:53   #33
Pera Detlic
Banned

Registrovan: Jan 2007
Pera Detlic na dobrome putu
Send a message via Yahoo to Pera Detlic

Quote:
Pa ovo je neka suština. Direktor tj. šef odličuje koga i kakvog će primiti da radi.
Svako ima neke svoje zahtjeve i svoj neki ukus..tome se treba i prilagoditi.
Pera Detlic is offline   Reply With Quote
Old 27-08-08, 22:57   #34
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

i josh neshto poshto radim u zaista jakoj firmi za ovdashnje trzhishte, a tu sam dospjela preko veze (kuma me zaposlila, ona je tamo direktor jer joj je trebao neko od povjerenja, neko ko je nece pokrasti, raditi joj iza ledja, cerat' joj stranke i klijentelu raznoraznim bezobrazlukom, nevaspitanjem, neprofesionalnoschu) vjeruj mi da smo mnogo bolje i rahatnije prolazili sa ovima te nemaju dana shkole, a radili su ka' singerice kukavci od jutra do mraka da bi isposhtovali rokove i zadatke bez ijednoga kiksa, no sa ovima 'na nivo' te ti trebaju raznorazne kartice i kodovi, detektori, liftovi i ostale moderne aparature da bi usha u njihove odaje (cah onoga portira da pitam trebam li se izuvat', poshto su mi nakit skinuli s mene ka' da u pre$ednikovu kucu ulazim, a ne u prostorije mobilnog operatera)..koliko su poslovni josh malo cemo morat 'hvala na saradnji' faxom da im shaljemo, jer oni nemaju kad da komuniciraju i ruku da pruzhe po obavljenom zadatku..oni sve zavrshavaju mailom i faxom...
mene kolege arhitekte gledaju kao da sam s' Marsa pala kad ustanem da dochekam i ispratim klijenta iz kancelarije i samo shto ne pochnu da mi se sprdaju na takvom docheku i ispracaju', jer oni samo provire glavu iza onog monitora i procijede nerazumljivo 'zdravo' ka' da im je poshtar ushao, a ne stranka..a to je za mene vrhunac nekulture! Je l' ja trebam da ih uchim kulturi poslovanja, a toliko su godina gudali velje shkole...? Dzaba su im vala..oni su kao kolege extra, da me ne shvatite pogreshno, ali sama ova scena mene ostavi bez teksta...
Old 27-08-08, 22:58   #35
wawy
MiM team Guru

Quote:
Originally Posted by Pera Detlic View Post
Pa ovo je neka suština. Direktor tj. šef odličuje koga i kakvog će primiti da radi.
Svako ima neke svoje zahtjeve i svoj neki ukus..tome se treba i prilagoditi.
o, kako se ne slazem sa ovim stavom. mislim da sefovi koji vole radnike bez sopstvenog integriteta, ne mogu daleko dogurat.
eto recimo ka ovaj pero sto se voli prilagodjavat...
Old 27-08-08, 23:01   #36
Pera Detlic
Banned

Hahaha, a za ovok operatera..sve mi liči na Telekom, jel?
Old 27-08-08, 23:05   #37
Pera Detlic
Banned

Quote:
o, kako se ne slazem sa ovim stavom. mislim da sefovi koji vole radnike bez sopstvenog integriteta, ne mogu daleko dogurat.
eto recimo ka ovaj pero sto se voli prilagodjavat...
Pazi u jakoj privatnoj kompaniji koja mora da se žestoko bori sa konkurencijom zaposleni treba da ima samo jedno- da dobro uradi svoj posao. Kraj priče. Sve ostalo nema veze ili služi samo toj svrsi.
Old 27-08-08, 23:06   #38
Okugata
Guest

Quote:
Pazi u jakoj privatnoj kompaniji koja mora da se žestoko bori sa konkurencijom zaposleni treba da ima samo jedno- da dobro uradi svoj posao. Kraj priče. Sve ostalo nema veze ili služi samo toj svrsi.
ali i zaposleni dobiju po dzidzici kada je disha nadrndan
  Reply With Quote
Old 27-08-08, 23:08   #39
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Quote:
o tome pricham Pero ...Shkola je najmanje bitna tu (nazhalost samo onih koji su je zavrshili dupetom - grijuci stolicu i kriveci kichmu)...pa pogledajte oglase, vishe obrazovanje ni ne pominju, vec je strogo naglasheno 'sa obaveznim radnim iskustvom'...
Old 27-08-08, 23:10   #40
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Quote:
Originally Posted by Okugata View Post
ali i zaposleni dobiju po dzidzici kada je disha nadrndan
jeste okRugLata, a vecina u drzhavnim firmama ne dobiju nishta...chak ni tu mrchulju od plate, a mozhe 'disha' da im pjeva i da je svaki dan nasmijan ka' kezo..
Reply

Tags
bez, ili, posao, preko, veze

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules