MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Politika

Notices

Politika Za rasprave bez vrijedjanja

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 12-07-08, 16:24   #1
Angelina75
otisla

Registrovan: Dec 2007
Angelina75 has disabled reputation
Default Posao preko "veze" ili bez "veze"?

eto....posle toliko mojih postova...da i ja postavim temu...

Naime,u zadnje vreme se bas intenziviralo to dobijanje posla preko "veze" ( Bosanci ce reci preko "shtele")ali zasto je to tako?Cemu to doprinosi?Kome?Kuda ovaj svet ide?
Mislim da je strasno i zalosno i tragikomichno da danas mnogi talentovani ,odgovorni i vredni ljudi sede kuci sa diplomom u rukama bez ikakvog glasa od strane Biroa za zaposljavanje ili rade neke minorne poslove da bi osnovne egzistencijalne potrebe ispunili!Dok napr. tamo neki "preko veze dobijen posao" lik vec uveliko radi i zaradjuje a da bas i ne obavlja posao strucno i efikasno,ali eto svi se prave ludi i slepi pa to ne vide zato sto je ON/ONA dete od nekog tamo lekara,advokata,funkcionera,itd.!
E sad ,neki kazu da TAJ ima posao za sta se skolovao ( a svi znamo da se danas diplome na vrlo lak nacin dobijaju!...samo ako se plati ili jel' "sredi uslugom za uslugu") i samo mu je mala pomoc pruzena da dobije "zasluzno radno mesto " ..dok drugi kazu da TAJ, bez obzira na diplomu nema adekvatno znanje niti strucnost a jos manje efikasnost u svom radu za koga je pojam "dati rezultate" spansko selo!
Ali...ima i onih koji nemaju diplomu VSS a rade na takvoj radnoj poziciji gde se cak zahteva takva diploma ili bar VŠS, a ta osoba ima samo SSS obrazovanje!...dobro...ne kazem da ne postoji osoba koja i bez diplome o visokom obrazovanju obiluje zavidnom inteligencijom te posao koji je dobila putem "veze" obavlja fantasticno a napr. radi se o visokoj funkciji u kompaniji ...ali tada se postavlja pitanje da li je zaista potrebna VSS diploma ,da li se vredi muciti i studirati na fakultetu ako vec posedujemo dovoljno znanja jer "nam je to prirodni talenat u genima dat"!Ali i da je tako...ko ce taj talenat prepoznati i pruziti nam sansu?...Ili ce nam opet reci "zao nam je ,ali nemate diplomu"?..ali taj odgovor ce dobiti opet "obochni smrtnici" dok za "privilegovane " ne vazi pomenuti odgovor!
Da li ce bas uvek se traziti dlaka u jajetu da bi na konkursu za posao ,kompanija opravdala "vec sredjen" posao tamo nekoj osobi i u stvari je to radno mesto samo formalno u konkursu?
Da li opravdavate TAKVO nalazenje posla?I da li se usudjujete da prznate da ste dobili posao preko "veze"?
Bas me zanima vase misljenje o ovoj temi....

evo samo par primera kako su moji prijatelji dobili posao...
*jedna prijateljica je dobila pre par godina posao preko "veze" na carini,kao sluzbenik i to sa diplomom SSS -tekstilni tehnicar?!!
*druga prijateljica je dobila posao takodje,a ima diplomu SSS-medicinski vaspitac, a radi u Bolnici na rentgenu?!
*treca prijateljica je dobila posao ,blago recheno iz kucne fotelje direktno u firminu fotelju ,takodje preko "veze" i to mesto direktora marketinga sa trogodisnjom SSS diplomom trgovca!
*komsinica je nedavno dobila posao prevodioca (gramatika tog jezika joj je ocajna!)i to u jednoj holding kompaniji isto sa diplomom SSS-trgovac?!

dok napr. moje tetke cerka vec pola godine sedi u kuci cekjuci na posao sa diplomom VSS-ekonomskog fakulteta i to sa prosekom 9,2!....i od posla ni traga ni glasa....gde god je konkurisala.....rekli su joj "imamo vas CV kontaktiracemo Vas"!..i nista!...zalosno...zaista zalosno....

Dokle ljudi ta "veza"???????

Foul appearance hide fair reality!

Last edited by Angelina75; 12-07-08 at 16:26..
Angelina75 is offline  
Reply With Quote
Old 15-07-08, 06:55   #2
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Dok god ljudi vjeruju u potrebu veze, ona ce biti glavni kriterij.

Jednima daje osjecaj moci, a drugima sigurnosti ako sto krene niz vodu.
Još metaše gradi u te,
Ljubim ti tvoje prekrasne skute.
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 15-07-08, 08:21   #3
timi
MiM team Forumaš

timi's Avatar

Registrovan: Jun 2008
timi na dobrome putu
Send a message via MSN to timi Send a message via Skype™ to timi

Sve je to tako u kompanijama gde, tamo neki menadzeri zaposljavaju, a to im se ne obija o glavu. A mene najvise pogadja cinjenica da ljudi sa VSS misle da su sa diplomom sve zavrsili, da su pokupili svo znanje sveta i da vise ne trebaju da uce i da se usavrsavaju.Trajace to kod nas jos dugo.Ali mislim da ima malo pomaka. Uspesni privatnici poceli su da cene i skolu i znanje. Zato smatram da ne treba odustajati i cekati da te neko pozove. Treba ici dalje na razgovore, ostavljati CV, naci ce se neka kompanija kojoj treba bas takav profil, bez ikakve veze.Siguran sam u to.

POZDRAV ,

timi is offline   Reply With Quote
Old 15-07-08, 08:34   #4
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by timi View Post
A mene najvise pogadja cinjenica da ljudi sa VSS misle da su sa diplomom sve zavrsili, da su pokupili svo znanje sveta i da vise ne trebaju da uce i da se usavrsavaju.
Vise pogadja cinjenica da ljudi sa SS misle da na osnovu ogranicenog iskustva misle da znaju vise od onih sa VSS, i cesto drze ove potonje na urivku da ih ne bi opuvali sa lica zemlje na prvom zadatku na kojem se traze znanja koja se ne uce po srednjim skolama.
Još metaše gradi u te,
Old 15-07-08, 08:50   #5
timi
MiM team Forumaš

timi's Avatar

timi na dobrome putu
Send a message via MSN to timi Send a message via Skype™ to timi
Cool

Quote:
Originally Posted by simm View Post
Vise pogadja cinjenica da ljudi sa SS misle da na osnovu ogranicenog iskustva misle da znaju vise od onih sa VSS, i cesto drze ove potonje na urivku da ih ne bi opuvali sa lica zemlje na prvom zadatku na kojem se traze znanja koja se ne uce po srednjim skolama.

Nije tema, ali samo da Vam kazem da sam imao takvih problema, ali ako ispostujes tog srednjoskolca i njegovo iskustvo, a on vidi da posedujes znanje, to se brzo prevazidje i sve dodje na svoje mesto.
pozzz...

POZDRAV ,

timi is offline   Reply With Quote
Old 15-07-08, 09:08   #6
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Quote:
Nije tema, ali samo da Vam kazem da sam imao takvih problema, ali ako ispostujes tog srednjoskolca i njegovo iskustvo, a on vidi da posedujes znanje, to se brzo prevazidje i sve dodje na svoje mesto.
A koliko je takvih, pogotovo ovih mladjih od 35? Ja da ih na prste jedne ruke preborjim koji vide.
Još metaše gradi u te,
Old 15-07-08, 09:38   #7
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

vazda je toga bilo i bice,...
prije nije bila shkola ni prosjek u pitanju, no crvena knjizhica KPJ, sad je to 'preporuka' raznih ljudi...
Meni je najbitnije da taj neko ko je zaposhljen radi svoj posa ka' cho'ek - ljudski i da valja, pa nebitno ima li tekstilnu srednju struchnu spremu ili diplomu sa Jejla.
Profesionalac u poslu mozhe biti i onaj koji nema dana shkole ako taj posao radi predano i savjesno.
Lichno ne smetaju mi takva 'biranja', ne opravdavam ih, al' ja sam se navikla na takve situacije dje neko uvijek mora da bude 'zhrtva' ili ispaljen, pochev od prodavnica kad smo chekali ljeb, lijeko i ulje 93-ce, pa po Domova zdravlja i ostalih ustanova...

i uvijek bih priznala na koji nachin sam doshla do mog radnog mjesta, nema potrebe da se pravim blesava i vrijedjam nechiju inteligenciju...
Old 15-07-08, 09:51   #8
Milly
Tu sam i kad nisam

Milly's Avatar

Registrovan: Jan 2007
Milly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auru

Slazhem se sa Rossom..
ispada da ljudi koji su nedje preko veze upali da su maloumni ,da veze nemaju o poslu i da ne zhele da rade ..primaju platu za dzabe,dok vrijedni diplomci chame kao konobari po lokalima!?

Nije tako .. ni priblizhno ..
Blago onome ko ima vezu i ko hoce da radi ,jer je danas uzhasno teshko dobiti i zadrzhati posao..
Old 15-07-08, 10:06   #9
Sharp
MiM team Expert

Sharp's Avatar

Sharp has disabled reputation

Dok god taj neko radi kako treba nebitno je da li se zaposlio preko veze ili ne. Problem su ovi sto ne znaju da rade, a mnogi od njih su skolovani koji misle da su boga za onu stvar uhvatili jer su zavrsili fax.
Old 15-07-08, 10:16   #10
Milly
Tu sam i kad nisam

Milly's Avatar

Registrovan: Jan 2007
Milly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auru

u pravu si .
Posao se uchi i za to su potrebni vrijeme i volja..
Strashno me nervira kad nekome kazhem gdje radim ..odmah se uputi onaj znacajni pogled "ona je preko veze upala..."(i to obichno od onih shto citavu godinu hvataju zjale ) ..shto u sushtini i nije tachno .. osim toga se trudim obavljati posao najbolje sto mogu i zbog sebe i zbog firme..
Old 15-07-08, 21:30   #11
Zoran
Na'vi

Zoran's Avatar

Registrovan: Jul 2006
Zoran has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by mistique View Post
u pravu si .
Strashno me nervira kad nekome kazhem gdje radim ..odmah se uputi onaj znacajni pogled "ona je preko veze upala..."(i to obichno od onih shto citavu godinu hvataju zjale ) ..shto u sushtini i nije tachno .. osim toga se trudim obavljati posao najbolje sto mogu i zbog sebe i zbog firme..
A oprosti gdje radis?
Zoran is offline   Reply With Quote
Old 15-07-08, 21:53   #12
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Supernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tunelu

Uvijek se posao nalazio preko veza, štela, rodbine, poznanika i sl. i to nije ništa čudno niti neobično...medjutim, kod nas se uveliko ukorijenila praksa uzimanja velikih novčanih iznosa da bi se neko primio u radni odnos, od 5 do 10.000 KM (kao mali poklončić), ali se otvoreno saopšti suma koju je potrebno 'pokloniti'.... a da ne govorimo o stručnosti i sposobnosti predmetnih kadrova koji su na isti način polagali ispite na fakultetima i došli do diplome...posebno kada se radi o osjetljivim profesijama kao što su ljekari, hirurzi i sl....

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Supernova is offline   Reply With Quote
Old 27-08-08, 16:01   #13
Angelina75
otisla

stvarno sam zaboravila na svoju temu...u momentu kad sam je postavila niste bili mnogo zainteresovani....posle sam ja otisla na more...a kad sam se vratila temu sam bila zapostavila....a sad me zmz podstakla na temu ponovo...hvala joj

Quote:
Dok god ljudi vjeruju u potrebu veze, ona ce biti glavni kriterij.
Jednima daje osjecaj moci, a drugima sigurnosti ako sto krene niz vodu.
nema tu sta da se veruje ili ne veruje @simm..to je nase cinjenicno stanje!!!!...ma koja sigurnost???ma niko ti ne garantuje posao do penzije ako dodjes preko veze....a nema tu ni osecaja moci....ni onog sto je osobu zaposlio niti onog sto je dobio posao preko "veze"

Quote:
Sve je to tako u kompanijama gde, tamo neki menadzeri zaposljavaju, a to im se ne obija o glavu. A mene najvise pogadja cinjenica da ljudi sa VSS misle da su sa diplomom sve zavrsili, da su pokupili svo znanje sveta i da vise ne trebaju da uce i da se usavrsavaju.Trajace to kod nas jos dugo.Ali mislim da ima malo pomaka. Uspesni privatnici poceli su da cene i skolu i znanje. Zato smatram da ne treba odustajati i cekati da te neko pozove. Treba ici dalje na razgovore, ostavljati CV, naci ce se neka kompanija kojoj treba bas takav profil, bez ikakve veze.Siguran sam u to.
mislim da nisi u pravu...evo ja cu za godinu,godinu i po imati VSS pa ne sedim samo kuci skrstenih ruku i polazem ispite nego se usavrsavam raznim kursevima....ne samo zbog toga sto mi treba posao...nego najvise zbog sebe same ....volim da ucim,da prosirujem znanje...i mislim da vecina poslodavaca,ne mogu da kazem svi,ali vecina njih jos uvek ne ceni ni znanje ni obrazovanje....jos uvek je na prvom mestu "veza",ko si ,ciji si,odakle si,itd.
a i to sto si rekao da treba ici na razgovore...pa pre svega moram da ti kazem da se ni ne moze tek tako jednostavno doci do tog glavnog direktora neke firme!....jedino sto se moze je da naletis na sekretaricu koja je u gro slucajeva bila neljubazna i nekulturna i sve sto ti kaze je da ostavis CV koji ce zavrsiti kad ti izadjes iz njene kancelarije u korpi za otpatke ili u njenoj fioci a da ga taj direktor firme nece ni pogledati.......e sad dok se nadje jedna takva kompanija...godine ce proci i onda ce ti reci "izvinite ali mi trazimo osobe do 30 god.".....zaista danas je fenomen naci posao!!!

Quote:
slazem se....i tacno je...

Quote:
Originally Posted by rossonera View Post
vazda je toga bilo i bice,...
prije nije bila shkola ni prosjek u pitanju, no crvena knjizhica KPJ, sad je to 'preporuka' raznih ljudi...
Meni je najbitnije da taj neko ko je zaposhljen radi svoj posa ka' cho'ek - ljudski i da valja, pa nebitno ima li tekstilnu srednju struchnu spremu ili diplomu sa Jejla.
Profesionalac u poslu mozhe biti i onaj koji nema dana shkole ako taj posao radi predano i savjesno.
Lichno ne smetaju mi takva 'biranja', ne opravdavam ih, al' ja sam se navikla na takve situacije dje neko uvijek mora da bude 'zhrtva' ili ispaljen, pochev od prodavnica kad smo chekali ljeb, lijeko i ulje 93-ce, pa po Domova zdravlja i ostalih ustanova...

i uvijek bih priznala na koji nachin sam doshla do mog radnog mjesta, nema potrebe da se pravim blesava i vrijedjam nechiju inteligenciju...
pametno rosso za ovu zadnju recenicu....mada mogu da kazem da jeste bilo tako u bivsoj nam SFRJ ,ko je bio na celnom mestu KPJ on je i prolazio a zar to upravo sad ne radi DS,DSS,SRS,SPS,NS,LDP itd. pa sak i te u CG stranek DPS,SNP (ispravite me ako gresim)???pa i u njima ko je aktivan politicar taj ce za svoje dupe sve namestiti pa i uzoj i siroj rodbini i prijateljima!!!...strasno!...kazu da treba da se osoba uclani u politicku stranku ako zeli neki zglavan posao....a znate li kako je tesko doci do nekog mesta u politickoj stranci,da te neko primeti i vidi a da mu ta licno osoba ne smeta i da mu nece zauzeti radno mesto zato sto je kvalifikovnija i pamenija od nje/ga??
i zaista smeta da neko dodje preko veze na posao,a da neko ko se borio da stekne znanje i obrazovanje cuci godinama na birou jer nema ko da mu "sredi"...koliko samo talenata propada u nasoj bivsoj SFRJ ???(ja verujem da je ista situacija i u HR,CG,RS,BiH,oa cak i u MAK i SLO!!!)
moja najbolja prijateljica je dobila posao van struke u ZG ali isto preko "veze"!!!uopste nije mogla da nadje posao u struci a ona je dipl.ing.PTT Telekomunikacija....i posao joj je sredio otac njene cimerke
naravno da profesionalac u poslu moze da bude i onaj bez "veze " i onaj sa "vezom"....ali cekaj,...kako neko moze i da se pokaze i dokaze ako mu nije data sansa????

e vala se ne slazem da posao sekretarice obavlja tekstilni tehnicar!!!...pa cekajte ljudi...zasto onda postoje obrazovni profili????zasto onda ne bi svi zavrsavali napr. Ekonomiju ili Tekstilno inzenjerstvo da nije bitno da na odredjenom radnom mestu radi neko sa SSS tekstilni tehnicar???...ma to mi je katastrofalno!!!

Quote:
Slazhem se sa Rossom..
ispada da ljudi koji su nedje preko veze upali da su maloumni ,da veze nemaju o poslu i da ne zhele da rade ..primaju platu za dzabe,dok vrijedni diplomci chame kao konobari po lokalima!?
Nije tako .. ni priblizhno ..
Blago onome ko ima vezu i ko hoce da radi ,jer je danas uzhasno teshko dobiti i zadrzhati posao..
niko nije rekao da su ljudi maloumni oni koji dobiju posao preko "veze" ali ti i takvi smatraju (vecina njih) da su upravo maloumni oni koji ne mogu da nadju posao preko "veze"!!!!

Quote:
Originally Posted by OCTAVIAN View Post
Dok god taj neko radi kako treba nebitno je da li se zaposlio preko veze ili ne. Problem su ovi sto ne znaju da rade, a mnogi od njih su skolovani koji misle da su boga za onu stvar uhvatili jer su zavrsili fax.
pa izvoli idi ti na fax ako mislis da je tako jednostavno ga zavrsiti!!!?nemoj mi pricati za ove privatne fakultete!nego na drzavnom (ali bez "veze")koje su to muke ucenja,nervoza,stresova,....ma znaju oni koji su ga zavrsili....

Quote:
u pravu si .
ne mora da znaci da su upravo ti ljudi hvatali zjale svaki dan...nego im je vise preko glave doslo gledajuci kako se drugi zaposljavaju preko "veza" i "vezica" dok ONI salju bezbroj motivacionih pisama i CV-a na razne adrese poslodavac i to sve uzalud!!!!

Quote:
Originally Posted by Supernova View Post
Uvijek se posao nalazio preko veza, štela, rodbine, poznanika i sl. i to nije ništa čudno niti neobično...medjutim, kod nas se uveliko ukorijenila praksa uzimanja velikih novčanih iznosa da bi se neko primio u radni odnos, od 5 do 10.000 KM (kao mali poklončić), ali se otvoreno saopšti suma koju je potrebno 'pokloniti'.... a da ne govorimo o stručnosti i sposobnosti predmetnih kadrova koji su na isti način polagali ispite na fakultetima i došli do diplome...posebno kada se radi o osjetljivim profesijama kao što su ljekari, hirurzi i sl....
jeste...slazem se sto si rekla to za novcane iznose...ali bez obzira sto je postojao uvek "tako" dobijen posao,tj. preko "veze"...ma vala nije ga bilo u tolikoj meri kao danas!!!ma to garantujem....da jeste...,onda moj otac koji je ostao ratno siroce u Domu za nezbrinutu decu davne 1945. ne bi nikad nasao posao...a on ne da je nasao posao,nego ga je upravo ta firma kasnije i skolovala kad je videla da ima talenat osred sebe a nije imao nikakvu vezu.....kao ni moja majka koja je pozvana sa Biroa za zaposljavanje davne 1969.god. a danas kad odes na Biro sluzbenik ti kaze "vi trazite posao?....pa naravno da ga nema!"jos te pravi budalom!!!!!...ma fuj!a jos znas da napr. je taj isti sluzbenik dobio posao isto preko veze ,jer ga nije bilo prethodnih godina otkako sam ja na Birou a oglasa za to radno mesto nije bilo ni od korova!!!

evo ja licno sam za ovih 2 godine poslala 103 CV-a i motivacionih pisama...a i daljem cucim u kuci!!!!!

Last edited by Angelina75; 27-08-08 at 16:21..
Angelina75 is offline   Reply With Quote
Old 27-08-08, 16:31   #14
bloom
Moderator

bloom's Avatar

Registrovan: Aug 2008
bloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu auru

Nažalost tako to ide. Sad mi je tačno žao što te skrenuh na ovu ozbiljnu temu, mogli smo još malo da se zezuckamo. Ovako sad si i ti mene zamislila. Ni moj posao nije nikakva ljepota. To što sam ga dobila je čista sreća. Radim na određeno i ko zna do kad ću. Što se tiče rabote nema mi se šta zamjeriti ali nijesam baš podobna (nacionalno ni politički). Žalosno ali istinito to je nekima najbitnije. Nacionalnost da mjenjam, nijesam poluđela, a partijsku knjižicu da uzimam, neću jer me nervira bilo kakvo svrstavanje kad je to sve ista banda. Eto tako nekako, pa dokle ću izdržati ne znam.
bloom is offline   Reply With Quote
Old 27-08-08, 16:38   #15
Obama
MiM team Forumaš

Obama's Avatar

Registrovan: Nov 2007
Obama nepoznate kvantitete u ovom trenu

Upravo zbog toga necemo biti zapad vec dno dna, na pozicije su na braca,rodjaci i bla bla bla koji ne znaju da rade, oni sto znaju su na birou rada ili rade poslove ovih sto su im uzeli mjesta koja im pripadaju i tako, zacarani krug gubitnika, a samo kada bi svako radio na mjesto koje mu pripada, mi bi smo danas bili EU jer bi se znalo ko pije a ko placa.

Kada stavis frizera da ti vodi firme,a ekonomistu da shisha ne mozes ocekivati blagostanje i napredak ali im zato zamijeni mjesta pa ces vidjeti!!!

To je isto da u autu dje treba da se uspe ulje vi uspete vodu,a dje treba voda uspete ulje!!!
Obama is offline   Reply With Quote
Old 27-08-08, 16:46   #16
bloom
Moderator

bloom's Avatar

bloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu auru

Meni se svakodnevno u pojedinim situacijama čini da je sve toliko trulo i nikakvo i nedovršeno i pogrešno da će sjutra ili najdalje prekosjutra biti smak svijeta. Ali ne to oni opet malo nešto "prikrpe" u letu, preslože, zakamufliraju, preformulišu i piče dalje. Izvinite na izrazu. Koji debili rade najvažnije stvari, to nije normalno, a najgrđa stvar je što se niđe niko ne trudi da stvori kvalitetne mlade kadrove ili da nauči posao pravilno. Samo ti nauči da puno lijepo pričaš, a ništa ne kažeš, prebaciš lopticu na drugoga i njihov si kadar, fotelja ti ne gine.
Old 27-08-08, 16:52   #17
Angelina75
otisla

Quote:
Originally Posted by zmzm View Post
Nažalost tako to ide. Sad mi je tačno žao što te skrenuh na ovu ozbiljnu temu, mogli smo još malo da se zezuckamo. Ovako sad si i ti mene zamislila. Ni moj posao nije nikakva ljepota. To što sam ga dobila je čista sreća. Radim na određeno i ko zna do kad ću. Što se tiče rabote nema mi se šta zamjeriti ali nijesam baš podobna (nacionalno ni politički). Žalosno ali istinito to je nekima najbitnije. Nacionalnost da mjenjam, nijesam poluđela, a partijsku knjižicu da uzimam, neću jer me nervira bilo kakvo svrstavanje kad je to sve ista banda. Eto tako nekako, pa dokle ću izdržati ne znam.
ma neka si me podstakla da se prisetim moje teme....ni slucajno ni ja ne bih menjala nacionalnost zarad posla!...pa taj koji bi to trazio taj nije onda covek!

Quote:
Meni se svakodnevno u pojedinim situacijama čini da je sve toliko trulo i nikakvo i nedovršeno i pogrešno da će sjutra ili najdalje prekosjutra biti smak svijeta. Ali ne to oni opet malo nešto "prikrpe" u letu, preslože, zakamufliraju, preformulišu i piče dalje. Izvinite na izrazu. Koji debili rade najvažnije stvari, to nije normalno, a najgrđa stvar je što se niđe niko ne trudi da stvori kvalitetne mlade kadrove ili da nauči posao pravilno. Samo ti nauči da puno lijepo pričaš, a ništa ne kažeš, prebaciš lopticu na drugoga i njihov si kadar, fotelja ti ne gine.
e upravo tako.......zalosno je i tragicno

Old 27-08-08, 16:54   #18
Angelina75
otisla

Quote:
Originally Posted by apple_mac View Post
Upravo zbog toga necemo biti zapad vec dno dna, na pozicije su na braca,rodjaci i bla bla bla koji ne znaju da rade, oni sto znaju su na birou rada ili rade poslove ovih sto su im uzeli mjesta koja im pripadaju i tako, zacarani krug gubitnika, a samo kada bi svako radio na mjesto koje mu pripada, mi bi smo danas bili EU jer bi se znalo ko pije a ko placa.

Kada stavis frizera da ti vodi firme,a ekonomistu da shisha ne mozes ocekivati blagostanje i napredak ali im zato zamijeni mjesta pa ces vidjeti!!!

To je isto da u autu dje treba da se uspe ulje vi uspete vodu,a dje treba voda uspete ulje!!!
slazem se........i zato cu reci da Sekspr nije trebao da kaze "nesto je trulo u drzavi Danskoj"..nego u celoj bivsoj SFRJ!!!....nikad nije na Balkanu bilo dobro...niti ce!!

Old 27-08-08, 16:57   #19
bloom
Moderator

bloom's Avatar

A niko meni ne traži da promjenim nacionalnost, ne daj Bože, pa to bi bilo kršenje osnovnih ljudskih prava. Ja bih odma zapucala u Strazbur. Oni samo svako nekoliko traze da se mi IZJASNIMO koje smo nacionalnosti, a sasvim slučajno se desi da uvjek od prethodnog do ovog izjašnjavanja poneko promjeni mišljenje. Valjda se prisjeti okle mu je bio prađed ili šta ja znam šta mu se desi.
Old 27-08-08, 17:18   #20
Angelina75
otisla

Quote:
A niko meni ne traži da promjenim nacionalnost, ne daj Bože, pa to bi bilo kršenje osnovnih ljudskih prava. Ja bih odma zapucala u Strazbur. Oni samo svako nekoliko traze da se mi IZJASNIMO koje smo nacionalnosti, a sasvim slučajno se desi da uvjek od prethodnog do ovog izjašnjavanja poneko promjeni mišljenje. Valjda se prisjeti okle mu je bio prađed ili šta ja znam šta mu se desi.
a u Strazburu....hiljadu i jedan takav slucaj....dok dodjes na red....docekaces starost pa ti nece ni trebati onda ta njihova presuda

Reply

Tags
bez, ili, posao, preko, veze

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules