MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Umjetnost i kultura > Književnost i lingvistika

Notices

Književnost i lingvistika Malo o književnosti, kulturi jezika, govoru i svemu što nas zanima vezano za narječja.

Rezultati ankete: Pismo koje najcheshce koristite?
latinica 23 62.16%
cirilica 8 21.62%
oba ravnopravno 6 16.22%
Glasači: 37. You may not vote on this poll

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 11-05-08, 18:22   #21
wawy
MiM team Guru

Registrovan: Apr 2008
wawy nepoznate kvantitete u ovom trenu

mene je potpuno svejedno kad nesto citam je li latinica il cirilica, bukvalno ne primjecujem ni iz kojeg je dijela nase ex-yu knjiga ili novine ili sajt, jer mi je to valjda nebitno za citanje... takodje i kad pricam s ljudima - maltene ne primjecujem razliku okle je ko...
a jos malo pa ce mi i razlika izmedju naseg i engleskog jezika bit potpuno neprimjetna, tj. u vezi kompjutera vec jest...
ma, bitno da se komunicira, pa ako treba i govorom gluvonijemih, bitna je sustina, a ne ambalaza...
Old 11-05-08, 19:19   #22
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Originally Posted by Leptiric View Post
Mi u shkoli imamo 4 pismena,i 2 pishemo latinicom a 2 cirilicom. Meni je uvijek cirilica pisanim slovima izgledala ljepshe od latinice... Jednom sam cijeli pismeni (chini mi se u petom razredu) napisala shtampanim slovima pa sam morala da ga prepisujem... Pff,dosade!
Znaci 2 pismena iz npr. hemije radite cirilicom, a 2 latinicom.
i da je keks korjen svega
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Old 26-05-12, 10:54   #23
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

Registrovan: Dec 2011
arwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjem

Latinica,abeceda-30 slova,onako kako sam ja u skoli ucila.
Old 02-01-16, 06:32   #24
mrcina
MiM team Početnik

Registrovan: Dec 2014
mrcina uskoro postaje slavanmrcina uskoro postaje slavan

Kakva je situacija u Crnoj Gori po pitanju čirilice?

Koliko je zastupljena?

Uči se u školi, obavezno?

Osobno nemam pojma čirilicu i onda sve moram prevodit preko raznih konvertera pošto čitam razne forume s ovih prostora gdje i čirilica koristi, kod nas toga nema u školama već jako dugo, a neki dan me baš jedan klinac s kvarta iznenadio da zna čirilicu, naučio ju je kroz igricu koju igra online sa Srbima, ali to je jedan izuzetak.
mrcina is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
cirilica, ili, latinica

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules