MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Ljubav > Ljubav i romantika

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 14-09-07, 00:17   #1
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

Registrovan: Jan 2007
mala_mu na dobrome putu
Send a message via MSN to mala_mu
Wink Vječita dilema koja muči čovječanstvo godinama bez tendencije da prestane to da radi

Ne znam kako wi, al ja bas volim da razmjenjujem misljenja. Tako sam prije par dana imala priliku da razgovaram sa 1 mojim prijateljem, i osim visokopolitickih pitanja u koja se ja itekako razumijem, dosla je na red i ta ljuba... Owo *ta ljubav* bolje da vam ne kazem kako izgovaram...
E sad - vjecita moja dilema, mozda i jos nekih pojedinaca odavde, ko ce ga nzati, jel..
Mislite li da ljubav moze da nestane, prestane, ili whatever? Gubi li se ona u tom ziwotnom procesu zvanom nalazenje/izlazenje/brak? Pitam jer se nesto mislim da nema svrhe traziti ljubav ako 1 dana prosto nestane... Izgubi se u svakodnevici, i ostalim stvarima koje ja ne volim da pominjem.
mala mu...uh to bice je toliko fino i umiljato moglo biti, ali mislim da je odbrambeni mehanizam uzeo maha kod nje ..tako je sva svatka , ali pravi mali fighter, sto se licno meni ne svidja...mazio bih je po citav dan ali bi mi ruke polomila ( da to tako predstavim)...
mala_mu is offline  
Reply With Quote
Old 14-09-07, 00:38   #2
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Batboy uskoro postaje slavan

Mala ljubav ne nestaje ona se mijenja, obično se pretvara u nešto više i dublje.

Nažalost ponekad se ljubav pretvori u mržnju i bijes, (takva osoba u stvari ne mrzi drugu osobu, nego sebe..... Objasniću ti kad budem imao više vremena). Osim ove mogućnosti imaš mogućnost da tuguješ i to bi trebao biti najteži oblik.

U slučaju da si mislila na zaljubljenost, ona predstavlja nešto posebno i neponovljivo, magičnu privlačnost od koje npr. RockMan korektor BJ (neće mi zamjeriti) postaje Hipik........ ali to je već druga priča.
Batboy is offline   Reply With Quote
Old 14-09-07, 07:15   #3
mozak
MiM team Guru

mozak's Avatar

Registrovan: May 2007
mozak na dobrome putu
Send a message via Skype™ to mozak

ne gubi se, mislim...samo zavisno od životnog doba doživljavaš ljubav na drugačiji način..sve ima svoje..leptiri u stomaku mogu uvijek da se jave...
Old 14-09-07, 07:22   #4
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Homer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auru

Zaljubljenost je nešto najljepše i ona nestaje. Samo ona pravi leptiriće.

A ovo za ljubav; imam blizu 40 i još ne znam; pitajte me za jedno 20 godina
Homer is offline   Reply With Quote
Old 14-09-07, 07:40   #5
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

mala_mu na dobrome putu

Pa nisam mislila na zaljubljenost.
mala mu...uh to bice je toliko fino i umiljato moglo biti, ali mislim da je odbrambeni mehanizam uzeo maha kod nje ..tako je sva svatka , ali pravi mali fighter, sto se licno meni ne svidja...mazio bih je po citav dan ali bi mi ruke polomila ( da to tako predstavim)...
mala_mu is offline   Reply With Quote
Old 14-09-07, 07:43   #6
Amelie
zoey

Amelie's Avatar

Registrovan: Feb 2007
Amelie na dobrome putu

mislim da je greska ta sto mi nismo otkrili kako se voli
vrlo jednostavno,ljubav nikad ne umire,mi je usmjerimo kojim tokom da ide,pa nekad silna ljubav preraste u dosadu,u mrznju itd.ali smo tu sami krivi i mislim da ta "ljubav"koja splasne nakon 10godina nije ljubav nego neko udovoljavanje hira mladog covjeka koji se ludo zaljubio u prvu cicu koja ga je posteno saslusala.
znaci,sto prije rascistimo u nasim glavama sta nam je cilj u zivotu i kako cem ose nositi sa "ljepsom polovinom" i ne smatrati brak kavezom,dugu vezu okovom i tako te stvari -lakse za nas.
a mislim i da je problem taj sto se ljudi rastaju zbog gluposti i sto nakon razvoda cak i ako druga strana zeli da se izvini ne zeli da saslusa.
eto,pojavio se novi problem,napravili smo od samih sebe gluve i slijepe osobe.ne vidimo sta imamo ispred sebe,zbog toga i prestanemo da cijenimo osobe nakon odredjenog vremena.
isto tako ti bogome ko da se bojis voljeti.mozda je mene uvatio teen 3p pa ja volim svakog oko sebe(majka mi je bila hipik,mozda znaci to nesto)ali koja je svrha zivota ako samo bjezis od ljudi u strahu da te ne povrijede?ili sam ja neki propali psiholog pa ti volis no neces da priznas....

Look at the stars,
Look how they shine for you,
And everything you do,
Yeah they were all yellow
Amelie is offline   Reply With Quote
Old 14-09-07, 07:46   #7
Baron
MiM team Expert

Baron's Avatar

Baron uskoro postaje slavanBaron uskoro postaje slavan

ginem ginem da ti skinem haljinu sto susti...
eto ti ljubavi u par rijeci
Baron is offline   Reply With Quote
Old 14-09-07, 07:46   #8
Amelie
zoey

Amelie's Avatar

Registrovan: Feb 2007
Amelie na dobrome putu

evo i jedna prica za sve koji nisu shvatili moj dubokoumni post

"poznati sejh bi pozvan u istambulu da pred ljudima prica o mudrosti zivota.najednom jedan se covjek iz mase ustade i povika"molim vas pronadjite mi magarca!neko ga je ukrao!on mi je bio sve sto imam!!"
na to se sejh blago osmjehnu covjeku i upita zgranutu masu"da li neko od vas NIJE nikad volio?"
zbunjeni ljudi se pocese okrecati i pitati se cemu to pitanje.medjutim iz mase se ustaje jedan covjek i kaze:ja nisam nikad volio"a ohrabreni za njima se ustase jos dvojica.
"eto"kaze sejh"ti si izgubio jednog magarca a ja sam ti nasao tri!"

Look at the stars,
Look how they shine for you,
And everything you do,
Yeah they were all yellow
Amelie is offline   Reply With Quote
Old 14-09-07, 08:11   #9
mozak
MiM team Guru

mozak's Avatar

mozak na dobrome putu
Send a message via Skype™ to mozak

da...sad mi je jasno..
Old 14-09-07, 08:22   #10
Baron
MiM team Expert

Baron's Avatar

Quote:
Originally Posted by mala_mu View Post
Dobro je da je Baron potrefio pjesmu
Mozda mislite da su stihovi povrsni, al ja sam osjetio dubinu...
Old 14-09-07, 08:24   #11
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Homer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Baron View Post
Mozda mislite da su stihovi povrsni, al ja sam osjetio dubinu...
Homer is offline   Reply With Quote
Old 14-09-07, 12:02   #12
Baron
MiM team Expert

Baron's Avatar

Quote:
Originally Posted by mala_mu View Post
Stvarno su rijetki momenti kad pozelim da sma moderator. Ovo su jedni od tih.
Ako insistiras izbrisacu sam predhodne umotvorine.

A ljubav je veoma pozeljna, i prestavlja smisao i nacin zivota. To je kao sto neko izabere da bude ekonomista, neko je izabrao put narkomana (svjesno svi izaberu tvrdim)... vecine je izbor da vole. Kad volim onda sam ispunjen, sve mi je ljepse, imao smisao...
Old 14-09-07, 12:45   #13
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

mala_mu na dobrome putu

Quote:
Ako insistiras izbrisacu sam predhodne umotvorine.

A ljubav je veoma pozeljna, i prestavlja smisao i nacin zivota. To je kao sto neko izabere da bude ekonomista, neko je izabrao put narkomana (svjesno svi izaberu tvrdim)... vecine je izbor da vole. Kad volim onda sam ispunjen, sve mi je ljepse, imao smisao...
Ne insisitiram. samo imam momente kad sam za salu, i momente kad me zaista nesto zanima, tj,. uozbiljim se. E ovo drugo je bilo tokom pisanja sinocnjeg posta.
Razumijem sto ti pricas o ljubavi, i evo cak se slazem za narkomane, ali moje pitanje nije to. Ja razmisljam o tome prolazi li ona vremenom ili ne... Pozeljna znam da jeste, ali prestaje li, zavrsava li se u jednom ziwotnom trenutku, ili ipak mislite da ostaje tu, ali se pretvara u postovanje, prijateljstvo, tj. nesto nalik tome, samo mnogo jace i godinama gradhjeno, ili nesto saswim trece...
Razmisljate li kad o tome, vi koji nemate, da imate neku ozbiljnu vezu, skrasite se i sl. I pitate li se nekad hoce li sve to proci. Ja stalno...
Old 14-09-07, 12:59   #14
Baron
MiM team Expert

Baron's Avatar

Evo kvake, ti, u stvari, se bojis da volis!
Moja prica itekako ima veze sa temom. Da li ce biti ljubavi u vezi zavisi od tebe, a ne od toga dali si ti pronasla pravog. Od tebe jer prvo ti biras koga ces da volis, koliko ces da voli i umijes li da volis uopste. Ako tebi posle par dana veze vec pocinje da iritira njegov smijeh ili njegovi drugovi ili njegova inertnost, itd... a ti nemozes da predjes preko toga i prestajes da volis, onda si kriva sama (sam).
U vezu treba uci opusteno, kao da ce 100 god da traje, a ne razmisljati od starta sta ce biti kad raskinemo, kako cemo podijeliti zajednicke stvari, sta ce reci prijatelji i porodica, ocu li tesko prihvatiti. Jer ljubav nije obaveza, nesto sto se mora, vec izbor i potreba prije svega.
Old 14-09-07, 13:04   #15
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

mala_mu na dobrome putu

Quote:
Evo kvake, ti, u stvari, se bojis da volis!
Moja prica itekako ima veze sa temom. Da li ce biti ljubavi u vezi zavisi od tebe, a ne od toga dali si ti pronasla pravog. Od tebe jer prvo ti biras koga ces da volis, koliko ces da voli i umijes li da volis uopste. Ako tebi posle par dana veze vec pocinje da iritira njegov smijeh ili njegovi drugovi ili njegova inertnost, itd... a ti nemozes da predjes preko toga i prestajes da volis, onda si kriva sama (sam).
U vezu treba uci opusteno, kao da ce 100 god da traje, a ne razmisljati od starta sta ce biti kad raskinemo, kako cemo podijeliti zajednicke stvari, sta ce reci prijatelji i porodica, ocu li tesko prihvatiti. Jer ljubav nije obaveza, nesto sto se mora, vec izbor i potreba prije svega.
Proglasavam te za svog licnog Gurua.
Old 18-09-07, 13:41   #16
lady 2
MiM team Početnik

lady 2 na dobrome putu

Slažem se sa većinom rečenog.
Ja mislim da se ljubav transformiše od jakih emocija na početku ,kada smo zaslijepljeni , pa onda nam se oči polako otvaraju.Počinjemo da realnije gledamo osobu pored sebe i njene mane i vrline.Nekada shvatimo da je to bila samo prolazna strast ili neka vrsta zaljubljenosti.Nekada to bude nešto više što preraste u tzv. ljubav.Mislim da je bolje nesretno voljeti nego nikada ne osjetiti ljubav.Ona je ipak dar.
Mislim da je u čovjeku urođena ta potreba da traži svoju drugu polovinu.
Nekima se ta potreba potisne pred svakodnevnicom i raznim problemima a neki traže smisao života u ljubavi.Zavisi koliki ste emotivac i sanjar - toliko ćete tragati.
Rijetki su oni koji su imali sretne ljubavi,češće su ih prepoznali tek kada su bez njih ostali.
Zato širom otvorite oči-možda je baš negdje u vašoj blizini a neprepoznajete je.
lady 2 is offline   Reply With Quote
Old 09-03-08, 13:01   #17
inzaghi9
MiM team King / Queen

inzaghi9's Avatar

inzaghi9 nepoznate kvantitete u ovom trenu
Default Voleću te do kraja života - laž!

Kada vam neko kaže: "Voleću te do kraja života", znajte da laže. Naučnici tvrde da ljubav ne može da traje duže od četiri godine.

Istraživački tim Nacionalnog autonomnog univerziteta u Meksiku je sproveo istraživanje koje je pokazalo da u prvoj fazi zaljubljenosti ljudski mozak proizvodi odredjena hemijska jedinjenja. Tada se aktiviraju odredjeni delovi velikog mozga koji odgovaraju na te emocije - talamus, hipotalamus i hipokampus.

Takve reakcije, tvrde naučnici, iz anatomskih razloga ne mogu biti duže od četiri godine. To je "rok trajanja" sposobnosti velikog mozga da proizvodi takva jedinjena.

Takodje je utvrdjeno da je psihičko stanje zaljubljenih slično stanju opsesivnog rastrojstva kada dolazi do opadanja koncentracije i smanjenja kreativnosti. I zaista, malo velikih umetničkih dela je nastalo u trenutku zaljubljenosti.

(MONDO)
"On daje snagu umornome, i nejakome umnožava krijepost" (Isaija, 40:29)

"...jer kroz Njega živimo što znači dobijamo životnu snagu. I mičemo se, dobijamo energiju kretanja, ostvarujemo svoju potpunost" (Djela svetijeh apostola, 17:28)

"Po vjeri vašoj neka vam bude" (Jevanđelje po Mateju, 9:29)

"Evo dana, koji stvori Gospod. Radujmo se i veselimo se u nj" (Psalam 118:24)

"Nemoj se žestiti..." (Psalam 37:1)
inzaghi9 is offline   Reply With Quote
Old 09-03-08, 14:33   #18
kolacic
Sve je tvoje moje

kolacic's Avatar

Registrovan: Feb 2008
kolacic has disabled reputation

Ako je tačno da zaljubljenost traje 4 godine to je idealno , ja iskreno mislim da to stanje traje mnogo kraće. Mada ne možemo mešati ljubav i zaljubljenost!
Old 09-03-08, 15:50   #19
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Zor_djevojka has disabled reputation

onda moji nijesu pri sebi, jer se stvarno josh uvijek vole poslije 8 godina zabavljanja i 28 godina braka...
Nije sve kod njih idealno, da se razumijemo, ali ljubav postoji, i ochigledna je .
I ja bih takvu...
Old 09-03-08, 16:04   #20
girl from venera
MiM team Forumaš i po'

girl from venera's Avatar

Registrovan: Jan 2008
girl from venera nepoznate kvantitete u ovom trenu

Čak i ljubav da ima "rok trajanja"....joj kuda ide ovaj svijet!! Ne volim kad se taj uzvišeni pojam počne obrazlagati s biološke i kemijske strane. Ja vjerujem u ono "za cijeli život"
svoje suze gutam, tajanstvo stvari i života zebe
ne poznam ništa a najmanje sebe.
girl from venera is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
čovječanstvo, bez, dilema, godinama, koja, muči, prestane, radi, tendencije, vječita

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules