MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Umjetnost i kultura > Književnost i lingvistika

Notices

Književnost i lingvistika Malo o književnosti, kulturi jezika, govoru i svemu što nas zanima vezano za narječja.

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 18-10-07, 16:29   #1
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Registrovan: Aug 2007
explosion nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to explosion
Default "Zenski razgovori" "Beograde, dobro jutro"

Prije neki dan sam sa krova beogradjanke gledala Beograd. I od tada stalno razmisljam o Dusanu Radovicu koji je svakog jutra gledao svoj grad sa prozora i vodio cuvenu radijsku emisiju "Beograde, dobro jutro". Svakog dana je govorio po 5 aforizama. Zasluzuje on postovanje i zbog pjesama i poeme i djecije knjizevnosti, ali aforizmi su tako drugaciji, ne mozes da ne osjetis ono sto i on, da se ne osjetis kao da ti gledas i slusaj taj grad sa 23. sprata.

Moram navesti primjere iz knjiga aforizama koje imaju isti naziv kao emisija, a ako neko zeli, mogu i da vam pozajmim da citate :

* Za ljubav je vazna i neophodna ona lepa i slatka glupost. A za brak se trazi ona odvratna i surova pamet.

*Sada je verovatno lepo tamo gde je bilo ruzno dok smo mi bili.

*Ne vaspitavajte decu ako ne umete. Bolje je biti
nevaspitan nego lose vaspitan.

*To sto vas niko ne slusa je razlog da cutite, a
ne da govorite jos vise i glasnije

Last edited by explosion; 18-10-07 at 16:54..
explosion is offline  
Reply With Quote
Old 18-10-07, 16:37   #2
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

* Dajte mi dobro dete pa da vidite kakav sam ja otac.

* Da li bi ljudi mogli biti bolji? Mogli bi ali niko
nece prvi da pocne. Svi imaju losa iskustva.

*... nikad vam zena ne moze roditi tako kvalitetno
dete kakvog psa mozete kupiti.

*Vi vredite samo onoliko koliko ste drugima potrebni.

*Da li je ljubav bolest? Jeste, al' neprelazna. Mozete
nekoga ljubiti i ljubiti, ali ga necete zaraziti ljubavlju.

* Pokloni su retki i jeftini. Sve ostalo je podmicivanje.

* Unesite u monotoniju i mrtvilo necijeg zivota malo
svoje neozbiljnosti, neodgovornosti i loseg ukusa.

* Svaki novi dan je ili nagrada ili kazna za ono
sto smo juce uradili.

*Hladno je. Bice vam potrebne ili rukavice ili tudja
ruka.

*Mnoge zene mogle bi mnogo i lepo da vole, ali nemaju
koga. Svi se prave da su vec voljeni, sramota ih je da
priznaju da nisu.

*Budni su oni koji vole, jos spavaju oni koji su
voljeni.

*Hrabri muskarci treskaju vratima kad dolaze u kucu,
a kukavice samo kada odlaze.

* Tesko je biti sam. Od toga je jedino teze kad su
dvoje sami.

*Niko toliko ne brine o sebi kao oni koji nikom
drugom nisu potrebni.

* Juce je neko nasao ono sto nije trazio. Ono sto
je on trazio nasao je neko drugi.

*Nas vole neke dobre, prave zene, a mi volimo one
druge, koje niko ne bi voleo da nema nas.

*
Old 18-10-07, 16:52   #3
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

*Ako ne mozete da nadjete izlaz iz ove situacije,
promenite situaciju.

* Muz je ime za onoga koji vas je nekad voleo. Zena je
ime za onu koja je volela nekog drugog a udala se za vas.

*Ako je zena prava zena i ako ume da voli, to je
dovoljno ljubavi za jedan brak. Muzevi neka trose svoju
ljubav gde je nema.

* Neko je prevario onu koju voli sa onom sa kojom
zivi.

* Sve se moze kad se mnogo ne misli o tome.

*Lako je voleti one koji vas ne vole. Pokusajte
jednom da volite one koji vas vole.

* Lako je voleti one koji vas ne vole. Pokusajte
jednom da volite one koji vas vole.

*** Ko ima problema neka digne ruku. I neka je drzi
tako dok mu ne utrne. Kad spusti ruku bice mu mnogo
lakse.

*
Old 19-10-07, 09:43   #4
zagorski
N.N.

zagorski's Avatar

zagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjem
Send a message via Yahoo to zagorski

Ja nikada ne zavirujem u džepove svoga muža

Znate šta....Ja to moram odmah da vam kažem.Ja nikad ne zavirujem u džepove svoga muža.Nikad!Ja to smatram poniženjem za ženu.Ne, hvala!Ja se tim stvarima nikad neću baviti.To su stvari u koje jedna prava žena, sa dostojanstvom, ne bi smela da dira.Ja se unapred grozim od toga što bi sve moglo da se nađe u džepu jednog muškarca.
Po mom mišljenju, žena ne bi smela da se spusti na taj nivo.Mi naše muževe nikad dovoljno ne poznajemo...Ja mislim da je tako.Mi ih ipak ne poznajemo...Da li ćemo ih bolje upoznati ako im zavirujemo u džepove? - to je pitanje.Uostalom, ja i ne želim da baš sve saznam o svom mužu.Meni to nije potrebno...Zašto?
Mogu da vam navedem jedan primer:
Moj muž je jednom hteo da mi pokaže rentgenski snimak pluća - nešto su sumnjali, pa su mu snimali pluća.I on je hteo da mi pokaže taj snimak, valjda da se pohvali ili da me uteši da nema ništa na plućima.Međutim, ja sam odbila, nisam htela da gledam.To je, recimo, stvar koja me kod mog muža uopšte ne interesuje.A tako je i sa džepovima....

Ispala sam glupa

Ja sam, u početku, radila takve stvari.Kontrolisala sam svog muža.Međutim, ili ja to ne umem da radim ili nemam sreće, tako da nikad nisam znala jesam li ga uhvatila ili nisam.Jer kad god ja mislim da sam ga u nečemu uhvatila on mi posle sve objasni ...i ja ispadnem glupa, i još posle moram da mu se izvinjavam.I zato još više izbegavam da ga kontolišem.Jednom sam ga zatekla kako se sa nekom komšinicom ljubi u liftu.On mi posle objasni da je bila opklada.
Drugi put sam mu u džepu našla fotografiju neke žene sa plaže, u kupaćeam kostimu.Ja ga pitam šta je to, a on mi kaže kako je to jedno žensko đubre i da je baš poneo tu fotografiju da mi je pokaže...Da vidim ženu koja je napustila nekog njegovog najboljeg druga.
I uvek tako.Ja ga uhvatim ili mislim da sam ga uhvatila, a on mi objasni da sam u zabludi.
A pošto žena nikada ne može da zna da li je nešto istina - ili nije - ja sam rešila da izbegavam takve stvari.
Lakše mi je tako!

(D.Radović - Ženski razgovori)
zagorski is offline   Reply With Quote
Old 19-10-07, 15:49   #5
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

*Muškarci ne mrze žene onoliko koliko viču na njih, niti žene vole muškarce onoliko koliko ih slišaju i trpe.

*Ima više nevernih muževa nego nego nevernih žena. To znači da na jednu nevernu ženu pada nekoliko nevernih muževa.

*Nemojte se ženiti zbog noći. Noću možete i spavati. Tražite ženu koja će vam rešiti probleme danju.

*Plašimo se nekih ljudi. Oni mnogo više mogu nego što znaju. Ne dokazujte im da malo znaju, jer će vam pokazati koliko mogu.

*Pre nego što krenete da tražite sreću, proverite - možda ste već srećni. Sreća je mala, obična i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide.

*Volite se kad niste zajedno. To je prava ljubav. Ko ume da voli samo kad je zajedno, tad ne pravi pitanje s kim je.

*Ako postoje i neke druge, razvijenije civilizacije, na drugim planetama, možda je zemlja njihov pakao.

*Ako ste nekoga zavoleli bez razloga, kasnije će vam ti razlozi sve više nedostajati.

*Trebalo bi do daljnjeg zabraniti sve govore. Neka svako uradi ono što je hteo da kaže.

*Ne morate biti bolji od drugih, budite samo najbolji što možete.
Old 19-10-07, 15:52   #6
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Evo malo prica iz "Zenskih razgovora":

Ljubav samo može da pokvari brak

Molim vas, možda se nećete složiti...ali za mene prvi uslov za srećan brak je da žena ne voli svog muža.Prvo to!!!Zna se kad se vodi ljubav: u školi, u mladosti, dok je žena još devojka.I to je ljubav!To je lepo i to svaka žena treba da prođe.Dve tri ljubavi, malo flerta, igranke i to...ali brak, izvinite!Mnoge žene greše što mešaju brak i ljubav.To su dve stvari.To ja nikad ne bih mešala, ljubav je ljubav, al' brak je brak.Ako neka žena traži ljubav, neka slobodno bude sigurna da je u braku neće naći.To sigurno!Ja bar ne znam takav slučaj.Bilo je da se uzmu iz ljubavi.To je bilo.Ali, čim se uzmu ljubav naglo počinje da vene, da vetri i opet nema ljubavi.
O tome se radi.
Ljubav samo može da pokvari brak.Jer onda se žena trza i seca, nervozna je, sve je nervira...Ne može da nađe svoj mir, što je u braku naročito važno.Onda je, eto kao ovaj slučaj, sve interesuje, hoće da vidi šta joj muž ima u džepu.A za mene, žena koja krene tim putem - tu sreće nema.Ni za nju, ni za njenog muža.A narošito za nju.
A žena koja ne voli svog muža, ona nema te trzavice i sekiracije.Ona je mirna, suzdržana, ima lepo ponašanje - prava žena.Nju te gluposti ne zanimaju, pošto ga u stvari ne voli.

Mene moj muž stalno nešto laže...A ja ga puštam, nek' laže.Valjda mu to nešto treba čim laže.
Te jedna rekla da je pravi muškarac, te druga mu kupovala burek, te s trećom se kao slučajno sudario u hodniku...Pa opet, kao jednog dana pogrešno ušao u ženski WC i ne znam šta je tu sve bilo....
I tako...ima taj običaj i tu manu da se hvali kao muškarac, valjda da mi skrene pažnju ili da kod mene izazove ljubomoru.
Međutim, ja ne obraćam pažnju.Znam da nije toliko opasan koliko voli da priča.Možda je nekad i bilo nešto, al' ja u to ne ulazim.Imam druge brige i tu rubriku ne vodim.

Last edited by explosion; 19-10-07 at 16:08..
explosion is offline   Reply With Quote
Old 19-10-07, 15:53   #7
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Nađi nešto plavo i belo

Čim je crn i ima brkove, znaj koliko je sati.Ti su najopasniji...ti crni sa brčićima...Ako hoćeš mir u kući, nađi za muža nešto plavo i belo, malokrvno.To nije neka velika sreća, ali bar znaš da imaš muža.
Za ljubav i tako...ti crni su idealni...Ali za brak - nikako.
Koliko sam ja gledala, svi najveći ljubavnici na filmu su crni i imaju brčiće.Taj film u kome se oni pojave ne može da prođe bez neke gužve, prevare...valjda im je takva krv...
A pošto brak nije film...jel' tako?Bolje nam je da nađemo nešto plavo, tiho i mirno...Tu je mnogo veća sigurnost i garancija
Old 19-10-07, 15:54   #8
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Najbolje je kad svaka žena mami svog muža

Samo nešto da se razumemo: svakom muškarcu spremaju se razni mamci.S tim da budemo načisto!I nisu samo oni krivi, nego su krive žene.Mi smo krive.Mi bacamo razne mamce a muškarci se onda hvataju.
Recimo šlicevi!Ja mislim da su razni šlicevi na suknjama strašni mamci za jednog muškarca.Ili recimo, neki preterani dekolte ili mnogo tesne suknje.Sve to skreće pažnju muža sa svoje kuće, svoje žene.I onda se posle čudimo - odakle su karte u džepu?Tako lepo, namame se....
Mi ih namamimo.Ja namamim, recimo tvog čoveka, ti namamiš mog i gotova posla.
Najbolje je kad svaka žena mami svog muža
Ali, mnoge žene to zapostavljaju.One misle: muž mi je, šta ima još da se mamimo?I tu se, normalno, najviše prevare.
Jer ako ti nećeš da ga mamiš, ima ko hoće.
Je l' tako?
Gde god pogledaš, na sve strane mamci.
Old 19-10-07, 15:57   #9
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Neka proba! Ja sam mu rekla:"Ti mozes da odes, ali najvise dvadeset koraka... Tu te stizem i likvidiram!"
Pa nisam ja duvan, pa da mozes da me ostavis i da me ne ostavis! Ne moze to tek tako da se ostavlja!

"Voleo sam te a sad volim drugu"... Ma nemoj! Au, sto je to jak razlog! Pre svega, nikoga ti nisi voleo niti mozes da volis! Ti si sebican tip i, prema tome, to otpada!

Nego, da vidimo sta ima jos?

"Ne slazemo se u braku"... Ma nemoj! A ko se to pa slaze u braku? I to ne priznajem.

Da cujemo - ima li nesto drugo? Ima. Kod njega uvek ima...

"Intelektualne razlike"... Opa! Znaci, tu me gadjas! E pa, dobro, kad si me vec povukao za jezik, ja mogu pred svima da kazem: sve sto si procitao u zivotu, procitao si u klozetu! Za drugo tvoje citanje ja ne znam, nisam primetila. Ja necu da kazem da je to malo, ali to je sve sto sam te ja videla da citas... Sta ima jos?

"Ne podnosis moju familiju"... Tacno! Ne podnosim!

Ali, ja imam samo majku i sestru, a tebi je familija - i ujka, i ujkino dete, i ujkina snaja... I njena sestra po ocu... I niko ne umire nego se samo radjaju, sve novi i novi... Pardon! Na to nisam obavezna! Mozes li da izmislis nesto drugo, da ne bude toliko glupo? Ne mozes?... Pa onda sedi tu i cuti! I da znas... Odobravam ti samo da umres. To mozes, i na to imas pravo, a sve drugo - ne dolazi u obzir!
Old 23-10-07, 12:41   #10
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

ZGODNE ŽENSKE SU ZA NJIH SMRT

Još se, kao što vidite, nisam ubila i nadam se da neću uskoro!Ne pada mi na pamet!Još nisam srela takvog zbog koga bih se ubila!Nek' se malo ubijaju oni, dosta smo mi žene bile naivne i budale!
Ja, lično, svakog muškarca tretiram kao neprijatelja i okupatora i borim se, koliko mogu!
Svakog dana se maksimalno utegnem, pa samo sevam: Hop- hop!....Hop - hop!
To je za njih ubistveno!Zgodne ženske su za njih smrt!Samo trče i prosjače!
Iš!Ne dolazi u obzir!Ne igraš!
Mamu vam mušku, da vidite malo kako to izgleda!
Časna reč, ne bih imala ništa protiv toga ni kad bi se neko od njih ubio - zbog mene.Zašto?Oni su prvi počeli!Pa je l' tako ili nije?
Old 23-10-07, 12:44   #11
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

JEDNOG MUŠKARCA DELI PO PET ŽENA

Ja mislim da tu i jeste nesreća - što bez njih ne možemo, a sa njima nije lako!A onda se desi da bez jednog čoveka ne mogu po dve - tri žene.Ima takvih muškaraca koji zalude po nekoliko žena...I sad vidite: neki muškarci ne mogu da dođu ni do jedne žene, a ima nekih koji se luksuziraju sa po nekoliko žena.A to nije pošteno, ni od tih muškaraca, a još manje od takvih žena!
Jer ako jednog muškarca deli po pet žena - to onda na svaku ženu dođe samo po jedna petina!A ja mislim da se ženama više isplati da imaju jednog celog muškarca, makar i malo goreg, nego da se otimaju za jednu petinu ili jednu šestinu nekog mangupa i, da izvinete, barabe.Žene bi mogle da budu srećne, samo kad bi htele.Ali one neće!Žene samo traže što veću nesreću!Nađe čoveka, pa ostavi čoveka i juri mangupa!
Nekako i nađe svoju sreću, ali joj bude dosadno da bude srećna, pa juri i traži nesreću.
Takve smo mi!Mi i nađemo čoveka koji bi se, recimo, ubio zbog nas, al' nama to nije interesantno.Mi tražimo nekog tipa zbog koga bi mi mogle da se ubijemo!
I šta se onda žalimo?Nemamo nikakvog prava da se žalimo!
Old 24-10-07, 14:43   #12
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

Moja omiljena od njega (inache ga OBOZHAVAM -moj omiljeni knjizhevnik)...

'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrishite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.'

a uz nju :
'Chovek je kao peschani sat.Vreme neprimetno prolazi. I samo jednog dana osetimo kako nam se pesak spustio u donji deo - u bubrege, u zhuch, u mokracne kanale i beshiku...'

'Pre nego shto popravite svet, popravite chesmu u svom stanu. Svet bi bio mnogo srecniji i lepshi kad bi svako samo popravio chesmu ili makar zube.'

'Nemojte zhiveti 100 godina, jer ce vam deca tada imati po sedamdeset i osamdeset godina i tek tada necete znati shta da radite sa njima.'

Last edited by Zor_djevojka; 24-10-07 at 14:48..
Zor_djevojka is offline   Reply With Quote
Old 26-10-07, 08:57   #13
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

*Kako je moguće da je u onakvoj konkurenciji
pobedio spermatozid od koga ste vi postali?!
Vi više ličite na poraz
nego na bilo čiju pobedu.

*Ima nepodmitljivih ljudi.
To su oni od kojih ništa ne zavisi.

*Nad našom decom biće izvršena još jedna školska reforma.

*Osnovno školovanje je obavezno i besplatno.
Za đake skoro obavezno,
za prosvetne radnike skoro besplatno.
Old 26-10-07, 09:08   #14
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

*Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije.
Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola.
Nesreća je veći porok.

*Ima mnogo rasparenih ljudi i mnogo neparnih kombinacija.
To je česta životna priča.
Ili ste sami ili ste suvišni.

*Neko je jutros srećan, presrećan, jer je našao mesto za parkiranje.
Neko drugi je tužan i žalostan, jer mu se rodilo žensko dete.

*Kad vidite muškarca na visokim štiklama, pokušjte da pogodite
gde mu nedostaje tih nekoliko santimetara.
Old 26-10-07, 09:27   #15
kliko
Sai Ram

kliko's Avatar

Registrovan: Sep 2006
kliko has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by explosion View Post

*Neko je jutros srećan, presrećan, jer je našao mesto za parkiranje.
Neko drugi je tužan i žalostan, jer mu se rodilo žensko dete.
Ovo je sjajno receno
Old 31-10-07, 21:43   #16
cakana
♥●•٠·˙

cakana's Avatar

Registrovan: Sep 2007
cakana ima famoznu aurucakana ima famoznu aurucakana ima famoznu aurucakana ima famoznu aurucakana ima famoznu aurucakana ima famoznu aurucakana ima famoznu auru

Ulazite u stomak! To ulaganje daje brze i vidljive rezultate. Ulaganje u glavu je dugorocno i neizvesno.
cakana is offline   Reply With Quote
Old 04-11-07, 19:12   #17
zagorski
N.N.

zagorski's Avatar

zagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjem
Send a message via Yahoo to zagorski

"Jedan mali dečak nalaktio se na sto i zagledao u nebo.
Roditelji ga pitaju šta mu je, a on odsutno odgovara:
Ništa, gledam u Mars...
Zatim napravi pauzu, pribere se i kaže:
U stvari, ne gledam u Mars nego sam se ukakio.
Deca su iskrena, a odrasli nisu, u tome je jedina razlika"
zagorski is offline   Reply With Quote
Old 04-11-07, 19:41   #18
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Zhao nam je nasheg fudbala.Vec dugo se muchi, a nikako da umre...

Svi misle da ste nesposobni i glupi.Ne budite poshteni, optuzhice vas da ste homoseksualac.

Ono shto mislimo vishe volimo da chujemo od drugih.

Setite se shta ste juche radili.Pa, ako vas nije sramota, radite to isto i danas.

Samo siromashni znaju da ima i siromashniji od njih.Bogati vide samo bogatije od sebe.

Beogradjani , chuvajte Beograd ako nemate shto drugo da ostavite svojoj deci.
Old 17-08-10, 07:45   #19
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Obeležena godišnjica smrti legendarnog Duška Radovića

Godišnjica smrti Dušana Duška Radovića obeležena je juče na Novom groblju u Beogradu. Legendarnog pisca i pesnika Srbi nisu zaboravili - brojna pozorišta, ulice, mesne zajednice i škole nose njegovo ime, a stranica „Duško Radović" na Fejbuku trenutno ima više od 100.000 poštovalaca.

I mi, koji nikad nećemo umreti, moramo govoriti da ćemo svi umreti, iz obzira prema onima koji će umreti ... Duško Radović

Poznati sportski radnik Brana Radović, mlađi Duškov brat, kaže za Press da je juče ujutru posetio bratovljev grob.- Sa nekoliko prijatelja otišli smo i položili vence na Duškov grob u Aleji velikana. Planiramo akcije koje se tiču lika i dela mog brata, ali je sada rano da govorim o tome - rekao je Brana Radović.

Duškovi aforizmi
„Roditelji, tucite svoju decu čim vidite da liče na vas".
„Teško je biti dete i biti dobar".
„Ako rešite sve probleme svoje dece, oni neće imati drugih problema sem vas".
„Imati prijatelje, to znači pristati na to da ima lepših, pametnijih i boljih od vas. Ko to ne može da prihvati, nema prijatelja".

Dušan Duško Radović, novinar, pesnik, pisac, aforističar i TV urednik, rođen je 29. novembra 1922. godine u Nišu, a preminuo je 16. avgusta 1984. godine. Generacije klinaca su odrastale uz Duškove pesme, dok su se njihovi roditelji budili uz aforizme koje je čitao u emisiji „Beograde, dobro jutro" na Studiju B. Bio je glavni urednik „Pionirskih novina", Programa za decu Radio Beograda, Programa za decu TV Beograd i lista „Poletarac", novinar „Borbe", osnivač i urednik Studija B. Aforizmi, kojima je budio Beograđane u emisiji „Beograde, dobro jutro", kasnije su objavljeni u tri knjige, pod istim nazivom. Njegove pesme postale su hitovi za decu u izvođenju Dečjeg hora „Kolibri".Dela ovog autora prevođena su na sve značajnije svetske jezike, a dobitnik je nekoliko naših najuglednijih nagrada. Radović je autor čuvene radio drame „Kapetan Džon Piplfoks" (1953), zbirki pesama „Poštovana deco" (1954), „Smešne reči" (1961), „Pričam ti priču" (1963), kao i TV serije „Na slovo, na slovo", čija se nova verzija snima ovih dana i u kome će dogodovštine starih likova biti obrađene na savremen način.
Jednog od njegovih aforizama često se setimo na dan njegove smrti.
- I mi, koji nikad nećemo umreti, moramo govoriti da ćemo svi umreti, iz obzira prema onima koji će umreti - rekao da Duško Radović.
N. MILENKOVIĆ
Old 29-11-11, 13:46   #20
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Thumbs up Duško Radović

Sa vrha Beogradjanke se svako jutro, u 7:15, distribuirala beogradjanima dnevna doza Duska Radovica, uz zvuke melodije U ranu zoru zoru kad svane dan.

Beogradjani su ga godinama uzimali okupljeni po kuhinjama oko tranzistora na baterije, ili nove modele kasetofona kupljenih kod poljaka na Bajlonijevoj iliti Bajlonovoj pijaci.

Svako jutro svakog radnog dana, svaki razgovor se prekidao kad se iz zvučnika začuo On. Samo je džezvama za kafu, i eventualno, nadrndanim peračicama sudova bilo dozvoljeno, ili nije moglo biti zabranjeno, da narušavaju tu svečanu atmosferu kada Duško govori novi aforizam.

Polako, natenane, kao karte u pokeru bi nam ih podelio po pet komada svakog jutra i mi bi ih nosali sa sobom taj dan i delili dalje onima koji ih nisu čuli, ili se prave da ih nisu čuli.

I tako godinama, samo po pet. Rastezali smo Duška da bi nam duže trajao.

Tačno smo znali da će nam jednog dana, kad ga ne bude bilo - mnogo nedostajati.

Danas bi napunio 90 godina...i sigurno bi imao mnogo toga reći...

Sada veće dalekog 16.08.1984. umro je dobar čovjek, veliki pisac, novinar, "beogradski pijetao, dječiji pesnik i aforističar Duško Radović - duša Beograda. Ostaće još dugo godina (onima što danas imaju preko četrdeset godina) sjećanje na kultnu emisiju Studia B "Beograde, dobro jutro", gdje nam je svakog jutra pričao priče koje smo svi znali i osjećali, ali nikad tako nešto nismo rekli ili napisali. Kažu za neku slovenačku delegaciju iz tih godina, da su ih pitali šta bi iz Beograda ponijeli, oni su rekli "Prvo bi ponijeli Duška Radovića!"

Last edited by Zor_djevojka; 30-11-11 at 12:58..
Zor_djevojka is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
beograde dobro jutro, zenski razgovori

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules