MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Umjetnost i kultura > Književnost i lingvistika

Notices

Književnost i lingvistika Malo o književnosti, kulturi jezika, govoru i svemu što nas zanima vezano za narječja.

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 07-03-18, 19:48   #1361
Toronto
MiM team Početnik

Registrovan: Mar 2018
Toronto na dobrome putu

Ništa nemam osim uvjerenja da sam častan, ako i to izgubim, biću ruševina.

Meša Selimović
Toronto is offline   Reply With Quote
Old 09-03-18, 19:40   #1362
Toronto
MiM team Početnik

Toronto na dobrome putu

"Ima u mene dana koji traju nedeljama, kad se u mene spusti ćutanje. Jedno nepokretno ćutanje... Njega niko ne vidi, iako ja idem u društvo i obavljam svoje poslove ili svoj nerad. Ja njega nosim kao jedan teret koji se sam penje i sam skida, kao jednog gosta koji mi je uzeo sve, tako da nikoga nemam."

Vladislav Petković Dis
Old 13-03-18, 19:04   #1363
Toronto
MiM team Početnik

Toronto na dobrome putu

-Volim te ne zbog toga šta si ti, već zbog toga šta sam ja kad sam pored tebe.
-Ni jedna osoba ne zaslužuje tvoje suze, a ona koja ih zaslužuje neće te nikada rasplakati.
-Samo zato što te neko ne voli onako kako bi ti želeo, ne znači da nisi voljen celim njegovim bićem.
-Pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruku a dodiruje tvoje srce.
-Najgori način da ti neko nedostaje je da sediš pored njega/nje i znaš da ga nikada nećeš imati.
-Nikada se ne prestaj smejati, čak ni kada si tužan. Neko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmeh.
-Možeš biti samo osoba na ovom svetu, ali za nekoga ti si celi svet.
-Nemoj provoditi vreme sa nekim kome nije stalo provoditi ga s tobom.
-Možda Bog želi da upoznaš mnogo pogrešnih ljudi pre nego što upoznaš pravog i na tome ćeš mu, kad se to bude desilo, biti zahvalna.
-Ne plači zato sto se završilo. Smej se zato što se dogodilo.
-Uvek će biti ljudi koji će te povrediti, zato nastavi verovati, samo budi oprezan.
-Ne opiri se toliko. Najbolje stvari se događaju onda kada ih ne očekuješ.
-Postani bolja osoba i budi siguran da znaš ko si pre nego upoznaš nekoga novoga nadajući se da ta osoba zna ko si ti.

"NIŠTA SE NE DOGAĐA BEZ RAZLOGA"
Gabriel García Márquez
Old 21-05-18, 21:47   #1364
Derek_Trotter
Ko reskira profitira!

Derek_Trotter's Avatar

Registrovan: Mar 2006
Derek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čeka

Evo jedna od narodnog heroja Veljka Vlahovica na konto danasnjeg praznika.

"Nositi neprekidno u sebi Crnu Goru znači i dar i prokletstvo. Crna Gora je i morska pjena i sniježna prašina, igra kamenih litica i sunovrat potoka, grohot bitaka i pijanstvo ratova. To je zemlja nade i očajanja, jave i snoviđenja...
To je zemlja najveće krajnosti – dubokog mraka i raskošne svjetlosti, slobodni zatočenik i usužnjena sloboda. To je nikad ne napisana istorija u kojoj su ljudi vjekovima plakali kriomice i svoje i tuđe suze.
Crna Gora je država koja nije znala za državne granice, kao što nije znala za granice između života i smrti. Ona je vječito otvoreni prozor slobode, koja neprekidno nosi raskinute lance ropstva, stalno u ranama koje ispira kapljicama rose..."
Kviz u sve 16 | BESPLATNO reklamiraj firmu
Derek_Trotter is offline   Reply With Quote
Old 02-11-18, 15:06   #1365
Derek_Trotter
Ko reskira profitira!

Derek_Trotter's Avatar

Registrovan: Mar 2006
Derek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čeka

"Sve su sile slabe i ništavne za onoga koji pravo misli".
Sveti Petar Cetinjski
Kviz u sve 16 | BESPLATNO reklamiraj firmu
Derek_Trotter is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
izreke, mudre, poslovice

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules