MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Ženska zona

Notices

Ženska zona Ženski dio univerzuma. Muškarci imaju pravo da vire :D

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 24-07-10, 10:53   #1
Okugata
Guest

Default Od svadbe stan

znate onaj vic:
Mujo posle svadbe u sobi broji poklone sa Fatom i konstatuje:
-Eeeee, moja Fato...ispada da smo se uzeli iz ljubavi

inspirisana jednom forumasicom sa astrologije i njenim pitanjem da li ce joj se svadba isplatiti, otvaram temu sa velikim natpisom:

Balkanska posla

ovde je izgleda postala moda napraviti svadbu i pozvati dalje rodjake (jedno 23. koleno), komsije i rodjakove komsije sa namerom da se zaradi od trandebala.
mislim da ovakvih gluposti nema ni u Africkim plemenima. gori smo od najgorih! vazno je da se sedi u kaficima po ceo dan i smislja koji je najbolji nacin da zaradis, a da ne mrdnes dupetom.
mene bi bila sramota praviti takvu svadbu (sramota me je i nekih manjih stvari, a kamoli ovoga), al ima nas raznih. neki ljudi imaju debeo djon mesto obraza.

koje je vase misljenje u vezi ovoga?

Reply With Quote
Old 24-07-10, 12:00   #2
unreachable for injustice
Banned

Registrovan: Dec 2008
unreachable for injustice uskoro postaje slavan

Očigledno da neki u svemu vide 'biznis'

Znaš kako, svi gledaju na neki drugačiji način, neko će kao što si i sama primijetila da prave veliku svadbu iz finansijskih razloga, drugi će istu takvu svadbu napraviti iz skroz drugačijih razloga (a takvih razloga može biti milion) ... Što se mene lično tiče, ja bih pozvala samo osobe koje mi znače u životu
unreachable for injustice is offline   Reply With Quote
Old 24-07-10, 12:32   #3
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

samo mi nije jasno kud ćete s toliko posteljine, lampi, servisa, mesoreznica, pegli, zavjesa...

udat' se mogu, a i ne moram (moj konto i mat.situacija se neće značajno promijeniti tim svečanim činom)..najdraži i najljepši poklon koji bi mi partner(i svi ostali koji bi iskreno sa nama podijelilu tu sreću su uvijek dobrodošli) pružio je zaobljen stomak..naravno, ne od prežderavanja, no od 'ljubavnih igrarija'...
Old 24-07-10, 20:21   #4
Madagaskar
Strašnji sud

Madagaskar's Avatar

Registrovan: Apr 2008
Madagaskar uskoro postaje slavanMadagaskar uskoro postaje slavan

Blago domu u koji će ta nevjesta...
Inače, obožavam svadbe i sve običaje koji ih prate ali nisam znala da neko iz tako niskih pobuda i na taj način razmišlja o tom prelijepom danu
Madagaskar is offline   Reply With Quote
Old 24-07-10, 21:31   #5
Soul
Universe

Soul's Avatar

Registrovan: Sep 2006
Soul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auru
Send a message via MSN to Soul Send a message via Skype™ to Soul

Meni je svadba i uzimanje totalna glupost. I bez toga se moze imati zajednica i djeca, a kako zivimo u sretna vremena dje se niko zivi ne razvodi, brak donosi advokate troskove i zajebanciju u odnosu kad nisi u brak, sjednete dogovorite se i gotovo, svak svojim putem.

No vec kad smo kod svadbe, recimo ako neko odvoji 5000e (moze i troduplo vise) da priredi svadbu. Za mene su to budale, teshke, izvinite ako sam koga uvrijedio a i evo zasto!

Svadba traje 1 Dan, tj sve te pare potrosene radi 1 DANA.
Toliko ljudi nahranjeno i napijeno, sta mladenci imaju od toga? samo potrosene pare.
Sta se sve od toga ima sl dana, maltene, bilo pa proslo, mi se najeli i napili a vama mladencima srecno bez tih para.

A zasto bi neko sebe uskracivao samo da bi druge najeo i napio, a sebi svadbu pravi, oce da je oznaci, pamti ulazak u brak.

A ZAMISLITE LjUDi sve te pare da potrose samo na SEBEEEE, da mjesec dva, po 7 dana, razne lokacije po svijetu posijete. Neka bude i mjesec.

Pa vi vidite, mjesec dana raja sa voljenom osobom ili 1 dan sa osobama koje gledate svaki dan.
Ada ljudi probudite se, ne budali te.
Obicaji - Tradicije = Propalo
Mislim da smo izasli iz seljackog doba i ushli u neko civilizacisko doba.
Nekad su te tradicije i obicaji imali svojih dobara, tada, al danas se dosta toga promjenilo a ljudi se i dalje drze proslosti, umjesto da gledaju ka buducnosti.

Evo nesto sto ce na neki nacin prikazat kako ljudi razmisljaju, a prica je o jednoj osobi.
Old 24-07-10, 22:19   #6
ginger
MiM team Forumaš i po'

ginger's Avatar

Registrovan: May 2008
ginger na dobrome putu

čitam na jednom drugom forumu nešto vezano za uplitanje svekrve i sličnih u svadbu neke ženske..svekrva (sama po sebi) sad konkretno nema veze sa ovom tvojom temom ali me podsjetilo- žena je spomenula (ta na tom forumu) da su se njezini i njegovi roditelji dogovorili da će oni snositi troškove svadbe

mislim da mnogo, sve više mladih parova koji se vjenčavaju žele to učiniti po svom ukusu (skromna svadba, par uzvanika, ništa pretjerano) ali im roditelji to ne dozvoljavaju

glupo mi je kada se par prilagođava roditeljskoj namisli i željama

evo po mom mišljenju idealna svadba bi trebala sadržavat 4 osobe- par koji se vjenčava i kumovi (svakom svoj) i to je to

Last edited by ginger; 24-07-10 at 22:20..
ginger is offline   Reply With Quote
Old 24-07-10, 22:47   #7
Afrika
Hakuna Matata

Afrika's Avatar

Registrovan: Nov 2009
Afrika has disabled reputation

Evo moje iskustvo, pa uporedite sto je ljepse...
Brat se ozenio prije dvije godine, i organizaovao je preeeedivno vjencanje van CG...on,nevjesta, kumovi, njegova familija i njena familija...
Kao iz bajke.
Moja konstatacija - familijo, ako se ikad budem udavala, zaboravite da cemo svadbu praviti...racunjte na nesto slicno ovome...
Vracam se u rodnu grudu sa ostatkom famelje(brat i njegova zena su tad zivjeli prilicno daleko), i poslije par dana krenuli su gosti...
Tri mjeseca gotovo svakodnevno isti scenario... docekaj...posluzi...posjedi sa ljudima....pospremi...docekaj...posluzi...posjedi sa ljudima...pospremi....docekaj...posluzi...posjedi sa ljudima...pospremi......i sve tako...
Ne znam tacno koliko mi je ljudi prodefilovalo kroz kucu, ali znam da smo svi u jednom momentu bili iscrpljeni!
Zakljucak - Bolje vam je za familiju, rodbinu, prijatelje i komsiluk organizovat veselje, jer kad se na kraju sve stavi na papir jeftinije je i lakse to obavit za jedan dan no to isto raditi dva-tri mjeseca!

A sto se teme tice...u Americi dobijas listu sta je bracnom paru potrebno....od namjestaja do kucanskih aparata, kao i spisak prodavnica u koje smijes da trgujes.Uz to, placas svoje 'mjesto' na svadbi(ono sto pojedes i popijes), tako da su troskovi mladenaca ravni gotovo nuli...a korist je visestruka

P.S. Okugata, mojne mi dirat' africka plemena pliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiizzzzzzzzzzz

Malo balkanse svadbarske atmosfere....milina!
Daaaaa si moja devojjjjjjjjciiiiiiica zivela bi ko kraljicaaaa....danju ko kraljica, a nocu ko caricaaaaa....
http://www.youtube.com/watch?v=11p60yrJnIo

Last edited by Afrika; 25-07-10 at 00:27..
Afrika is offline   Reply With Quote
Old 24-07-10, 23:00   #8
ginger
MiM team Forumaš i po'

ginger's Avatar

ginger na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Afrika View Post
.. i poslije par dana krenuli su gosti...
Tri mjeseca gotovo svakodnevno isti scenario... docekaj...posluzi...posjedi sa ljudima....pospremi...docekaj...posluzi...posjedi sa ljudima...pospremi....docekaj...posluzi...posjedi sa ljudima...pospremi......i sve tako...

zaključaš se i pritajiš kad vidiš tko ti dolazi na vrata
Old 24-07-10, 23:03   #9
Rakoon
jagnjeca brigada

Rakoon's Avatar

Registrovan: Oct 2007
Rakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjem

Quote:
u Americi dobijas listu sta je bracnom paru potrebno....od namjestaja do kucanskih aparata, kao i spisak prodavnica u kojima smiju da trguju.Uz to, placas svoje 'mjesto' na svadbi(ono sto pojedes i popijes), tako da su troskovi mladenaca gotovo ravni nuli...a korist je visestruka
nijesam htio kvarit idilu topika odivama, no me ovo gore ponuka e da ve podsjetim na onu staru
što je džabe i Bogu je drago
Rakoon is offline   Reply With Quote
Old 24-07-10, 23:09   #10
Afrika
Hakuna Matata

Afrika's Avatar

Registrovan: Nov 2009
Afrika has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by ginger View Post
zaključaš se i pritajiš kad vidiš tko ti dolazi na vrata

...i iskljucis telefone...das otkaz na poslu i preselis se u podruM na par mjeseci
Afrika is offline   Reply With Quote
Old 24-07-10, 23:13   #11
ginger
MiM team Forumaš i po'

ginger's Avatar

ginger na dobrome putu

Quote:
...i iskljucis telefone...das otkaz na poslu i preselis se u podruM na par mjeseci
dovoljno će biti i samo zaključavanje
Old 24-07-10, 23:14   #12
Tiga
MiM team Guru

Registrovan: Mar 2009
Tiga uskoro postaje slavanTiga uskoro postaje slavan

Quote:

A sto se teme tice...u Americi dobijas listu sta je bracnom paru potrebno....od namjestaja do kucanskih aparata, kao i spisak prodavnica u kojima smiju da trguju.
Ima to i kod nas...Sajtovi, gde možeš da kažeš rodbini šta ti treba a rodbina može da nabavi poklon po ceni kojoj želi...Praktično, ali malo hladno za moj ukus...

Gde me nađoste sa ovom temom! Pre neki dan sam prrelagala ovo dragom-da se uzmemo, da zaradimo. Jel sam najgora? Jesam

Inače, ne volim svadbe. Sem toga što su pravi cirkus, što se maldenci najgore provedu, ogroman su i trošak. Retko ko u današnje vreme može lagano da isfinansira svdbu, pa se tome pribegava u poslednji čas (najčešće kada je mlada već trudna).
Zato ne vidim ništa loše u tome što se mladenci nadaju "novčanim" poklonima koji će im pomoći da u zajednički život ne uđu u dugovima.
Tiga is offline   Reply With Quote
Old 25-07-10, 02:43   #13
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

Registrovan: Mar 2008
sneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu auru

Quote:
preseliš se u podrumU, molim te obrati pažnju na padežanje! (ovaj izraz danas naučih..čojek se uči doklen je živ!)

inače, saglasna sam sa svime, ali baš sa svime što je Afrika napisala, ali, danas da se udajem, uopšte ne bih pažnju obratila na ove koji bi se eventualno naljutili, a doode da me vide ili kad mrem ili kad se udajem...pušti bogoti!
Napravila bih koktel parti za meni drage ljude, i to par sati, i gotovo.
Što se djece tiče, ako budem mogla da im finansiram to, sa zadovoljstvom bih to uradila, ali onako kako oni žele! Ni pod razno im se ne bih petljala i davala sugestije...izuzev ako bi ta nevjesta poželjela da ugostisvoje roditelje, a mene da izostavi...e onda bi letElo perje kroz naš soliter...
naš soliter je super- brat je na glavi bratu-
al' da krenemo redom, znači, na prvom spratu
žive dobri južnjaci znani samo po faci i po pesmama
a nad njima se viju tići vrele junačke krvi
jes' na drugom su spratu al' su inače prvi
kažu, uzdaj se u se', i svoje Ruse- pa da guslamo...
naš soliter je veselo zdanje
talasa masa ljulja ga stalno
sad je doveden u prizemno stanje
al' zamišljen je monumentalno
takvog nema na svetu okruglom
fasada drži, a temelji klize
naš je sloiter pod izvesnim uglom
kao slavni toranj iz Pize

na trećem je spratu opštenarodna strava
ona dva podstanara traže stanarska prava
zasad parnica fer je
dok ne poleti perje kroz naš soliter

a na četvrtom, sevdah, raja puca od zdravlja
jedni- vide svog boga, drugi- gospa se javlja
a proleter goloruk diže vile na o-ruk
era mermera...

susjed s petoga kata ima pregled od gore
jedan prozor na zapad, drugi prozor na more
da se ne bi opekel, nikad niš' ne bum rekel
to je najbolje

a na šestome spratu neki skupovi tužni
ti se ne druže s nama, mi smo suviše južni
i kad razmislim malo njima baš nije stalo
za naš soliter
Old 25-07-10, 07:32   #14
Okugata
Guest

Quote:
Evo moje iskustvo, pa uporedite sto je ljepse...
Brat se ozenio prije dvije godine, i organizaovao je preeeedivno vjencanje van CG...on,nevjesta, kumovi, njegova familija i njena familija...
Kao iz bajke.
Moja konstatacija - familijo, ako se ikad budem udavala, zaboravite da cemo svadbu praviti...racunjte na nesto slicno ovome...
Vracam se u rodnu grudu sa ostatkom famelje(brat i njegova zena su tad zivjeli prilicno daleko), i poslije par dana krenuli su gosti...
Ne znam tacno koliko mi je ljudi prodefilovalo kroz kucu, ali znam da smo svi u jednom momentu bili iscrpljeni!
Zakljucak - Bolje vam je za familiju, rodbinu, prijatelje i komsiluk organizovat veselje, jer kad se na kraju sve stavi na papir jeftinije je i lakse to obavit za jedan dan no to isto raditi dva-tri mjeseca!

A sto se teme tice...u Americi dobijas listu sta je bracnom paru potrebno....od namjestaja do kucanskih aparata, kao i spisak prodavnica u koje smijes da trgujes.Uz to, placas svoje 'mjesto' na svadbi(ono sto pojedes i popijes), tako da su troskovi mladenaca ravni gotovo nuli...a korist je visestruka

P.S. Okugata, mojne mi dirat' africka plemena pliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiizzzzzzzzzzz

Malo balkanse svadbarske atmosfere....milina!
Daaaaa si moja devojjjjjjjjciiiiiiica zivela bi ko kraljicaaaa....danju ko kraljica, a nocu ko caricaaaaa....
http://www.youtube.com/watch?v=11p60yrJnIo
ne diram...mada i oni imaju neke glupe obicaje :homer89070:

znaci, posle se redjaju rodjaci da cestitaju
recicu im da sam upisala doktorat ili specijalisticke i da strebam dan noc
nisam ja prijatna ni kad treba, a kamoli... vec znam da ce me zaobilaziti....
  Reply With Quote
Old 25-07-10, 17:51   #15
Tiga
MiM team Guru

Registrovan: Mar 2009
Tiga uskoro postaje slavanTiga uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by Okugata View Post

znaci, posle se redjaju rodjaci da cestitaju
Ne znam da li je gore da te poljubi 300 svatova odjedom, na svadbi, ili da dolaze u goste po jedan
Tiga is offline   Reply With Quote
Old 25-07-10, 18:03   #16
Okugata
Guest

Quote:
Originally Posted by Tiga View Post
Ne znam da li je gore da te poljubi 300 svatova odjedom, na svadbi, ili da dolaze u goste po jedan
da... na kraju cemo crtati herpes sa sminkom na usnama
  Reply With Quote
Old 25-07-10, 18:20   #17
rebeka
muzika je put do ♥

rebeka's Avatar

rebeka uskoro postaje slavanrebeka uskoro postaje slavan
Send a message via MSN to rebeka

Quote:
[COLOR="Navy"]Ima to i kod nas...Sajtovi, gde možeš da kažeš rodbini šta ti treba a rodbina može da nabavi poklon po ceni kojoj želi...Praktično, ali malo hladno za moj ukus...
probaj to objasnis mojoj baki, cuj da kupuje preko sajta:homer89070:

Quote:
[COLOR="Navy"]Gde me nađoste sa ovom temom! Pre neki dan sam prrelagala ovo dragom-da se uzmemo, da zaradimo. Jel sam najgora? Jesam
hahaha sta snadje frkija ( nadam se da je jos uvek aktuelan ) i sta je odgovorio mislim kada je veselje....
Old 25-07-10, 18:22   #18
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Registrovan: May 2007
Nabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auru

U jednoj egzoticnoj zemlji dje sam zivio i radio dva najvaznija dogadjaja svadba i sarana su vezani za debele pare. Odnosno veliki su troskovi tih ivenata pa se daje lova koja se smatra pomoci za mladence odnosno ozalosvene. Koverte su za ova dva iventa razlicitog dizajna i razlicite su tarife sa nesto razlicitim pravilima. E sada mladenci odnosno ozalosceni jedno nedjelju dvije nakon iventa posalju poklon ucesnicima u vrijednosti priblizno polovine onoga sto ste poklonili kao znak sjecanja na ivenat.

Kako sam po prirodi stedljiv sve sam gledao neozenjene/neudate kolege sa posla da me ne zakolju sa pozivom a sto se tice sarana tu je tek prpa jer je lakse naucit napamet familiju do 20-tog koljena nego izjavit saucesce po njihnim pravilima.

Inace sto se tice zenidbi itd to treba obaviti po principu gun&run.

Napomena. Iako sam koristio ono mladenci odnosno ozalosceni mogao sam za oba iventa da stavim drugu imenicu.

Lumpenproletarijat, ta pasivna trulež najdonjih slojeva starog društva, biće delimično ubačen u pokret proleterskom revolucijom, ali će se po čitavom svom životnom položaju radije dati potkupiti za reakcionarna rovarenja.
Iz komunističkog manifesta.

Ne potcjenjujem ničije predispozicije za bavljenje politikom, ali treba znati da u društvima kao što je crnogorsko, harizmu često održava jedna pokorna struktura, koja brani njegovu harizmu zarad očuvanja sopstvenih interesa i želje da bude blizu vođe, predstavljajući sebe kao nezavisne posmatrače

Nevjerovatan je broj tzv. “nevladinih organizacija” u Crnoj Gori, bore se za prava tuljana, sibirskih tigrova, vjeverica, homoseksualaca, za čiste plaže, orlove i sokolove, trudnice, slijepce i osobe sa ravnim tabanima. To je znak da Crna Gora postaje moderna i civilizirana država ?
Nabuko is offline   Reply With Quote
Old 25-07-10, 18:52   #19
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

Bogme ce moja biti tradicionalna sa sve obicajima u njenoj kuci, djeverima, mojoj kuci, barjakom, jabukom na barjaku, jabuka na barjaku, jabuka preko kuce ( izbatinacu brata ako mu se vrne sa krova), stari svat itd. A velicina ce zavisit od mogucnosti.
Ne zanima me ko ce sto donijet od poklona.
Posted via Mobile Device
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Old 25-07-10, 19:04   #20
deep dark river
Najbolja Forumašica

deep dark river's Avatar

Registrovan: Jan 2010
deep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu auru

Kad god vidim ta radosna lica mladenaca na svadbi... uvek mi prođe misao kroz glavu- čemu li se smeju ovi, za nekoliko godina će bacati stvari jedno na drugo...

Uopšte mi nije jasno što li sam toliki pesimista kad su brakovi u pitanju, da mi je porodična situacija nestabilna pa da razumem... ali moji su u zaista braku za poželeti već nešto jače od 30 godina...

Inače ne planiram udaju tako da nema ništa ni od svadbe... ako se kojim slučajem budem ipak udala (mada to ne mogu ni da zamislim) to će biti neka najskromnija varijanta. Ne zato što sam škrtica već zato što ne vidim razlog veselju

Dobro, verovatno ću tad misliti da je to nešto radosno ali opet... opština i ćao, eventualno neki ručak-večera uz dobru živu muziku sa odabranim ljudima i to je to. Više kao neka žurka nego svadba.

A pokloni... mislim, to bi bio znak da ništa u svom životu nisam postigla ako očekujem od gostiju da mi kupe egzistencijalne stvari. Dakle, vrlo depresivna pomisao... ne, nikako to ne želim!

Last edited by deep dark river; 25-07-10 at 19:06..
deep dark river is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
stan, svadbe

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules