MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Ljubav > Ljubav i sex

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 10-04-10, 23:47   #1
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation
Default Koliko (nam) je (ne)zanimljiv sex sa stalnim partnerom?

Da li dosadi seks sa jednim te istim partnerom, ili se vadite po sistemu da vam i nije baš nazanimljivije kad su 'krevetne stvari' u pitanju, al nešto se mora žrtvovati kad si u vezi - braku ( kako neko reče)?
ili je možda slučaj kod vas da što se duže (u)poznajete seks vam je sve bolji, zanimljiviji, pervezniji ..ili ste od onih - samo da je seksa , pa kakav god da je..
Kvalitet ili kvantitet?
Reply With Quote
Old 11-04-10, 00:52   #2
The cheljade
Bez piva ne biva!

The cheljade's Avatar

Registrovan: Mar 2009
The cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auru

Meni baš obratno...
Iako neki "čuvaju" vezu/brak povremenim "avanturama", meni je to...nepojmljivo.
Partner sa kojim sam duže vreme u vezi bolje zna šta volim, a šta ne, a i otvorenija sam da kažem šta bih volela da probamo...česte promene mi nisu ni najmanje uzbudljive, no dobro, ima onih koji volU i to...

Ima ljudi čiji je život trag vrelog železa u tle utisnut. Gde stupe, pod njima gori. Kad minu, dim spaljene zemlje dugo još vređa oči. Oni su kao zvezde čije rađanje vidimo milionima godina pošto su zgasle ali ga nikad ne čujemo. Smrt starog sunca izgleda kao rađanje novog; umiranje ovakvih ljudi uvek je rađanje novog i neizvesnog. Oni su bića Vatre. Vatra je njihov Element. Njihova priroda i sudbina.
B. Pekić
The cheljade is offline   Reply With Quote
Old 11-04-10, 01:02   #3
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Batboy uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by The cheljade View Post
Meni baš obratno...
Iako neki "čuvaju" vezu/brak povremenim "avanturama", meni je to...nepojmljivo.
Partner sa kojim sam duže vreme u vezi bolje zna šta volim, a šta ne, a i otvorenija sam da kažem šta bih volela da probamo...česte promene mi nisu ni najmanje uzbudljive, no dobro, ima onih koji volU i to...
Tako je...

Aaa i ovo gore iznad se slažem...

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...
Batboy is offline   Reply With Quote
Old 11-04-10, 01:06   #4
Afrika
Hakuna Matata

Afrika's Avatar

Registrovan: Nov 2009
Afrika has disabled reputation

Sto se ljudi bolje poznaju, to je sex kvalitetniji.Ukoliko je zacinjen iskrenim emocijama, on jos vise dobija na kvalitetu.Takva su moja iskustva.U price da postaje rutina onda kada potpuno upoznamo partnera(za je to uopste moguce) kategoricki odbijam da povjerujem.

Last edited by Afrika; 11-04-10 at 01:08..
Afrika is offline   Reply With Quote
Old 18-04-10, 10:22   #5
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Registrovan: Sep 2008
nihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu auru
Send a message via Skype™ to nihil

Quote:
Originally Posted by Zor_djevojka View Post
Da li dosadi seks sa jednim te istim partnerom, ili se vadite po sistemu da vam i nije baš nazanimljivije kad su 'krevetne stvari' u pitanju, al nešto se mora žrtvovati kad si u vezi - braku ( kako neko reče)?
ili je možda slučaj kod vas da što se duže (u)poznajete seks vam je sve bolji, zanimljiviji, pervezniji ..ili ste od onih - samo da je seksa , pa kakav god da je..
Kvalitet ili kvantitet?
Ne mora da dosadi, ali postaje veoma poznat i ako se ne usavršava i obogaćuje novim sadržajima ne pruža zadovoljstvo kao prije. Javlja se osjećaj zasićenosti istim. Kao kad bi morali da jedemo isto jelo koje volimo danima, mjesecima i godinama. Čak i ako mu dodajemo poneki začin ne može se izbjeći zasićenost. Kada bi nas jedna osoba mogla u bilo čemu potpuno zadovoljiti onda ne bi trebali druge ni za razgovor, posao, druženja itd. U braku ili vezi ne treba žrtvovati ništa što je korisno i lijepo, a u vezi sa više partnera nema ništa nekorisno ni ružno. No, ljudi podizlazeći vlastitoj ljubomori, posesivnost, zavisti, sebičnost i sličnim osobinama rade loše sebi i drugima.
Tačno je da seks što se duže poznajemo jeste bolji nego kad se manje poznajemo u nekim stvarima, ali zasićenje poznatim ne može da se izbjegne. Seks je učenje kao i sve u životu, a učenje traje čitav život, stoga i seks zahtijeva nova iskustva i saznanja, a njih ne možemo da steknemo isključivo sa jednim čovjekom. To opet ne znači da se treba stupati nekritički u veze samo da bi se steklo iskustvo. Seks radi seksa, kao avantura, sa osobama koje slabo poznajemo ne pruža naročito zadovoljstvo, jer, kad imamo dugogodišnjeg partnera onda naučimo da iz seksualne igre izvučemo maksimalno, što nije moguće sa novim partnerom. Novi partner donosi nova, ali ne i maksimalna zadovoljstva. Uzbuđenje zbog novosti nije isto što i zadovoljstvo u seksu. Potrebno je vrijeme upoznavanja da bi se stvorio kvalitet u novom iskustvu. Takav pristup ne potencira kvantitet radi kvantiteta već spaja kvalitet i kvantitet radi kvaliteta. Kvalitet stečen sa jednim partnerom širi se i na drugog samo ako se oba partnera dobro upoznaju, ako im je seks kreativan, izvor bliskosti i saznanja. ...
Old 18-04-10, 10:55   #6
MARE-CG
MiM team Forumaš i po'

MARE-CG's Avatar

Registrovan: Feb 2010
MARE-CG uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by Zor_djevojka View Post

ili je možda slučaj kod vas da što se duže (u)poznajete seks vam je sve bolji, zanimljiviji, pervezniji
hvala bogu kod mene je tako
MARE-CG is offline   Reply With Quote
Old 18-04-10, 16:36   #7
bagi
MiM team Forumaš

bagi's Avatar

Registrovan: Apr 2007
bagi nepoznate kvantitete u ovom trenu

Zašto hvala bogu, ne vidim ništa loše ni u mjenjanju partnera
Old 18-04-10, 16:49   #8
MARE-CG
MiM team Forumaš i po'

MARE-CG's Avatar

Registrovan: Feb 2010
MARE-CG uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by bagi View Post
Zašto hvala bogu, ne vidim ništa loše ni u mjenjanju partnera
a nema nista lose u mijenjanju partnera sve dok ne naletis na nekoga ko te u potpunosti zadovoljava... ja hvala bogu naleceh, na to sam mislila
MARE-CG is offline   Reply With Quote
Old 18-04-10, 16:54   #9
bagi
MiM team Forumaš

bagi's Avatar

Registrovan: Apr 2007
bagi nepoznate kvantitete u ovom trenu

Drž ga onda
Old 18-04-10, 18:33   #10
Čiko Vido
MiM team Forumaš i po'

Čiko Vido's Avatar

Registrovan: Nov 2008
Čiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjem

Nije Cipiripi tu da se iznervira, pa moram ja izrazit negodovanje povodom količine svetica na ovom forumu...
Bolje upoznavanje i emocije i "iskreni razgovori o tome što vas uzbuđuje" i "svaki put sve bolje" i... How yes no.
Old 18-04-10, 18:50   #11
Afrika
Hakuna Matata

Afrika's Avatar

Registrovan: Nov 2009
Afrika has disabled reputation

Ka' zenska posla....

Ne $ekira' se, no uzzdi jedan!
Afrika is offline   Reply With Quote
Old 18-04-10, 18:54   #12
Čiko Vido
MiM team Forumaš i po'

Čiko Vido's Avatar

Čiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Originally Posted by Afrika View Post
Ka' zenska posla....

Ne $ekira' se, no uzzdi jedan!
Da, draga
Old 18-04-10, 19:14   #13
Angelina75
otisla

Registrovan: Dec 2007
Angelina75 has disabled reputation

a vidim vi sve ozenjeni ste dosli u fazu zasicenja bracnog partnera te bi da malo promenite .....sa "sveticama"

Foul appearance hide fair reality!
Angelina75 is offline   Reply With Quote
Old 18-04-10, 19:47   #14
Čiko Vido
MiM team Forumaš i po'

Čiko Vido's Avatar

Nekima je i seks kao seks dosadio...
Razmišljam da si ga otkinem i bačim u kontejner, mačkama za užinu... "Pa ću bit k'o političar ili intelektualac", posvetiću se filozofiji...
Old 18-04-10, 20:08   #15
Angelina75
otisla

seks nikad nije dosadan...samo ako se zaista promeni partner! ....
ni ja to nisam znala ni verovala dok nisam iskusila...
napr. desio se seks vise puta pre nekih godinu i po...sa bivsim muzem...ono kao bilo je super ali samo 3x ..vec svaki drugi put je bio dosadan....upravo zato sto sam s njim tolike godine bila,pa su nam se desavale grozne stvari,svadja,problemi,razvod,pa sudjenje,pa nekomuniciranje,prodjemo jedno pored drugog kao pored turskog groblja na ulici kad se sretnemo..pa onda opet dopadanje,pa opet udaja za njega,pa opet svadje ,nekomuniciranje,problemi,razilazenje ...
da bi posle drugog razilazenja proslo je 3 god.,onda smo se opet kao pomirili,naravno imali smo druge partnere pre toga,odrzavali sexualne odnose par meseci,opet svadja,opet problemi ,opet nekomuniciranje,da bi pre nekih godinu i po opet bili u sexualnoj vezi...no vrlo brzo smo i zavrsili sto sam mu ja otvoreno rekla da ne zelim vise s njim ni sex niti bilo sta jer mi je vise dosadilo da se stalno sastajemo i rastajemo a i sex mi vise nije s njim bio zanimljiv!cak sta vise -zamrzela sam sex!bilo mi je odvratno,vec sam unapred znala scenario...sto je rezultiralo da se uopste ne mogu da uzbudim pri samoj pomisli s kim treba da imam sex!...ali i nije samo to....
naravno da je bilo i drugih partnera....ali valjda ta silna razocaranja kad sam sve sabrala i oduzela prosto su me naterala da zamrzim sex!..i onda sam se okrenula drugim stvarima,citanje strucne literature,citanje raznih interesantnih clanaka,reportaza,izvestaja....zatvorila sam se u kucu,nisam izlazila...prosto me spoljni svet nije zanimao..niti bilo kakvi intimni odnosi s nekim drugim muskarcem....drustvo me je bukvalno molilo da izadjem uvece...da budem otvorena za neko novo poznanstvo ali ja ne,pa ne.....da mi je to toliko dosadilo sad!!! ...

i tako....godinu i nesto sam sama...nemam ni dalje nikakvu vezu ni sex ...ali pocinjem da sve vise razmisljam kako je sex divna stvar! ..
ali fakticki da uzmem bivseg muza za primer..zaista mi sex s njim vise nije od tada zanimljiv...i rekla sam mu to otvoreno.....no on se nije mene prosao...i dalje je konstantno tu oko mene,vrzma se,nudi pomoc oko svega,prosto ga ja i dalje zanimam...ali on mene ne! ..i zao mi je sto to ne moze da shvati!

Last edited by Angelina75; 18-04-10 at 20:14..
Old 18-04-10, 22:51   #16
Čiko Vido
MiM team Forumaš i po'

Čiko Vido's Avatar

Angelina, pod 'itno nađi nekog kamiondžiju, izbjegavaj šminkere i entelektualce

Nego, ne govorim ja o mržnji prema datoj aktivnosti, nego prema dosadi... Evo vidi npr. Džordž Majkla... Probao hetero, probao homo, probao oboje odjednom, probao uzduž & poprijeko, probao kroz uši... Dosadilo čovjeku
Old 18-04-10, 23:02   #17
Angelina75
otisla

Quote:
Originally Posted by Winston Wolfe View Post
Angelina, pod 'itno nađi nekog kamiondžiju, izbjegavaj šminkere i entelektualce

Nego, ne govorim ja o mržnji prema datoj aktivnosti, nego prema dosadi... Evo vidi npr. Džordž Majkla... Probao hetero, probao homo, probao oboje odjednom, probao uzduž & poprijeko, probao kroz uši... Dosadilo čovjeku
ja nisam ! ...mnogo je on pozurio u zivotu sve da proba...ne valja sve ni probati!sve ima svoje granice!..no...slavne licnosti od para ne znaju sta ce...pa onda ojha....daj sve!

ja cu ka' Severina! "jooooooj sto volim miiriiiiiis benzinaa....gas...gas..gas.."
soferi soferi ......turbo masina i njegova kabina!

Old 18-04-10, 23:20   #18
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

Registrovan: Mar 2008
sneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by nihil View Post
Kao kad bi morali da jedemo isto jelo koje volimo danima, mjesecima i godinama. Čak i ako mu dodajemo poneki začin ne može se izbjeći zasićenost.
...
od svih banalizacija ova mi je najmrznija...baš je uporediv seks sa prženim krompirom!
Uostalom pržene krtole ijemo vas život, onda kad nam se ije i ljepota! Ne dosadi nam, no kad ogladnimo, nema ljepšega jela...jop kad dodaš majoneza?!
Tako, za tvoju informaciju, ne moraš silom voditi ljubav sa svojom dugogodišnjom partnerkom, no onda kad ti se hoće
Old 18-04-10, 23:44   #19
L'enfant_terrible
MiM team Forumaš i po'

L'enfant_terrible's Avatar

Registrovan: Aug 2008
L'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Winston Wolfe View Post
Nije Cipiripi tu da se iznervira, pa moram ja izrazit negodovanje povodom količine svetica na ovom forumu...
Bolje upoznavanje i emocije i "iskreni razgovori o tome što vas uzbuđuje" i "svaki put sve bolje" i... How yes no.
Vala bas, samo bih voljela da svaka ima partnera koji je saglasan sa ovim. Rad svija njih zajedno i na gomilu. BTW, kad to iskreno razgovarate sta vas uzbudjuje? Prije ili poslije? Ili potpuno nevezano, u sred rucka? Jos jedno me interesuje- da vam partner iskreno kaze kako bi vi razbuca koleginicu, ili drugaricu, ili kako bi bilo dobro da se vas 2 potrudite oko njega, koliko biste iskreno izasle u susret njegovoj iskrenoj zelji?

Last edited by L'enfant_terrible; 18-04-10 at 23:47..
L'enfant_terrible is offline   Reply With Quote
Old 19-04-10, 00:01   #20
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Registrovan: Sep 2008
nihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu auru
Send a message via Skype™ to nihil

Quote:
Originally Posted by sneguljica View Post
od svih banalizacija ova mi je najmrznija...baš je uporediv seks sa prženim krompirom!
Uostalom pržene krtole ijemo vas život, onda kad nam se ije i ljepota! Ne dosadi nam, no kad ogladnimo, nema ljepšega jela...jop kad dodaš majoneza?!
Tako, za tvoju informaciju, ne moraš silom voditi ljubav sa svojom dugogodišnjom partnerkom, no onda kad ti se hoće
Pa to ti banalizuješ, svodeći ishranu i jela na krtolu. Ja pominjah hranu kao nešto što nam je važno za zdrav život, a ne nešto što činimo kad nam padne na pamet ili ogladnimo. Zdrava ishrana ne znači da se jede ono što volimo i kad hoćemo već ono što je potrebno da bi bili zdravi. Od toga što ćeš jesti samo krtolu i to onda kad ti se jede nećeš biti zdrava već ćeš zadovoljavati glad. Partner je potreban radi zdravog života, a ne radi zadovoljavanja seksualnih potreba. Jedan partner ne može da ti pruži sve što je potrebno za zdrav život kao što jednolična ishrana ne doprinosi zdravom životu. Očigledno je da dugogodišnji partneri s vremenom sve slabije praktikuju seks kao jedan važan dio života i to nikome od njih ne doprinosi ni zdravlju ni zadovoljstvu. Tako bi bilo i da stalno krkaš krtolu.

Tags
koliko, nam, nezanimljiv, partnerom, sex, stalnim

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules