MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Umjetnost i kultura > Književnost i lingvistika

Notices

Književnost i lingvistika Malo o književnosti, kulturi jezika, govoru i svemu što nas zanima vezano za narječja.

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 08-06-13, 21:20   #141
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Registrovan: Jul 2007
seka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čeka

Ako je loše voleti kišu, tišinu, knjige, laganu muziku i šume, ako je loše biti srećan dok gledaš zvezde i zamišljaš neke druge, nepoznate svetove, a u njima vidiš svoju ljubav, kako te čeka, nasmejana, onda sam najgori čovek na svetu...
seka is offline   Reply With Quote
Old 08-06-13, 21:22   #142
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

seka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čeka

-Nešto ću ti reći, lutko, samo, to nemoj pričati nikom. Ne moraš više čekati da se kazaljke sklope. Znam jednog dripca koji misli na tebe i kad su kazaljke potpuno raštrkane...
Old 08-06-13, 21:23   #143
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Ja sam neko sasvim običan, manje bitan... Samo jedna mala duša na ovome svetu...
Old 08-06-13, 21:38   #144
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Svoju suprugu Olju upoznao je na igranci. Balašević Olju opisuje ovako:
"Tada mi se dogodilo nešto čudno: dotad sam svim devojkama, promatrajući ih kako prolaze, zabacuju glavu, sklanjaju šiške s čela, dodavao neke osobine i zaljubljivao se svaki čas da bih mogao napisati pesmu. Na kraju se sve svodilo na razočaranja jer, kad bi ih upoznao, shvatio bih da sam ih smatrao boljima nego što su bile. Medutim, Olja me sve više uvlačila i što sam je više poznavao, sve više mi se sviđala. Olja je baš kao u pesmi došla tiho, nezvana, sama i ostala u meni zauvek. Bila je siromašna studentica iz studentskog doma, reprezentativka u gimnastici. Pre studija živela je s majkom u Zrenjaninu, doslovce ispod mosta koji je bio ograđen s obe strane, a u Novom Sadu preživljavala je uglavnom skupljajući hranu po samoposlugama kad bi Podravka radila degustacije. Iako su nas novine barem sto puta rastavljale, nikad nismo bili odvojeni duze od dva dana, osim kad bih imao koncerte daleko od Novog Sada. Ljubav mi se dogodila u dosta teškom razdoblju života: majka mi je bila teško bolesna, trebala mi je biti objavljena nova ploča i svi su čekali da to bude nešto loše, bilo je vreme da krenem u vojsku. S Oljom sam mogao provoditi sate i sate u razgovoru i šetnji. Kad bih pak otišao nekud bez nje, svako malo bih pomislio - Bože, što mi nedostaje to stvorenje! Zadnje leto, pred vojsku, krenuo sam na more. U Umagu sam s recepcije hotela Koralj nazvao Olju i pitao je: Olja, reci mi odmah, hoćeš ili nećeš?. Nije stigla ni odgovoriti, a ja sam već sjeo u svoj golf, zaboravio letovanje i bez prestanka vozio do Zrenjanina. Od tada se nismo razdvajali."
Old 10-06-13, 12:38   #145
Naxy
MiM team Expert

Registrovan: Jun 2008
Naxy has disabled reputation

ne budi glupa, lutko. pravi će te voleti na svakoj strani sveta i biti veran ma gde ga život nosio. zašto da se zadovoljavaš s' nekim ko ti je veran samo dok te gleda u oči?
Naxy is offline   Reply With Quote
Old 03-09-13, 19:42   #146
Naxy
MiM team Expert

slušala je moje srce, naslonivši mi glavu na grudi, kao mali indijanac na zemlju. pomilovao sam je po kosi, i poljubio joj prstiće, smirene na mom desnom ramenu.
- radi li?
klimnula je glavom, i to je bio prvi pokret koji je učinila posle nekog vremena.
znam da radi, mila. dobro je to srce. malo kasni, ali kucka tu i tamo. a naročito kucka tu. u tvojoj sobi...
pajaci su me zabezeknuto gledali.
u redu je, momci. volim ovu devojku. ne brinite ništa...
Old 23-09-13, 18:25   #147
Naxy
MiM team Expert

Default nekome

i još te prećutim najglasnije i viknem te najtiše. zaboravim te nekad, noću, kad spavam dok te dišem.
Old 10-02-14, 11:12   #148
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Old 15-02-14, 22:36   #149
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

Registrovan: Feb 2007
pehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelu

pehar is offline   Reply With Quote
Old 15-02-14, 22:37   #150
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

Registrovan: Feb 2007
pehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelu

pehar is offline   Reply With Quote
Old 12-05-14, 10:41   #151
Enrika
MiM team Početnik

Enrika's Avatar

Registrovan: Feb 2010
Enrika uskoro postaje slavanEnrika uskoro postaje slavan

Enrika is offline   Reply With Quote
Old 10-07-14, 19:44   #152
Aurelia
MiM team Forumaš i po'

Aurelia's Avatar

Registrovan: Sep 2013
Aurelia has disabled reputation
Default jup......

Pričaće ti, kojekakvi... Zloba se ko rubin cakli...
Kako odjek mog osmjeha ječi...
Kleće se u pretpostavke... Kljuckajući, kao čavke...
Moje loše prepričane reči...

Old 05-01-15, 12:28   #153
tinky
ツ ♫ ツ♫ ツ

tinky's Avatar

Registrovan: Nov 2008
tinky has disabled reputation

Old 26-01-15, 10:50   #154
tinky
ツ ♫ ツ♫ ツ

tinky's Avatar

...Istina.. njihovo zabavljanje nije trajalo dugo, ali u toj igri nema pravila. Neko emocije trosi polagacko, kao mirisljavi sapun, a neko svoje srce ispali razuzdano, kao pun sarzer, pa u jednoj kisovitoj...noci odvoli za citav zivot... Ima tih kasa koje se kratko kuvaju, a dugo hlade, ali oni koji su ih probali nikako da se dogovore da li je taj ukus slatka gorcina ili gorka slast, pa zato ni od njih dvoje nisam nikada trazio da mi pricaju o tome... Znam samo da su verovali da im je veza sudbinska, a i bila je, sto je najgore.. Njihova zvezda se od pocetka patila kao kandilo na jakoj promaji...
Old 26-01-15, 11:02   #155
tinky
ツ ♫ ツ♫ ツ

tinky's Avatar

Old 20-12-16, 23:50   #156
Naxy
MiM team Expert

Ona ti je, druže. karakter kakvog nema, dodirni joj obraz i imaćeš želju biti čovek, ona ti pogledom srce miluje. Znaš, ja svoje junake tražim samo u knjigama ili u snovima. Ona je moj prvi junak baš tu gde junaka nema. Ona ti je čoveče odbolela život samo tako i sve poraze s ramena zbacila kao da je to nešto najnormalnije i svakog čoveka prihvatila kao pojavu koja ima potrebe. Ona ti je, druže. vrsta kakvih više nema. I moja je, i volim je...
Đorđe Balašević
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules