MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Nauka > Psihologija

Notices

Psihologija Za one koji vole da analiziraju

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 31-05-08, 17:21   #1
Leptirić
Čuperak

Leptirić's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Leptirić has disabled reputation
Send a message via Skype™ to Leptirić
Default Koliko ima zvijezda na nebu?

Shta je priroda cijelog univerzuma? Gdje cete otici nakon smrti? Koja je boja vjetra? Da li je tijelo oblik ili praznina? Koliko je visoko nebo? Zashto ruza cvjeta? Koliko lishca ima na drvetu u bashti?

Ovo su samo neka od mnogobrojnih pitanja na koje ne znamo odgovor...
Kako starimo postajemo mudriji i sve bolje shvatamo onu izreku:
"Ono shto znamo je kapljica,ono shto ne znamo je more."

Samo chovjek chiji je um ogranichen svjetom koji je stvoren samo na nauchnim chinjenicama moze da kaze da zna sve. Ne postoji chovjek koji zna sve. Ustvari mislim da ne postoji bice na planeti Zemlji i dalje u dubokom univerzumu koje zna svaki podatak,koje gaji isto osjecanje kao neko drugi... Svako je jedinstven na svoj nachin.

Na neka pitanja je lako odgovoriti,a onda pomislim pa kako bih ja znala na to da odgovorim tako lako ako neko prije mene nije razmishljao o tome i doshao do zakljuchka. Zajedno otkrivamo tajne univerzuma....
Pitanje je koliko vremena provodimo razmishljajuci o pitanjima koja "nemaju" odgovor? Odgovor postoji,ali da li obichan chovjek moze doci do rjeshenja? Da li se prosvjetljenjem moze doci do rjeshenja? Da li chovjek uopshte tada ima potrebu za traganjem ili u takvom stanju nadje unutrashnji mir i zaboravi na sve misterije koje su ga nekad privlachile? Da li su mu tada jasne?
Koliku Vi imate potrebu da tragate za "istinom" i da li se osjecate porazeno ako jednostavno ne mozete da nadjete odgovor?
Ima li traganje smisla?
I na kraju ,ako ima, shta je onda po vama smisao zivota?
Old 31-05-08, 18:21   #2
Soul
Universe

Soul's Avatar

Registrovan: Sep 2006
Soul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auru
Send a message via MSN to Soul Send a message via Skype™ to Soul

Salim se

Svaki zivot je lekcija, kroz te lekcije obogacujemo svoj duh, upravo traganje za nepoznatim i za istinom obogacuje nas duh.
Obogacuje ga zato sto u danasnje vrijeme covijek je nenormalno ponesen za materijalnim stvarima i zadovoljstvima sto osakacuje nas duh.
Nasa dusa se obogacuje informacijama saznanjima a ne materijalnim stvarima. Lijepo je uzivati i provoditi se ali dali je to ono sto je nama potrebno ka duhovnom usavrsavanju i priblizavanju bogu.
Dosta toga se treba okriti i razumijeti a danasnji vladajuci sistem nas bombarduje materijalnim zadovoljstvima jer dobro znaju sta bi bilo kad bi narod postao svijastan.
Old 31-05-08, 22:00   #3
paloma
MiM team Početnik

paloma's Avatar

Registrovan: Apr 2008
paloma nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to paloma

Osho je govorio ovako...

"Ovo je nesto osnovno sto bi trebalo shvatiti-da istina moze da bude jedino tvoje LICNO ISKUSTVO. Nema drugog nacina da je dobijes.
Lazi mozes dobiti u izobilju-svakakve lazi,svih oblika i velicina,sta god zelis.
One su dostupne i odgovaraju ti. Ti ne moras da se uskladjujes sa njima,one su potaman.To je veoma lako,one su nacinjene za tebe,one su skrojene za tebe.
Istina je potpuno drugacija stvar.Ti ces morati da se uklopis u nju.
Istina ne zna za kompromise. Ti ces morati da se promenis u skladu sa njom-ti
ces morati da dozivis preobrazaj...

Covek sa religioznim umom bice religiozan u svim svojim delima,odnosima,mislima, osecanjima. Njemu nije potrebna crkva ili sinagoga ili hram. Potrebna mu je jasnoca vizije,tisina srca,iskustvo njegovog sopstvenog bica-jer ce ga iskustvo njegovog bica uciniti svesnim toga da je ceo svet bozanski,da je sve sto postoji podeljeno u razne nivoe evolucije,ali da i u onom najnizem postoji potencijal zivota i potencijal svesnosti.
"[/I]

Bog svima daje samo treba znati uzeti..

Last edited by paloma; 31-05-08 at 23:26..
paloma is offline   Reply With Quote
Old 31-05-08, 22:44   #4
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Supernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tunelu

Život je suviše komplikovan da bi tako jednostavno razumjeli njegovu suštinu.
Svi imamo svoju misiju i razlog postojanja.
Što se više okrećemo materiji, više se udaljavamo od svjesnog i duhovnog.
Dakle, suštinu možemo dosegnuti jedino ako se oslobodimo okova i krenemo u potragu za vlastitim spoznavanjem duhovnog bića u sebi i počnemo ga hraniti onim što mu je potrebno, a to je svjetlost - kako ne bi nestalo u tami materijalizma i neznanja.
Produhovljenje je individualna stvar i svi imamo slobodu izbora na koji način ćemo doći do svoje istine. Važno je da postoji nit sa višim duhovnim bićem u koje vjerujemo i kome se obraćamo, istina neće izostati.

U potrazi za smislom
Astrologija blog

Last edited by Supernova; 31-05-08 at 23:47..
Supernova is offline   Reply With Quote
Old 31-05-08, 23:53   #5
paloma
MiM team Početnik

paloma's Avatar

Quote:
Originally Posted by Supernova View Post
Život je suviše komplikovan da bi tako jednostavno razumjeli njegovu suštinu.
Svi imamo svoju misiju i razlog postojanja.
Što se više okrećemo materiji, više se udaljavamo od svjesnog i duhovnog.
Dakle, suštinu možemo dosegnuti jedino ako se oslobodimo okova i krenemo u potragu za vlastitim spoznavanjem duhovnog bića u sebi i počnemo ga hraniti onim što mu je potrebno, a to je svjetlost - kako ne bi nestalo u tami materijalizma i neznanja.
Produhovljenje je individualna stvar i svi imamo izbor na koji način ćemo doći do svoje istine. Važno je da postoji nit sa višim duhovnim bićem u koje vjerujemo i kome se obraćamo, istina neće izostati.
To si jako lepo rekla Supernova.To je upravo to..
Uvek ce se prepoznati osoba koja stremi produhovljenju,koja se hrani svetloscu...
Jednostavno, svojom svetloscu ce rasvetljavati staze zalutalima...
Niko nece moci, a da ne primeti kolicinu energije,topline i opustenosti tj.pozitivne aure koja grli takvog putnika.
Kada se moli covek obicno gleda gore..a dovoljno je samo da pomeri glavu u desno,ispred sebe...ili da jednostavno zaviri malo u sebe...
Svuda oko nas i u nama je Sveti Duh...samo kad bi malkice otvorili usi da cujemo i sta nam to sapuce bilo bi dovoljno.
Mislim,da je svakom od nas potrebno i da malo vise osecamo energiju prirode,da udisemo njene izdahe.da je posmatramo,osluskujemo...
Jedan mislilac je jednom rekao: Da bi se produhovnili potrebno je da se potpuno odreknemo sebe...To je apsolutno tacno i to je ono najteze...
Zaista je tesko raskinuti lance navika,ega,ponosa,materije...

Old 01-06-08, 00:02   #6
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

A koji je cilj i cijena cijelog tog produhovljenja, kad na kraju od nas ostane samo mali komadic materije, a i nju crvi i bubice metnu na zub?
Još metaše gradi u te,
Ljubim ti tvoje prekrasne skute.
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 01-06-08, 00:14   #7
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Supernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tunelu

Čovjek bez vjere (duhovnosti) je kao kuća bez svjetla!
Upalimo svjetlo i pronaći ćemo svoj put....drugačije ne može.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Old 01-06-08, 07:43   #8
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by Supernova View Post
Čovjek bez vjere (duhovnosti) je kao kuća bez svjetla!
Upalimo svjetlo i pronaći ćemo svoj put....drugačije ne može.
Istorija bas i ne govori tako.

I jedni i drugi su nastali, trajali, i nestali.
Još metaše gradi u te,
Old 01-06-08, 07:57   #9
kliko
Sai Ram

kliko's Avatar

Registrovan: Sep 2006
kliko has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by simm View Post
A koji je cilj i cijena cijelog tog produhovljenja, kad na kraju od nas ostane samo mali komadic materije, a i nju crvi i bubice metnu na zub?
To je tacno jedino ako si sebe poistovjetio sa materijom. Crvi i bubice jedu tijelo i od onoga sto si nekad bio ostaje samo ime na nadgrobnoj ploci.
A kad govorimo o produhovljenju, to je razvojni put duse koju to tijelo nosi.Crvi ne moga da pojedu dusu.

Postoji li neko ko zna sve? Ne vjerujem, makar ne ovako kako mi ljudi shvatamo "znanje". Covjek odvoji sebe od univerzuma, stane izvan njega i onda pokusa svojim culima da se uzdigne dovoljno da bi sve shvatio.Mislim da na taj nacin u sustini on samo sebe jos vise zbunjuje.
Vec sam nedje dao linkove koji pokazuju da smo napravljeni od istog materijala kao i zvijezde i sav vidljivi dio univerzuma. Sve ono sto treba da znamo vec nosimo u sebi,samo treba da naucimo da vidimo i cujemo.
Old 01-06-08, 08:29   #10
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Quote:
Originally Posted by kliko View Post
To je tacno jedino ako si sebe poistovjetio sa materijom. Crvi i bubice jedu tijelo i od onoga sto si nekad bio ostaje samo ime na nadgrobnoj ploci.
A kad govorimo o produhovljenju, to je razvojni put duse koju to tijelo nosi.Crvi ne moga da pojedu dusu.
Ja nijesam shvatio da govorimo o subjektivnom osjecaju sebe, no da tragamo za objektivnim odgovorima na pitanja koja nadilaze pojedinca.

A možda sam pogresno shvatio temu, pa da ne širim priču u pogrešnom pravcu, za sad.
Još metaše gradi u te,
Old 01-06-08, 08:47   #11
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Quote:
Istorija bas i ne govori tako.

I jedni i drugi su nastali, trajali, i nestali.
Prolaznost jeste odlika ovog života, ali ako ispunimo svoju misiju dosegnućemo besmrtnost ali u jednoj drugoj dimenziji.
Kao što reče Kliko, samo materija nestaje što dovoljno govori koliko se ne treba povoditi za njom. Samo vrijedne stvari ne mogu se kupiti novcem.
Čovjek kao jedino svjesno biće ima toliko toga na raspolaganju. Meterijalizam je samo način elementarnog opstanka tijela, generisan u ovozemaljski život. Ali, čovjek pored tijela ima i dušu kojoj je takođe potrebna hrana kao dio univerzalne energije kojom se napajamo samo je treba pustiti unutra.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Old 01-06-08, 11:01   #12
paloma
MiM team Početnik

paloma's Avatar

Quote:
Cilj......VECNI ZIVOT

Old 01-06-08, 11:03   #13
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Quote:
Originally Posted by paloma View Post
Cilj......VECNI ZIVOT
I meni se cini da je ovo sustina tih nastojanja.

Ocemo da budemo bogovi, to je to.
Još metaše gradi u te,
Old 01-06-08, 11:14   #14
paloma
MiM team Početnik

paloma's Avatar

Quote:

Samo je jedan Stvoritelj i samo je jedan Bog Otac...a mi smo takodjer svi kao njegova deca-Bogovi...a kada se misli na zivot vecni,na spasenje, onda se misli na zivot sa NJim u NJegovom Carstvu,zar ne?

Last edited by paloma; 01-06-08 at 11:16..
Old 01-06-08, 11:19   #15
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Quote:
Originally Posted by paloma View Post
Samo je jedan Stvoritelj i samo je jedan Bog Otac...a mi smo takodjer svi kao njegova deca-Bogovi...a kada se misli na zivot vecni,na spasenje, onda se misli na zivot sa NJim u NJegovom Carstvu,zar ne?
Ne bih o tome na ovom topiku, ispasce da spamujem. Pozdrav.
Još metaše gradi u te,
Old 01-06-08, 11:32   #16
THE COON
Nobleman in exile

THE COON's Avatar

Registrovan: Mar 2007
THE COON uskoro postaje slavanTHE COON uskoro postaje slavan

Quote:

I na tom putu ''debelo'' skrećemo, u nemogućnosti da kreiramo po svojoj želji, a odbacujući jedini istinski dar kreacije.
Old 02-11-12, 01:15   #17
Gaul
MiM team Expert

Gaul's Avatar

Registrovan: Jun 2012
Gaul uskoro postaje slavanGaul uskoro postaje slavanGaul uskoro postaje slavanGaul uskoro postaje slavanGaul uskoro postaje slavanGaul uskoro postaje slavan

Quote:
Koliku Vi imate potrebu da tragate za "istinom" i da li se osjecate porazeno ako jednostavno ne mozete da nadjete odgovor?
Ne, naprotiv.

Nikada se i ne nađe odgovor, svaki odgovor dopuni pitanje.
Old 02-11-12, 01:15   #18
Gaul
MiM team Expert

Gaul's Avatar

Registrovan: Jun 2012
Gaul uskoro postaje slavanGaul uskoro postaje slavanGaul uskoro postaje slavanGaul uskoro postaje slavanGaul uskoro postaje slavanGaul uskoro postaje slavan

Quote:
Ne, naprotiv.

Nikada se i ne nađe odgovor, svaki odgovor dopuni pitanje.

Tags
ima, koliko, nebu, zvijezda

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules