MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Nauka > Psihologija

Notices

Psihologija Za one koji vole da analiziraju

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 09-05-08, 09:48   #1
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation
Default Srce u petU

iliti kada ste se prvi put prepali za sopstveni zhivot, tj. da li vam se takva situacija ikad desila do sada?

Lichno, nijesam se nashla u takvoj situaciji mimo scene kad mi je puklo slijepo crijevo, pa su komplet djechiju bolnicu digli na noge..Jedva su me spasili, ostala sam punih 27 dana u bolnici i primila preko 50 injekcija (po dvije dnevno)..a operacija slijepog crijeva zajedno sa oporavkom 'traje' maksimum 5 dana...
Sjecam se mog budjenja iz anestezije sa dobrodoshlicom dezhurnom osoblju u operacionoj sali: *ebem ti doktore i slijepo crijevo'...svi su vrishtali od smijeha shto je djetetu od 12 godina palo na pamet da izjavi pored sve moje muke...
Reply With Quote
Old 09-05-08, 17:06   #2
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Registrovan: Aug 2007
explosion nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to explosion

Uh, dva puta. 2001. sam imala udes, prosla sa potresom mozga i traumom i obozavala zivot posle toga.
Prije 10-ak dana mi je pozlilo, na poslu, mislila sam da je srce. Boljelo me u grudima. Kad sam pocela da se kochim, uplasila sam se uzasno. Cak vise nego posle udesa. Uzas. Jos sam ula recenicu - To je infarkt, evo ti secerana voda. Od laika, naravno, ali u pogresnom trenutku. Srecom, sve je bilo od umora i stresa.

Last edited by explosion; 09-05-08 at 17:59..
explosion is offline   Reply With Quote
Old 09-05-08, 18:52   #3
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

Registrovan: Feb 2007
pehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelu

Imala saobracajnu nezgodu pre 7.godina.Sva sreca sto sam elasticna pa sam prezivela.Posle toga ubrzo operisala preponu,bila vezana za stolicu 2.meseca,Hvala bogu,butni misic se ubrzo vratio.Ali to su te stresne situacije koje se pamte
pehar is offline   Reply With Quote
Old 09-05-08, 19:15   #4
Milly
Tu sam i kad nisam

Milly's Avatar

Registrovan: Jan 2007
Milly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auru

Kad sam imala 12 ,godina ,prvi put sam sjela na biciklo.
Pametnica,nashla sam po donjem putu da uchim voznju ,kad mi je u susret naishlo auto.
Da bih ga izbjegla ,pokushala sam da se zaokrenem ,ali sam udarila o parapet volanom,tako jako da sam se od udara cimnula i izlecela sa bicikla ,pravo na krshevitu plazhu ,3m ispod puta.
Moj let, je trajao kao kod kokoshke .Poljubila sam bubulj na 10 m vazdushne linije od parapeta.
U momentu neslavnog leta ,slike zhivota su mi preletjele pred ochima ( kao u filmu ) i vec sam se u mislima pozdravila sa milom porodicom.
Bolno prizemljenje me ,ipak ,obradovalo-znak da sam zhiva.
Nikad se u zhivotu vishe nisam prepala nego tada..
Dobro sam se ugruvala ,malo istumbala zheludac sa crijevima..no,pretekoh
Old 09-05-08, 21:13   #5
Leptirić
Čuperak

Leptirić's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Leptirić has disabled reputation
Send a message via Skype™ to Leptirić

Mene zbog prevelikog napora i nenormalnog profesora fizichkog u osnovnoj zamalo srchka strefi...
Sjecam se da sam bila pochela da se gushim,gubim svijest a lijeva ruka je bila pochela da se kochi.... Poveli su me u hitnu i cijelo vrijeme do hitne su prichali sa mnom da bih ostala budna... E ja se toga nisam uplashila,nego mi je najgore bilo kad sam vidjela da su krenuli da mi stave(kako se meni uchinjelo) defibrilator (ono chudo za ozivljavanje)... To ustvari bio valjda EKG,a josh kad mi stavishe sve one zice i chuda... Ja sam u svoj svojoj muci podigla ruku i rekla da mi je dobro samo da me sa strujom ne udare... E kako sam se tada bila uplashila,qq.... Mala sam bila,greote od mene....

A skoro sam se bila tako uplashila kad je neka manita zenturacha umalo na pjeshachkom prelazu pregazila moju najbolju drugaricu. Ukochile smo se,svi su bili shokirani a mi smo greote onako u shoku otishle i nishta nismo uradile. Boze koje smo glupache bile,umjesto da je fino prijavimo,sastavimo izvjeshtaj.... Shok je uchinio svoje,uh u tom trenutku kad je projurila srce mi nije sishlo u pete,nego je iskochilo iz tijela... Boze kakvih manijaka ima za volanom....
Old 09-05-08, 21:21   #6
malo
MiM team Forumaš i po'

malo's Avatar

Registrovan: Apr 2008
malo nepoznate kvantitete u ovom trenu

Ja sa 11 godina sa dozivjela tako nesto.
Ujela me pcela, bila sam sama, mama na poslu, i kao i svako dijete prva reakcija mi je bila da stavljam hladne obloge.
Medjutim, poslije 15 minuta sam dobila gusenje i bijele plikove, i srecom da mi je komsija bio kuci, pa me odvezao doktoru.
Na sve to u domu zdravlja mi daju pogresnu inekciju,tako da su me u polu zivom stanju dovukli u bolnicu, gdje sam bila 15 dana, zbog otoka glave koji nije spadao.
I iskreno svaki put sada kad mi pcela pridje blizu, to je panika i vristanje, jer da me ujede drugi put, kazu da je mnogo gora alergijska reakcija nego prvi.
Old 13-05-08, 21:53   #7
andjela pizelli
Moderator

andjela pizelli's Avatar

Registrovan: Nov 2006
andjela pizelli has disabled reputation

kako nisam mila sreco,dva puta se radilo o makazama u voznji...

drugi put,da ne duzim pisuci o prvom putu,vozim golfom za mercedesom,registracija KV tamno crvene boje...vrucina,ljeto.....put-bar prema budvi,i ispred jednog tunela,odlucim da ga preteknem,preticem ti ja kad ispred njega i dzip,normlano odlucim i njega da preteknem,kad iz tunela izlijece dzip,mislim gotova sam i to je kraj,nemam ni vremena za kukanje...nastade takva skripa kocnica....mislim da su me psovali iz sva tri vozila...i ostadoh ziva...od tada mnogo opreznije vozim...
andjela pizelli is offline   Reply With Quote
Old 21-05-08, 02:46   #9
THE COON
Nobleman in exile

THE COON's Avatar

Registrovan: Mar 2007
THE COON uskoro postaje slavanTHE COON uskoro postaje slavan

Forum je zanijemio

Nikada se nisam ''presjekao'' zbog sebe. Scena u kojoj dvogodišnje dijete (ciganče) sjedi na putu, a nailazi kamion čiji ga vozač ne može vidjeti a ja sve to samo mogu posmatrati iz daljine bez ikakve šanse da išta i pokušam me bukvalno oduzela. Srećom, sve se završilo na najbolji mogući način.
Old 09-06-08, 22:05   #10
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

nestasni_cipiripi's Avatar

Registrovan: Feb 2008
nestasni_cipiripi uskoro postaje slavan
Send a message via MSN to nestasni_cipiripi Send a message via Yahoo to nestasni_cipiripi

Quote:
Originally Posted by rossonera View Post
iliti kada ste se prvi put prepali za sopstveni zhivot, tj. da li vam se takva situacija ikad desila do sada?

Lichno, nijesam se nashla u takvoj situaciji mimo scene kad mi je puklo slijepo crijevo, pa su komplet djechiju bolnicu digli na noge..Jedva su me spasili, ostala sam punih 27 dana u bolnici i primila preko 50 injekcija (po dvije dnevno)..a operacija slijepog crijeva zajedno sa oporavkom 'traje' maksimum 5 dana...
Sjecam se mog budjenja iz anestezije sa dobrodoshlicom dezhurnom osoblju u operacionoj sali: *ebem ti doktore i slijepo crijevo'...svi su vrishtali od smijeha shto je djetetu od 12 godina palo na pamet da izjavi pored sve moje muke...
pa vishe puta u toku otpisa duga otadzbini imah vrlo lijepih i nezaboravnih trenutaka,kad sam se pita ocu li ikad burek jes u ABC,i igrice kod Pera igrat,a i staru majku vidjet.
nestasni_cipiripi is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 09:11   #11
Arkhetren
MiM team Forumaš i po'

Arkhetren's Avatar

Registrovan: Apr 2009
Arkhetren na dobrome putu

na žalost, jeste i više puta. Ipak odvajam jednu u kojoj se do tada najbolji drug poneo tako nepromišljeno da sam imao da ga sastavim sa zemljom, kad se sve završilo.

Vraćali smo se iz grada, i bili u njegovom autu reno 4, stajali smo na semaforu, kad se pored nas postavio neki super brzi auto, sad se ne sjećam jeli bio pežo ili reno, ali u svakom slučaju bar 3 puta brži od renoa 4.
I dok sam ja komentarisao nešto u vezi provoda te večeri, on me je prekinuo dobacivši mi : Vidi one u autu do nas...smeju nam se sigurno!
Ja pogledam, vidim, smeju se i gledaju nas ispod oka, više kao da bi nam dobacili nešta, ali nisam mogao sigurati da se tiče nas. A i svejedno, odgovorio sam drugaru, to se nas ne tiče. Njihov auto, njihova stvar, a onda kada se upalilo zeleno svijetlo, moj drug je bez ikakve najave a posebno bez razloga dao gas, naglo prešao u traku ispred ovih momaka, i krenuo da se trka!
Uspjeli smo im umaći recimo nekih par kilometara ali ne lezi vraže, stigoše nas i tek tada sam shvatio da su oni to ozbiljno shvatili, no opet im je drugar svojim manevrima umakao i stigosmo do mog stana, i parkirasmo se. I ja u autu, bijesnim samo što ga nijesam odmah zavalio rukom, kad evo ih ovi momci, prodjoše pored nas, pa onda stadoše, vidješe da smo stali, pa se vratiše u rikverc, izvukoše neku štanglu i bapa po vetrobranu, u paramparčad, pa po haubi, ( sve iz auta ) bez psovke, bez riječi...udesiše mu auto dok si reko keks!
E onda, su otišli, a moj drugar se našao u čudu, bled ko krpa...dodatno sam ga udario dva puta, jedan da mu dodam a drugi da ga povratim...nije mogao sebi doć' sledećih nedelju dana.
A meni je tada pukao film i rekao sam mu da mi se na oči više ne pojavljuje.
Koji mamlaz!
Arkhetren is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 12:17   #12
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Supernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tunelu

Quote:
kada ste se prvi put prepali za sopstveni zhivot, tj. da li vam se takva situacija ikad desila do sada?
1. septembra 1992. godine kada sam dobila snajperski metak u pluća, to je situacija kada sam bila direktno suočena sa smrtnom opasnošću i život bukvalno visio o koncu...

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Supernova is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 12:55   #13
Daci
MiM team Expert

Daci's Avatar

Daci na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Supernova View Post
1. septembra 1992. godine kada sam dobila snajperski metak u pluća, to je situacija kada sam bila direktno suočena sa smrtnom opasnošću i život bukvalno visio o koncu...
Supernova žao mi je zbog tvog ranjavanja...
kad smo kod 1992...u maju te godine sam bila u situaciji kada su mene i moju rodicu na sred ulice zaustavili mafijaši i pretresli...bukvalno su sve stvari koje smo imali pobacali na ulicu i počeli da nas udaraju...tada je srećom naišao jedan poznanik koji nam je spasio život i ko zna šta bi bilo sa nama, jer tada u to vrijeme su dosta djevojaka odvodili u logore i više se za njih nije znalo...ma strašno..ne volim se prisjećati...
Old 01-05-09, 14:21   #14
Okugata
Guest

uh kod mene radi taj Algol maximalno
bilo je situacija kada su meni i mom drustvu pretili i mahali pistoljem. srecom niko nije primio metak. od tada se vise ne petljam sa podzemljem Novog Sada....
u hitnoj sam zavrsavala cesto zbog iskakanja prsljenja. toliko sam bila usinuta, da se nisam mogla maknuti...bukvalno su me nosili.
u 3. osnovne su me udarila kola i jos dva moja druga....traumaticno iskustvo....srecom nismo bili tesko povredjeni.
u kuci nam je izbio veliki pozar, kada sam bila klinka. ekplodirala nam naftarica. vatrogasci su stigli za pola sata. opet niko nije povredjen.
letos su me dva kretena htela strpati u kola u zabacenoj ulicici. spasilo me je to sto sam se drala na njih. posle toga sam trcala do druga i plakala 20min, da su mi dali dva persena sa se smirim.
sve u svemu vise srece, nego pameti.
  Reply With Quote
Reply

Tags
petu, srce

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules