MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Ljubav > Zanimljivosti

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 06-09-10, 21:20   #1
inzaghi9
MiM team King / Queen

inzaghi9's Avatar

Registrovan: Jan 2007
inzaghi9 nepoznate kvantitete u ovom trenu
Default Čime se liječi slomljeno srce

Najbolji lijek za "slomljeno srce" je vrijeme, ali su i neki prirodni lijekovi takođe djelotvorni.

Ako vas nakon raskida muči nesanica trebalo bi da pijete čaj od lavande, kamilice i valerijane.

Probajte i sa kapima ekstrata valerijane.

Jedite čokoladu kako biste popravili raspoloženje, a ne bi bilo loše ni da uzimate tablete vitamina B kompleksa.

Zapamtite da alkohol neće pomoći, već vam od njega može samo biti gore.

U ovim situacijama sport takođe pomaže, jer se fizičkim vježbanjem oslobađate hormona stresa i podižete nivo serotonina (hormona sreće).

I još nešto - pobacajte sve što ima veze sa osobom zbog koje patite: razglednice, poklončiće, poruke, lične stvari, fotografije, muziku, filmove.

Tako ćete napraviti mjesto za novu ljubav koja je najbolji lijek.

(CdM)
inzaghi9 is offline  
Reply With Quote
Old 07-09-10, 09:16   #2
tinky
ツ ♫ ツ♫ ツ

tinky's Avatar

Registrovan: Nov 2008
tinky has disabled reputation

Novim srceTom
Old 07-09-10, 09:20   #3
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

http://www.youtube.com/watch?v=IOmGq...eature=related

Meni ostalo još 11 godina i 5 mjeseci...

Last edited by Zor_djevojka; 07-09-10 at 10:08..
Zor_djevojka is offline   Reply With Quote
Old 07-09-10, 09:50   #4
Tiga
MiM team Guru

Registrovan: Mar 2009
Tiga uskoro postaje slavanTiga uskoro postaje slavan

Ne mrdati dok ne zaraste...
Tiga is offline   Reply With Quote
Old 07-09-10, 21:34   #5
vruc krompir
MiM team King / Queen

vruc krompir's Avatar

Registrovan: Aug 2010
vruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čeka

mozda rakijom

najbolje bi bilo individualno
vruc krompir is offline   Reply With Quote
Old 07-09-10, 21:56   #6
Yello
Hejter.

Yello's Avatar

Registrovan: Aug 2008
Yello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Originally Posted by vruc krompir View Post
mozda rakijom

najbolje bi bilo individualno
samo nek' je spontano
Yello is offline   Reply With Quote
Old 08-09-10, 01:44   #7
milenaaaa
MiM team Expert

milenaaaa's Avatar

Registrovan: Feb 2007
milenaaaa nepoznate kvantitete u ovom trenu

cokoladommmmmmmmmmmm
RecI CY Ti NeStO sAsvIm LicNo, NiSi NIkAd CyO nEsTO TOmE sLicNo, rEcI cU TI REcI dVe DRskE i beZoBRaZNe...Bas mE brIgA dA LI IMaS LovE, Ja ZBog LoVe Ne PrOdaJeM sNoVE, ni daL" mOzDa ImaS cYrY DRuGU, IspAlA jE vEc Y pRVoM krUgu.... ZEVEDI MEEEEE,POVEDI ME, ODVEDII MEEEEE DA LUDUJEM...IZNAD GRADA VECE PADA, TVOJE USNE COKOLADA...
milenaaaa is offline   Reply With Quote
Old 17-09-10, 14:16   #8
sizif
MiM team Forumaš i po'

Registrovan: Jul 2010
sizif ima famoznu aurusizif ima famoznu aurusizif ima famoznu aurusizif ima famoznu aurusizif ima famoznu auru

postoji neko ko vam izvadi srce i neko ko ga vrati na svom mestu!!to bese poslovica mislim daq se ne odnosi na hirurga otvorenog srca...he he he
sizif is offline   Reply With Quote
Old 17-09-10, 21:05   #9
vruc krompir
MiM team King / Queen

vruc krompir's Avatar

Registrovan: Aug 2010
vruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čeka

a moze li duplim bajpasom..za svaki slucaj
vruc krompir is offline   Reply With Quote
Old 18-09-10, 08:04   #10
sizif
MiM team Forumaš i po'

sizif ima famoznu aurusizif ima famoznu aurusizif ima famoznu aurusizif ima famoznu aurusizif ima famoznu auru

svakakooo
Old 18-09-10, 09:48   #11
gromovnik
MiM team King / Queen

gromovnik's Avatar

Registrovan: May 2009
gromovnik has disabled reputation

Slomljeno srce se bar jednput dogodi svakom od nas u životu.
Ako se to posmatra kao jedno iskustvo za naredne veze to je onda prava stvar.
A ako ljudska jedinka u svakoj vezi nakon svakog prekida doživi takvu fazu onda mora potražiti savjet ili pomoć dežurnog psihologa u svom gradu jer njen psihološki sklop je suviše krhak i tanak.
Mislim da tu falinku psiholog može nadomjestiti dobrim razgovorima kao i još nekim drugim specijalnim tretmanima i vratiti pojedinca iz ranjivosti, apatije u normalno stanje.
Naši stariji kažu da je jedini lijek za to vrijeme. Ja baš i nisam siguran da je jedini lijek za to vrijeme.
Vremenska distanca u kombinaciji sa prirodnim lijekovima daje više nego dobre rezultate.
Najbolje je u toj fazi tuge, besdušnosti piti čajeve od lavande, kamilice i valerijane. A nije loša i zaljevat se kapima od propolisa i valerijane.
Te kapi pospješuju imuni sistem, a ako se ima u vidu da je slomljeno srce stresna situacija djelotvorni učinak kapi je fantastičan.
Također nisam ni pristalica sulude rigidne palanačke teze „klin se klinom izbija“.
Ja mislim osoba bilo muška ili ženska u tom slučaju se mora pozabiviti traženjem sebi koompatibilne ili srodne osobe u emotivnom, intelektualnom i svakom drugom smislu.
Možda je bolje biti i veći duži vremenski period u standby aranžmanu nego srljati i zakačiti se na prvu ili prvog i odmah iza prve trafike skinuti gaće......Bitno je da da se ne troši emotivni bazen svakog od nas, zgoreg nije loše i malo „proračuna“ ili ljubavne kalkulacije....
Old 18-09-10, 11:53   #12
deep dark river
Najbolja Forumašica

deep dark river's Avatar

Registrovan: Jan 2010
deep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu auru

Da se ne lažemo, leka nema

Što je slomljeno- slomljeno je i može samo da se krpi
deep dark river is offline   Reply With Quote
Old 18-09-10, 13:11   #13
sizif
MiM team Forumaš i po'

ne lomitemi...bagremlje...
Old 18-09-10, 13:28   #14
deep dark river
Najbolja Forumašica

deep dark river's Avatar

deep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu auru

Hehehee

Nema boljeg leka od vremena... ono je svemoguće, šta vreme može da uradi ne može ništa... Ali činjenica je da mislim da nije moguće na isti način voleti; prvi put je potpuno bezrezervno predavanje... drugi put, ne verujem da je to više moguće... možda će me život demantovati što bih jako volela ali do tada.... neka bude ovo moj stav.

Takođe mi nije jasno kako je moguće bilo koga drugog zavoleti neposredno posle raskida sa osobom koju smo voleli. Bar je kod mene takav slučaj- nemaš šta da daš... jednostavno si prazan emotivno, istrošen... da bi imao šta drugome da daš i da ga zavoliš, neophodno je da prođe mnogo vremena i regeneracije... a ti koji se odmah upuštaju u nove veze po meni nimalo ne preboljevaju bivšu/bivšeg nego to predstavlja samo beg od samoće i beg od emotivnog suočavanja sa gubitkom.
Old 18-09-10, 14:43   #15
Watchman
MiM team King / Queen

Watchman's Avatar

Watchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čeka

za OI

rasti, rasti, još si mala
Watchman is offline   Reply With Quote
Old 18-09-10, 14:49   #16
deep dark river
Najbolja Forumašica

deep dark river's Avatar

Quote:
Originally Posted by Watchman View Post
za OI

rasti, rasti, još si mala

Vi to meni stariji gospodine?

Ako imate šta reći na ovu temu s obzirom na mudrost i iskustvo, nemojte se ustručavati....
Old 18-09-10, 14:50   #17
Watchman
MiM team King / Queen

Watchman's Avatar

Watchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čeka

Najrađe bih te demantovao

Watchman is offline   Reply With Quote
Old 18-09-10, 14:57   #18
deep dark river
Najbolja Forumašica

deep dark river's Avatar

Ooo pa onda imamo istu želju
Old 18-09-10, 15:59   #19
Tiga
MiM team Guru

Registrovan: Mar 2009
Tiga uskoro postaje slavanTiga uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by deep dark river View Post
Da se ne lažemo, leka nema

Što je slomljeno- slomljeno je i može samo da se krpi
Zavisi da li je slomljeno ili je samo napuklo.

Quote:
Hehehee

Nema boljeg leka od vremena... ono je svemoguće, šta vreme može da uradi ne može ništa... Ali činjenica je da mislim da nije moguće na isti način voleti; prvi put je potpuno bezrezervno predavanje... drugi put, ne verujem da je to više moguće... možda će me život demantovati što bih jako volela ali do tada.... neka bude ovo moj stav.
I ja se nadam da će te život demantovati. Ljudi koji veruju da se samo jednom stvarno voli ostanu razočarani ceo život.
Neko voli samo jednom, neko više puta, a neko nijednom-individualno je i stvar pogleda na svet.

Quote:
Takođe mi nije jasno kako je moguće bilo koga drugog zavoleti neposredno posle raskida sa osobom koju smo voleli. Bar je kod mene takav slučaj- nemaš šta da daš... jednostavno si prazan emotivno, istrošen... da bi imao šta drugome da daš i da ga zavoliš, neophodno je da prođe mnogo vremena i regeneracije... a ti koji se odmah upuštaju u nove veze po meni nimalo ne preboljevaju bivšu/bivšeg nego to predstavlja samo beg od samoće i beg od emotivnog suočavanja sa gubitkom.
Period od 40 dana je potreban da se čovek oporavi od gubitka. Interasantno je da se zato i obeležava 40 dana od nečije smrti.
Tako kažu psiholozi.
Tiga is offline   Reply With Quote
Old 18-09-10, 16:05   #20
Yello
Hejter.

Yello's Avatar

Registrovan: Aug 2008
Yello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Originally Posted by Tiga View Post
Period od 40 dana je potreban da se čovek oporavi od gubitka. Interasantno je da se zato i obeležava 40 dana od nečije smrti.
Tako kažu psiholozi.
ja sam negde pročitala da je potrebno pola od vremena koje je provedeno u vezi...
Yello is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
Čime, liječi, slomljeno, srce

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules