MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Roditeljski kutak

Notices

Roditeljski kutak Savjeti za roditelje

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 11-12-14, 14:50   #1
Maslacak
MiM team Početnik

Maslacak's Avatar

Registrovan: Dec 2014
Maslacak nepoznate kvantitete u ovom trenu
Default Začeće djeteta odredjenog pola

Najsrećniji dan u životu svake porodice jeste rođenje djeteta, no, ponekad se desi da ta radost bude pomućena jer prinova nije željenog pola – uglavnom muškog. Neke porodice već nakon rođenja drugog ženskog djeteta prestanu da jure muškog potomka, dok je u nekima njegov nedostatak osnovni uzrok nezadovoljstva, nesloge, pa i zlostavljanja supruge. Interesantno, ali u praksi se potvrdilo pravilo da su ženska djeca korisnija od muške s obzirom da nakon zasnivanja sopstvene porodice češće posjećuju roditelje, bolje se brinu o njima, nežnije su i strpljivije kada ih treba saslušati pa vremenom spontano zamjene uloge te sada one postanu roditelj koji se brine o svojim roditeljima-djeci. Zato ovaj tekst nije namenjen isključivo potrazi za muškim potomkom, već ga trebate shvatiti kao pomoć u planiranju jedne skladne i srećne porodice. One porodice – bez obzira na stepen obrazovanja, koje imaju samo muške potomke zbog velike koncentracije muške energije ponekad mogu delovati kao da su pomalo "grube”.

Iako usled stresa ili kod ozbiljnijih hormonalnih poremećaja njegovo trajanje može da varira kod većine žena mjesečni ciklus traje 28 dana tokom kojih prolazi kroz četiri faze, od kojih je za začeće djeteta željenog pola najvažnija ovulaciona faza. Ova faza traje sedam dana i započinje onda kada u jajnicima pukne folikula sa zrelom jajnom ćelijom koja potom dospjeva u matericu. Ako tada dođe do oplodnje muški i ženski spermatozoidi pohrlit će ka jajnoj ćeliji u namjeri da prodru u nju, ali tek sedmog dana ove faze jajna ćelija na jednom delu svoje membrane otvara prolaz jednom spermatozoidu (katkad za dva ili više), čime dolazi do njene oplodnje.

Ako prethodno opisani proces posmatramo sa energetske tačke gledišta možemo ga protumačiti na slijedeći način: muškarci i žene se u mnogo čemu razlikuju pa između ostalog i po svojim energetskim osobinama, što nije slučajno jer ih ta različitost prati od samog trenutka začeća.

Iako potiču iz zajedničkog izvora, muški i ženski spermatozoidi razlikuju se po svojim energetskim osobinama:
-> muški spermatozoidi su brži i pokretljiviji, ali imaju malu energetsku zalihu,
-> ženski spermatozoidi su spori i pasivniji, ali imaju veliku energetsku zalihu.

Zato odmah nakon oplodnje muški spermatozoidi – kao brži i pokretljiviji, hrle ka jajnoj ćeliji okružuju je i bezuspešno pokušavaju da prodru u nju. Međutim, nakon trećeg dana skoro sva njihova energija biva potrošena zbog čega dospevaju u stanje znatno smanjene aktivnosti i pokretljivosti, i može se reći da na neki način zapadaju u svojevrstan dremež. Nakon trećeg dana ka jajnoj ćeliji napokon pristižu spori ženski spermatozoidi koji potiskiju umorne i istrošene muške spermatozoide te sada oni,tj. one, okružuju jajnu ćeliju pokušavajući da prodru u nju, što se sedmog dana ovulacione faze i dješava.

Na osnovu prijethodnog opisa možemo zaključiti da:
-> ukoliko želite ženskog potomka oplodnju trebate obaviti tokom prva tri dana sedmodnevne ovulacione faze – najsigurnije drugog dana,
-> ukoliko želite muškog potomka oplodnju trebate obaviti tokom zadnja tri dana sedmodnevne ovulacione faze – najsigurnije šestog dana.

S obzirom da sve žene pažljivo prate promjene u svom tjelu lako će im biti da odrede kada počinje njihov ovulacioni period. Mnoge njegov početak mogu i tačno da odrede, jer tokom pucanja folikule sa jajnom ćelijom osjete kratak i oštar bol u jajnicima.

U nekoliko nama poznatih slučajeva u kojima je korišten ovaj metod začeće djeteta željenog pola pokazalo se 100% uspešnim, a moguće greške mogu se javiti uslijed pogrešnog određivanja početka ovulacione faze, zbog njenog dužeg ili kraćeg trajanja ili uslijed hormonalnih poremećaja koji uzrokuju ranije otvaranje membrane jajne ćelije.

U svakom slučaju ukoliko se odlučite da umjesto nasumičnog koristite opisani metod začeća, želimo Vam da vam rode u vaše gnijezdo donesu potomka željenog pola.
Maslacak is offline  
Reply With Quote
Old 11-12-14, 15:18   #2
Dekster
i tri četvrt

Dekster's Avatar

Registrovan: Feb 2007
Dekster has disabled reputation

I još bi dodao da je za muškog potomka potrebno da šegač da sve od sebe,tj da žena doživi ograzam.
Ovo naravno ne znači da su oni koji imaju žensku đecu loši šegači...
Old 11-12-14, 16:03   #3
Aurelia
MiM team Forumaš i po'

Aurelia's Avatar

Registrovan: Sep 2013
Aurelia has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by Maslacak View Post
Najsrećniji dan u životu svake porodice jeste rođenje djeteta, no, ponekad se desi da ta radost bude pomućena jer prinova nije željenog pola – uglavnom muškog.
Uz svo duzno postovanje otvaracu teme - ove kojima se radost pomuti jer nisu dobili dijete "zeljenog" pola bih onako nalupala motkom preko ledja (a moze i glave) dok se ne "odmute".
Old 11-12-14, 16:57   #4
Maslacak
MiM team Početnik

Maslacak's Avatar

Quote:
Aurelia
Uz svo duzno postovanje otvaracu teme - ove kojima se radost pomuti jer nisu dobili dijete "zeljenog" pola bih onako nalupala motkom preko ledja (a moze i glave) dok se ne "odmute".
Pa ne bih bas koristio tako ocigledne kontra argumente i cini mi se da je ovo sasvim dovoljno: "...Interesantno, ali u praksi se potvrdilo pravilo da su ženska djeca korisnija od muške s obzirom da nakon zasnivanja sopstvene porodice češće posjećuju roditelje, bolje se brinu o njima, nežnije su i strpljivije kada ih treba saslušati pa vremenom spontano zamjene uloge te sada one postanu roditelj koji se brine o svojim roditeljima-djeci. Zato ovaj tekst nije namenjen isključivo potrazi za muškim potomkom, već ga trebate shvatiti kao pomoć u planiranju jedne skladne i srećne porodice. One porodice – bez obzira na stepen obrazovanja, koje imaju samo muške potomke zbog velike koncentracije muške energije ponekad mogu delovati kao da su pomalo "grube”..."
Maslacak is offline   Reply With Quote
Old 11-12-14, 17:19   #5
Aurelia
MiM team Forumaš i po'

Aurelia's Avatar

Quote:
Zato ovaj tekst nije namenjen isključivo potrazi za muškim potomkom, već ga trebate shvatiti kao pomoć u planiranju jedne skladne i srećne porodice. "
Ne znam kako drugi gledaju na to ali meni sreca i sklad u jednoj porodici ne zavise od spola djeteta nego o roditeljima i atmosferi koji oni stvore. Nekako mi je to malo preveliko breme za jedno celjade.
Old 11-12-14, 21:30   #6
Кића
MiM team Početnik

Registrovan: Nov 2014
Кића na dobrome putu

Aj na stranu to što je žalosno što i u 21.veku neko hoće dete baš muškog pola
Ne može se na pol deteta uticati svojom voljom.
Кића is offline   Reply With Quote
Old 11-12-14, 22:47   #7
Santijen
MiM team Početnik

Santijen uskoro postaje slavan

Mislim da bi to bilo skoro kao igranje Boga,mene licno bi bilo strah raditi tako nesto. Dete je dete bez obzira kojeg pola bilo i pol ne cini ni licnost niti osecanja...Niti mislim da bi se deca trebala radjati iz bas posbenih razloga da ih roditelji podrede sebi.

Doba vodolije je ...

evo u prilog jedna pesama od Halila Dzubrana

Vaša deca nisu vaša deca.

Oni su sinovi i kćeri života

koji žudi za sobom.

Oni postižu, ali ne preko vas.

I mada su sa vama, oni vam ne pripadaju.

Dajte im ljubav, ali ne vaše misli,

jer oni imaju svoje vlastite.

Možete udomiti njihova tela,

ali ne i njihove duše,

jer one borave u kući sutrašnjice do

koje vi ne možete čak ni u snovima.

Možete se truditi da budete kao oni,

ali ne tražite da oni budu kao vi,

jer život ne ide unazad, niti stoji.

Vi ste lukovi sa kojih se vaša deca,

kao žive strele, bacaju u budućnost.

Strelac vidi znak na stazi večnosti,

i on vas savija svojom moći,

da bi njegova strela otišla daleko i brzo.

Neka vaše savijanje u strelčevoj

ruci bude radost;

jer mada on voli strelu koja leti,

On voli i luk koji je postojan.
Santijen is offline   Reply With Quote
Old 12-12-14, 07:22   #8
Maslacak
MiM team Početnik

Maslacak's Avatar

Aurelia
Quote:
Ne znam kako drugi gledaju na to ali meni sreca i sklad u jednoj porodici ne zavise od spola djeteta nego o roditeljima i atmosferi koji oni stvore. Nekako mi je to malo preveliko breme za jedno celjade.
Кића
Quote:
Aj na stranu to što je žalosno što i u 21.veku neko hoće dete baš muškog pola
Ne može se na pol deteta uticati svojom voljom.
Santijen
Quote:
Mislim da bi to bilo skoro kao igranje Boga,mene licno bi bilo strah raditi tako nesto. Dete je dete bez obzira kojeg pola bilo i pol ne cini ni licnost niti osecanja...Niti mislim da bi se deca trebala radjati iz bas posbenih razloga da ih roditelji podrede sebi.

Doba vodolije je ...
Prvo dete se ne planira (osim u retkim slucajevima) jer na neki nacin predstavlja materijalizaciju ljubavi, nade i snova tek vencanog para. Bitno je da trudnoca i porodjaj prodju bez problema i da bude zdravo, a da li ce biti decak ili devojcica ne igra nikakvu ulogu.

Drugo dete se vec planira.
U zavisnosti od toga kako je dozivela trudnocu i porodjaj, od finansijske, stambene, poslovne, "baka servis" situacije... roditelji (pre svega supruga) sada vec planiraju koliko ce imati dece, nakon koliko godina ce desiti druga trudnoca i kojeg bi pola voleli da dete bude. U najvecem broju slucajeva zele dete suprotnog pola u odnosu na prvo dete s obzirom da na polusvesnom-svesnom nivou deca predstavljaju projekciju samih roditelja te bi na taj nacin oba roditelja bila zadovoljna. Interesanto je da i pored toga sto dete istog pola dozivljavaju kao svoj bioloski produzetak roditelji se jace vezu za dete suprotnog pola - majke za sinove, ocevi za kceri. Ova unakrsna vezanost vazi i u suprotnom smeru s obzirom da se i deca jace vezu za roditelja suprotnog pola.

Trece dete na ovim prostorima izgleda da postaje retkost iz vise razloga od kojih finansijsko-stambena situacija sada vec ne igra tako znacajnu ulogu.

Elem, zacece drugog deteta kod roditelja vec izaziva blagu nervozu (u smislu pola) narocito ukoliko je prvo dete bilo devojcica. Kako se na fizickom nivou moc ispoljava i kroz biolosku dominaciju odredjene nacije, ovo se prenosi i na nivo porodice gde se one porodice koje imaju vise sinova dozivljavaju kao "jace" i "uspesnije". Potreba za sinom kao nosiocem porodicnog imena i njenim braniteljom kada otac ostari ili pogine nije karakteristicna samo za Crnu Goru i Balkan, vec za citav svet.

Cinjenica je da se u porodicama u kojima dominiraju deca istog pola (imao sam dve takve porodice u komsiluku, jedna sa troje muske, druga sa cetvoro zenske dece) jedan roditelj oseca pomalo... recimo usamljenim, a ukoliko su u pitanju decaci koji su dinamicniji i problematicniji za odgajanje u odnosu na devojcice majka se moze osetiti i hronicno iscrpljenom.

Dzubranovi stihovi su predivni medjutim retki su roditelji koji decu dozivljavaju u skladu sa njima i mnogi od njih rade suprotno: svoje neispunjene snove pokusavaju da prozive kroz decu, kontrolisu ih, odredjuju im sta ce studirati i biti u zivotu, mesaju im se u izbor odece, muzike, momka/devojke...

Izbor pola deteta ne predstavlja mehanisticko uvecanje porodice vec ima ulogu uspostavljanja psiholosko/energetske ravnoteze u njoj kao vaznog dela harmonije jedne porodice.
Old 12-12-14, 09:21   #9
zagorski
N.N.

zagorski's Avatar

Registrovan: Aug 2007
zagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjem
Send a message via Yahoo to zagorski

Bajo Šuškavčević otkriva recept za rađanje sina

Prednost za dobijanje „puškonoše“ je u slučajevima kada je muž stariji pet do šest godina, ili 12 do 13...

Dobro čuvani recept dobijanja muškog djeteta, koji se prenosio sa koljena na koljeno, povjeravao bližnjem u sudnjem času ili neznancu na bolničkom krevetu, zahvaljujući Blažu - Baju Šuškavčeviću (87) iz zetskog sela Vukovci, danas je svima dostupan.

Šuškavčević je odlučio da recept publikuje, jer ne želi da tajna, kojom je pomagao mnogim porodicama u dobijanju muškog potomka i produženju loze, „pođe sa njim“.

Poznavalac „tajne muškog potomka“ u Crnoj Gori oduvijek je bio poštovan i tražen a to rijetko zanimanje u zemlji patrijarhata, ratnika i puškonoša je nosilo ogroman teret odgovornosti.

"Da bi dobili dijete muškog pola moraju se uvažiti tri režima. To su razlika u godinama među bračnim parom, ovulacija i režim ishrane. Svake sedme godine polni organi se podmlađuju, to jeste u 14, 21, 28, 35, 42. i 49. godini. Kada partner u braku napuni ove godine rađa se dijete njegovog pola, sve dok „bračni drug“ napuni naznačene godine, i tada preuzme njegov pol. Pomlađivanje počinje svake sedme godine, ali ne smije se rizikovati pola godine, jer kod nekog počinje prije ili kasnije. Ako jedan bračni partner, na primjer, napuni 21 godinu a drugi 19, onaj koji je napunio 21 ima prednost da dobije dijete svog pola, sve dok drugi partner ne napuni 21 godinu", rekao je Šuškavčević.

Prednost za dobijanje „puškonoše“ je u slučajevima kada je muž stariji pet do šest godina, ili 12 do13, ili, prema riječima Šuškavčevića, i u slučajevima kada je žena godinu ili dvije starija.

"Dokazano je da u porodici sa dvoje djece, ako je jedno starije sedam ili 14 godina, moraju biti istog pola, izuzev ako je žena ostala trudna treći dan ovulacije ili treći dan ispred ovulacije. Taj period predstavlja izuzeće, jer tri dana pred ovulaciju, ako ostane trudna i rodi, muško dijete mora biti degenerisano. Ovo treba da zna svaki bračni par jer ljubavni zanosi tokom tri dana pred oulaciju mogu biti opasni", rekao je Šuškavčević.

http://www.vijesti.me/caffe/80-godis...nje-sina-75567
zagorski is offline   Reply With Quote
Old 12-12-14, 11:48   #10
Give and get
MiM team Početnik

Give and get's Avatar

Registrovan: Oct 2014
Give and get ima famoznu auruGive and get ima famoznu auruGive and get ima famoznu auruGive and get ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Aurelia View Post
Točno, dobivanje djeteta željenog spola neće garantirati sklad i sreću u obitelji, a i ne znam kako to obitelj može biti sretna i harmonična ako su roditelji takvih mentalnih sklopova da im je imanje sina ili kćeri presudno. No, za takve je vjerojatno bolje ako postoji način da se to riješi prije začeća, mnogo bolje od rješavanja tog "problema" abortiranjem neželjenog djeteta nakon urađenih testova.
Također, vrlo mi ružno i sebično djeluje razmišljanje tipa da li je za roditelje korisnije imati sina ili kćer, premda shvaćam da ima ljudi koji više vole curice ili dečke.
Planiranje spola djeteta podržavam samo u slučaju da u obitelji postoje neke bolesti koje se genski prenose jedino preko muških ili ženskih potomaka.
Give and get is offline   Reply With Quote
Old 12-12-14, 12:17   #11
Maslacak
MiM team Početnik

Maslacak's Avatar

Namerno sam upotrebio izraz "korisnija" i obrazlozio zasto, jer ima i onih koji smatraju da samo sinovi imaju vrednost.
Old 12-12-14, 12:34   #12
Give and get
MiM team Početnik

Give and get's Avatar

Give and get ima famoznu auruGive and get ima famoznu auruGive and get ima famoznu auruGive and get ima famoznu auru

Quote:
Namerno sam upotrebio izraz "korisnija" i obrazlozio zasto, jer ima i onih koji smatraju da samo sinovi imaju vrednost.
Shvaćam, ali sama ta konstrukcija "korisnost djeteta" je nešto od čega mi se diže kosa na glavi . Kalkuliranje eventualnim prednostima imanja kćeri ili sina za roditelje još i prije nego su djeca začeta mi se čini ružnim, kao da se djeca planiraju da bi se bolje obezbjedile neke svoje buduće potrebe.
Old 12-12-14, 12:35   #13
ddt
Banned

Registrovan: Apr 2012
ddt ima famoznu auruddt ima famoznu auruddt ima famoznu auruddt ima famoznu auruddt ima famoznu auruddt ima famoznu auruddt ima famoznu auruddt ima famoznu auruddt ima famoznu auruddt ima famoznu auruddt ima famoznu auru

aj jadni ne bili sta ce vam djeca bez da vas biju kad porastu.....sto ti bog da to si i zasluzio, nema tu druge mudrosti...vrijednima daje musku djecu da ima ko da raskuci to sto su kucili a lijenima zensku da ima ko da ih pazi i pomaze....to je pravilo drugog nema....jel tako Baja??????
ddt is offline   Reply With Quote
Old 12-12-14, 13:21   #14
Give and get
MiM team Početnik

Give and get's Avatar

Quote:
Originally Posted by ddt View Post
aj jadni ne bili sta ce vam djeca bez da vas biju kad porastu.....sto ti bog da to si i zasluzio, nema tu druge mudrosti...vrijednima daje musku djecu da ima ko da raskuci to sto su kucili a lijenima zensku da ima ko da ih pazi i pomaze....to.prx.nl.teleport.to je pravilo drugog nema....
Možda i nije pravilo, ali dešava se, sve češće. Poznam više roditelja koji su cjele sebe posvetili djeci i njihovom dobru, a svoju starost, bolest pa i smrt dočekali sami, dok je djecu, i mušku i žensku, život odveo na drugu stranu... Ne bih o tome koliko je to normalno ili nenormalno, samo tako se dešava, ne postoji ništa s čim možemo sigurno računati. A možda i treba tako...
Juče sam tu negdje čitala lijep post jedne forumašice o tome kakva će biti u starosti, što će biti s njezinom djecom i baš me se dojmio... postaću kad nađem.
Old 12-12-14, 14:04   #15
Aurelia
MiM team Forumaš i po'

Aurelia's Avatar

Quote:
Originally Posted by Give and get View Post
Shvaćam, ali sama ta konstrukcija "korisnost djeteta" je nešto od čega mi se diže kosa na glavi . Kalkuliranje eventualnim prednostima imanja kćeri ili sina za roditelje još i prije nego su djeca začeta mi se čini ružnim, kao da se djeca planiraju da bi se bolje obezbjedile neke svoje buduće potrebe.

Ovo o cemu govoris je upravo to sto je mene zagolicalo - kalkulisanje od strane roditelja. Ok, razumijem potrebu za ovim mozda u vrijeme feudalizma ali nikako u 21. vijeku, nikako u "civilizovanom" drustvu (ne volim izraz civilizovan jer nes' ne vjerujem da smo dosegli tu tacku ali nemam adekvatnijeg izraza ).
Roditelji koji "ganjaju" musko ili zensko dijete zarad svoje koristi jednostavno uopste ne bi trebali imati djecu. Jer...ako prave djecu samo da bi se ko kasnije imao o njima starati onda nek nemaju djecu a novac potrosen na odgoj tog (potencijalnog) djeteta nek trpaju fino u kasicu prasicu pa kad dodje vakat penziji - kes u ruke i uplate si staracki dom. I tamo ce se brinuti o njima, mozda bolje od djece jer djeca koja su odgajana sa tim bremenom ce vremenom ljubav i zelju da se brinu o roditeljima u starosti najprije zamijeniti prezirom (opravdano, jelte).
Old 12-12-14, 21:26   #16
Neko Drugi
MiM team Expert

Registrovan: Jul 2012
Neko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tunelu

najbitnije da je zivo i zdravo, pa sin ili cerka kako god
Neko Drugi is offline   Reply With Quote
Old 18-12-14, 16:13   #17
Кића
MiM team Početnik

Registrovan: Nov 2014
Кића na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Neko Drugi View Post
najbitnije da je zivo i zdravo, pa sin ili cerka kako god
Da.
samo što često toga postanemo svesni tek kad se desi nešto
Кића is offline   Reply With Quote
Old 18-12-14, 17:21   #18
bloom
Moderator

bloom's Avatar

Registrovan: Aug 2008
bloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu auru

A nije toliki grijeh pokušat' naštelovat' ono šta malo više želiš, pa ako ne upali, nek je živo i zdravo, obožavati ga zauvjek.
Old 18-12-14, 21:10   #19
igrarija
Banned

Registrovan: Sep 2009
igrarija ima famoznu auruigrarija ima famoznu auruigrarija ima famoznu auruigrarija ima famoznu auruigrarija ima famoznu auruigrarija ima famoznu auru

Quote:
Na osnovu prijethodnog opisa možemo zaključiti da:
-> ukoliko želite ženskog potomka oplodnju trebate obaviti tokom prva tri dana sedmodnevne ovulacione faze – najsigurnije drugog dana,
-> ukoliko želite muškog potomka oplodnju trebate obaviti tokom zadnja tri dana sedmodnevne ovulacione faze – najsigurnije šestog dana.
Sva sreća da većina ne vjeruje u ovu priču, inače bi se u Crnu Goru samo muška djeca radjala...
igrarija is offline   Reply With Quote
Old 18-12-14, 21:19   #20
bloom
Moderator

bloom's Avatar

Registrovan: Aug 2008
bloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu auru

Ja čuh "ko je proba' vjeruje, a nevjerne Tome neka ninaju pišulje da naši sinovi imaju šta bačat' podase", .... Laž čula, laž kazala ��

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules