MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Zdravlje i ljepota > Medicina

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 03-07-10, 15:05   #1
Okugata
Guest

Default Nizak pritisak

patite li od ove boljke i kako je lecite?
jeste da nemam mnogo godina, al vec pocinje da mi stvara velike probleme kad idem negde.
postoji li neki delotvoran bapski lek osim kaHve?

Reply With Quote
Old 03-07-10, 15:39   #2
tempesta
Moderator

tempesta's Avatar

Registrovan: Mar 2007
tempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjem

Moras da jedes slaninicuu ili bilo sta drugo slano uz sto vise tecnosti. So vezuje vodu u organizmu i na taj nacin povecava zapreminu cirkulisuce krvi.
Fizicka aktivnost obavezna - kad god si u prilici setaj sto vise mozes. Nema izlezavanja

tempesta is offline   Reply With Quote
Old 03-07-10, 16:03   #3
Okugata
Guest

vezbam stalno tj. kad kod imam viska vremena.
znaci slanina obozavam je! znala sam da je za nesto dobra
hvala puno na savetima
  Reply With Quote
Old 03-07-10, 16:15   #4
unreachable for injustice
Banned

Registrovan: Dec 2008
unreachable for injustice uskoro postaje slavan

Da li ti se javlja neka velika želja za hranom (bilo slatko ili slano) u tim momentima kad ti padne pritisak? Ako da, uvjek pojedi to što ti organizam traži
unreachable for injustice is offline   Reply With Quote
Old 03-07-10, 16:19   #5
Okugata
Guest

Quote:
Originally Posted by unreachable View Post
Da li ti se javlja neka velika želja za hranom (bilo slatko ili slano) u tim momentima kad ti padne pritisak? Ako da, uvjek pojedi to što ti organizam traži
uglavnom mi se jede nesto slano.
nije bas prijatno kad ti pozli na sred ulice, ljudi pomisle da si pijan. :homer89070:
  Reply With Quote
Old 03-07-10, 16:34   #6
unreachable for injustice
Banned

Registrovan: Dec 2008
unreachable for injustice uskoro postaje slavan

Obrati se onda ljekaru, jer ti to nije bezazleno kad ti baš pozli...
unreachable for injustice is offline   Reply With Quote
Old 03-07-10, 16:50   #7
Arkhetren
MiM team Forumaš i po'

Arkhetren's Avatar

Registrovan: Apr 2009
Arkhetren na dobrome putu

Okugata, pazi...nemoj da se zezneš sa slanim pa da ti Bog ne pomogne!
http://www.prometej-beograd.rs/Alter...Organizma.html

toplo preporučujem ovu knjigu...jest ima u njoj i nekih bizarnih stvari ali vrijedi pročitati.

Ne valja mnogo soli unositi u organizam...vremenom će kosti da ti stradaju zbog soli.
Arkhetren is offline   Reply With Quote
Old 03-07-10, 16:58   #8
Okugata
Guest

Quote:
Originally Posted by Arkhetren View Post
Okugata, pazi...nemoj da se zezneš sa slanim pa da ti Bog ne pomogne!
http://www.prometej-beograd.rs/Alter...Organizma.html

toplo preporučujem ovu knjigu...jest ima u njoj i nekih bizarnih stvari ali vrijedi pročitati.

Ne valja mnogo soli unositi u organizam...vremenom će kosti da ti stradaju zbog soli.
hvala na preporuci za knjigu
ne jedem nesto previse soli, cak sta vise salatu ni ne solim. mislim da je dovoljno 1gr dnevno uneti, zar ne?

Quote:
Originally Posted by unreachable View Post
Obrati se onda ljekaru, jer ti to nije bezazleno kad ti baš pozli...
joj nekako bih se ja drzala bapskih recepata, nego da idem za svaku sitnicu kod lekara. niti su mi oni nesto pouzdani. cale mi ima nizak pritisak vec godinama i kad oseti da ce mu se slositi shutne jednu kafu i posle ko nov.
  Reply With Quote
Old 03-07-10, 21:10   #9
Afrika
Hakuna Matata

Afrika's Avatar

Registrovan: Nov 2009
Afrika has disabled reputation

Okugata, ja bih ti preporucila da kafu svedes na najmanju mogucu mjeru.Kafa podigne pritisak naglo, ali na vrlo kratko vrijeme...poenta je kad prestane dejstvo kofeina, pritisak ti se jos vise spusti I to te tjera da je pijes vise nego sto je preporucljivo.
Ja imam nizak pritisak, ali ga dovodim u normalu tako sto pijem puno vode(barem 2,5 litara dnevno) , a i svakodnevno vjezbam
Meni to pomaze, bez soli i jace hrane
Ako ti je tesko da dzogiras ili radis vjezbe, biciklo je super izbor.Slusalice u usi, bike pod sobom, i tako barem sat vremena dnevno
Afrika is offline   Reply With Quote
Old 03-07-10, 21:14   #10
Okugata
Guest

moze odgovara mi to. iovako popijem bar 2l dnevno, a i volim da vezbam.
hvala na savetima
  Reply With Quote
Old 03-07-10, 21:21   #11
rebeka
muzika je put do ♥

rebeka's Avatar

Registrovan: May 2008
rebeka uskoro postaje slavanrebeka uskoro postaje slavan
Send a message via MSN to rebeka

i ja kuburim sa tim prEtiskom, ujutru jedva oko otvorim i nabodem put do kupatila , kafu ne mogu da pijem na prazan stomak tako da do posla idem ko pijana, al sta da se radi navikla sam, ne koristim nikakve lekove niti preterano pijem kafu, ali u toku dana se uvek nadje neko da me iznervira tako da mi dovede pritisak u normalu
Old 03-07-10, 23:16   #12
Okugata
Guest

Quote:
Originally Posted by rebeka View Post
i ja kuburim sa tim prEtiskom, ujutru jedva oko otvorim i nabodem put do kupatila , kafu ne mogu da pijem na prazan stomak tako da do posla idem ko pijana, al sta da se radi navikla sam, ne koristim nikakve lekove niti preterano pijem kafu, ali u toku dana se uvek nadje neko da me iznervira tako da mi dovede pritisak u normalu
hahahahahahahaha i kod mene isti slucaj. razbudim se tek kod kineskog restorana raskrsnica ispred studenskog grada, kad mi zamirisu oni njihovi zacini
  Reply With Quote
Old 04-07-10, 01:34   #13
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

Registrovan: Mar 2008
sneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu auru

auuuuuuuuu...ako vam kažem da mi je danima 80- 40 oćete li mi vjerovati?!
Dakle, Okugata, moje iskustvo je sledeće:
kafa (litar kafe), slanina, pršuta, so (učili me da liznem čistu so), 2 l vode, apsolutno ništa nema uticaja na moj pritisak. Isključivo nakon jela pada, kao i kad je velika vrućina, ako sjedim u pretoploj prostoriji...zimi, pošto sam jako zimomorna, grijem stan baš opako, ali onda kuburim sa pritiskom.
Znači, pojedem tanjir supe (tečnost), pečeni krompir, meso, salatu (sve je slano), popijem vode poprilično, sjednem da mi se svari to što pojedem i momentalno mi kreće pad pritiska. To što pijem vodu, kafu (iz veeeelike šolje), što sam tek ručala nešto slano, nema veze.
Zato i ne doručkujem, zato kad god imam da radim (krečenje i sl) ne jedem po cio dan jer ja poslije jela ne mogu da mrdnem! To je katastrofa! Jednostavno sam kao zombi!
jedino što pomaže to je fizička aktivnost, da li je fizički rad, šetnja (ali brzi hod, ne šetanje, pada mi pririsak i dok hodam!!!), sex, ali samo nema mirovanja...e sad....ja stvarno ne mogu ka luda po vas dan trčat da mi ne bi padao pritisak! Lijeka nema
Old 04-07-10, 07:42   #14
Arkhetren
MiM team Forumaš i po'

Arkhetren's Avatar

Registrovan: Apr 2009
Arkhetren na dobrome putu

Preporučio sam Okugati sledeću knjigu : Rika Zarai - Moja Prirodna Medicina - a evo ovdje nadjoh malo o njoj...pokušajte vi djevojke naći tu knjigu...valjaće vam:

http://www.vojkovici.com/forum/viewt...797d3f2d1d5412
Arkhetren is offline   Reply With Quote
Old 04-07-10, 10:39   #15
Okugata
Guest

Quote:
Originally Posted by sneguljica View Post
auuuuuuuuu...ako vam kažem da mi je danima 80- 40 oćete li mi vjerovati?!
Dakle, Okugata, moje iskustvo je sledeće:
kafa (litar kafe), slanina, pršuta, so (učili me da liznem čistu so), 2 l vode, apsolutno ništa nema uticaja na moj pritisak. Isključivo nakon jela pada, kao i kad je velika vrućina, ako sjedim u pretoploj prostoriji...zimi, pošto sam jako zimomorna, grijem stan baš opako, ali onda kuburim sa pritiskom.
Znači, pojedem tanjir supe (tečnost), pečeni krompir, meso, salatu (sve je slano), popijem vode poprilično, sjednem da mi se svari to što pojedem i momentalno mi kreće pad pritiska. To što pijem vodu, kafu (iz veeeelike šolje), što sam tek ručala nešto slano, nema veze.
Zato i ne doručkujem, zato kad god imam da radim (krečenje i sl) ne jedem po cio dan jer ja poslije jela ne mogu da mrdnem! To je katastrofa! Jednostavno sam kao zombi!
jedino što pomaže to je fizička aktivnost, da li je fizički rad, šetnja (ali brzi hod, ne šetanje, pada mi pririsak i dok hodam!!!), sex, ali samo nema mirovanja...e sad....ja stvarno ne mogu ka luda po vas dan trčat da mi ne bi padao pritisak! Lijeka nema
80/40? bokte to je bas strasno. meni je 90/60, a kad se super osecam 110/70 i to posle vezbanja.
poznat mi je slucaj kad ti se prispava posle jela. zato sam pocela sebi spremati salatice. ubacis sve povrce koje imas i dodas tunjevine ili sardine ili bareno jaje. super se najedes, a ne spava ti se posle toga.
  Reply With Quote
Old 04-07-10, 10:50   #16
Afrika
Hakuna Matata

Afrika's Avatar

Registrovan: Nov 2009
Afrika has disabled reputation

Ili....

Vise manjih obroka dvevno, umjesto 2 ili tri 'jaca'
Afrika is offline   Reply With Quote
Old 04-07-10, 10:55   #17
Okugata
Guest

moze i tako. cak se i preporucuje 5 obroka dnevno. znaci 2 uzine, a to moze biti jabuka, kruska ili sl.
  Reply With Quote
Old 04-07-10, 11:02   #18
buda
MiM team Guru

Registrovan: Dec 2009
buda has disabled reputation

ja imam isto kao i Okugata 90/60, a toliko sam imala i u rodilištu, pa su me pitali da li mi je dobro, jer je to jako nizak tlak za ženu na porodu, kada se inače tlak poprilično digne.
i meni je loše kada se napapam, ali izbjegavam popiti kavu odmah poslije ručka, bar jedno pola sata, jer ako je popijem padam u trans, vjerojatno zbog velike oscilacije tlaka u malom vremenskom periodu. inače, kave mogu popiti na hektolitre, ne smeta mi.
uvijek imam sa sobom u torbici nešto slatko (bombon menta ili kakvu energetsku pločicu), ako mi slučajno naglo pozlije uslijed padanja tlaka. i pomogne mi.
nisam nikada mjerila tlak kada sam ljuta, ali se super osjećam, mislim da bih mogla planinu prevrnuti!!!!
buda is offline   Reply With Quote
Old 04-07-10, 19:46   #19
dansy
...★

dansy's Avatar

Registrovan: Mar 2009
dansy ima famoznu aurudansy ima famoznu aurudansy ima famoznu aurudansy ima famoznu aurudansy ima famoznu aurudansy ima famoznu aurudansy ima famoznu aurudansy ima famoznu auru

I kod mene 90/60 ...ajde osnujemo neki klub,kanda nas ima
Posto je to kod mene oduvek,ni ne znam za drugacije..a nekad mi se cini da ovi sa normalnim pritiskom imaju vise simptoma niskog pritiska od mene
Quote:
Originally Posted by Afrika View Post
Okugata, ja bih ti preporucila da kafu svedes na najmanju mogucu mjeru.Kafa podigne pritisak naglo, ali na vrlo kratko vrijeme...poenta je kad prestane dejstvo kofeina, pritisak ti se jos vise spusti I to te tjera da je pijes vise nego sto je preporucljivo.
Jel to vazi za sve kafe ? Ja bez nes ne zivim...

siempre en mi corason...
dansy is offline   Reply With Quote
Old 04-07-10, 19:53   #20
Blade
Moderator

Blade's Avatar

Registrovan: Nov 2007
Blade ima famoznu auruBlade ima famoznu auruBlade ima famoznu auruBlade ima famoznu auru

imam i ja nizi pritisak. kad bih poslije jela sjela da odmorim bila bih strasno troma, ka da sam kopala recimo. zato kad sve fino poruckim idem sa djetetom(prim.prev. psom) 2 kruga kroz naselje brzim hodom i banja. ne volim nikakve zacine, so, secer bljak, kafa samo kad mi tetka gata jednom u po godine ali poslije treninga strasno volim da pojedem kraj od leba bez sredine sa prsutom bez bijeloga i to je jedino sto jedem od mesa. meso mi ne prija nekako, jos mi vise pane pritisak i postanem medjed(ne sto se ugojim nego se osjecam lose kad se krecem pa budem taman ka medo). cokoladice, sladolete i ostale prislacke ne jedem aktivno vec desetak dana...pomak na bolje je vise nego ocigledan
Blade is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
nizak, pritisak

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules