MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Društvo

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 03-10-13, 10:47   #1
Jagodica Bobica
MiM team Početnik

Registrovan: Oct 2008
Jagodica Bobica uskoro postaje slavanJagodica Bobica uskoro postaje slavanJagodica Bobica uskoro postaje slavan
Default Privatni casovi engleskog-45min=15E!!!!!!

Profesor engleskog jezika jedne veoma ugledne skole u podgorci naplacuje 15 E
za privatni cas engleskog jezika u trajanju od 45 min!!!!!
Sto je mnogo, mnogo je!
I ultra bezobrazno!
I ne znam sto se stalno bune za plate?
Pricam iz perspektive osobe koja je zavrsila tezak fax, magistarkse studije i dodatnu strucnu specijalizaciju i koja nema sanse da zaradi ni prriblizno kao ova osoba.
Na zalost to nam je slika sistema vrijednosti u drustvu....
Jagodica Bobica is offline  
Reply With Quote
Old 03-10-13, 11:30   #2
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

Registrovan: Dec 2011
arwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjem

Puno?!

Pa,ima i skupljih.Jedna uvazena profesorica engleskog,sa (naseg) instituta za strane jezike naplacuje cas 5o eura i zamisli-ima zainteresovanih.

Naplacuju jer im moze biti.

Ko je kriv i tebi i meni i mnogim drugima sto nismo u prosvjeti: sigurna,budzetska plata,ljetnji raspust,zimski raspust,drzavni i skolski praznici,privatni casovi (zivjela siva ekonomija!) ,skole u prirodi,seminari i svasta nesto...

P.S. Ima i onih jeftinijih,ali ja im ni centa ne dam.Radije tu lovu potrosimo drugacije.Muz i ja ,kad zatreba,radimo sa djecom.Iz svih predmeta. Barem neke koristi od nasih nekadasnjih visokih ocjena i diploma.
Old 03-10-13, 13:04   #3
Angelina75
otisla

Registrovan: Dec 2007
Angelina75 has disabled reputation

evo ja da se javim na ovu temu ..
posto sam ja strucna i kompetentna da polemisem o tome..

ja sam prof. engl. jez. i knjiz.
i imam takodje zavrsene Master studije i to sam ih zavrsila na Univerzitetu u Beogradu!

iskreno, na danasnje vreme i jeste sve skupo a ne samo privatni casovi engleskog jezika... i potpuno razumem danasnju ekonomsku situaciju ..jer sve to pogadja kucni budzet ....narocito onih porodica koje imaju dvoje, troje , cetvoro dece...ja imam jedno..moja je zelja bila da imam jedno dete, tada, ali sad kad sam usla u godine iskreno mi je zao sto nisam rodila jos dece ...ako uskoro nadjem nekog bekriju i djuvegiju ja cu da se postaram da rodim jos jedno bez obzira sto ce razlika u godinama prvog i drugog deteta biti ogromna...no..udaljih se od teme..
nije da branim svoju profesiju ali jednostavno sive ekonomije ima svugdje..nazalost!
da ne pricamo kad treba neko da se operise bar ovde u Beogradu, Novom Sadu, Sremskoj Kamenici silne pare se daju za mito i korupciju, te se postavlja pitanje koliko onda lekari i hirurzi zaradjuju!?!? i to u drzavnoj sluzbi nikad ne rade svoj posao do kraja radnog vremena, izgube se , odu ranije s posla da bi zavrsavali operacije i preglede po silnim drugim privatnim ordinacijama i klinikama...zar ne? a da li oni placaju uredno taj porez na dodatnu zaradu ?!cisto sumnjam!
a da ne pricam za advokate...tek kod njih je Dobar dan 100 eura ,samo za savjet a ne daj Boze da imas neko sudjenje, e ti sto deru to niko ne dere...izvinite na izrazima ovakvim ali prosto se uznemirim kad cujem njihove zarade i kako oni stvaraju "sivu ekonomiju"
ko je meni kriv sto ja ne mogu da zaradim tako sto cu drzati privatne casove kad ih u mom mestu Zrenjaninu ima nas i previse a generalno 30% stanovnistva ne radi i onda i ono malo sto imaju para ne mogu da se rasplinu na sve ns profesore koliko nas ima!!
Nekad je prof. engl.jez. i knjiz. bio deficitaran kadar, a sad je suficitaran postao!

i da...posto mnogi ovde znaju da sam ja radila u drzavnoj skoli, imala punu normu casova, bila na drzavnim jaslama, imala taj letnji i zimski raspust, i dodatno ubirala dnevnicu na djacke ekskurzije..i sve bilo potaman, ali mene je zuljalo....iskreno!
ja sam smatrala da mogu bolje i vise, nisam htela da se u skolskom gradivu zatupim i zaglupim vrteci se oko max 2000 reci i non stop jedno te isto kao kvocka da ponavljam samo sa drugom generacijom...u principu ja ne volim skolu ni predavanje!
ja volim racunare...i otisla sam iz drzavne institucije u privatni sektor..i bilo mi je extra!
jer sam zaradjivala 2x vise nego sto bih u skoli i drzeci privatne casove...
ali..avaj...ne da djavo mira...i ne mogoh da ostanem jer sam imala ljubomornu menadzerku koja se uplasila da cu da dodjem na njeno mesto te me na vreme sklonila..
i tako ja ostadoh bez posla..ali ne zalim, nikad se ne bih vratila u skolu! i hvala Bogu sto je prof. engl. jez. i knjiz. suficitaran kadar u nasoj zemlji!

P.S. izvinite na mesanju ekavice i ijekavice...ipak sam ja u dusi i krvi Bosanka, igrom sudbine zabagovana ovde u Srbiji

Foul appearance hide fair reality!
Angelina75 is offline   Reply With Quote
Old 03-10-13, 13:19   #4
Djudja
The Dude

Djudja's Avatar

Registrovan: May 2007
Djudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Angelina75 View Post

i imam takodje zavrsene Master studije i to sam ih zavrsila na Univerzitetu u Beogradu!

iskreno, na danasnje vreme i jeste sve skupo a ne samo privatni casovi engleskog jezika... i potpuno razumem danasnju ekonomsku situaciju ..jer sve to pogadja kucni budzet ....narocito onih porodica koje imaju dvoje, troje , cetvoro dece...ja imam jedno..moja je zelja bila da imam jedno dete, tada, ali sad kad sam usla u godine iskreno mi je zao sto nisam rodila jos dece ...ako uskoro nadjem nekog bekriju i djuvegiju ja cu da se postaram da rodim jos jedno bez obzira sto ce razlika u godinama prvog i drugog deteta biti ogromna...no..udaljih se od teme..
nije da branim svoju profesiju ali jednostavno sive ekonomije ima svugdje..nazalost!
da ne pricamo kad treba neko da se operise bar ovde u Beogradu, Novom Sadu, Sremskoj Kamenici silne pare se daju za mito i korupciju, te se postavlja pitanje koliko onda lekari i hirurzi zaradjuju!?!? i to u drzavnoj sluzbi nikad ne rade svoj posao do kraja radnog vremena, izgube se , odu ranije s posla da bi zavrsavali operacije i preglede po silnim drugim privatnim ordinacijama i klinikama...zar ne? a da li oni placaju uredno taj porez na dodatnu zaradu ?!cisto sumnjam!
a da ne pricam za advokate...tek kod njih je Dobar dan 100 eura ,samo za savjet a ne daj Boze da imas neko sudjenje, e ti sto deru to niko ne dere...izvinite na izrazima ovakvim ali prosto se uznemirim kad cujem njihove zarade i kako oni stvaraju "sivu ekonomiju"
ko je meni kriv sto ja ne mogu da zaradim tako sto cu drzati privatne casove kad ih u mom mestu Zrenjaninu ima nas i previse a generalno 30% stanovnistva ne radi i onda i ono malo sto imaju para ne mogu da se rasplinu na sve ns profesore koliko nas ima!!
Nekad je prof. engl.jez. i knjiz. bio deficitaran kadar, a sad je suficitaran postao!

i da...posto mnogi ovde znaju da sam ja radila u drzavnoj skoli, imala punu normu casova, bila na drzavnim jaslama, imala taj letnji i zimski raspust, i dodatno ubirala dnevnicu na djacke ekskurzije..i sve bilo potaman, ali mene je zuljalo....iskreno!
ja sam smatrala da mogu bolje i vise, nisam htela da se u skolskom gradivu zatupim i zaglupim vrteci se oko max 2000 reci i non stop jedno te isto kao kvocka da ponavljam samo sa drugom generacijom...u principu ja ne volim skolu ni predavanje!
ja volim racunare...i otisla sam iz drzavne institucije u privatni sektor..i bilo mi je extra!
jer sam zaradjivala 2x vise nego sto bih u skoli i drzeci privatne casove...
ali..avaj...ne da djavo mira...i ne mogoh da ostanem jer sam imala ljubomornu menadzerku koja se uplasila da cu da dodjem na njeno mesto te me na vreme sklonila..
i tako ja ostadoh bez posla..ali ne zalim, nikad se ne bih vratila u skolu! i hvala Bogu sto je prof. engl. jez. i knjiz. suficitaran kadar u nasoj zemlji!

P.S. izvinite na mesanju ekavice i ijekavice...ipak sam ja u dusi i krvi Bosanka, igrom sudbine zabagovana ovde u Srbiji
I što veliš, je li skupo ili nije (sve sam pročita)?
Djudja is offline   Reply With Quote
Old 03-10-13, 13:24   #5
Angelina75
otisla

stvarno ne znam koja je cena privatnih casova...ne pamtim kad me je neko zvao za privatne casove, jer u Zrenjaninu napr. svi prof. i djaci koji me znaju , znaju da sam ja u BGD radila zadnjih godinu i po i da nisam imala vremena ni zelje da drzim casove engleskog jezika...tako da ne mogu da kazem da li je to cena neka standardna ili ne...zaista ne znam..
ali kazem , danas je sve skupo, pogotovo ko ima cetveroclanu ili petoclanu porodicu

Old 03-10-13, 15:53   #6
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

arwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjem

Quote:

...ipak sam ja u dusi i krvi Bosanka, igrom sudbine zabagovana ovde u Srbiji
Evo sam upravo ustala sa poda;padoh sa stolice kad sam procitala da si diplomirala cak na Univerzitetu u Beogradu!
To je vjerovatno podatak koji treba da impresionira,jel'?

Ne bih sad komentarisala advokate,ljekare i ostale jer nije tema o njima,ali nije ti neki jak argument i opravdanje to sto i oni drpisu sa strane.Ili je problem sto ja od profesora ocekujem da budu nesto vise moralne vertikale od obicnih smrtnika jer ,ipak, u opisu posla imaju da po 4-5 sati dnevno obrazuju i odgajaju neciju djecu.A medju tom djecom ima i one iz problematicnih porodica,pa im je jedino profesor za katedrom model uzornog ponasanja i razmisljanja.

Zapravo,da se vratim temi i ne duljim-kad bi prosvjetne inspekcije radile kako treba i 'cesljale' profesore po skolama,manje bi bilo potrebe za privatnim casovima stranog (u ovom slucaju engleskog) jezika kojeg djeca uce u redovnoj osnovnoj i srednjoj skoli.I bezobrazno visokih cijena casova.
Nazalost,kod nas to nije tako i ko zna do kada ce biti.

Posebna je prica medju profesorima kolegijalno 'namijestanje' ucenika, rijesenih testova i pismenih zadataka,te podijela na crno zaradjene love.
Old 03-10-13, 16:14   #7
Calathea
MiM team Expert

Calathea's Avatar

Registrovan: Jan 2007
Calathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjem

Uobicajena cijena privatnog casa je od pet do deset eura, sve preko je ekstra potreba ili kvalitet.

Jesu li casovi zaista potrebni ili je to djeci i i roditeljima, a i profesorima najlakse, drugo je pitanje.

Da vam malo docaram blagodeti prosvjetnog radnika - sa fakultetom ili vise radite za 350 EUR ako ste nasli posao, ako nemate rjesenje za stalno necete primati platu u julu i avgustu,nad glavom su vam pretpostavljeni koji se najvise trude da se ne zamjere partiji, pa ce vas stalno premjeravati jeste li njihovi ili ne,a dodajte tu i savjetnike, inspektore, roditelje razne...

I da znate da zimskog raspusta nema za nastavnike, a ljetnji traje 45 dana i radnih i neradnih, a koliko i nastava traju pripreme, sastanci aktiva, vijeca, sa roditeljima i administriranje dnevnika i drugih evidencija. Ako se ne bavite politikom, napredovacete najvise u razrednog starjesinu, ako imate imalo pameti sitne dnevnice za putovanje jednom godisnje itekako cete nadoknaditi odgovornoscu za tudju djecu.

A sistem je takav kakav je, dijete vam jos nije krenulo u vrtic, a vi se dodvoravate vaspitacici, na pr., pa kad dodje do fakulteta kukujao... Sto neko rece za nevjerne muskarce, razmislite malo, u tome moraju ucestvovati i neke zene.
Old 03-10-13, 16:48   #8
zagorski
N.N.

zagorski's Avatar

Registrovan: Aug 2007
zagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjem
Send a message via Yahoo to zagorski

Quote:
Originally Posted by Calathea View Post
Uobicajena cijena privatnog casa je od pet do deset eura, sve preko je ekstra potreba ili kvalitet.

Jesu li casovi zaista potrebni ili je to djeci i i roditeljima, a i profesorima najlakse, drugo je pitanje.

Da vam malo docaram blagodeti prosvjetnog radnika - sa fakultetom ili vise radite za 350 EUR ako ste nasli posao, ako nemate rjesenje za stalno necete primati platu u julu i avgustu,nad glavom su vam pretpostavljeni koji se najvise trude da se ne zamjere partiji, pa ce vas stalno premjeravati jeste li njihovi ili ne,a dodajte tu i savjetnike, inspektore, roditelje razne...

I da znate da zimskog raspusta nema za nastavnike, a ljetnji traje 45 dana i radnih i neradnih, a koliko i nastava traju pripreme, sastanci aktiva, vijeca, sa roditeljima i administriranje dnevnika i drugih evidencija. Ako se ne bavite politikom, napredovacete najvise u razrednog starjesinu, ako imate imalo pameti sitne dnevnice za putovanje jednom godisnje itekako cete nadoknaditi odgovornoscu za tudju djecu.
ali zato su se minimum do ministra potezale veze za tako tegobne uslove rada...i nešto se ne vidi da prosvetni radnici napuštaju posao i pored te priče.
a što se tiče privatnih časova, neka naplaćuju i po 1000 eura čas ako ima ko da plati.

kad su se svojevremeno ljudi žalili povodom tada aktuelnog poskupljenja jaja, duško radović im je rekao: vi čučnite pa probajte da prodate ono što snesete...

p.s. a da nije malo viša plata od 350 eura?
zagorski is offline   Reply With Quote
Old 03-10-13, 16:49   #9
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

Gle,Calathea,ni u ostalim bransama ne cvijetaju ruze,cak vrlo daleko od toga...pa se,nekako,najvise ,ipak prosvjetari zale.

Sa politickom (ne)pripadnoscu,potplacenoscu u odnosu na rad i obrazovanje,radom na odredjeno,prekovremenim i neplacenim radom,sefom koji kenja iznad glave,strankama koje se zale na sve i svasta,nemanjem godisnjeg odmora ili koriscenjem samo dijela istog,kasnjenjem plate,ne primanjem plate,smanjenjem plate etc,etc...ima problema vecina zaposlenih u ovoj drzavi,presrecna sto uopste posao ima.

Last edited by arwen; 03-10-13 at 17:07.. Reason: dodatak
arwen is offline   Reply With Quote
Old 03-10-13, 17:36   #10
Calathea
MiM team Expert

Calathea's Avatar

Calathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjem

Veca plata moze biti samo na osnovu minulog rada.

U prosvjeti ti je stanje takvo da je otisao svako ko je mogao. Cime bi to drugo mogao da se bavi ucitelj i nastavnik istorije?

Ja radim i znam koliko je stanje svuda lose. Drzala sam i casove nekada i znam zasto roditelji salju djecu na njih. Uzimala sam privatne casove i znam zbog cega je to potrebno. Znam nastavnike koji drze privatne casove i nikad nijedan ne naplate,a dodatne pare za zivot pored skromne plate zaradjuju cio zivot posteno. Znam i one koji su od toga napravili cijeli dil.

Ako je taj cas potreban i posteno odradjen, do deset eura je, hm, pa cijena koju dam frizerki za jednu posjetu i jos moram da joj se prilagodim kad ona ima vremena.
Old 03-10-13, 17:37   #11
Angelina75
otisla

Quote:
Originally Posted by arwen View Post
Evo sam upravo ustala sa poda;padoh sa stolice kad sam procitala da si diplomirala cak na Univerzitetu u Beogradu!
To je vjerovatno podatak koji treba da impresionira,jel'?
Naravno! I ja se time ponosim A poznato je da danas zavrsavaju na raznim privatnim fakultetima u kojima kad platis visoku cenu skolarine, moras da dobijes tu diplomu.
Ima tu i par drugih drzavnih fakulteta na kojima se isto tako po pravilu "plati dobro pa ces dobiti" dobija diploma.

Ostalo necu da komentarisem jer sam u prvom postu rekla svoje misljenje.

Old 03-10-13, 19:11   #12
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Homer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auru

A čuh sinoć, jedna prostitka puši za 5€!
Zaključih, ne govori engleski!
Homer is offline   Reply With Quote
Old 03-10-13, 19:43   #13
Čiko Vido
MiM team Forumaš i po'

Čiko Vido's Avatar

Registrovan: Nov 2008
Čiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjem

Veli kum da ga je u BG startovala kineskinja sa "lubi kurac pet e'ra".
Old 03-10-13, 19:46   #14
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

@Homer
Natuca li barem?
i da je keks korjen svega
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Old 03-10-13, 20:54   #15
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Homer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Bann'dito View Post
@Homer
Natuca li barem?
Vjerovatno, samo ne Engleski!
Homer is offline   Reply With Quote
Old 03-10-13, 21:10   #16
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

Quote:
Naravno! I ja se time ponosim A poznato je da danas zavrsavaju na raznim privatnim fakultetima u kojima kad platis visoku cenu skolarine, moras da dobijes tu diplomu.
Ima tu i par drugih drzavnih fakulteta na kojima se isto tako po pravilu "plati dobro pa ces dobiti" dobija diploma.

Ostalo necu da komentarisem jer sam u prvom postu rekla svoje misljenje.
Spominjuci beogradski univerzitet,nisam tipovala na njegov kvalitet,vec na tvoje isticanje kako si ,eto,bas na njemu diplomirala.

Meni,to zvuci,ko' provincijski kompleks i ne volim da ga primjetim ,pogotovo kod profesora.

Na nekim je fakultetima kriterij visi,na nekima ne,pa i u Beogradu,a nisu ni svi privatni fakulteti takvi kakvim ih ti opisujes;zagrebacki Vern,npr,a i mnoge na Zapadu da i ne spominjem.
Old 03-10-13, 21:31   #17
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

Quote:
Veca plata moze biti samo na osnovu minulog rada.

U prosvjeti ti je stanje takvo da je otisao svako ko je mogao. Cime bi to drugo mogao da se bavi ucitelj i nastavnik istorije?

Pa,prosvjeta je poodavno potplacena;jos od '45-e su cistacice po tadasnjim preduzecima imale gotovo jednake plate sa uciteljicama.
Pretpostavljam da svi oni koji zavrse uciteljski fakultet ili za nastavnika geografije dobro znaju da se od prosvjetarske plate bas i nece obogatiti.

Tu,nazalost,nema niceg novog.

Po meni,problem oko tolike potraznje za privatnim casovima je mnogo slozeniji,a naplacuje svak' koliko mu moze biti.
Ko voli nek izvoli.
Old 03-10-13, 21:54   #18
Calathea
MiM team Expert

Calathea's Avatar

Eto bas tako,a to je potpuno suprotno od onoga od cega ste posle.
Old 03-10-13, 22:30   #19
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

Quote:
Eto bas tako,a to je potpuno suprotno od onoga od cega ste posle.
Ne razumijem recenicu.

Od cega smo posle/otisle?

Od cega smo poslije?

(Jbg.ja nisam diplomirala na Bgd Univerzitetu...)
Old 04-10-13, 00:05   #20
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

Mislila je na napad na 15jura, pa onda slijedi
Quote:
a naplacuje svak' koliko mu moze biti.
Ko voli nek izvoli.
Naravno, ako se ne varam.
i da je keks korjen svega
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules