MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Ljubav > Zanimljivosti

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 23-05-08, 12:29   #41
wawy
MiM team Guru

Registrovan: Apr 2008
wawy nepoznate kvantitete u ovom trenu

kako otkačit đevojku? a lako, imam jednog brata ostrica koji mi čitav život eo služi u te svrhe, da obavijesti ženske da smo raskinuli...
nista prostije od otkačinjanja...
Old 23-05-08, 12:29   #42
phenomenon
MiM team Početnik

Registrovan: May 2008
phenomenon na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by rossonera View Post
Komshija, slazhemo se mi apsolutno sa svim shto si naveo , ali sam chin saopshtavanja...nije bash lijep...o tome pricham...
Za nekoga je to normalno komsinice, nije bas mali broj ljudi amputiranih osjecanja pa mu je svejedno dal neko place pored njega ili se smije.
phenomenon is offline   Reply With Quote
Old 23-05-08, 12:34   #43
flowerchic
ObicnO NeobicnA

flowerchic's Avatar

Registrovan: Dec 2007
flowerchic nepoznate kvantitete u ovom trenu
Smile Grubo=otkaciti...

Otkaciti?Najlakse?!
Pa mislim da nikom ne moze biti fino kad ga neko otkaci...Ako smo se vec umjeli zakaciti za nekog ili nekoga za sebe trebamo naci nacin i da ga fer i korektno otkacimo.
Jer sve se u zivotu vraca i placa...
Treba uvijek poci od sebe...
Old 23-05-08, 12:40   #44
MirIam
Put Your Lights On

MirIam's Avatar

Registrovan: Oct 2007
MirIam uskoro postaje slavan

Ne znam da li je najbezbolnije, ali najbolje iskrenim razgovorom.
Old 23-05-08, 16:11   #45
majne
MiM team Početnik

Registrovan: Mar 2008
majne na dobrome putu
Send a message via MSN to majne

Quote:
Originally Posted by Mirjam View Post
Ne znam da li je najbezbolnije, ali najbolje iskrenim razgovorom.
Slazem se i mislim da to i jeste sustinski i dugorocno najbezbolnije.

Mislim da svi ostali nacini (i grubi, i 'izokola diplomaticni') ostavljaju hard feelings jer je u njima prisutno sustinsko nepostovanje druge osobe. (cak i u tzv. 'diplomaticnim' ostavljanjima)

Samo, za to treba imati kicmu i biti covjek.
Od "biti covjek" je lakse biti grub, ili biti 'diplomata'...
majne is offline   Reply With Quote
Old 23-05-08, 23:45   #46
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

Registrovan: Jan 2007
mala_mu na dobrome putu
Send a message via MSN to mala_mu

Meni samo neko treba da kaze NE VOLIM TE, i zavrsio je.
mala mu...uh to bice je toliko fino i umiljato moglo biti, ali mislim da je odbrambeni mehanizam uzeo maha kod nje ..tako je sva svatka , ali pravi mali fighter, sto se licno meni ne svidja...mazio bih je po citav dan ali bi mi ruke polomila ( da to tako predstavim)...
mala_mu is offline   Reply With Quote
Old 08-10-08, 11:13   #47
inzaghi9
MiM team King / Queen

inzaghi9's Avatar

Registrovan: Jan 2007
inzaghi9 nepoznate kvantitete u ovom trenu
Default Zašto je teško preboleti raskid ljubavne veze?

Teško vam da je prebolite raskid i imate utisak da se to nikad neće dogoditi? Zašto je to tako? Nauka nam može dati nekoliko objašnjenja.

Raskidi se dešavaju iz raznih razloga, nekada opravdanih, nekada banalnih. I, oni su deo naših života. Mogu biti veoma bolni i neprijatni, kao i sećanja na njih. Nekim osobama dovoljno je nekoliko meseci da prebole prekid ljubavne veze, ali neke osobe veoma dugo, čak i godinama, ne mogu da se oslobode tužnih emocija i sećanja. Možda vam se dogodilo baš ovo: nebrojeno puta "premotavate" u sećanju dan raskida, pamtite kako je ko bio obučen, kakve su bile vremenske prilike i šta je ko rekao.

Studije pokazuju da ljudski mozak duže zadržava sećanja na stresne situacije i na bolne događaje nego na periode ispunjene zadovoljstvom i srećom.

Verovatno vam je poznato i sledeće: pamtite svaki detalj dana kada ste raskinuli s voljenom osobom, iako je to bilo pre više meseci, ali ne možete da se setite ni upola tako precizno poslovnog sastanka koji je održan juče. Naš mozak je stalno bombardovan informacijama poput šljaštećih reklama s bilborda. Zato on odbacuje trivijalno i obično, a zadržava u pamćenju ono što je značajno, pa taj sadržaj, koji je određen kao važan, može preći u prostor dugoročne memorije.

A kako mozak bira šta je najvažnije?

Pamćenje se formira jačanjem veza između neurona. Ranija istraživanja pokazala su da je emocionalni stres povezan s povećanjem hormona norepinefrina u mozgu. Još uvek se ne zna pouzdano kako hormon stresa utiče na neuronske konekcije.

Grupa njujorških naučnika vršila je istraživanja na miševima i ustanovila da emocionalni stres dovodi do hemijskih promena u nekim moždanim receptorima. Emocionalni stres tako proizvodi jaku stimulaciju koja dovodi do stvaranja nove memorije. Pošto miševi imaju slične regione u mozgu kao čovek, naučnici su zaključili da se sličan proces dešava i kod ljudi. Takođe, može se desiti i sledeće: preveliki uticaj hormona stresa (usled teške stresne situacije) može dovesti do suprotnog - do takozvanih rupa u pamćenju. Dakle, događaje iz stresne situacije ćete ili zapamtiti savršeno, s mnoštvom detalja, ili sasvim drugačije - većinu detalja ćete zaboraviti.

Povezanost emocija i sećanja je jedna velika komplikovana slagalica.

(izvor)
"On daje snagu umornome, i nejakome umnožava krijepost" (Isaija, 40:29)

"...jer kroz Njega živimo što znači dobijamo životnu snagu. I mičemo se, dobijamo energiju kretanja, ostvarujemo svoju potpunost" (Djela svetijeh apostola, 17:28)

"Po vjeri vašoj neka vam bude" (Jevanđelje po Mateju, 9:29)

"Evo dana, koji stvori Gospod. Radujmo se i veselimo se u nj" (Psalam 118:24)

"Nemoj se žestiti..." (Psalam 37:1)
inzaghi9 is offline   Reply With Quote
Old 08-10-08, 18:40   #48
Daci
MiM team Expert

Daci's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Daci na dobrome putu

Potrebno je vrijeme da se neke rane zaliječe. Jeste teško kada neko koga volite kaže da vas ne voli, a vi ste mislili da je ta osoba ona prava i jedina. Ne treba patiti jer da je ON ili ONA bio pravi ostao/li bi uz vas. Postoje muškarci, a i žene koji nekada nisu sigurni u ono šta osjećaju i šta žele. Ima jedna poruka koja se meni mnogo sviđa i pomogla mi je kada sam bila sama. Živi svoje "HOĆU", a ne tuđe "TREBALO BI" i ne plači za onim što nemaš, već pusti druge da plaču što nemaju tebe. Za nekoga si samo neko, a nekome si cijeli svijet ...neke veze jednostavno dođu do kraja..i negirajući tu činjenicu..samo se bespotrebno mučimo!! guše nas..pritišću..predstavljaju ogroman teret!! prekid u tom slučaju znači olakšanje..ogromno olakšanje!!
nažalost ne može svaka veza (ljubavna)..biti beskonačna..malo je onih sretnika koji jednu takvu ostvare u životu..
uostalom..sve je prolazno..
Old 29-05-11, 13:22   #49
Sanuška
Tempus fugit

Sanuška's Avatar

Registrovan: Jul 2008
Sanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tunelu

Simpaticna tema,podsjetila me na neko vrijeme od 20god unazad,kad je bilo lako reci,dvojka si,brisi,itd....al kad sa nekim dijelis dobro i zlo,sigurno neces koristiti ovakve izraze.....
Old 01-09-11, 19:10   #50
sizif
MiM team Forumaš i po'

Registrovan: Jul 2010
sizif ima famoznu aurusizif ima famoznu aurusizif ima famoznu aurusizif ima famoznu aurusizif ima famoznu auru

iskrenost ...iskrenost i samo iskrenos u razgovoru ........koji vodi raskidu veze ......
sizif is offline   Reply With Quote
Old 01-09-11, 21:03   #51
Alessandra
Amor fati

Alessandra's Avatar

Registrovan: Mar 2011
Alessandra uskoro postaje slavan

Ne moze to bezbolno da se kaze, ali moze kulturno i nedvosmisleno. U svakom slucaju treba lepo porazgovarati, oci u oci i odgovoriti na sva pitanja koja druga strana ima. Tako mozemo da joj olaksamo da izadje na kraj sa prekidom. Mnogi se ponasaju krajnje nefer i ostavljaju vratanca otvorena, a prekidaju. Takve nejasne situacije su samo mucenje za drugu stranu i davanje lazne nade. Floskula "ostanimo prijatelji", je po mom misljenju, podsmevanje i nebeski egoizam. Cist i jasan rez je jedini posten nacin za prekidanje veze.
Old 02-09-11, 09:50   #52
vruc krompir
MiM team King / Queen

vruc krompir's Avatar

Registrovan: Aug 2010
vruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by sizif View Post
iskrenost ...iskrenost i samo iskrenos u razgovoru ........koji vodi raskidu veze ......
Koja besmislica Nije mi jasno cemu fingiranje iskrenescu?! I zasto ostaviti nekoga ako on to nece... Ti da si od samog starta imao iskren odnos sa tom osobom, u osnovi, kao i sa sobom, niko ti to ne bi mogao da zabrani, da u isto vrijeme imas vise veza. Sasvim iskreno i slobodno. A ovo su sve gluposti, niti se zna u jasnoj mjeri ko koga tu uzima a ko koga ostavlja. Podrediti vezu svom sebicnom interesu. Opet - glupost

Leo Baskalja
vruc krompir is offline   Reply With Quote
Old 07-12-11, 14:05   #53
safet
MiM team Početnik

Registrovan: Nov 2011
safet na dobrome putu

nikad ne reci cutanje je zlato u nekim prilikama.
safet is offline   Reply With Quote
Old 07-12-11, 14:23   #54
vruc krompir
MiM team King / Queen

vruc krompir's Avatar

vruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čeka

Cutanje je muljanje. Zato ti nju najbolje pozovi na 'orgiju'. Ko sprijeda, ko pozadi, nije bitno toliko, Budi 'real freak', to nikad ne ulazi u modu.

Nista ljepse od gotove istine!

Leo Baskalja
Old 07-12-11, 14:38   #55
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Registrovan: Dec 2010
Lady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by Alessandra View Post
Floskula "ostanimo prijatelji", je po mom misljenju, podsmevanje i nebeski egoizam. Cist i jasan rez je jedini posten nacin za prekidanje veze.
Ja se ne slazem sa tim. Uvek raskidam na prijateljski nacin i trudim se da izvesno vreme ostanem za tu osobu tu u prijateljskom smislu, dok ne preboli.
Medjutim, nasi primitivci to tumace kao otvorena vrata, pa sam bila primorana da i drugarski kontakt sa svojim bivsima presecem, jer u tim kontaktima nisu bili fer kao sto ja jesam.

Kad udjem u vezu, uvek kazem toj osobi sa kojom sam, da me ostavi pazljivo i nezno i da na kraju bude sa mnom prijatelj izvesno vreme, dok ja to ne prebolim. Kad me neko ostavi kao zenu, meni to nije toliko strasno, nisam sujetna. Ne svidjam mu se i sta da se radi, ja ne verujem u jednostrane raskide ni jednostrane ljubavi.
Ali mi je tesko kad me neko ostavi kao prijatelj. Tad umirem.
Kao da je time pljunuto na svako postovanje, svaku bivsu emociju, svaku neznost. Jos ako me ignorise i odbije poneki razgovor i da u tom smislu bude malo u ulozi viteza dok dama ne preboli, mom ogorcenju kraja nema.

Nikada to ne oprostim, dozivotno.

Uvek gledam da pripremim partnera za to: ako ti se ne svidjam, ostavi me, jaka stvar.
Ali nikada ne seci i ne rezi, nego mi daj fore da prebolim i budi uz mene kao drug dok taj proces odvajanja traje.
.................................................. ..........

Ne moze da se kaze bezbolno, ali pad moze da se amortizuje, itekako.
Ali bez fraziranja i licemerja.

Nego razgovarati iskreno sa osobom, bez ikakvih kompleksa inferiornosti
i superiornosti, vec jasno i glasno, sta nije valjalo, u cemu je problem, gde nema kompatibilnosti. Ja sam u tim situacijama do zla boga dosadna i znala sam traziti
da mi se objasni u detalje zasto mi nismo jedno za drugo.

Jedan jedini put dobila sam potpun odgovor koji me je mnogo smirio: od jednog nalik na onog Eslija iz Prohujalo sa vihorom. Rekao je da sam suvise strastvena i zaljubljena u zivot za njegov ukus, i da ga moja zestina plasi.

To je bila istina, i taj mi je njegov odgovor bukvalno usmerio kuda treba da idem.
Tek tada sam postala svesna sebe i pocela da prizeljkujem neke zestoke momke,
u smislu entuzijazma, osmeha, borbenosti, topline i spremnosti da se daju zeni koju zele.
I to je oznacilo potpuni preobrazaj mojih izbora.
U toj maloj i jednostavnoj istini lezao je moj spas.

Ostavila sam iza sebe hladne, proracunate i racionalne cinike poput njega.

Ljubavne veze ne sluze da budemo srecni ili seksualno ispunjeni, to je povrsno shvatanje.
One su tu da bismo ucili o sebi i onaj ko odbija iskrenost, odbija da uci i da se razvija.

Sve, sve, samo ne staviti ljubavnu vezu u klise i sablon.
To mi je nepodnosljivo.

Last edited by Lady of Rohan; 07-12-11 at 15:07..
Lady of Rohan is offline   Reply With Quote
Old 09-12-11, 17:06   #56
vruc krompir
MiM team King / Queen

vruc krompir's Avatar

A sta se desava tu prelimenarno? A sta u pocetkuu veze? Zasto dolazi do razlaza? Sta je tu kljucno. Gubi se tu ona emotivna prvzenost, nema vise one vatre(osjecaja) kao u pocetku veze?

Jel to? Fizicka privlacnnst, strast. Erotska ljubav?

U svakom slucaju, razocarenke, ako je to motiv, moze da bude veliko. Emocije su ponekad djavolja rabota, a ako smo, kojim slucajem, po prirodi osjetljivi, eto muke! Ne mozemo sami u tima momentima, i ako bi bili, to bi moglo da poraste u jos vece nezadovoljsto. Samo zasto sa istom osobom traziti olaksanje, bilo mi koji tu osobu vise ne volimo, ili suprotno gledajuci.

Zar za to vec nemamo klasicne prijatelje kojima se mozemo izjadati i ublaziti emotivnu bol?

U stvari, gdje je ta prijeko potrebna iskrenost koja nuzno treba da krasi prijateljstvo kao i ljubav?

Da li se sve tu odvaja emocijama, odnosno, da ako je dosto do emotivne zahladjenosti, da samim tim i nema vise motivacije. A motivacija je po sebi jaca od emocija, jer ima iza sebe nagon, zivotnu usadjenost, potrebu da nekoga volimo. A ako se nekf stvari ne pokrenu same od nas, dzaba na sva ta osjecanja, ako ne pronadjemo nacina kako da ih ucinimo sto slozenijima, a time i utemeljujemo.

Zato sam ja uvijek za to da na pravi nacin prepoznam svoje emocije, eliminacijom negativnih, a posticajem sveobuhvatnim.

Zato nikad i ne ostavljam, a to sto su mene ostavljali, neka su, to je ionako zapisano u prostoru i vremenu. Tu se vise nista ne moze promjeniti unazadno. Ali zato moze sada i ovdje, u sadasnjosti. Odmah od starta na otvoreno iskreno kartu, pa ko me tu jos pored nekih privlacnosti uspije ubjediti - eto ti impulsa ya cio i vas cio zivot.

Puno pitanja, malo odgovora.

A ja jos preko mobilnog. Kuku!

Leo Baskalja
Reply

Tags
dvojka, kako, najbezbolnije, reći

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules