MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Nauka > Psihologija

Notices

Psihologija Za one koji vole da analiziraju

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 12-12-09, 23:32   #1
ginger
MiM team Forumaš i po'

ginger's Avatar

Registrovan: May 2008
ginger na dobrome putu
Default koliko puta...

... odustanete od napisanog posta ovdje na forumu prije nego ga pošaljete?

jedna od dobrih karakteristika ovakvog načina komuniciranja je prilika da još jednom (ili pedeset puta) pročitate napisano prije negoli uputite namjeravanu poruku

no tako nije u stvarnosti- u realnoj komunikaciji sa ljudima znaju se dogoditi riječi koje bolje da nisu izletjele

kako se nosite s tim?
koliko vam je razvijena verbalna samokontrola?

i da naravno uvodno pitanje
Old 12-12-09, 23:41   #2
Tiga
MiM team Guru

Registrovan: Mar 2009
Tiga uskoro postaje slavanTiga uskoro postaje slavan

Odustala sam par puta, a par puta bih volela da sam odustala.
Dobra karakterisitka ovog foruma je što je moguće izbrisati post...
Tiga is offline   Reply With Quote
Old 13-12-09, 00:37   #3
kliko
Sai Ram

kliko's Avatar

Registrovan: Sep 2006
kliko has disabled reputation

ja sam 1000 puta napisao zajedljivi neki komentar i odustao da ga postujem. Dok je mnogo vise puta bilo jace od mene.
Old 13-12-09, 02:47   #4
Vincent
MiM team Početnik

Vincent's Avatar

Registrovan: Jul 2009
Vincent na dobrome putu

verbalna samokontrola? hm.
držim se one, ispeci pa reci.

što se tiči odustajanja od posta, rijetko kad.
a češće se to dešava sa sms-om.
Vincent is offline   Reply With Quote
Old 13-12-09, 09:23   #5
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Registrovan: Sep 2008
nihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu auru
Send a message via Skype™ to nihil

Quote:
Originally Posted by ginger View Post

jedna od dobrih karakteristika ovakvog načina komuniciranja je prilika da još jednom (ili pedeset puta) pročitate napisano prije negoli uputite namjeravanu poruku

no tako nije u stvarnosti- u realnoj komunikaciji sa ljudima znaju se dogoditi riječi koje bolje da nisu izletjele

kako se nosite s tim?

Pisanje je dobar način da se misao jasno formuliše. Mnogo bolji nego verbalna komunikacija, jer smo u toj komunikaciji uvijek prekinuti ili ometani od sagovornika ili slučajnih prolaznika. Ne zbog toga što nas oni žele ometeti ili prekinuti, već zato što je takva priroda komunikacije uživo. Za komunikaciju uživo potrebna je veća koncentracija da se kaže cjelovita misao, što i nije lako izvesti. U realnoj komunikaciji obično nemam prilike za dublje i šire elaboracije stavova i shvatanja, a teme zavise od kvaliteta odnosa sa onim sa kim razgovaram. Kad se sa nekim dobro poznajem onda sam sa njim slobodniji u komunikaciji i ne pazim posebno da li ću biti pogrešno shvaćen, jer znam da o svemu možemo da pričamo i sve da pitamo. Kako ću da pričam sa nekim zavisi od vrste odnosa u kojima smo.
Old 13-12-09, 11:31   #6
kliko
Sai Ram

kliko's Avatar

Registrovan: Sep 2006
kliko has disabled reputation

nihile, ne znam jesam li ti na ignore listu, sto me ne bi nimalo zacudilo, ali za svaki slucaj:

mozes da potrosis nekoliko stranica pisanja pokusavajuci da opsises neki osjecaj i opet da ne uspijes da ga "tacno ubodes". Dok recimo, dok nekog gledas ravno u oci, ponekad ti nisu ni potrebne rijeci da proslijedis ono sto osjecas.
Old 13-12-09, 11:34   #7
Blade
Moderator

Blade's Avatar

Registrovan: Nov 2007
Blade ima famoznu auruBlade ima famoznu auruBlade ima famoznu auruBlade ima famoznu auru

a zašto bismo brisali postove? zato što se stidimo onoga što smo napisali?
hm...
Old 13-12-09, 11:45   #8
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Registrovan: Jul 2007
seka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by kliko View Post

mozes da potrosis nekoliko stranica pisanja pokusavajuci da opsises neki osjecaj i opet da ne uspijes da ga "tacno ubodes". Dok recimo, dok nekog gledas ravno u oci, ponekad ti nisu ni potrebne rijeci da proslijedis ono sto osjecas.
seka is offline   Reply With Quote
Old 13-12-09, 12:19   #9
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Batboy uskoro postaje slavan

Quote:
ja sam 1000 puta napisao zajedljivi neki komentar i odustao da ga postujem. Dok je mnogo vise puta bilo jace od mene.
Ma ti si zajedljivac...

Nisam baš odustajao.., možda jednom ili dva puta.., kad vidim da je neko postavo prije mene sličan komentar... Znalo mi se desiti da mi nestane struje ili blokira pretraživač.., bzvz.., pa onda odustanem...

Jesam znao preoblikovati post da bude sadržajniji.., i to je bilo ranije češće.., dok sam pisao ozbiljnije postove (znaju oni iz tog vremena... - iz doba; Dylan-a.., Eksplosion.., i još nekih forumaša koji su ostavili traga na MiM-u...)... Neki ozbiljniji.., dubiozniji post od mene ćete sada teško pročitati.., najviše zbog nedostatka vremena na MiM-u... Tu sam najviše da se javim dobrim ljudima.., pionirkama posebno.., i zbog tehničke podrške forumašima...

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...
Batboy is offline   Reply With Quote
Old 13-12-09, 12:23   #10
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Batboy uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by Ashanti View Post
hm...
Ne brišem svoje postove.., osim ako nisu dupli... Ako ispadaju izvan konteksta kad je u pitanju konverzacija.., editujem ih...

Odgovor na tvoje pitanje je;

- Ljutnja...
- Ignorisali su tvoj post...
- Rekao/la si ono što nisi trebao (uvidio si grešku...)
- Moderator ti je skrenuo pažnju da je post uvredljiv.., ciničan.., i sl. ..., pa si obrisao/la..

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...
Batboy is offline   Reply With Quote
Old 13-12-09, 12:36   #11
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Registrovan: Sep 2008
nihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu auru
Send a message via Skype™ to nihil

Quote:
Ja ne govorim o osjećanjima, već o racionalnim stvarima, o shvatanjima, stavovima, motivima, ciljevima, interesima, smislu, značenju, značaju i sl. O osjećanjima se ne može postići razumijevanje, jer osjećanja nisu racionalne prirode. ... Što se tiče toga gledanja ravno u oči i na taj način prosljeđivanja onog šta osjećaš, to ne možeš racionalno dokazati, pa stoga o tome ne vrijedi ni pričati na racionalan način. Ti vjeruješ da je to tako, ja ne vjerujem, isto kao u postojanje boga, ti možeš vjerovati da postoji, ja mogu da ne vjerujem, racionalno tu ništa nećemo dokazati, niti treba. Razgovor je racionalno sredstvo komunikacije i ja govorim o njemu kao takvom. Šta se može osjećati i kako racionalno nije moguće dokazati, pa stoga se tu ne može govoriti o nečemu pouzdanom.
Old 13-12-09, 13:16   #12
Tiga
MiM team Guru

Registrovan: Mar 2009
Tiga uskoro postaje slavanTiga uskoro postaje slavan

Quote:
hm...
Dešavalo mi se da lupim neku glupost
Tiga is offline   Reply With Quote
Old 13-12-09, 13:34   #13
u prolazu
MiM team Forumaš i po'

u prolazu's Avatar

Registrovan: Feb 2009
u prolazu nepoznate kvantitete u ovom trenu

Vala kad vec uđoh povučen naslovom reći ću, tri puta i to dok sam bio mladji
Old 13-12-09, 16:10   #14
Paramanand
Moderator

Registrovan: Jan 2008
Paramanand has disabled reputation

Uradio sam to sada, izbrisao post na temi o Heseu... biću jedno vrijeme odsutan sa foruma pa da se isključim iz polemike...
Paramanand is offline   Reply With Quote
Old 13-12-09, 16:49   #15
Pera Detlic
Banned

Registrovan: Jan 2007
Pera Detlic na dobrome putu
Send a message via Yahoo to Pera Detlic

Quote:
hm...
Bravo! treba razmisliti o tome..

Nikad ne odustajem od napisanog posta...osim ako me ne prekine neki hitan poziv pa ne mogu završiti.Poruka mojim postovima: Ne brinite detlić je uvijek uz vas! ne stidi vas se i ne odriče vas ne (iako često i niste neki )
Pera Detlic is offline   Reply With Quote
Old 13-12-09, 20:55   #16
Madagaskar
Strašnji sud

Madagaskar's Avatar

Registrovan: Apr 2008
Madagaskar uskoro postaje slavanMadagaskar uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by ginger View Post

kako se nosite s tim?

Više je izbrisanih nego poslatih. Par puta nisam uspjela da se iskontrolišem i pošlo zlo u etar. Nema veze, idemo dalje, učim na sopstvenim greškama.
Madagaskar is offline   Reply With Quote
Old 13-12-09, 21:34   #17
ginger
MiM team Forumaš i po'

ginger's Avatar

Registrovan: May 2008
ginger na dobrome putu

primjećujem da sam u manjini što se tiče odustajanja od postova

a kod naknadnog preuređivanja- to je uglavnom zbog korigiranja grešaka pisanja ili quotanja
Old 14-12-09, 12:23   #18
veselinka
MiM team Početnik

veselinka's Avatar

Registrovan: Nov 2009
veselinka na dobrome putu

Za sada nijesam odustala ni od jednog posta, a to cu uraditi ako procijenim da sam lupila nesto ili da post nije adekvatan.
veselinka is offline   Reply With Quote
Old 10-01-10, 16:08   #19
Severna kruna
MiM team Forumaš

Severna kruna's Avatar

Registrovan: Oct 2009
Severna kruna nepoznate kvantitete u ovom trenu

Kako sam starija, samim tim iskusnija sve mi bolje polazi za rukom da se iskontrolišem, da izbacim iz sebe to nešto, i onda kada to izbacim shvatam da je bespotrebno da reagujem na provokaciju ili nešto slično. Mislim da sam na dobrom putu da se prirodno oglušim na neke nebitne stvari, i da pustim stvar... ali da ne pustim post.
Severna kruna is offline   Reply With Quote
Old 05-11-11, 16:01   #20
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

Registrovan: Feb 2007
pehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelu

Neke postove brisala pisala,istina je da su bili iskreni.Brisani su ne zbog posledica kako ce taj post ostaviti utisak na druge forumase, vec zbog postavljanja sebi pitanja:da li vredi pisati o tome u tom trenutku?! Jedan od tih je: emotivno nedostupna i emotivno ostecen-savrsena izolacija...ostace ovog puta neobrisan
Tako i u zivotu za konverzaciju biram istinu,nekog ce to usreciti ili rastuziti,razlicito smo satkani.Verujem da svako od nas moze pronaci razuman nacin da prihvati i pruzi istinu.
pehar is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
koliko, puta

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules