MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Nauka > Psihologija

Notices

Psihologija Za one koji vole da analiziraju

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 11-01-11, 05:23   #101
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Registrovan: Dec 2010
Lady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čeka

Jedna od uzasnih stvari koja moze da vam se dogodi je kada vas neko
proceni po stereotipu ili projekciji svoje senke.

Mozete dubiti na glavi, ali ta osoba ima duboko ukorenjenu predstavu o vama,
i bicete samo povredjeni, pokusavajuci tu osobu da uverite u suprotno.

Ovo mi se cesto desavalo,
zbog spoja jako nevinog i bezazlenog izgleda,
i ocite pronicljivosti.

Uvek sam bila zrtva neceg tipa :
'da li ste joj videli oci, pogled, nije tako fina kao sto se predstavlja'.

Iz nekog razloga, imala sam godinama suludu potrebu da se takvim ljudima pravdam.

Sada, cim vidim da je neko bez ikakvog razloga hladan, neprijatan ili rezervisan prema meni, ili projektuje svoje sadrzaje senke na mene, ima jednostavno nekakav problem sa mnom, samo se hladno povucem i ne dam toj osobi da dodje do mene.

Ja sam u startu dobronamerna, i prihvatam ljude kao ljude,
dok me ne uvere u suprotno.Ne mislim to da menjam, mislim da je to odlika normalnih ljudi.

Last edited by Lady of Rohan; 11-01-11 at 05:35..
Lady of Rohan is offline   Reply With Quote
Old 11-01-11, 05:34   #102
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Lady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čeka

Moram i treci put, jako mi je zanimljiva ova tema.
Spadam u otvorene i drustvene ljude koji su imali relativno
sadrzajan drustveni zivot, masu poznanika
(sa teznjom da se u drugoj polovini zivota povucem u usamljenistvo).

Postoji , recimo, jedno deset posto ljudi koje sam upoznala,
cija je pojava u meni izazivala neopisiv strah.
Nesto na skoro organskom nivou :
osecaj da pred tobom ne stoji covek,
nego zmaj, poludemon.
To su uglavnom izrazito inteligentne, uspesne i kreativne osobe,
koje druge ljude terorisu i mrve svojim egoizmom i svojom harizmom.

Kao mlada, imala sam neku vrlo cudnu potrebu da tom negativnom harizmom
budem zavedena, da joj se na neki nacin priblizim.

Ta su prijateljstva ili ljubavi obicno bile pracene ogromnom obostranom fascinacijom na pocetku. Cesto bi se pretvorile u opsesiju, a obicno bi se zavrsavalo tako, sto bih ja te odnose rusila u trenutku kada bih shvatila da te osobe nemaju moj moral (sto se, obicno, od pocetka moglo naslutiti).

Sada mi takve osobe deluju krajnje nezanimljivo, trudim se da takve 'zmajeve'
koji imaju nesto kobno i opasno u sebi drzim na prijatnoj distanci.
I to oni veoma postuju.

Znate li takve ljude i o cemu pisem?

Last edited by Lady of Rohan; 11-01-11 at 05:38..
Old 11-01-11, 11:52   #103
Dingospo
Banned

Registrovan: Feb 2010
Dingospo na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Hannah View Post
Nesto na skoro organskom nivou :
osecaj da pred tobom ne stoji covek,
nego zmaj, poludemon.
To su uglavnom izrazito inteligentne, uspesne i kreativne osobe,
koje druge ljude terorisu i mrve svojim egoizmom i svojom harizmom.

Kao mlada, imala sam neku vrlo cudnu potrebu da tom negativnom harizmom
budem zavedena, da joj se na neki nacin priblizim.

Ta su prijateljstva ili ljubavi obicno bile pracene ogromnom obostranom fascinacijom na pocetku. Cesto bi se pretvorile u opsesiju, a obicno bi se zavrsavalo tako, sto bih ja te odnose rusila u trenutku kada bih shvatila da te osobe nemaju moj moral (sto se, obicno, od pocetka moglo naslutiti).

Sada mi takve osobe deluju krajnje nezanimljivo, trudim se da takve 'zmajeve'
koji imaju nesto kobno i opasno u sebi drzim na prijatnoj distanci.
I to oni veoma postuju.

Znate li takve ljude i o cemu pisem?
Ne razumijem sta konkretno te fasciniralo u svom tom opisanom demonu?
Dingospo is offline   Reply With Quote
Old 11-01-11, 14:58   #104
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Nisam opisala jednu osobu, nego mozda cak i dvadesetak ljudi
razlicitog pola koje znam.
Neki su mi bili prijatelji ili ljubavi, druge znam iz vidjenja,
ili su jako povredili ljude koje ja volim.
Neke znam iz prica.

Jedna je, recimo, devojka koja je zavela mog rodjaka i potpuno mu pretumbala zivot. Kada sam prvi put razgovarala sa tom osobom, srce mi je bilo sislo u pete, bukvalno mi nije bilo dobro fizicki. Kada je ispricala kako je mucila neke zivotinje kao mala, dobila sam potvrdu za svoju intuiciju, i molila ga da se sa njom ne petlja, ali me nije poslusao.

Nema tu nista za fascinaciju, u pravu si.
Ne znam, imala sam kao klinka potrebu za ovakvim ljudima,
valjda su mi delovali snazno i zanimljivo, pa sam se lepila za tu harizmu.
Istovremeno sam bila i naivna, jer nisam znala dokle ta njihova bezosecajnost seze
i za sta su sve sposobni, samo da njima bude dobro. Da su im ljudi sredstva.

Neki psihoanaliticki razlog, neko detinjstvo, ko zna.
Neki moj problem.

Medju umetnickim svetom ima dosta ovakvih, ali znam i takve koji se ne bave umetnoscu. Ljudi koji su sebicni i ne misle na druge, i koji se u moralnom smislu ponasaju kao da im je sve dozvoljeno u odnosu na 'obicne smrtnike'.

Sad bezim glavom bez obzira od takvih.

p.s.:Secas se uloge Zilijet Binos u Kobnoj vezi? Ona zena koja unistava Dzeremi Ajronsa i njegovog sina, koja je i privlacna i potpuno sumanuta, i kao takva jako opasna za ljude? Takvi nekako ljudi, upoznala sam dosta njih takvih u ovoj velegradskoj dzungli.

Last edited by Lady of Rohan; 11-01-11 at 15:11..
Old 11-01-11, 15:23   #105
Dingospo
Banned

Dingospo na dobrome putu

Ne znam, ja iz licnog iskustva sam imao samo jednu(ali dovoljnu) situaciju koja je moj zivot iz totalne prepustenosti "nepomucenoj radosti" upoznavanjem bica sa kojim sam se sjedinio, taj isti zivot transformisao u pakao. Nije da sam bio sklon da zelim avanturu po svaku cijenu i tip koji se lijepi na "harizmu" ali se definitivno jesam lijepio na sva stvorenja koja su u svom ponasanju imala izrazen duh koji je stremio Bogu i osjecao ga u svemu sto postoji. Zasto bas takve ljude sam simpatisao? Pa zato sto je Bog iz "vasiljene" moje svijesti posmatran kao Tvorac sve tvari, savrsenostvo, kao univerzalni kalup i model kojeg svaki covjek treba studirati u svom izgradjivanju karaktera kroz Isusa Hrista. Medjutim, "Ti vjerujes da je jedan Bog; dobro cinis; i djavoli vjeruju, i drkcu" . Nekako, kroz moj odnos sa Bogom, i zelju za ljubavlju po svaku cijenu, bijah kushan i obmanjen a kao kaznu nosah teret mnogo godina i prelome duha koje sam jedva zavidao.

Ono sto definitivno jeste najrasprostranija "bolest" covjekova jeste samoljublje i sebicnost. To je uostalom "natjeralo" Adama da potpadne pod nadmenost i odbaci Boga kao Tvorca. A ljubav u takvim ljudima jednostavno ne postoji.... "Naše samoljublje neprekidno teži da obmane druge o našoj vrijednosti"......
Old 11-01-11, 15:51   #106
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Quote:
Originally Posted by Dingospo View Post

Ono sto definitivno jeste najrasprostranija "bolest" covjekova jeste samoljublje i sebicnost. A ljubav u takvim ljudima jednostavno ne postoji.... "Naše samoljublje neprekidno teži da obmane druge o našoj vrijednosti"......
Upravo to, samoljublje ljudima neopravdano digne cenu.

Harizma je najopasnija stvar na svetu, i mamac za budale.

Druga zenska osoba ovog tipa koju poznajem je bas takva kakvu opisujes, sa citavom pravoslavnom ikonografijom koja podupire ledja njenom licemerju.

Naravno, ko me je mogao privuci za druzenje, nego inteligentna, pronicljiva osoba vedrog duha, ciji duh,kako kazes, stremi Bogu i sa kojima sam sate i sate analizirala snove i pricala o analitickoj psihologii?

A kad ono...ispod pozlate...trulez.
Neverovatno je, recimo, kako su je muskarci saletali, kao muve na med!
Cak je pokusala i mog bivseg decka zavesti, a onda to predstavila kao njegovo zavodjenje (bila sam sigurna da je laz u pitanju, posto je nije mogao smisliti, od samog pocetka nase veze).
Naravno-prica o navodnom zavodjenju mog decka dosla je posle do mojih prijatelja i bla-bla (to je trebalo posluziti dokazivanju moje neadekvatnosti, nista drugo).

To je samo jedna od silnih podlosti koje je uradila za par godina prisustva u mom zivotu. O odnosu prema drugima, da ne govorim.
Ili o ispoljavanju neverovatnih sklonosti kad ne razmislja...bila sam zatecena tom mesavinom dobra i zla.
Istovremeno je bila sposobna za vrhunsku plemenitost i veliko zlo.

Last edited by Lady of Rohan; 11-01-11 at 16:03..
Old 11-01-11, 15:57   #107
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Kad bih o svakom od njih pisala, trebalo bi mi dvadeset strana!
To je upravo ono sto si napisao-privuce te neko ko ima sadrzaja,
ko ti je blizak, ko tezi onome cemu ti tezis, i zaprepastis se
sa kakvim je to drugim osobinama uklopljeno!

Na jednom predavanju davno, slusala sam o erotizmu zla.
Zlo je strahovito privlacno, i muskarcima i zenama.

Rekla bih da skoro svi muskarci i zene koji imaju
nesto zavodnicko u sebi, imaju u sebi i nesto jako zlo.

Imas jako lepe muskarce ili zene, koji su usamljeni
i za kojima ne ide ta fama i harizma, jer je zavodnistvo
psiholoski sklop, i to psiholoski sklop koga se najvise plasim.

Treba ih samo raskrinkati.
Pokazati im da su samo slabasni starcici sa megafonom,
kao u Carobnjaku iz Oza.
I sve bude ponovo ok, glava i srce su ti na mestu, mozak i dalje radi,
srce kuca...
Za cas padnu ti velovi, ako si razuman i oprezan.

Old 11-01-11, 16:02   #108
Dingospo
Banned

Dingospo na dobrome putu

Pravoslavna ili katolkinja, adventista ili jehovin svjedok.... sve je to nebitno, poenta je da su iskustva razlicita ali da su uzroci ponasanja u ljudima kod velikog broja ljudi identicni.
Old 11-01-11, 16:06   #109
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Da ne bude da skrecem sa teme, sustina je da mi je u prvom susretu
sa ovakvim ljudima zvonilo u glavi i da je intuicija govorila
'skloni se, ovde nesto jako ne valja', i da je to dolazilo jako spontano,
ali ja obicno nisam slusala ovaj glas. Sada sam matora, pa slusam.
Old 11-01-11, 16:07   #110
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Quote:
Originally Posted by Dingospo View Post
Pravoslavna ili katolkinja, adventista ili jehovin svjedok.... sve je to nebitno, poenta je da su iskustva razlicita ali da su uzroci ponasanja u ljudima kod velikog broja ljudi identicni.
Naravno. Ali takvi mi cesto smuce moju rodjenu veru.

Odgovor na postavljenu temu : jasta da analiziram ljude,
ne mislim da time analiziram samu sebe, nego pravim nekakvu mapu i koordinate
po kojima se mogu najbezbolnije kretati, bez nepotrebnih sukoba.

Last edited by Lady of Rohan; 11-01-11 at 16:23..
Old 11-01-11, 16:26   #111
lady abu bin crazy
MiM team Forumaš

lady abu bin crazy's Avatar

Registrovan: May 2008
lady abu bin crazy na dobrome putu

Jao, ja nemam pojma o cemu vi pricate
Ja sa svako novo poznanstvo ne stavljam pod lupu,naravno da mi je pri prvom susretu jasno na kojoj smo frekveciji kao i vecni nas, ali ne ocekujem nista i ne dajem vise nego sto mi je lako halaliti. Ipak se desavalo da me ljudi povrijede i da ih povrijedim,to je nesto sto se moze ocekivati u odnosu sa ljudima, stvar je kako se ponijeti prema tome, kad i kome reci izvini i oprosititi pa cak i kad nam je tesko razumjeti srz zbivanja.
Kad se desi da me povrijede egocentrirani ljudi ne patim jer je to i bilo ocekivati i znam da im je zapravo svejedno, kada me povrijede ljudi za koje smatram da su iole kicmenjaci vec mi je teze, jer znam da ni njima nije svejedno.
lady abu bin crazy is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
analizirate, druge, koliko, osobe

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules