MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Ljubav

Notices

Ljubav Podsjeti me sto to bjese svaki dan ;)

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 07-06-08, 17:24   #1
majne
MiM team Početnik

Registrovan: Mar 2008
majne na dobrome putu
Send a message via MSN to majne
Default Koliko biramo?

Koliko uticaja mi stvarno imamo na biranje svojih veza (ljubavi, prijateljstava...), a koliko veze i ljubavi biraju nas?
(pod "nas" mislim oboje ljudi u vezi, ne samo jednu osobu)
majne is offline  
Reply With Quote
Old 07-06-08, 17:26   #2
flowerchic
ObicnO NeobicnA

flowerchic's Avatar

Registrovan: Dec 2007
flowerchic nepoznate kvantitete u ovom trenu

Biramo se...
Old 07-06-08, 17:38   #3
majne
MiM team Početnik

majne na dobrome putu

Moje pitanje je da li se dvoje ljudi medjusobno potpuno svjesno biraju, ili ima tu neceg "viseg" i neobjasnjivog, neke nesvjesne sile koja ih vuce jedno ka drugome?

Koliki je uticaj svijesti i razuma pri biranju, a koliki je uticaj toga necega "neobjasnjivog"?

Koje veze se po vasem iskustvu pokazuju bolje i korisnije, one koje ste birali potpuno razumom, ili one koje razumom svjesno mozda i ne biste odabrali na prvi pogled, ali vas je neki neobjasnjivi osjecaj tjerao da sa tom osobom imate kontakt?

Last edited by majne; 07-06-08 at 17:40..
majne is offline   Reply With Quote
Old 07-06-08, 19:21   #4
Daci
MiM team Expert

Daci's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Daci na dobrome putu

Nisam baš sigurna da li sam na istoj talasnoj dužini, ali evo ja ću malo nešto reći o biranju partnera....

Kada mi žene biramo partnere uzimamo u obzir prvenstveno fizičku pojavu, financijsko stanje i društveni status (naravno, ne daj bože da toga nema), ali i neke druge karakterne crte kao što su dobrota (mora biti jaaaako dobar), smisao za humor, kreativnost... I onda nam se kompjuterskom brzinom u glavi sve počne zbrajati i oduzimati dok nam ne zazvoni zvonce! Ako nam se brojevi slažu - BINGO!!! Našli smo nekoga tko nam je... simpatičan!!!

I tako krene upoznavanje…

Ima nešto što nam je vrlo važno u svemu ovome. Koliko god da mnogi to ne žele priznati, važno nam je mišljenje drugih ljudi o našem odabiru partnera. Pa što će misliti moje prijateljice??? A moja mama??? A susjedi???

Naravno, moram dodati da podsvjesno - tako barem kažu stručnjaci - tražimo partnere nalik svojim roditeljima. To znači da muškarci u ženi traže prvenstveno svoju mamu… hehehehe… a žene svog tatu...
Old 07-06-08, 22:12   #5
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Supernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tunelu

Naša predodžba idealnog partnera nema nikakve veze sa muškarcima koji dolaze u naš život. Možemo ući u prodavnicu i odabrati haljinu koja nam se sviđa, ali ne možemo na taj način birati roditelje, prijatelje i konačno partnere. Smatram da svi koji se pojave u našem životu ne dolaze slučajno. Svako od njih je naš učitelj i privučen je nekom silom baš nama, da kroz zajednički model ponašanja stvaramo dogadjaje koje kasnije nazivamo sudbinom.

Ako svi imamo svoju karmu koju moramo odraditi, onda je logično da ćemo u segmentu partnerstva proći tako što ćemo privuću upravo takvog partnera koji odgovara težini karme koju nosimo...pa ako nismo baš imali sreće u ljubavi možemo reći: da nije bio ovaj, bio bi neki drugi i opet bi se sve isto završilo. Mislim da nemamo mnogo izbora, osim što možemo uticati na neke nebitne faktore, suština mora ostati ista.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Supernova is offline   Reply With Quote
Old 07-06-08, 23:40   #6
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

Registrovan: Jan 2007
mala_mu na dobrome putu
Send a message via MSN to mala_mu

Ja itekako biram ko mi je prijatelj i sa kim se družim, ne znam zašto, mi smo žene vodolije čudne, ili sam samo ja. Do sad mi je prijateljstvo nekako bilo iznad ljubavi, često bi me više zaboljela neka "prijateljska" nego "ljubavna" svađa, i više sam patila, da se tako izrazim, kad se posvađam ili se u mišljenjima mimoiđem sa nekim iz društva, nego sa partnerom. Prijatelji su mi tu neko godinama, neki deceniju i kusur, a na veze gledam na stvari koje budu pa prođu...
mala mu...uh to bice je toliko fino i umiljato moglo biti, ali mislim da je odbrambeni mehanizam uzeo maha kod nje ..tako je sva svatka , ali pravi mali fighter, sto se licno meni ne svidja...mazio bih je po citav dan ali bi mi ruke polomila ( da to tako predstavim)...
mala_mu is offline   Reply With Quote
Old 08-06-08, 00:47   #7
Okugata
Guest

Iskreno svi krojimo svoju sudbinu tj. idemo putem koji sami odredimo. Svojevoljno biramo drustvo, prijatelje i partnere...mozda malo vishe devojke biraju neko muski (moja licna zapazanja),moguce zbog osecaja i izrazenije intuicije koji nam se stvori da li je onaj pravi ili corak
E sad, koliko je privlacnost u svemu tome bitna, mozemo povezati sa karmickom vezom. Ako ste u proslom zivotu bili u vezi, velika je verovatnoca da ce te i u ovom biti. Preko astroloshkih metoda mozes videti kolika je privlacnost i gde ce ta veza voditi....ne govorim ja ovde o vishim silama, vec o karmi tj putu kojim smo samo odlucili da idemo. Ako razmisljamo na nacin da se sve to desava nama, a da smo mi samo pioni, dovodimo sebe u losh trip i stvaramo osecaj nemoci i nesigurnosti, a upravo je suprotno od toga. Sposobni smo da upravljamo svojim zivotom i da cvrsto drzimo konce u rukama....samo je pitanje koliko je pojedinac samouveren i svestan svojih sposobnosti
  Reply With Quote
Old 09-06-08, 20:27   #8
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

Registrovan: Feb 2007
pehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelu

Uvek biram,mada verujem ljudima
pehar is offline   Reply With Quote
Old 10-06-08, 15:12   #9
majne
MiM team Početnik

majne na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Supernova View Post
Možemo ući u prodavnicu i odabrati haljinu koja nam se sviđa, ali ne možemo na taj način birati roditelje, prijatelje i konačno partnere. Smatram da svi koji se pojave u našem životu ne dolaze slučajno. Svako od njih je naš učitelj i privučen je nekom silom baš nama, da kroz zajednički model ponašanja stvaramo dogadjaje koje kasnije nazivamo sudbinom.

Ako svi imamo svoju karmu koju moramo odraditi, onda je logično da ćemo u segmentu partnerstva proći tako što ćemo privuću upravo takvog partnera koji odgovara težini karme koju nosimo...pa ako nismo baš imali sreće u ljubavi možemo reći: da nije bio ovaj, bio bi neki drugi i opet bi se sve isto završilo. Mislim da nemamo mnogo izbora, osim što možemo uticati na neke nebitne faktore, suština mora ostati ista.

Quote:
Originally Posted by Okugata View Post
Iskreno svi krojimo svoju sudbinu tj. idemo putem koji sami odredimo. Svojevoljno biramo drustvo, prijatelje i partnere...mozda malo vishe devojke biraju neko muski (moja licna zapazanja),moguce zbog osecaja i izrazenije intuicije koji nam se stvori da li je onaj pravi ili corak
E sad, koliko je privlacnost u svemu tome bitna, mozemo povezati sa karmickom vezom. Ako ste u proslom zivotu bili u vezi, velika je verovatnoca da ce te i u ovom biti. Preko astroloshkih metoda mozes videti kolika je privlacnost i gde ce ta veza voditi....ne govorim ja ovde o vishim silama, vec o karmi tj putu kojim smo samo odlucili da idemo. Ako razmisljamo na nacin da se sve to desava nama, a da smo mi samo pioni, dovodimo sebe u losh trip i stvaramo osecaj nemoci i nesigurnosti, a upravo je suprotno od toga. Sposobni smo da upravljamo svojim zivotom i da cvrsto drzimo konce u rukama....samo je pitanje koliko je pojedinac samouveren i svestan svojih sposobnosti
Ove stvari mogu da potpisem.

Mislim da svako od nas ima neku svoju "misiju" koju odredjuju nase teznje plus karakter, i privuceni smo ljudima sa kojima tu misiju osecamo da mozemo da ispunimo.

U svakom slucaju moze se reci da biramo, bilo to svjesno ili nesvjesno, razumom ili feelingom...

Medjutim,

Quote:
Originally Posted by dadad View Post
Nisam baš sigurna da li sam na istoj talasnoj dužini, ali evo ja ću malo nešto reći o biranju partnera....

Kada mi žene biramo partnere uzimamo u obzir prvenstveno fizičku pojavu, financijsko stanje i društveni status (naravno, ne daj bože da toga nema), ali i neke druge karakterne crte kao što su dobrota (mora biti jaaaako dobar), smisao za humor, kreativnost... I onda nam se kompjuterskom brzinom u glavi sve počne zbrajati i oduzimati dok nam ne zazvoni zvonce! Ako nam se brojevi slažu - BINGO!!! Našli smo nekoga tko nam je... simpatičan!!!

I tako krene upoznavanje…

Ima nešto što nam je vrlo važno u svemu ovome. Koliko god da mnogi to ne žele priznati, važno nam je mišljenje drugih ljudi o našem odabiru partnera. Pa što će misliti moje prijateljice??? A moja mama??? A susjedi???

Naravno, moram dodati da podsvjesno - tako barem kažu stručnjaci - tražimo partnere nalik svojim roditeljima. To znači da muškarci u ženi traže prvenstveno svoju mamu… hehehehe… a žene svog tatu...
Ova prica mi lici kao pretjerana upotreba mozga naustrb osjecanja u odabiru??, a to po ovom sto je sama dadad rekla mi izgleda da ne zavrsava bas srecno... jer, ako nam je bitno da li tu osobu odobrava drustvo, mozemo da ispustimo ljubav svoga zivota zbog toga, jer razmisli Dado, sta ako drustvo tu osobu ne odobrava iz ljubomore, osvete, nerazumijevanja ili ko zna cega, a ne zato sto je ta osoba losa?..

Takodje, ja za sebe ne mogu da kazem da biram po statusu, meni to nije ni plus ni minus kriterijum, jer mi nije bitno.

Quote:
Originally Posted by Supernova View Post
Naša predodžba idealnog partnera nema nikakve veze sa muškarcima koji dolaze u naš život.
Ovo mozda zavisi od osobe do osobe, nekome se to poklapa a nekome ne...
(posto vidim da znas astrologiju, sigurno znas zasto je to tako..)

Last edited by majne; 10-06-08 at 15:29..
majne is offline   Reply With Quote
Old 25-07-08, 17:35   #10
Temis
MiM team Forumaš

Temis's Avatar

Registrovan: Oct 2007
Temis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auru

Kazu sta smo stariji vise biramo,a sto vise biramo vise smo usamljeniji...Malo prije bacih na blog o istom...

http://i.imgur.com/f7EFogt.png
Temis is offline   Reply With Quote
Old 25-07-08, 17:56   #11
Sharp
MiM team Expert

Sharp's Avatar

Registrovan: Jun 2008
Sharp has disabled reputation

Temis, vjerujem ti na rijec Bogami ja biram otkad znam za sebe. Uvijek sam vise isao glavom nego srcem, i uvijek mi se isplatilo kad sam u tome istrajao.
Old 25-07-08, 22:34   #12
Temis
MiM team Forumaš

Temis's Avatar

Registrovan: Oct 2007
Temis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by OCTAVIAN View Post
Temis, vjerujem ti na rijec Bogami ja biram otkad znam za sebe. Uvijek sam vise isao glavom nego srcem, i uvijek mi se isplatilo kad sam u tome istrajao.
Single, (necu te imenom zvat ovuda,nema smisla) zato si i musko,vi oduvjek vise glavom mi vise srcem. (mada svakako uzmi u obzir da je kod mene sad trenutno kao kod tebe,jbg...)

http://i.imgur.com/f7EFogt.png
Temis is offline   Reply With Quote
Old 26-07-08, 10:58   #13
maja dg
MiM team Forumaš i po'

maja dg's Avatar

Registrovan: Apr 2008
maja dg na dobrome putu

pa ja mislim da i ne dobijemo bas mogucnost za pravim i realnim izborom...pogledajmo samo i sjetimo se koliko puta smo se uhvatili,zaljubili u osobu za koju nam je dosta ljudi reklo da je losa,da nije za nas,i sve ostalo...ali nama je tad bila dobra i nismo vjerovali...dok kasnije ipak,kada nas prodje vidimo realno stvari iz pravog ugla kako do tad nismo mogli...koliko god se opirali i isli razumom,ako je to dovoljno jak osjecaj srce zna da prevari,ono je slijepo

http://img88.imageshack.us/img88/6752/ghgbb4.gif
maja dg is offline   Reply With Quote
Old 05-08-08, 17:45   #14
milenaaaa
MiM team Expert

milenaaaa's Avatar

Registrovan: Feb 2007
milenaaaa nepoznate kvantitete u ovom trenu

mene biraju, jer to sto ja nameracim nikad ne moze biti moje
inace razum uvijek na prvom mjestu je kod mene bio..
RecI CY Ti NeStO sAsvIm LicNo, NiSi NIkAd CyO nEsTO TOmE sLicNo, rEcI cU TI REcI dVe DRskE i beZoBRaZNe...Bas mE brIgA dA LI IMaS LovE, Ja ZBog LoVe Ne PrOdaJeM sNoVE, ni daL" mOzDa ImaS cYrY DRuGU, IspAlA jE vEc Y pRVoM krUgu.... ZEVEDI MEEEEE,POVEDI ME, ODVEDII MEEEEE DA LUDUJEM...IZNAD GRADA VECE PADA, TVOJE USNE COKOLADA...
milenaaaa is offline   Reply With Quote
Old 05-08-08, 19:24   #15
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

Biram, biram..zato sam i sama ka' sirak tuzhni bez idje ikoga...Ili mozhda tjeshim sebe zato shto me niko nece...
Old 08-08-08, 12:53   #16
Almsivi
MiM team Početnik

Almsivi's Avatar

Registrovan: Jul 2008
Almsivi na dobrome putu
Send a message via ICQ to Almsivi Send a message via MSN to Almsivi Send a message via Yahoo to Almsivi Send a message via Skype™ to Almsivi

Samo je sudbina zakon!!

Na ostalo ne uticemo svesno ni ovom voljom, nego dubokim izborima koje NE SHVATAMO.
Old 08-08-08, 15:53   #17
maja dg
MiM team Forumaš i po'

maja dg's Avatar

Registrovan: Apr 2008
maja dg na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Almsivi View Post
Samo je sudbina zakon!!

Na ostalo ne uticemo svesno ni ovom voljom, nego dubokim izborima koje NE SHVATAMO.
Da,da...zato ja sebe vrlo cesto ne shvatam

http://img88.imageshack.us/img88/6752/ghgbb4.gif
maja dg is offline   Reply With Quote
Old 09-08-08, 09:25   #18
Marija'90
MiM team Početnik

Registrovan: Jul 2008
Marija'90 na dobrome putu

Eee..blago vama koji svjesno birate
uvijek mi je vise bilo stalo do osoba sa kojima na prvi pogled ne bih izasla,pa kasnije osjetim nesto..nego do onih koje sam razumom birala...
Marija'90 is offline   Reply With Quote
Old 05-10-08, 21:26   #19
plavi
MiM team Expert

plavi's Avatar

Registrovan: Nov 2007
plavi has disabled reputation

Biramo dok ne promasimo....
plavi is offline   Reply With Quote
Old 05-10-08, 21:27   #20
ItalijaN
MiM team Forumaš

ItalijaN's Avatar

Registrovan: Sep 2008
ItalijaN nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via ICQ to ItalijaN Send a message via MSN to ItalijaN Send a message via Skype™ to ItalijaN

Birali ne birali....sudbina postoji....neke stvari su jednostavno sudjene da se dese...i to tako mora da bude..... a sad izmedju tih stvari koje su ssudjene...mmi biramo...

http://animalsaviors.org

ItalijaN is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
biramo, koliko

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules