MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Zdravlje i ljepota > Medicina

Notices

Rezultati ankete: Koliko vjerujete medecini ?
Da,to je jedino iskustvo 7 35.00%
Ne,vec imam losa iskustva 2 10.00%
Vjerujem u medecinu,ali bi pomoc potrazio/la i u alternativnoj medecini 11 55.00%
Glasači: 20. You may not vote on this poll

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 18-05-11, 21:04   #21
barajevo
MiM team Početnik

Registrovan: May 2011
barajevo na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Batboy View Post
Riječ ''medicina'' potiče od riječi ''remedium'' što znači lijek... Često se koristi izraz ''ars medicina''.., što znači vještina.., odn. umjetnost liječenja...

Medicina je sve ono što liječi.., zvala se ona tradicionalna.., savremena.., istočnjačka ili zapadnjačka (ova naša)...!

p.s. kompletna tema je nakrivo postavljena...
Da ali kako to objasniti ovim našima. Medicina bi trebala značiti liječenje a šta to zvanična medicina liječi??????????
barajevo is offline   Reply With Quote
Old 18-05-11, 21:09   #22
barajevo
MiM team Početnik

barajevo na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by beli54nl View Post
Vidim ovde nikom nista ne smeta sto se tice bolnica doktora a sto svaki dan otkriju po neku novu aferu to nikom nista ne smeta...i jos sto je najgore ti doktori kad budu uhvaceni za mito ne zele da daju ostavku...nego jos vise otezavaju stanje u bolnici...ali eto koliko god neki od njih bili sa diplomom a da im novac bude na prvo mjesto ja cu u tom slucaju kad god mi je nesto hitno ili trebam nesto ozbiljno oko zdravlja nikad ne idem u drzavne bolnice (totalna tragedija koliko se tu ceka dok dodes na red,eto neki dan zena umrla cekajuci u cekaonici..a dosla je jer zna da ce umrijeti...i nisu je mogli stavit tu u neki krevet da umre ko covik neko umire ko stoka u cekaonici..)
Idem kod privatnoga doktora...ako i tu vidim da je doktor/ica kojemu je lova prva stvar pa tek onda ljecenje onda sljedeci put mu dajem isto otkaz i idem dalje dok ne nadem nekog ko ce ti posvetit vrimena i rec pravu ric i odradit to profesionalno..
Sto se tice lijekova,sta mi propise to uzimam...sta da radim tu nemogu izmisljat toplu vodu...
Postavio si temu i imaš dva posta, dva potpuna promašaja. Nije problem u doktorima već u principima, u osnovi savremene medicine - ništa ne liječi. Već sam u nekim tvojim postovima vidio mnogo samoljublja i tebi je najvažnije da ti doktor posveti pažnju i suština ti u opće nije bitna. Sam si priznao da uzimaš što ti prepišu a mogu zamisliti koliko rado to činiš ako ti to s osmijehom prepišu. Zašto uzimaš to što ti prepišu i, prije svega zašto ideš kod doktora kad ti bolji savjet može dati prva komšinica koja ima više od 60 godina???????????
Old 18-05-11, 22:05   #23
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

Registrovan: Mar 2008
sneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu auru

kao uvod moram napisati da se vjerovatno ne bih trebala uključivati u diskusiju jer Medicinu, kao nauku, izdižem na pijedestal, ispred svih nauka, i ne pada mi na pamet pretpostaviti joj nijedan drugi vid liječenja! Može se popiti čaj za zatvor, ili neki sličan biljni lijek koji bi prepisao fitoterapeut, ali pomoć kod bilo kojeg zdravstvenog problema isključivo u zvaničnoj Medicini tražim!
Shodno tome i odgovaram:

Quote:
Ovu temu pokrecem, jer sam privatno primijetio da se ljudi sve vise okrecu drugim oblicima lijecenja. Mozemo ih nazivati kako hocemo, ali ostaje cinjenica da ljudi sve vise i vise okrecu ledja lijecnicama i "sluzbenoj" medicini, a sve više se okrecu alternativi.
Ja ovo nijesam primijetila, naprotiv, meni se čini da to nije tako, da nikad veća potražnja za doktorima nije bila, a nikad ih više nije bilo, i još ih je malo!

Quote:
Licno,vjerujem u medecinu a ipak tu postoji nekakva statistika, sigurnost, provjeravanje. Ali isto tako uvidjam zasto je ugled medicine srozan. Evo dijelica mojih zapazanja:
1) Medicina se prostituirala - doslovno svatko moze upisati medicinski fakultet, diplomirati i biti lijecnik. sve sto vam treba je dovoljno novca. Na zalost i kod nas ima budala, nesposobnjakovica, neznalica i ljudi kojima se ne bi prepustio da me liječe. Najstrasnije je da se greske i lijenost tih ljudi ne sankcioniraju, vec oni i dalje neometano i nekaznjeno rade.
I ja vjerujem u medicinu, ali se ne slažem, NIKAKO, da svako može upisati medicinu...ja nijesam mogla, svojevremeno, samo zato što nijesam bila odlikaš, a vrlo sam talentovana i mislim da je malo ljudi koji toliko LJUBAVI imaju prema nekom pozivu, kao ja prema medicini
Složiću se da ima mnogo onih koji radi prestiža, komšiluka, porodične tradicije upišu medicinu, i zbilja smatram da bez ljubavi prema tome pozivu ne treba kretati u tu avanturu, jer oni koji bi uživali u bavljenju tom profesijom su onemogućeni da studiraju....opet sebe navodim kao primjer

Quote:
2) Otudjenost, gubitak emocija, dugo cekanje - ni meni se ne cini normalno da lijecnik kaze pacijentu "Morate hitno napraviti kontrolu"... i onda vas naruci za 6 mjeseci. To je definitivno posljedica lose organizacije zdravstva, pogotovo na periferiji.
Pod gubitkom emocija ne mislim na to da svaki lijecnik treba plakati nad svojim pacijentom, ali bi dobar dio njih trebalo pokazati vise humanosti.
To je tačno, ali je isto tako tačno da svi vrlo uredno čekamo, jer ako nam je skener zakazan za 6 mjeseci, sigurno neće alternativa za skener biti neki alternativac

Quote:
3) Očaj - djelomicno uvjetovan gore opisanim, a djelomicno radi beznadja. Davljenik se hvata i za slamku.
Mislim da svaki davljenik prvo sve slamke potroši kod zvanične medicine, a onda se okreće alternativnoj, ali ne samo njoj, nego i dalje koristi zvaničnu!

Što se mene tiče nikad nijesam, niti bih, potražila pomoć alternativaca, ne desila mi se situacija da promijenim mišljenje...vjerovatno bi bilo pred kraj.
Ne poznajem nijednu osobu koja se liječi drugačije, niti ikoga kome je eventualno pomogao neko ko se bavi alternativnom medicinom, ali jesam slušala urbane legende o "čudima" mnogih od njih, a znam neke koji su pili neke napitke i sl, ali uz zvaničnu medicinu, neki su živi, neko baš i nijesu...ne, ipak ne, hvala
Old 18-05-11, 23:57   #24
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by barajevo View Post
Kakva zabluda, ispiranje mozga. Možeš li navesti dvije bolesti koje zvanična medicina liječi. Dobro razmisli o pojmu riječi "Liječi" i nemoj, molimte pisati o tretiranju posljedica već o liječenju.
Liječenje je upravo tretiranje posledica. Prvo si zdrav (1), pa se razboliš (2), pa se onda liječiš (3). Neka oboljenja se još uvijek ne mogu liječiti, ali mnoga mogu.

Da se ne bi došlo do druge faze postoji prevencija (medicinske nauke su tu prilično razvijene, nema potrebe nabrajati pojedinačna dostignuća), a kad se dodje u treću fazu onda postoje uspješni tretmani za mnoge probleme. I svakog dana se odmiče sve više i više, prevencija i dijagnostika je sve kvalitetnija, a tretmani sve efikasniji i pristupačniji.
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 19-05-11, 07:08   #25
beli54nl
MiM team King / Queen

beli54nl's Avatar

Registrovan: Jun 2010
beli54nl ima famoznu aurubeli54nl ima famoznu aurubeli54nl ima famoznu aurubeli54nl ima famoznu aurubeli54nl ima famoznu aurubeli54nl ima famoznu auru

Quote:
Postavio si temu i imaš dva posta, dva potpuna promašaja. Nije problem u doktorima već u principima, u osnovi savremene medicine - ništa ne liječi. Već sam u nekim tvojim postovima vidio mnogo samoljublja i tebi je najvažnije da ti doktor posveti pažnju i suština ti u opće nije bitna. Sam si priznao da uzimaš što ti prepišu a mogu zamisliti koliko rado to činiš ako ti to s osmijehom prepišu. Zašto uzimaš to što ti prepišu i, prije svega zašto ideš kod doktora kad ti bolji savjet može dati prva komšinica koja ima više od 60 godina???????????
Kao prvo,dobro ti nama dosao na forum,neznam kako da te zovem jer ovaj tvoj skriveni nik (barajevo) ti sluzi za promociju drugih alternativaca.
Ja nisam covjek iz medecine ali me muka natjerala da ponesto napisem o svojim porodicnim problemima koji su zavrsili smrtnim slucajem (cetira clana porodice sam izgubio nedavno a najmladji clan je imao samo 42.godine) pa sam se za to vrijeme svasta nagledao po bolnicama i sretao naravno i dobre i postene doktore,a bilo je i onih sto u prvi plan stavljaju koverte.
Naravno ja jos vjerujem u zvanicnu medecinu,jer je ona jedina koja danas moze ustanoviti dijagnoze (ne bas sve) ali uglavnom za sve poznate bolesti koje medecina poznaje.
Nista ne brini moja porodica nije bolovala od tumora (carcinoma) tvoje oblasti za koju si poznat i van tvoje opstine Barajevo pa me ne moras savjetovati da ubuduce posjetim nekog od tvojih alternativaca,a ja cu i dalje uzimati lijekove koje mi doktori prepisu pa se makar oni i smejali dok mi prepisuju medecinu valjda znam procitati upustvo za upotrebu koje se nalazi u svakoj kutiji sa medecinom za razliku od tvojih melema koje ti promovises u medecinu.

Nemoj da se naljutis ako te pitam, sta ces ti ovde na temi medecina kad tvojim sagovornicima kazes,"ako pitas doktora sta ces ti ovde na alternativi"

Evo sad cu podsjetiti forumase MIM-a koga ti promovises na alternativa forumu pa nek forumasi sami ocijene da li mogu vjerovati i zatraziti pomoc od takvih ljudi koje ti promovises..

Citat:
Originally Posted by barajevo
Sve što si napisao, točno je. Vidim da si iz Osijeka, a znaš li da se dr Roso (Nenad) vratio u Osijek, odnosno, ponovo navraća u Osijek i aktivirao je i firmu http://valetudo-rak.com

Da poznato mi je a i osobno ga poznajem onako iz prolaza pošto stanuje (stanovao je) dvije ulice dalje od mene. Inaće on ti je bivši bilder i samozvani doktor. Ime mu je Nenad Brkić koje je promijenio u Nenad Roso. Samo moram da priznam da ja nemam baš neko pozitivno mišljenje o njemu.
Pogledaj malo slijedeći link.
Code:
http://www.index.hr/tag/163996/nenad-roso.aspx

Last edited by beli54nl; 19-05-11 at 07:12..
beli54nl is offline   Reply With Quote
Old 19-05-11, 10:58   #26
beli54nl
MiM team King / Queen

beli54nl's Avatar

Registrovan: Jun 2010
beli54nl ima famoznu aurubeli54nl ima famoznu aurubeli54nl ima famoznu aurubeli54nl ima famoznu aurubeli54nl ima famoznu aurubeli54nl ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by sneguljica View Post
kao uvod moram napisati da se vjerovatno ne bih trebala uključivati u diskusiju jer Medicinu, kao nauku, izdižem na pijedestal, ispred svih nauka, i ne pada mi na pamet pretpostaviti joj nijedan drugi vid liječenja! Može se popiti čaj za zatvor, ili neki sličan biljni lijek koji bi prepisao fitoterapeut, ali pomoć kod bilo kojeg zdravstvenog problema isključivo u zvaničnoj Medicini tražim!
Shodno tome i odgovaram:

Ja ovo nijesam primijetila, naprotiv, meni se čini da to nije tako, da nikad veća potražnja za doktorima nije bila, a nikad ih više nije bilo, i još ih je malo!

I ja vjerujem u medicinu, ali se ne slažem, NIKAKO, da svako može upisati medicinu...ja nijesam mogla, svojevremeno, samo zato što nijesam bila odlikaš, a vrlo sam talentovana i mislim da je malo ljudi koji toliko LJUBAVI imaju prema nekom pozivu, kao ja prema medicini
Složiću se da ima mnogo onih koji radi prestiža, komšiluka, porodične tradicije upišu medicinu, i zbilja smatram da bez ljubavi prema tome pozivu ne treba kretati u tu avanturu, jer oni koji bi uživali u bavljenju tom profesijom su onemogućeni da studiraju....opet sebe navodim kao primjer

To je tačno, ali je isto tako tačno da svi vrlo uredno čekamo, jer ako nam je skener zakazan za 6 mjeseci, sigurno neće alternativa za skener biti neki alternativac

Mislim da svaki davljenik prvo sve slamke potroši kod zvanične medicine, a onda se okreće alternativnoj, ali ne samo njoj, nego i dalje koristi zvaničnu!

Što se mene tiče nikad nijesam, niti bih, potražila pomoć alternativaca, ne desila mi se situacija da promijenim mišljenje...vjerovatno bi bilo pred kraj.
Ne poznajem nijednu osobu koja se liječi drugačije, niti ikoga kome je eventualno pomogao neko ko se bavi alternativnom medicinom, ali jesam slušala urbane legende o "čudima" mnogih od njih, a znam neke koji su pili neke napitke i sl, ali uz zvaničnu medicinu, neki su živi, neko baš i nijesu...ne, ipak ne, hvala
Nisi valjda povjerovala da i ja vjerujem u alternativnu medecinu posle procitanih ovih par tekstova, gdje mozda i nisam opisao na najbolji nacin sve moje probleme koje sam imao,ali nedaj boze da ti se neko razboli tad se pitaju i oni clanovi porodice koji u to vjeruju a u takvim okolnostima ne mozes nikom da kazes ne dolazi u obzir,jer se stariji isto moraju poslusati za neke stvari oko lijecenja,pogotovo u manjim mjestima gdje bolesnika dovode sa konjim do prve ambulante..

Siguran sam da si procitala koliko je bilo afera od 90-te godine pa do skoro poslednjih uhapsenih profesora sa univerziteta u Srbiji koji su imali cjenovnike za svaku ocjenu i ispit..podsjetiti cu te da su zadnji uhapseni u Kragujevcu i Smederevu i da jos nisu osudjeni,a i licno sam bio upoznat sa manipulacijama na Beogradskom univerzitetu oko tih stvari..

Sto se tice skenera i cekanja po 6.mjeseci ja kao laik mislim da je to predugo za jednog pacijenta koji ima recimo RAK.Pouzdano tvrdim da u zemlji kojoj sad boravim i radim postoji urgencija za teske bolesti gdje covjek bude pregledan za jednu nedjelju,licno sam se uvjerio..

A sto se tice doktora,njih uvijek naravno fali ali onih koji savjesno obavljaju svoj posao,imala si nedavno primjer u Tivtu onu drugu kategoriju doktora sto im na prvo mjesto dolazi koverta pa pacijent i jos nisu htjeli sami dati otkaz nego su morali da ih mole pa i isti ministar zdravlja je to uradio..

beli54nl is offline   Reply With Quote
Old 21-05-11, 00:10   #27
barajevo
MiM team Početnik

barajevo na dobrome putu

Quote:
Kao prvo,dobro ti nama dosao na forum,neznam kako da te zovem jer ovaj tvoj skriveni nik (barajevo) ti sluzi za promociju drugih alternativaca.
Ja nisam covjek iz medecine ali me muka natjerala da ponesto napisem o svojim porodicnim problemima koji su zavrsili smrtnim slucajem (cetira clana porodice sam izgubio nedavno a najmladji clan je imao samo 42.godine) pa sam se za to vrijeme svasta nagledao po bolnicama i sretao naravno i dobre i postene doktore,a bilo je i onih sto u prvi plan stavljaju koverte.
Naravno ja jos vjerujem u zvanicnu medecinu,jer je ona jedina koja danas moze ustanoviti dijagnoze (ne bas sve) ali uglavnom za sve poznate bolesti koje medecina poznaje.

Citat:
Sve što si napisao, točno je. Vidim da si iz Osijeka, a znaš li da se dr Roso (Nenad) vratio u Osijek, odnosno, ponovo navraća u Osijek i aktivirao je i firmu http://valetudo-rak.com

Da poznato mi je a i osobno ga poznajem onako iz prolaza pošto stanuje (stanovao je) dvije ulice dalje od mene. Inaće on ti je bivši bilder i samozvani doktor. Ime mu je Nenad Brkić koje je promijenio u Nenad Roso. Samo moram da priznam da ja nemam baš neko pozitivno mišljenje o njemu.
Code:
Da počnem od imena, ime mi je Željko i u pritvoru sam proveo skoro 10 meseci jer sam bio saradnik dr Rosa. Ako je tebi mjerilo da li je neko optužen za prijevaru zato što je ukazivao da zvanična medicina ništa ne liječi i da je vakcinacija protiv svinjskog gripa najobičnija prevara, šta češ da kažeš za direktora beogradske onkologije koji je takođe uhapšen (kao, preporučivao je previše hemoterapije) a suština je da nije podelio s kim je trebao.

Ali, šta da kažemo za tebe i tvoju inteligenciju kad i nako smrti četiri člana svoje porodice ti i dalje vjeruješ u zvaničnu medicinu. Ja odustajem od komentara a forumaši neka daju svoj sud (nemojte samo da novinari daju svoj)
Old 21-05-11, 00:26   #28
Paramanand
Moderator

Registrovan: Jan 2008
Paramanand has disabled reputation

Quote:
Ali, šta da kažemo za tebe i tvoju inteligenciju kad i nako smrti četiri člana svoje porodice ti i dalje vjeruješ u zvaničnu medicinu. Ja odustajem od komentara a forumaši neka daju svoj sud (nemojte samo da novinari daju svoj)
Svi smo mi smrtni, ma u što vjerovali i ma kako se liječili. To što je neko umro (svima nama je neko umro - nema bresmrtnih, osim ako ih taj vaš lijek takvima ne čini)) nije nikakav argument da ne treba vjerovati u zvaničnu medicinu. Ja joj ne vjerujem, ali ipak se, kad mi je potrebno, prije njoj obratim nego nekom alternativcu. Razlog je što na jednog istinskog alternativca dođe stotinu hohštaplera.

Priznaćeš da s razlogom sumnju izaziva nečije hapšenje zbog prevare (čak u milionskim iznosima), a radi se o humanom čovjeku koji liječi neizlječivu bolest? I na tome zarađuje milione eura??? I još svoj lijek reklamira po forumima?

p.s. malo je degutantno izigravati humanistu, a na takav način se nekome obraćati. Na kraju, koliko košta bočica toga vašeg lijeka, jer je, očigledno, sva suština u tome - prodati i na tuđoj muci zaraditi!

Last edited by Paramanand; 21-05-11 at 00:32..
Paramanand is offline   Reply With Quote
Old 21-05-11, 00:30   #29
anon1
Super Moderator

anon1's Avatar

Registrovan: Sep 2006
anon1 has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by Yosemite Sam View Post
Liječenje je upravo tretiranje posledica. Prvo si zdrav (1), pa se razboliš (2), pa se onda liječiš (3). Neka oboljenja se još uvijek ne mogu liječiti, ali mnoga mogu.

Da se ne bi došlo do druge faze postoji prevencija (medicinske nauke su tu prilično razvijene, nema potrebe nabrajati pojedinačna dostignuća), a kad se dodje u treću fazu onda postoje uspješni tretmani za mnoge probleme. I svakog dana se odmiče sve više i više, prevencija i dijagnostika je sve kvalitetnija, a tretmani sve efikasniji i pristupačniji.
Tu se vidis ne bih slozio s tobom. Organizam sam sebe lijeci onako kako bi trebala i medicina da ga lijeci a to je prvenstveno uklanjanjem uzroka. Naravno da se lijecenjem moraju sanirati i posljedice oboljenja ali to modicina nije sposobna da uradi vec to radi sam organizam.
Pod lijecenjem simptoma se ubraja vecina terapijskih postupaka zvanicne medicine i to i sama medicina naziva: simptomatskom terapijom.. sto bi nas narod rekao: magla rabota. Kroz kaleidoskop je stvarnost sarena...
Medicina sve vise napreduje i naravno da ima izvjesnih pozitivnih pomaka, ali se stalno javnja jedan te isti problem a to je uska specijalizacija ljekara i nesposobnost integralnog sagledavanja zdravlja i organizma osobe. Ukoliko se svaki ljekar skoncentrise (kako inace i rade) na svoju specijalnost, svaki ljekar ce pacijentu dati po 1-2 lijeka i tako ce od 5 specijalista dobiti 5-10 razlicitih ljekova (koje najcesce niko i ne provjerava da li su u medjusobnoj interakciji). Ti ljekovi koliko god pomagali sa postojeca oboljenja imaju svoje stetne efekte i moguce je da pogorsavaju neke druge probleme koje bolesnik ima. I tako jedno se lijeci drugo se ugrozava. A to je u suprotnosti sa temeljnom postavkom medicine koju nazalost svaki ljekar uci u toku studija: primum non nocere (prvo ne povrijediti)...i tako... bilo bi tu da se prica citava knjiga

anon1 is offline   Reply With Quote
Old 21-05-11, 00:32   #30
TorontoGM
MiM team Forumaš

TorontoGM's Avatar

Registrovan: Apr 2011
TorontoGM na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Paramanand View Post
Svi smo mi smrtni, ma u što vjerovali i ma kako se liječili. To što je neko umro (svima nama je neko umro) nije nikakav argument da ne treba vjerovati u zvaničnu medicinu. Ja joj ne vjerujem, ali ipak se, kad mi je potrebno, prije njoj obratim nego nekom alternativcu. Razlog je što na jednog istinskog alternativca dođe stotinu hohštaplera.

Priznaćeš da s razlogom sumnju izaziva nečije hapšenje zbog prevare (čak u milionskim iznosima), a radi se o humanom čovjeku koji liječi neizlječivu bolest? I na tome zarađuje milione eura??? I još svoj lijek reklamira po forumima?
Tako je, meni je od raka umro neko blizak, ipak i dalje jedino verujem postojecoj zvanicnoj, konvencioalnoj medini. Svaka alternativna lecenja raka posebno u poodmaloj fazi su nemoguca.
Old 21-05-11, 00:46   #31
Paramanand
Moderator

Registrovan: Jan 2008
Paramanand has disabled reputation

Quote:
Nista ne brini moja porodica nije bolovala od tumora (carcinoma) tvoje oblasti za koju si poznat i van tvoje opstine Barajevo pa me ne moras savjetovati da ubuduce posjetim nekog od tvojih alternativaca,a ja cu i dalje uzimati lijekove koje mi doktori prepisu pa se makar oni i smejali dok mi prepisuju medecinu valjda znam procitati upustvo za upotrebu koje se nalazi u svakoj kutiji sa medecinom za razliku od tvojih melema koje ti promovises u medecinu.

Nemoj da se naljutis ako te pitam, sta ces ti ovde na temi medecina kad tvojim sagovornicima kazes,"ako pitas doktora sta ces ti ovde na alternativi"

Evo sad cu podsjetiti forumase MIM-a koga ti promovises na alternativa forumu pa nek forumasi sami ocijene da li mogu vjerovati i zatraziti pomoc od takvih ljudi koje ti promovises..

Citat:

Code:

(Nije popularno citirati cijeli dugački post da bi se odgovorilo samo smajlijem, ali ovaj put sam to bez žaljenja uradio!)
Old 21-05-11, 01:04   #32
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

sneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu auru

Quote:
Nisi valjda povjerovala da i ja vjerujem u alternativnu medecinu posle procitanih ovih par tekstova, gdje mozda i nisam opisao na najbolji nacin sve moje probleme koje sam imao,ali nedaj boze da ti se neko razboli tad se pitaju i oni clanovi porodice koji u to vjeruju a u takvim okolnostima ne mozes nikom da kazes ne dolazi u obzir,jer se stariji isto moraju poslusati za neke stvari oko lijecenja,pogotovo u manjim mjestima gdje bolesnika dovode sa konjim do prve ambulante..

Siguran sam da si procitala koliko je bilo afera od 90-te godine pa do skoro poslednjih uhapsenih profesora sa univerziteta u Srbiji koji su imali cjenovnike za svaku ocjenu i ispit..podsjetiti cu te da su zadnji uhapseni u Kragujevcu i Smederevu i da jos nisu osudjeni,a i licno sam bio upoznat sa manipulacijama na Beogradskom univerzitetu oko tih stvari..

Sto se tice skenera i cekanja po 6.mjeseci ja kao laik mislim da je to predugo za jednog pacijenta koji ima recimo RAK.Pouzdano tvrdim da u zemlji kojoj sad boravim i radim postoji urgencija za teske bolesti gdje covjek bude pregledan za jednu nedjelju,licno sam se uvjerio..

A sto se tice doktora,njih uvijek naravno fali ali onih koji savjesno obavljaju svoj posao,imala si nedavno primjer u Tivtu onu drugu kategoriju doktora sto im na prvo mjesto dolazi koverta pa pacijent i jos nisu htjeli sami dati otkaz nego su morali da ih mole pa i isti ministar zdravlja je to uradio..
nijesam ulazila u analizu niti pretpostavljala, ili povjerovala, kako ti kažeš, u šta vjeruješ ili ne vjeruješ, samo sam citirala uvodni post da bih odgovorila na temu...svakako mi je drago da se tvoje povjerenje u zvaničnu medicinu nije poljulalo i pored onih koji ne zaslužuju da se nazivaju humanistima i koji blate tu plemenitu nauku!
U svakom slučaju, makoliko da ima onih koji su "maligni" za zvaničnu medicinu, više je takvih u alternativnoj i to su pametni ljudi odavno shvatili! Naravno, bolestan čovjek ne razmišlja trezveno i treba mu oprostiti hvatanje za bilo koju slamku.
Old 21-05-11, 07:43   #33
barajevo
MiM team Početnik

barajevo na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by anon1 View Post
Tu se vidis ne bih slozio s tobom. Organizam sam sebe lijeci onako kako bi trebala i medicina da ga lijeci a to je prvenstveno uklanjanjem uzroka. Naravno da se lijecenjem moraju sanirati i posljedice oboljenja ali to modicina nije sposobna da uradi vec to radi sam organizam.
Pod lijecenjem simptoma se ubraja vecina terapijskih postupaka zvanicne medicine i to i sama medicina naziva: simptomatskom terapijom.. sto bi nas narod rekao: magla rabota. Kroz kaleidoskop je stvarnost sarena...
Medicina sve vise napreduje i naravno da ima izvjesnih pozitivnih pomaka, ali se stalno javnja jedan te isti problem a to je uska specijalizacija ljekara i nesposobnost integralnog sagledavanja zdravlja i organizma osobe. Ukoliko se svaki ljekar skoncentrise (kako inace i rade) na svoju specijalnost, svaki ljekar ce pacijentu dati po 1-2 lijeka i tako ce od 5 specijalista dobiti 5-10 razlicitih ljekova (koje najcesce niko i ne provjerava da li su u medjusobnoj interakciji). Ti ljekovi koliko god pomagali sa postojeca oboljenja imaju svoje stetne efekte i moguce je da pogorsavaju neke druge probleme koje bolesnik ima. I tako jedno se lijeci drugo se ugrozava. A to je u suprotnosti sa temeljnom postavkom medicine koju nazalost svaki ljekar uci u toku studija: primum non nocere (prvo ne povrijediti)...i tako... bilo bi tu da se prica citava knjiga
Ovaj tvoj post bi trebali svi da pročitaju više puta. Samo mala podrška jer sve si rekao: dokle god budu postojale specijalizacije i dokle god se medicina bude bavila posljedicama, neće uspijevati ništa da izliječi.
Old 21-05-11, 07:50   #34
barajevo
MiM team Početnik

barajevo na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Paramanand View Post
Svi smo mi smrtni, ma u što vjerovali i ma kako se liječili. To što je neko umro (svima nama je neko umro - nema bresmrtnih, osim ako ih taj vaš lijek takvima ne čini)) nije nikakav argument da ne treba vjerovati u zvaničnu medicinu. Ja joj ne vjerujem, ali ipak se, kad mi je potrebno, prije njoj obratim nego nekom alternativcu. Razlog je što na jednog istinskog alternativca dođe stotinu hohštaplera.

p.s. malo je degutantno izigravati humanistu, a na takav način se nekome obraćati. Na kraju, koliko košta bočica toga vašeg lijeka, jer je, očigledno, sva suština u tome - prodati i na tuđoj muci zaraditi!
Tako to izgleda kad novinari optužuju i osuđuju - njima je najmanje važna istina, bitna je senzacija.
Inače, lek koji reklamiram po Internetu nije moj lek već lek proizveden u Mađarskoj (članici EU) pod nazivom "Hunza" ekstrakt koštica kajsije, koji se distribuira i na području Skandinavije a to možete vidjeti ovdje
http://www.caredirect.eu/supplements...n-b17-capsules
To je preparat koji se još uvijek legalno uvozi u Srbiju i distribuira se preko trgovinske mreže (ima ga i u jednoj biljnoj apoteci u beogradu).
Old 21-05-11, 08:41   #35
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Zaista je zanimljivo da vas statistike podrzavaju - zivotni vijek produzen, mnoge infektivne bolesti iskorijenjene, smrtnost na porodjaju drasticno smanjena, hirurgija otklanja mnostvo letalnih problema, mnoge hronicne bolesti se drze pod kontrolom zahvaljujuci medikamentima, đeca više ne umiru od banalnih problema ...

Ima i mnogo slučajeva koji govore suprotno, ali premotajte film 200 godina unazad pa se zapitajte kako se onda bolovalo i preživljavalo.
Old 21-05-11, 09:00   #36
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Quote:
Tu se vidis ne bih slozio s tobom. Organizam sam sebe lijeci onako kako bi trebala i medicina da ga lijeci a to je prvenstveno uklanjanjem uzroka.
Koji je uzrok da se čeljade razboli od velikih boginja? I kako organizam može da otkloni te uzroke? A kako može medicina? I zašto se hiljadama godina od velikih boginja umiralo, a danas ta bolest praktično ne postoji? Pa onda, dječija paraliza, tuberkuloza, meningitis, ... brdo infektivnih bolesti se sprečava i liječi. Svega toga nije bilo dok se medicina nije razvila.
Quote:
Naravno da se lijecenjem moraju sanirati i posljedice oboljenja ali to modicina nije sposobna da uradi vec to radi sam organizam.
Naravno da neke stvari sam organizam izliječi, ali uz čiju pomoć i uz kakve podsticaje?
Što se dešava ako neko doživi infarkt? Može li organizam sam da se izliječi? Može li organizam da sam otkloni trombove iz krvotoka? Može li sam da ugradi stentove? Može li da reguliše sijamske blizance? Može li da sam sebi ugradi vještački kuk? Sve to je medicina, nije samo pijenje tableta i preparata.
Quote:
Medicina sve vise napreduje i naravno da ima izvjesnih pozitivnih pomaka
Posmatraj ovako - u toku jucerasnjeg dana je izvršeno jedno novo otkriće u medicini. Realno gledano, nije neki pomak. U toku pretkodnog mjeseca je izvršeno 5 novih otkrića. Nije loše. U pretkodnih godinu dana ih je bilo 100. Vrlo dobro! U pretkodnih 50 godina ih je bilo veoma mnogo. Izuzetno! U narednih 500 godina šte će tek biti? Panta rei i u medicini, ne može se očekivati da se sve liječi i rješava danas, ali zato šta će biti sjutra - samo malo strpljenja.
Quote:
ali se stalno javnja jedan te isti problem a to je uska specijalizacija ljekara i nesposobnost integralnog sagledavanja zdravlja i organizma osobe. Ukoliko se svaki ljekar skoncentrise (kako inace i rade) na svoju specijalnost, svaki ljekar ce pacijentu dati po 1-2 lijeka i tako ce od 5 specijalista dobiti 5-10 razlicitih ljekova (koje najcesce niko i ne provjerava da li su u medjusobnoj interakciji). Ti ljekovi koliko god pomagali sa postojeca oboljenja imaju svoje stetne efekte i moguce je da pogorsavaju neke druge probleme koje bolesnik ima. I tako jedno se lijeci drugo se ugrozava. A to je u suprotnosti sa temeljnom postavkom medicine koju nazalost svaki ljekar uci u toku studija: primum non nocere (prvo ne povrijediti)...i tako... bilo bi tu da se prica citava knjiga
Konzilijumi ljekara su uobičajene stvari - svestrano posmatranje komplikovanog problema. Nije valjda da kroz dom-zdravlja ljekare i njihovu komunikaciju donosimo generalne zaključke?
Moj brat je prošle sedmica bio proglašen za oboljelog od Q-groznice. Uradio je oko 30 pretraga i testova - 10 različitih ljekara - našli su mu neke fleke na plućima, napravili zajedničke zaključke i preporuke, i sad je pod tretmanom koji su zajednički propisali infektolog, pulmolog, kardiolog i internista.
Ne znam što više čovjek da očekuje?
Old 21-05-11, 17:23   #37
anon1
Super Moderator

anon1's Avatar

Quote:
Originally Posted by Yosemite Sam View Post
1. Koji je uzrok da se čeljade razboli od velikih boginja? I kako organizam može da otkloni te uzroke? A kako može medicina? I zašto se hiljadama godina od velikih boginja umiralo, a danas ta bolest praktično ne postoji? Pa onda, dječija paraliza, tuberkuloza, meningitis, ... brdo infektivnih bolesti se sprečava i liječi. Svega toga nije bilo dok se medicina nije razvila.

2. Naravno da neke stvari sam organizam izliječi, ali uz čiju pomoć i uz kakve podsticaje?
Što se dešava ako neko doživi infarkt? Može li organizam sam da se izliječi? Može li organizam da sam otkloni trombove iz krvotoka? Može li sam da ugradi stentove? Može li da reguliše sijamske blizance? Može li da sam sebi ugradi vještački kuk? Sve to je medicina, nije samo pijenje tableta i preparata.

3. Posmatraj ovako - u toku jucerasnjeg dana je izvršeno jedno novo otkriće u medicini. Realno gledano, nije neki pomak. U toku pretkodnog mjeseca je izvršeno 5 novih otkrića. Nije loše. U pretkodnih godinu dana ih je bilo 100. Vrlo dobro! U pretkodnih 50 godina ih je bilo veoma mnogo. Izuzetno! U narednih 500 godina šte će tek biti? Panta rei i u medicini, ne može se očekivati da se sve liječi i rješava danas, ali zato šta će biti sjutra - samo malo strpljenja.

4. Konzilijumi ljekara su uobičajene stvari - svestrano posmatranje komplikovanog problema. Nije valjda da kroz dom-zdravlja ljekare i njihovu komunikaciju donosimo generalne zaključke?
Moj brat je prošle sedmica bio proglašen za oboljelog od Q-groznice. Uradio je oko 30 pretraga i testova - 10 različitih ljekara - našli su mu neke fleke na plućima, napravili zajedničke zaključke i preporuke, i sad je pod tretmanom koji su zajednički propisali infektolog, pulmolog, kardiolog i internista.
Ne znam što više čovjek da očekuje?
1. Slazem se da medicina u nekim situacijama pokusava da djeluje na uzrok i tako otkloni oboljenje, medjutim cesce to ne radi. A i tada kad to radi pitanje je koliko uspijeva da dodje do stvarnog uzroka. U svakom slucaju svaka pomoc organizmu je dobrodosla (sem kad nus efekti od ljekova prelaze njihovu korist sto isto tako nije rijedak slucaj).

2. Hirurgija je oblast medicine koja je mozda i najuspjesnija ali tu nazalost i dalje postoje velike greske koje cesto dovode do fatalnog ishoda. Za neke probleme koje navodis mnogo je vaznija preventiva od metoda lijecenja.. jer ljudi koji zive potpuno pogresnim nacinom zivota tesko da mogu ocekivati da ce medicina ikad biti sposobna da im zdravlje potpuno vrati u prvobitni oblik.

3. Slazem se, napreduje se, ali ipak medju medicinskim liderima (kad je proces lijecenja u pitanju) ipak treba malo vise inteligencije radi boljeg uspostavljanja dijagnoze/terapije.

4. Tvoj brat se ocigledno lijeci u nekoj boljoj bolnici kad je imao tu srecu da 10 ljekara zajednici pokusavaju da mu pomognu. Cesto to nije slucaj u nasem okruzenju a i znanje mnogiih specijalista je upitno. Tesko je ocekivati u takvim uslovima da ovdasnji covjek posveti svoje zdravlje takvom bolnickom osoblju (u cesto lose opremljenim objektima) i zna da ce mu medicina pruziti najbolje sto moze. Medicina kao nauka sama po sebi je mnogo bolja nego medicinska praksa pa samim tim covjek ne moze imati povjerenja u citav medicinski sistem.

Old 22-05-11, 01:05   #38
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Mislim da ćemo se složit da je liječenje ljudi i odlaganje prerane smrti danas uspješnije nego juče. Isto kao što će i sjutra biti uspješnije nego danas.

Ono oko čega se nećemo složit je da se danas očigledni masovni uspjesi razvoja medicine ne vide od procentualnih neuspjeha. Kao što se nekad od drveta ne vidi cijela šuma. Srećom, sjutra će procenti biti povoljniji. To je neminovno da se desi.

Da ne širimo priču oko uticaja načina života na podložnost obolijevanju, medicina je danas većim dijelom vještina liječenja, a manjim vještina sprečavanja obolijevanja. Međutim, ako pogledamo imunologiju i preventivnu mediciniu danas i prije 100 godina, jasno je da je napravljen ogromni korak na bolje. Ne može se očekivati da se sve liječi u 20 ili 21 vijeku, vjerovatno ni u ovom mileniju, ali će se svakako neprekidno napredovati. Iskustvo to pokazuje,

Uostalom, isto kao što su travari hljadama godina sticali iskustva, tako i medicina mora da prođe periood obučavanja i izučavanja. Od kad se liječenje sprovodi na naučnim osnovama milioni ljudi nijesu spašeni. Ali zato desetine miliona jesu. Surovo frljekanje brojkama, ali su to činjenice.

edit: Bolnica iz tačke 4. je KBC u Podgorici.
Old 23-05-11, 10:09   #39
anon1
Super Moderator

anon1's Avatar

Da razjasnim svoj stav. Ne smatram ja medicinu bezvrijednom. Pomogla je ona mnogim ljudima koji bi se tesko sami izvukli. Problem je u stavovima medicine koji najcesce pocinju i zavrsavaju kod problema ne stizuci do uzroka. Cak se cesto desava da onaj koga medicina izlijeci ponovo oboli od istog oboljenja sto jasno ukazuje na nerjesavanje uzroka.

Tvom bratu zelim sve najbolje, a bolnica u kojoj se lijeci je daleko od dobre, ali u svakom slucaju nemamo bolju u CG.

Old 23-05-11, 11:46   #40
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Slazem se, nema bolje u CG, a takva kakva je ima limite - do kojih, srecom, on nije dolazio.

Posto bih rado sa tobom "ukrstio upise" malo vise na ovu temu, mozda bi bilo dobro da nekakvim konkretizacijama podkrijepimo stavove, ako se slazes?
Reply

Tags
koliko, medecini, vjerujete

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules