MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Zabava > Brbljaonica

Notices

Brbljaonica Za sve one koji imaju što pametnoga za reći, a ne znaju gdje bi to svrstali ;)

Rezultati ankete: Modernizovani kontejneri
Podrzhavam 14 93.33%
Ne podrzhavam 1 6.67%
bash me briga ja ionako bacham dje stignem... 0 0%
Glasači: 15. You may not vote on this poll

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 30-06-08, 21:12   #1
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation
Default Šta mislite o higijeni u gradu?

iliti o novim kontejnerima..s' obzirom da se 80% gradjana nije naviklo na ove obichne...
Po meni, chista glupost, pored toliko prioritetnijih stvari..tek sad ima da se uvalimo u glibezh...
Nemamo tu kulturu, da prvo doma razvrstavamo smece posebno staklo, papir , plastiku i sl..a zamislite josh ispred kontejnera da ubachamo jedno po jedno (svako bachanje smeca ima da traje minimum 10 minuta)..ima red da bude ka' za brashno i ulje '93.-ce....

Last edited by Zor_djevojka; 30-06-08 at 21:14..
Zor_djevojka is offline  
Reply With Quote
Old 30-06-08, 22:58   #2
Milly
Tu sam i kad nisam

Milly's Avatar

Registrovan: Jan 2007
Milly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auru

dobra stvar je shto konacno pocinjemo (?!) sa recikliranjem .
Treba naci vremena i zhivaca pa sortirati smece i bacati dje treba plastiku (ali bez papirnog omota haha)
meni je muka poci do kontejnera i bachit smece,sve shaljem djecu iz komsiluka ,a ne da trchim i trazim zeleni kontejner da plastiku staklenu bocu ubacim ..
vjerujem ,da cu se kao savjesni gradjanin nashe ekoloshke drzave ,ponasati sa novonastalom situaciom i pomoci svojoj domovini da prokrchi put ka evropi.
zhivjeli !
Old 03-07-08, 16:16   #3
Amelie
zoey

Amelie's Avatar

Registrovan: Feb 2007
Amelie na dobrome putu

ja sam za....ovom glibezu treba reci STOP
ako ne pokusamo nesto novo(jer ovaj stari nacin ocigledno ne funkcijonise) bicemo do 2010god zatrpani smecem, a to razvrstavanje smeca je stvar navike...

Look at the stars,
Look how they shine for you,
And everything you do,
Yeah they were all yellow
Amelie is offline   Reply With Quote
Old 07-07-08, 19:40   #4
Blade
Moderator

Blade's Avatar

Registrovan: Nov 2007
Blade ima famoznu auruBlade ima famoznu auruBlade ima famoznu auruBlade ima famoznu auru

Heh, ne znam, viđeh danas jednu te bači punu kesu smeća u kontejner na koji piše 'papir'. Neće ta u Jevropu, ne!
Old 07-07-08, 22:02   #5
kliko
Sai Ram

kliko's Avatar

Registrovan: Sep 2006
kliko has disabled reputation

Pa dobro ide higijena...ima dobre zenske
Old 07-07-08, 22:17   #6
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by Blade View Post
Heh, ne znam, viđeh danas jednu te bači punu kesu smeća u kontejner na koji piše 'papir'. Neće ta u Jevropu, ne!
ta je uspjela da ga ubachi..da vidite ovamo u Blok Vi dje su ove 'promotivne' postavili..sve bijashe pored kontajnera razbachano, prosuto, kad sam stigla na posao, jer se desilo ono o chemu pricham..nemaju zhivaca da razvrstavaju.. kad sam se vracala sa posla, sve je bilo pokupljeno...Od strane vlasnika, 100% nije...
Old 08-07-08, 09:38   #7
Ribica
MiM team Forumaš i po'

Ribica's Avatar

Registrovan: Jul 2007
Ribica na dobrome putu

Pa da nas pohvalim, u Baru je gradska higijena oduvijek bila za primjer Mislim da su novi kontejneri dobra stvar. Brzo će se ljudi naviknuti.

Any piece of clothing can be sexy with a quietly passionate woman inside it
Ribica is offline   Reply With Quote
Old 16-03-09, 12:15   #8
ljubic bejbic
MiM team Forumaš

ljubic bejbic's Avatar

Registrovan: Mar 2009
ljubic bejbic nepoznate kvantitete u ovom trenu

za vas ovde stvarno ne znam,ali u beogradu je situacija katastrofalna... totalno totalno uzasna,to nije BEO GRAD to je ruglo i sramota ziva...a narod sto je nevaspitan i nekulturan..i to upravo ovi matori i pravi ,,rodjeni,,mozes misliti beogradjani..pijace su nam uzasne,ulice prljave..ako ti neko ne zalepi slajmaru na nogavicu,to ces sigurno ugaziti u kucecu kaku..kerova citave kolonije..fasade horor...nemam nista lepo na zalost reci o svom voljenom gradu u kom sam rodjena i drago mi je sto zivim u prigradskom naselju..selo je toliko cistije..svako svoju avliju gleda...
Old 27-11-10, 00:24   #9
Derek_Trotter
Ko reskira profitira!

Derek_Trotter's Avatar

Registrovan: Mar 2006
Derek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čeka
Default Koliko proizvedete smeca dnevno i moze li se to kako reciklirati?

Ovo je bruka ljudi koliko dnevno izbacim smeca Cim izbacim jednu turu poslije pola sata vidim da se pocinje puniti nova kesa
Najgora stvar od svega je sto se to smece ne razvrsta nego, ga onako najedno strpamo u kontejner. Znam da ima ljudi koji po otpadu razvrstavaju smece i od toga zive. Nazalost!
Zar nemamo toliko civilizovanog u sebi da, umjesto ovih prevazidjenih, svuda postavimo kontejnere za staklo, papir, plastiku i dr i da ga sami razvrstamo a da od para koje bi se od toga dobile finansiramo recimo narodne kuhinje a samim tim spasimo od ponizavajuceg preturanja kontejnera najsiromasnije nase sugradjane?!
Kviz u sve 16 | BESPLATNO reklamiraj firmu
Derek_Trotter is offline   Reply With Quote
Old 27-11-10, 00:27   #10
The cheljade
Bez piva ne biva!

The cheljade's Avatar

The cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auru

Mislim da je pre nekoliko godina u BG postojao neki nesretni pokušaj takve akcije, čak je i na kontejnerima pisalo šta je za staklo (ili plastiku ili papir) sa napomenom da se ne baca drugo smeće, međutim to niko nije šljivio ni 2%...i sad kad ja i razvrstam plastične flaše od ostalog smeća, šta nekome znači da ih ubacim u kontejner predviđen za to kad odande vire kese pune "običnog" đubreta

Ima ljudi čiji je život trag vrelog železa u tle utisnut. Gde stupe, pod njima gori. Kad minu, dim spaljene zemlje dugo još vređa oči. Oni su kao zvezde čije rađanje vidimo milionima godina pošto su zgasle ali ga nikad ne čujemo. Smrt starog sunca izgleda kao rađanje novog; umiranje ovakvih ljudi uvek je rađanje novog i neizvesnog. Oni su bića Vatre. Vatra je njihov Element. Njihova priroda i sudbina.
B. Pekić
The cheljade is offline   Reply With Quote
Old 27-11-10, 00:30   #11
Tiga
MiM team Guru

Tiga uskoro postaje slavanTiga uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by The cheljade View Post
Mislim da je pre nekoliko godina u BG postojao neki nesretni pokušaj takve akcije, čak je i na kontejnerima pisalo šta je za staklo (ili plastiku ili papir) sa napomenom da se ne baca drugo smeće, međutim to niko nije šljivio ni 2%...i sad kad ja i razvrstam plastične flaše od ostalog smeća, šta nekome znači da ih ubacim u kontejner predviđen za to kad odande vire kese pune "običnog" đubreta
Ima i dalje takvih kontejnera, ali tek u ponekim delovima grada. Ne znam šta se radi sa tim razdvojenim đubretom, gde se odnosi i prerađuje? Sramota.
Da imam mogućnosti, razdvajala bih đubre, ali ovako nema smisla.
Tiga is offline   Reply With Quote
Old 27-11-10, 00:33   #12
rebeka
muzika je put do ♥

rebeka's Avatar

Registrovan: May 2008
rebeka uskoro postaje slavanrebeka uskoro postaje slavan
Send a message via MSN to rebeka

tesko ce to da zazivi kod nas
Old 27-11-10, 00:39   #13
Tiga
MiM team Guru

Quote:
Originally Posted by rebeka View Post
tesko ce to da zazivi kod nas
Ne mora da znači. Ako se krene sa edukovanjem stanovništva, prvenstveno od urbanih sredina, razviju dobri projekti, uloži se malo truda, stpljenja, novca i bla bla bla...Može da bude veoma isplativo.
Old 27-11-10, 00:44   #14
rebeka
muzika je put do ♥

rebeka's Avatar

Registrovan: May 2008
rebeka uskoro postaje slavanrebeka uskoro postaje slavan
Send a message via MSN to rebeka

slazem se, takve akcije bi bar nesto pomerile sa mrtve tacke, ali sve je to na dugom stapu, pojedince prvo treba nauciti da se djubre odnosi do kontejnera a ne baca se sa prozora i terase

Last edited by rebeka; 27-11-10 at 00:45..
rebeka is offline   Reply With Quote
Old 27-11-10, 00:52   #15
Tiga
MiM team Guru

Quote:
Originally Posted by rebeka View Post
ali sve je to na dugom stapu, pojedince prvo treba nauciti da se djubre snese do kontejnera a ne baca se sa prozora i terase
To se sve postiže edukacijom ljudi. Sem toga, kad ti neko objasni da ono što je do sada radio ciga-skupljao hartiju iz đubreta i prodavao-možeš da radiš i ti na neki način i da pritom zaradiš, već ćeš i to đubre posmatrati drugačije.
Čula sam da u Hr kompanija Jamnica daje neki novac po svakoj donetoj praznoj flaši od Jana vode. Mislim da je to odlična ideja, za početak. Nek mi neko potvrdi ovo, molim vas...
Old 27-11-10, 01:00   #16
tempesta
Moderator

tempesta's Avatar

Registrovan: Mar 2007
tempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjem

Herceg Novi je prva opstina u CG koja je pocela sa separatnim odlaganjem smeca. Prije 5 god. obezbjedjeni su specijalno dizajnirani kontenjeri za odlaganje papira, stakla i plastike. Na pocetku ove price, JP Cistoca je vrsila intezivno kampanje preko medija, odrzavajuci seminare u skolama, organizujuci karnevale sa pomenutom tematikom.... U poslednje vrijeme oni se ne cuju, a sareni kontenjeri su izgubili smisao, zjape poluprazni.... Nema edukacije bez ostre kaznene politike.

tempesta is offline   Reply With Quote
Old 27-11-10, 01:08   #17
Tiga
MiM team Guru

Quote:
Originally Posted by tempesta View Post
Nema edukacije bez ostre kaznene politike.
I to si u pravu.
Old 27-11-10, 01:50   #18
Okugata
Guest

kad odem tamo preko, pogubim se u koju kantu da bacim. ima valjda 7 kanti i sve su u razlicitim bojama. jbg zazivece kod nas kad se donese zakon i pripreti kaznama.
  Reply With Quote
Old 27-11-10, 01:50   #19
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Batboy uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by The cheljade View Post
Nema ništa dok kao braća 'Rvati ne počnemo da otkupljujemo ambalažu... Aaaa one kretene što trpaju kombinovano smeće u specijalizovani kontejner za staklo ili plastiku.., oderati po džepu... I tu je kraj cijele priče...

Ih da sam ja vlast.., kako bih ja to sve postrojio...

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...
Batboy is offline   Reply With Quote
Old 27-11-10, 11:44   #20
bloom
Moderator

bloom's Avatar

Registrovan: Aug 2008
bloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu auru

Kad su u mom gradu prije par godina stigli kontejneri sa raznobojnim poklopcima, za separatno odlaganje otpada, pored njih su ostali i oni stari, te sam ja nastavila da u njih bacam, što Derek reče, ogrovne dnevne količine otpadaka koje nemam vremena da selektujem. Nikad nijesam ubacila svoju ogroVnu vreću u ove šarene kontejnere, a primijetila bih s vremena na vrijeme po koju babu da tu baca gomilu novina ili nekolike plastične boce, sve po propisu, đe šta pripada.
I baš smo ja i muž neđe onako komentarisali da li bi trebali i mi skupljati bar plastiku posebno jer trošimo puno vode i soka pa imamo te bidone i flaše koje bacamo.
Onda nas je u tom naumu omelo to što je on neđe slučajno bio prisutan kad je kamion kupio otpad iz kontejnera i svojim očima vidio da oni sve kontejnere prosipaju u isti kamion
Nije mogao da izdrži, a da im se ne obrati pitajući ih koji je onda smisao separatnog odlaganja .... Na šta mu je ovaj odgovorio sav u žurbi nešto kao "ništa vi ne brinite gospodine, to se na deponiji sve razvrstava"
"Ma šta se razvrstava jadan sinko" pomisli odlazeći moj muž, bez želje da se raspravlja sa čo'ekom koji radi svoj posao onako kako mu je neko rekao.
Eto to je ta naša sklonost da sve u kratkom roku obesmislimo, a Bogu fala sistem nam to sve podržava!

Tags
dnevno, kako, koliko, moze, proizvedete, reciklirati, smeca

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules