MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Ljubav > Ljubav i sex

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 19-04-10, 23:11   #41
Afrika
Hakuna Matata

Afrika's Avatar

Registrovan: Nov 2009
Afrika has disabled reputation

Ovdje se namece pitanje sta znaci savrsen covjek?Mozes li ti opisati savrsenog covjeka?I da li je tvoj savrsen covjek isto sto i moj savrsen covjek?
Afrika is offline   Reply With Quote
Old 19-04-10, 23:12   #42
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Registrovan: Sep 2008
nihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu auru
Send a message via Skype™ to nihil

Quote:
Originally Posted by sneguljica View Post
Ako sam dobro skontala, on veli da se seks MORA konzumirati svakodnevno (jer veli, ako krompir jedeš svaki dan...a ja ga jedem samo kad mi se jede, pa to implicira da se i...ovaj...konzumiram seks samo kad mi se oće pa mi zato ne dosadi,a vrlo je neophodno da seks dosadi), jer nije normalno konzumirati ga samo onda kad ti se oće i kad se namjesti prilika sa tvojim stalnim partnerom, no svakodnevno, i to po više puta (ovo izvodim zaključak iz krtole...jer samo svaki dan po 3 puta da je jedem bi mi mrkla svijest od nje), dok ti se ne smuči tvoj stalni partner i dok ne postaneš "nezdrava" i tvoj seksualni život postane bolestan i onda nabaviš, pardoniram, imaš novoga partnera koji će te preporodit...i da se razumijemo, ovo nije varanje, niti kurvanje, ovo je radi zdravlja!
Ne, on ne veli da se mora seks konzumirati svakodnevno, već da bi bilo dobro da imaš više partnera, ne samo za seks, već za bliskost i ljubav, jer ni jedan partner ne može da ti pruži sve. Kao što jedna hrana ne može da ti pruži sve potrebne hranjive sastojke, tako ni jedan partner ne može da ti pruži sve vrijedne životne sastojke, ne samo u seksu, nego u ukupnom odnosu. ... Poređenje se ne odnosi na učestalost seksualnih odnosa već na njihovu korisnost za bogatiji seksualni život, ali ne posmatrano izolovano već kompletno. Koncept više ljubavi ili polyamory. ... To konzumiranje kad hoćeš nije dobar princip, jer dovodi do disharmonije u biološkom, psihičkom i svakom drugom životu. ... Karikiranje sa ironijom i sprdanjem nije kulturan način komunikacije, a nije ni koristan. ... Varanje i kurvanje su moralni pojmovi, a ja o tome ne pričam, već o zdravijem i zadovoljnijem životu. Inače, to je jedan poprilično zastario način razmišljanja, jer je danas svako slobodan da sa svojim životom postupa onako kako mu najbolje odgovara. Nikome nije zabranjeno da ima više partnera. Tebi ako se ne sviđa tako ti to nećeš da radiš, bez obzira što bi bila zdravija i zadovoljnija. To znači da su za tebe važnija pravila tradicionalnog morala nego tvoje zdravlje i zdravlje ljudi sa kojima živiš. To nije ništa novo, ali često dovodi do vrlo loših posljedica, do svađa, konflikata, nasilja, pa čak i ubistava. Kada bi se broj partnera smatrao privatnim izborom pojedinca i podjednako vrednovali monogamni i svaki drugi brakovi, onda bi bilo manje sukoba oko toga...
Old 19-04-10, 23:16   #43
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

nihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Afrika View Post
Ovdje se namece pitanje sta znaci savrsen covjek?Mozes li ti opisati savrsenog covjeka?I da li je tvoj savrsen covjek isto sto i moj savrsen covjek?
Ja pitam da i je čovjek kao biće savršen i da li drugom čovjeku može da zadovolji sve potrebe? Dakle, jedno objektivno stanovište. Ja ne sporim da ti i žabu možeš proglasiti princom iz bajke, ali to ne znači da je time žaba postala princ, već da je to tvoja uobrazilja koje ti nisi svjesna. Ne pitam te dakle, za tvoj i moj savršen čovjek, već da li je čovjek kao biće savršen i da li jedan čovjek može da zadovolji sve potrebe drugog čovjeka?
Old 19-04-10, 23:19   #44
Watchman
MiM team King / Queen

Watchman's Avatar

Registrovan: Jan 2010
Watchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čeka

Kako vam ne dosadi više
Watchman is offline   Reply With Quote
Old 19-04-10, 23:27   #45
Afrika
Hakuna Matata

Afrika's Avatar

Cekaj, gdje sam ja ovo?
Old 19-04-10, 23:29   #46
Čiko Vido
MiM team Forumaš i po'

Čiko Vido's Avatar

Registrovan: Nov 2008
Čiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjem

Dosta smo je*ali, ajmo doma...

Last edited by Čiko Vido; 19-04-10 at 23:44..
Čiko Vido is offline   Reply With Quote
Old 20-04-10, 00:05   #47
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

Registrovan: Mar 2008
sneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by nihil View Post
Ne, on ne veli da se mora seks konzumirati svakodnevno, već da bi bilo dobro da imaš više partnera, ne samo za seks, već za bliskost i ljubav, jer ni jedan partner ne može da ti pruži sve. Kao što jedna hrana ne može da ti pruži sve potrebne hranjive sastojke, tako ni jedan partner ne može da ti pruži sve vrijedne životne sastojke, ne samo u seksu, nego u ukupnom odnosu. ... Poređenje se ne odnosi na učestalost seksualnih odnosa već na njihovu korisnost za bogatiji seksualni život, ali ne posmatrano izolovano već kompletno. Koncept više ljubavi ili polyamory. ... To konzumiranje kad hoćeš nije dobar princip, jer dovodi do disharmonije u biološkom, psihičkom i svakom drugom životu. ... Karikiranje sa ironijom i sprdanjem nije kulturan način komunikacije, a nije ni koristan. ... Varanje i kurvanje su moralni pojmovi, a ja o tome ne pričam, već o zdravijem i zadovoljnijem životu. Inače, to je jedan poprilično zastario način razmišljanja, jer je danas svako slobodan da sa svojim životom postupa onako kako mu najbolje odgovara. Nikome nije zabranjeno da ima više partnera. Tebi ako se ne sviđa tako ti to nećeš da radiš, bez obzira što bi bila zdravija i zadovoljnija. To znači da su za tebe važnija pravila tradicionalnog morala nego tvoje zdravlje i zdravlje ljudi sa kojima živiš. To nije ništa novo, ali često dovodi do vrlo loših posljedica, do svađa, konflikata, nasilja, pa čak i ubistava. Kada bi se broj partnera smatrao privatnim izborom pojedinca i podjednako vrednovali monogamni i svaki drugi brakovi, onda bi bilo manje sukoba oko toga...
izvini Nihile, ali najviše me je dojmilo ovo boldovano...
kad bi mi djeca znala da im rizikujem zdravlje time što se ne sigram s komšilukom, odrekla bi se od mene! Pi, vala si u pravu kad kažeš da izmedju roditelja i djece nema ljubavi! Svaka ti je sveta! Ada, ja da sam majka i da ih volim, imala bi još dva tri partnera pored tate...radi zdravlja, naravno

Nihile, ubijedio si me, nemoj više molim te
Old 20-04-10, 00:07   #48
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

Registrovan: Mar 2008
sneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Winston Wolfe View Post
Dosta smo je*ali, ajmo doma...
ja vala jesam...ka da su me silovali
Old 20-04-10, 00:21   #49
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Quote:
Originally Posted by sneguljica View Post
izvini Nihile, ali najviše me je dojmilo ovo boldovano...
kad bi mi djeca znala da im rizikujem zdravlje time što se ne sigram s komšilukom, odrekla bi se od mene! Pi, vala si u pravu kad kažeš da izmedju roditelja i djece nema ljubavi! Svaka ti je sveta! Ada, ja da sam majka i da ih volim, imala bi još dva tri partnera pored tate...radi zdravlja, naravno

Nihile, ubijedio si me, nemoj više molim te
Misliš narugaš se i kažeš izvini?!? I onda još staviš 3x? Pa onda nastaviš neku priču o tome šta bi o tebi tvoja djeca mislila kada bi ti vodila računa o zdravlju, vrh najveći. Tipični tradicionalizam, šta će drugi reći, šta će reći djeca, šta roditelji, komšije itd. Pa kako hoćeš, zdravo ih trošila sa sve krtolom i majonezom.
Old 20-04-10, 03:23   #50
NSX
MiM team Forumaš i po'

Registrovan: Dec 2008
NSX uskoro postaje slavan

Quote:
Dakle, postoji li i jedno savršeno ljudsko biće?
Evo ja sam savršen. Dokaži da nisam.
NSX is offline   Reply With Quote
Old 20-04-10, 09:33   #51
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Quote:
Originally Posted by NSX View Post
Evo ja sam savršen. Dokaži da nisam.
Treba li da dokažem da si ljudsko biće? Ili ti možeš da dokažeš da nisi?
Old 20-04-10, 10:03   #52
Afrika
Hakuna Matata

Afrika's Avatar

Quote:
Ja pitam da i je čovjek kao biće savršen i da li drugom čovjeku može da zadovolji sve potrebe? Dakle, jedno objektivno stanovište. Ja ne sporim da ti i žabu možeš proglasiti princom iz bajke, ali to ne znači da je time žaba postala princ, već da je to tvoja uobrazilja koje ti nisi svjesna.
Kako sa tobom uci u ozbiljnu raspravu poslije ovoga?
Old 20-04-10, 10:59   #53
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Quote:
Kako sa tobom uci u ozbiljnu raspravu poslije ovoga?
Trebala si o tome razmišljati prije, jer to nije akcija nego reakcija. No uvijek imaš mogućnost da ozbiljno raspravljaš i vidjećeš da ako tako budeš radila da će ti tako biti i odgovoreno. Ironija, karikiranje, provokacije i sl. nisu korisne, pogotovo ako se naglašavaju, a ti to radiš.
Old 20-04-10, 11:31   #54
Afrika
Hakuna Matata

Afrika's Avatar

To je tvoj licni dozivljaj.U svom obracanju tebi ne vidim elemente ironije i provokacije.
Uostalom,svojevrsna prvokacija( drska i bezobrazna!) je pripisivati uobrazilji necije iskustvo samo zato sto je isto suprotno tvom.
Old 20-04-10, 12:49   #55
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Quote:
To je tvoj licni dozivljaj.U svom obracanju tebi ne vidim elemente ironije i provokacije.
Uostalom,svojevrsna prvokacija( drska i bezobrazna!) je pripisivati uobrazilji necije iskustvo samo zato sto je isto suprotno tvom.
Nije lični doživljaj reći da ljudi nisu savršeni, a jeste provokacija i ironija reći da je neophodno seksati se sa 7 milijardi ljudi da bi se znalo da ne postoji nijedan savršen čovjek u tom i u bilo kom drugom pogledu. To je naročito loše kada si tako reagovala na moje stavove, tj. umjesto da o njima raspravljaš ti ih izlažeš podsmjehu, ironiji, provokaciji i sl. Kada to napraviš očekuj da će ti biti vraćeno najmanje istom mjerom, ako ne i gore, jer započinješ prljavu igru.
Moja provokacija je uzvraćanje na njenu provokaciju, drsku, nisku i bezobraznu. Nazivati nekog čovjeka savršenim nije objektivna istina nego subjektivna uobrazilja. Nema veze kakvo je moje ili tvoje subjektivno iskustvo, ovdje se govori o objektivnim stvarima. O subjektivnim iskustvima i doživljajima nema šta da se priča, jer za njih važi isto kao i za ukuse, a to je da se o njima ne raspravlja. Nemoguća je diskusija o subjektivnim doživljajima. A ti očigledno ne razlikuješ subjektivnost i objektivnost, pa misliš da je to jedno te isto. Ako ti smatraš da postoji savršeno ljudsko biće onda je to tvoj subjektivan stav, tvoja uobrazilja, jer objektivno takvog ljudskog bića nema niti ga je ikada bilo.
Old 20-04-10, 17:18   #56
NSX
MiM team Forumaš i po'

Registrovan: Dec 2008
NSX uskoro postaje slavan

Quote:
Treba li da dokažem da si ljudsko biće? Ili ti možeš da dokažeš da nisi?
Ako ti kao ljudsko biće nisi savršen ne znači da nema onih koji jesu.
NSX is offline   Reply With Quote
Old 20-04-10, 17:20   #57
Okugata
Guest

dok je nama zenama sve zanimljivije u krevetu, oni se posle nekog vreme smore sto guraju u istu rupu....

salim se, sve zavisi koliko je emocija ukljuceno i koliko nekog zaista zelis.
  Reply With Quote
Old 20-04-10, 22:25   #58
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Quote:
Originally Posted by NSX View Post
Ako ti kao ljudsko biće nisi savršen ne znači da nema onih koji jesu.
Ako ljudska bića nisu savršena, a nisu, i ti jesi ljudsko biće, onda ni ti nisi savršen. Dakle, da li si ti ljudsko biće?
Old 20-04-10, 22:28   #59
kliko
Sai Ram

kliko's Avatar

Registrovan: Sep 2006
kliko has disabled reputation

sad sam procitao sve postove od pocetka teme i vidim da ovdje ima masnih lazhova!
Old 20-04-10, 22:43   #60
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Batboy uskoro postaje slavan

Da ne budem OT.., ZorKa...

Mnogo se trudim.., kad su u pitanju sve vrste pružanja ljubavi... Pa na kraju dođem do zaključka da je njoj sve bolje.., a meni sve bezveznije... Valjda volim da usrećujem drugu stranu...

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...

Last edited by Zor_djevojka; 31-08-10 at 08:28..
Batboy is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
koliko, nam, nezanimljiv, partnerom, sex, stalnim

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules