MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Ljubav > Ljubav i sex

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 19-04-10, 00:39   #21
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

Registrovan: Mar 2008
sneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by nihil View Post
Pa to ti banalizuješ, svodeći ishranu i jela na krtolu. Ja pominjah hranu kao nešto što nam je važno za zdrav život, a ne nešto što činimo kad nam padne na pamet ili ogladnimo. Zdrava ishrana ne znači da se jede ono što volimo i kad hoćemo već ono što je potrebno da bi bili zdravi. Od toga što ćeš jesti samo krtolu i to onda kad ti se jede nećeš biti zdrava već ćeš zadovoljavati glad. Partner je potreban radi zdravog života, a ne radi zadovoljavanja seksualnih potreba. Jedan partner ne može da ti pruži sve što je potrebno za zdrav život kao što jednolična ishrana ne doprinosi zdravom životu. Očigledno je da dugogodišnji partneri s vremenom sve slabije praktikuju seks kao jedan važan dio života i to nikome od njih ne doprinosi ni zdravlju ni zadovoljstvu. Tako bi bilo i da stalno krkaš krtolu.
daklem, ti preporučuješ da se ne hranimo jednolično (mislim sexualno) no da mijenjamo partnere?
A dje ti je to "očigledno da dugogodišnji partneri s vremenom sve slabije praktikuju seks..."?
Koga uzimaš za reper kad kažeš da je očigledno? Sebe?
Ili si neki terapeut pa ti se ljudi povjeravaju?

Ja obožavam prženi krompir i mogu ga jesti VRLO ČESTO, sa posebnim osvrtom na ovo VRLO ČESTO, tako da to što volim krtolu nikako ne znači da nijesam zdrava...i opet ti je banalno ovo uporedjivanje seksa izmedju dugogodišnjih partnera sa raznovrsnom ishranom kao važnim faktorom za poboljšanje kvaliteta života, pošto se ne seksamo silom na sramotu, no sa sve voljom i željom, a što da ne i potrebom, tako da je seks više nego zdrav, makar i sa stogodišnjim partnerom
Old 19-04-10, 00:59   #22
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Registrovan: Sep 2008
nihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu auru
Send a message via Skype™ to nihil

Quote:
Originally Posted by sneguljica View Post
daklem, ti preporučuješ da se ne hranimo jednolično (mislim sexualno) no da mijenjamo partnere?
A dje ti je to "očigledno da dugogodišnji partneri s vremenom sve slabije praktikuju seks..."?
Koga uzimaš za reper kad kažeš da je očigledno? Sebe?
Ili si neki terapeut pa ti se ljudi povjeravaju?

Ja obožavam prženi krompir i mogu ga jesti VRLO ČESTO, sa posebnim osvrtom na ovo VRLO ČESTO, tako da to što volim krtolu nikako ne znači da nijesam zdrava...i opet ti je banalno ovo uporedjivanje seksa izmedju dugogodišnjih partnera sa raznovrsnom ishranom kao važnim faktorom za poboljšanje kvaliteta života, pošto se ne seksamo silom na sramotu, no sa sve voljom i željom, a što da ne i potrebom, tako da je seks više nego zdrav, makar i sa stogodišnjim partnerom
Ne preporučujem mijenjanje partnera već imanje više partnera. Partneri nisu za mijenjanje već da nam u svakom pogledu obogate život.
Očigledno je da je i ova tema započeta zato što postoji takav problem, gubljenje interesovanja. Razna istraživanja se često sprovode i može ih se lako naći na internetu.
Možeš jesti vrlo često krtolu, ali je ne možeš jesti stalno, moraš da promijeniš, a to znači dolazi do zasićenja. Sličan je proces kao i sa konstantnom vezanšću za jednog partnera. No, možeš da se natjeraš da čitav život jedeš samo krtolu ako hoćeš, niko ti to ne kaže da ne možeš, ali sigurno ćeš zbog toga imati problema sa zdravljem prije ili kasnije. Opasnosti od jednolične ishrane su mnogo veće i očiglednije od jednoličnog života sa partnerom kada je u pitanju biološko zdravlje.
Old 19-04-10, 08:17   #23
Afrika
Hakuna Matata

Afrika's Avatar

Registrovan: Nov 2009
Afrika has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by L'enfant_terrible View Post
Jos jedno me interesuje- da vam partner iskreno kaze kako bi vi razbuca koleginicu, ili drugaricu, ili kako bi bilo dobro da se vas 2 potrudite oko njega, koliko biste iskreno izasle u susret njegovoj iskrenoj zelji?
Oko svega se mozemo dogovoriti, a grupnjaci me ne privlace
Afrika is offline   Reply With Quote
Old 19-04-10, 11:40   #24
MARE-CG
MiM team Forumaš i po'

MARE-CG's Avatar

Registrovan: Feb 2010
MARE-CG uskoro postaje slavan

Quote:
Jedan partner ne može da ti pruži sve što je potrebno za zdrav život kao što jednolična ishrana ne doprinosi zdravom životu. Očigledno je da dugogodišnji partneri s vremenom sve slabije praktikuju seks kao jedan važan dio života i to nikome od njih ne doprinosi ni zdravlju ni zadovoljstvu. Tako bi bilo i da stalno krkaš krtolu.
Ja zdravija i zadovoljenija ne mogu biti a imam samo jednog partnera, na svu srecu zadovoljavamo sve potrebe jedno drugog i ne vidim da se nesto promijenilo u kvalitetu ili kvantitetu...
MARE-CG is offline   Reply With Quote
Old 19-04-10, 14:19   #25
Afrika
Hakuna Matata

Afrika's Avatar

Quote:
..... Jedan partner ne može da ti pruži sve što je potrebno za zdrav zivot....
Dobro, mozes li potpuno da iskljucis mogucnost da moze?Pri cemu se pitanje ne odnosi na licno tvoje iskustvo, vec uopsteno?
Old 19-04-10, 15:09   #26
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

nihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Afrika View Post
Dobro, mozes li potpuno da iskljucis mogucnost da moze?Pri cemu se pitanje ne odnosi na licno tvoje iskustvo, vec uopsteno?
Naravno da mogu, niko ne može da bude savršen da nam ispuni sve potrebe i želje.
Old 19-04-10, 16:02   #27
MARE-CG
MiM team Forumaš i po'

MARE-CG's Avatar

Quote:
Naravno da mogu, niko ne može da bude savršen da nam ispuni sve potrebe i želje.

Moze, moze vjeruj mi, samo ti nisi bio te srece da naletis na pravu osobu...
Old 19-04-10, 16:06   #28
bagi
MiM team Forumaš

bagi's Avatar

Registrovan: Apr 2007
bagi nepoznate kvantitete u ovom trenu

Quote:
Originally Posted by MARE-CG View Post

Tales iz Mileta je rekao da je vrijeme najbolji znalac, pa tako i tebi Mare preporučujem da ne prejudiciraš u naprijed jer najnormalnija stvar je da dodje do zasićenja ili čistog nagona za nečim novim
Old 19-04-10, 16:16   #29
The cheljade
Bez piva ne biva!

The cheljade's Avatar

Registrovan: Mar 2009
The cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Winston Wolfe View Post
Nije Cipiripi tu da se iznervira, pa moram ja izrazit negodovanje povodom količine svetica na ovom forumu...
Bolje upoznavanje i emocije i "iskreni razgovori o tome što vas uzbuđuje" i "svaki put sve bolje" i... How yes no.

Nije iskren razgovor da posadim dečka k'o panj ispred sebe i ponavljam k'o papagaj šta treba da radi dok ne nauči napamet. To ide spontano, više se zaključi iz same "igre", jel'te, nego iz priče...a seks je takoreći skup radnji nije samo "guraj-vadi", ima tu još mnogo čega; nešto što je meni gadno nekome je super i on tu ne vidi ništa loše...e, tu je caka, što se prvi put (bar ja lično, za ostale ne znam) ili prvih nekoliko puta ne mogu ni skoncentrisati na samu rabotu kako valja, jer mi je stalno u glavi "Da li da mu...? Šta će da pomisli? Je l' on to voli?" a verujem da nisam jedina nema tu ničeg "svetačkog"

Ima ljudi čiji je život trag vrelog železa u tle utisnut. Gde stupe, pod njima gori. Kad minu, dim spaljene zemlje dugo još vređa oči. Oni su kao zvezde čije rađanje vidimo milionima godina pošto su zgasle ali ga nikad ne čujemo. Smrt starog sunca izgleda kao rađanje novog; umiranje ovakvih ljudi uvek je rađanje novog i neizvesnog. Oni su bića Vatre. Vatra je njihov Element. Njihova priroda i sudbina.
B. Pekić
The cheljade is offline   Reply With Quote
Old 19-04-10, 16:24   #30
MARE-CG
MiM team Forumaš i po'

MARE-CG's Avatar

Quote:
Originally Posted by bagi View Post
Tales iz Mileta je rekao da je vrijeme najbolji znalac, pa tako i tebi Mare preporučujem da ne prejudiciraš u naprijed jer najnormalnija stvar je da dodje do zasićenja ili čistog nagona za nečim novim
pu malerua, sto bih isla da vozim ficu kad imam ferari?
salu na stranu, vremenom postajem otvorenija i pruzam partneru sve ono sto pozeli,trazim od partnera ono sto pozelim... dako da mislim da vrijeme ide u moju korist...
Old 19-04-10, 17:33   #31
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Quote:

Eh, nema jedne prave osobe, više ih je i na njih se ne nalijeće nego ih stvaraš, tj. jedno drugo stvarate.
Old 19-04-10, 17:44   #32
Afrika
Hakuna Matata

Afrika's Avatar

Quote:
Zelis reci da si uspio da opstis sa svih 7 milijardi ljudi?
Old 19-04-10, 19:54   #33
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Homer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auru

Quote:
mislim da vrijeme ide u moju korist...
Reko' da čitam, neću ništa pisat' - no ne mogah da istrpim nepravdu!!!

Što je ovo sa ženama te nauče da se **** tek kad napune 40!?

(A onda očekuju da ponovim/o onih 8 puta kad smo imali po 20 i neku)
Homer is offline   Reply With Quote
Old 19-04-10, 20:18   #34
MARE-CG
MiM team Forumaš i po'

MARE-CG's Avatar

Quote:
Originally Posted by Omer View Post
Reko' da čitam, neću ništa pisat' - no ne mogah da istrpim nepravdu!!!

Što je ovo sa ženama te nauče da se **** tek kad napune 40!?
)

a ne znam sto ti nije pravo ovdje, ja samo pisem svoje licno iskustvo, ne moralisem, ne izigravam sveticu,...i jos ni 30 nijesam napunila a naucih svasta
Old 19-04-10, 21:19   #35
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Homer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auru

Quote:

a ne znam sto ti nije pravo ovdje, ja samo pisem svoje licno iskustvo, ne moralisem, ne izigravam sveticu,...i jos ni 30 nijesam napunila a naucih svasta
Frustriran sam - ako 'oćeš dobar sex, moraš da klepiš babu

30!? Vidjećeš šta ćeš sve znati sa 40!

PS
Ovo se samo šalim! Rgam baboje*ce da se oglase!

Homer is offline   Reply With Quote
Old 19-04-10, 21:41   #36
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Quote:
Zelis reci da si uspio da opstis sa svih 7 milijardi ljudi?
Ako nisi znala, ne treba da imaš sa svakim seks da bi znao šta važi za sve. Ili misliš da postoje savršeni ljudi koji jedni drugima savršeno odgovaraju? Stvar je veoma jednostavna. Pošto ljudi nisu savršeni, ne mogu ni jedni drugima savršeno odgovarati. Nije moguće naći savršeno osobu među nesavršenim ljudima. Moguće je naći neke koji nam više odgovaraju od drugih, ali ne postoji nikakav soul mate ili druga polovica koja negdje čeka da je pronađemo.
Old 19-04-10, 22:23   #37
Afrika
Hakuna Matata

Afrika's Avatar

Da bi znao sta vazi za svakog morao bi sa svakim posebno da imas sex.Nazalost, da bi jednu mogucnost kao sto je sreca i zadovoljstvo u jednom partneru potpuno iskljucio, potrebno ti je prakticno iskustvo sa svih 7 milijardi ljudi, sto je neizvodljivo kako god da okrenes.Jbg...faktor vrijeme... neke stvari su sudjene da se nikad ne saznaju...
A i iskustva drugih te demantuju.Iako je mnogo vise onih koji svoje zadovoljstvo nalaze u poligamnom nacinu zivota, jedan lijep dio svoju srecu vidi pored jednog partnera.Ja znam barem jedan takav par, srednjih godina...a pri tom su u potpunosti iskreni prema sebi, svojim zeljama i potrebama.Nadjosmo jedan slucaj, govorimo li i dalje o potpunoj eliminiaciji ove mogucnosti ili mijenjamo plocu?
Old 19-04-10, 22:40   #38
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

Registrovan: Mar 2008
sneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu auru

Quote:
Ja zdravija i zadovoljenija ne mogu biti a imam samo jednog partnera, na svu srecu zadovoljavamo sve potrebe jedno drugog i ne vidim da se nesto promijenilo u kvalitetu ili kvantitetu...
izvini Mare, ali Nihil bolje zna od tebe da li ti je zdrav i jednoličan seks i oli oboljet ako ne nabaviš još kojega partnera seksualnoga!

Ako sam dobro skontala, on veli da se seks MORA konzumirati svakodnevno (jer veli, ako krompir jedeš svaki dan...a ja ga jedem samo kad mi se jede, pa to implicira da se i...ovaj...konzumiram seks samo kad mi se oće pa mi zato ne dosadi,a vrlo je neophodno da seks dosadi), jer nije normalno konzumirati ga samo onda kad ti se oće i kad se namjesti prilika sa tvojim stalnim partnerom, no svakodnevno, i to po više puta (ovo izvodim zaključak iz krtole...jer samo svaki dan po 3 puta da je jedem bi mi mrkla svijest od nje), dok ti se ne smuči tvoj stalni partner i dok ne postaneš "nezdrava" i tvoj seksualni život postane bolestan i onda nabaviš, pardoniram, imaš novoga partnera koji će te preporodit...i da se razumijemo, ovo nije varanje, niti kurvanje, ovo je radi zdravlja!

P.S. oh, OMERE, srećo pobro, nešto ti danas nijesam dobro...
Old 19-04-10, 22:48   #39
L'enfant_terrible
MiM team Forumaš i po'

L'enfant_terrible's Avatar

Registrovan: Aug 2008
L'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by sneguljica View Post

Ako sam dobro skontala, on veli da se seks MORA konzumirati svakodnevno
A vidi se po postovima da konzumira sex svakodnevno
L'enfant_terrible is offline   Reply With Quote
Old 19-04-10, 22:52   #40
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Quote:
Da bi znao sta vazi za svakog morao bi sa svakim posebno da imas sex.Nazalost, da bi jednu mogucnost kao sto je sreca i zadovoljstvo u jednom partneru potpuno iskljucio, potrebno ti je prakticno iskustvo sa svih 7 milijardi ljudi, sto je neizvodljivo kako god da okrenes.Jbg...faktor vrijeme... neke stvari su sudjene da se nikad ne saznaju...
A i iskustva drugih te demantuju.Iako je mnogo vise onih koji svoje zadovoljstvo nalaze u poligamnom nacinu zivota, jedan lijep dio svoju srecu vidi pored jednog partnera.Ja znam barem jedan takav par, srednjih godina...a pri tom su u potpunosti iskreni prema sebi, svojim zeljama i potrebama.Nadjosmo jedan slucaj, govorimo li i dalje o potpunoj eliminiaciji ove mogucnosti ili mijenjamo plocu?
Osnovno pitanje na koje moraš da odgovoriš jeste kakav mora biti čovjek koji može da zadovolji sve potrebe i želje drugog čovjeka? Odgovor je: savršen. Da li je čovjek savršeno biće? Nije. Sasvim lagan i logičan je zaključak da čovjek ne može da zadovolji sve potrebe i želje drugog čovjeka zato što je čovjek kao biće nesavršen. Ako ti nađeš makar jedno savršeno ljudsko biće onda ću da promijenim priču i priznam grešku. Dakle, postoji li i jedno savršeno ljudsko biće?

Tags
koliko, nam, nezanimljiv, partnerom, sex, stalnim

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules