MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Zdravlje i ljepota

Notices

Zdravlje i ljepota Savjeti iz prve ruke

Rezultati ankete: Plastichna hirugija, korekcije, zahvati...?
DA 38 60.32%
NE 18 28.57%
Ne znam 7 11.11%
Glasači: 63. You may not vote on this poll

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 19-02-08, 12:59   #1
Plastična / rekonstruktivna hirurgija
Zor_djevojka Zor_djevojka is offline 19-02-08, 12:59

i ostali zahvati, korekcije...Vashe mishljenje...shta biste i da li biste neshto korigovali na svom tijelu..?

Pa da ja kazhem dvije...Lichno bih, nosim se mishlju da uradim jednu, samo nikako da skupim hrabrosti za tako neshto..evo vec nekoliko godina , uspjeshno izbjegavam...Podrzhavam ljude koji zhele 'maci' poglede sa sebe, ali ne i one koji zhele da svachije oci budu uprte samo u njih i ono shto bi zahvatom pretjerano istakli ...Znachi, podrzhavam samo u sluchaju da se zaista otkloni, 'sanira', 'ublazhi' neshto shto je ruzhno za vidjeti (mada sam mishljenja ako nas on/a vole, tj ako ga/je volimo nishta njegovo/njeno nam nece smetati ..)..Ali ipak svi se mi koliko god (ne) priznali tezhe nosimo sa kompleksima...

Naravno, nikad ne bih pravila sprdachinu tipa Cher i Michael Jackson, ali neki zahvate, tj.korekcije sasvim opravdavam (nos, ushi, grudi)..., suvishno je reci da se prije toga moramo podvrgnuti dugim i iscrpnim testovima, povaditi razne nalaze, biti pod prismotrom ljekara, pod posebnim rezhimom ishrane itd.. da ne idemo kod 'sumnjivih' doktora i zabachenih ordinacija, tj. da zaista provjerimo kome cemo se (ukoliko planiramo) 'dati' na stolu...
Voli te tvoja zver

Last edited by Zor_djevojka; 19-02-08 at 13:06..

Zor_djevojka's Avatar
Zor_djevojka
Pa$aka
Registrovan: Aug 2006
Thanks (Received): 214
Likes (Received): 5073
Pregledi: 30918
Reply With Quote
Old 19-02-08, 13:03   #2
Ibretnica
MiM team Forumaš i po'

Ibretnica's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Thanks (Received): 0
Likes (Received): 2
Ibretnica nepoznate kvantitete u ovom trenu

Bih, naravno , ako je potrebno...
Sad i nemam nekih ''anomalija'' koje bih ''nozhem'' rijeshavala...sve mi je ''na mjesto'' ..josh uvjek...

Ali za koju godinu...shto da ne...face lifting-mi je privlachan ...shto da ne budem ljespha i mladja i sebi i njemu i ostalima kad napunim nekih 45 godina, i kad mi se izbora lice

Podrzavam kompletnu tvoju prichu Rose(iako ne volish da te tako zovem )
pogotovo u dijelu, da to ne biih uradila da bih privukla shto vishe pogleda na odredjene djelove... :P
Imamo ih , i to dosta :P

Pogleda, mislim
Ibretnica is offline   Reply With Quote
Old 19-02-08, 13:07   #3
melic
MiM team Guru

melic has disabled reputation

Podrzavam plasticnu hirurgiju dok se njome regulisu neki realni( vidljivi) nedostaci.
Kad predje u preterivanje( sto se jako cesto desava), nije dobro.
Korekcija usana mi je npr.OK
melic is offline   Reply With Quote
Old 19-02-08, 13:10   #4
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Zor_djevojka has disabled reputation

Korekcije usana su najvece precerivanje, po meni...dok je dobre shminke i malo spretnosti ruku i smisla za istu, vjeruj mi da ti plastichar ne treba...ama bash nishta...
Voli te tvoja zver
Zor_djevojka is offline   Reply With Quote
Old 19-02-08, 13:12   #5
melic
MiM team Guru

melic has disabled reputation

Sta znam , meni se svidja kad je onako umereno.
nekako mi je najprihvatljivije jer je hirurski najmanje komplikovano.
melic is offline   Reply With Quote
Old 19-02-08, 13:17   #6
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Quote:
Originally Posted by Ibretnica View Post
Ali za koju godinu...shto da ne...face lifting-mi je privlachan ...shto da ne budem ljespha i mladja i sebi i njemu i ostalima kad napunim nekih 45 godina, i kad mi se izbora lice

Podrzavam kompletnu tvoju prichu Rose(iako ne volish da te tako zovem
pogotovo u dijelu, da to ne biih uradila da bih privukla shto vishe pogleda na odredjene djelove... :P
Imamo ih , i to dosta :P

Pogleda, mislim
Nekad ih je i previshe...a ja ne umijem da se nosim s njima...

Ovo za face lifting..pa, znash kako.Voljecu ja svaku svoju i njegovu boru ..Umije i to da bude sexy .malo mi bolesno da starka od 60 godina izgleda ka' da joj je 30...i to zahvaljujuci injekcijama, i raznoraznim zatezachima, pa josh kad im se glas i govor izdeformishi, to je stvarno..za prenerazit' se...A tek kad chujem da vade rebra da bi 'sinule' i otvorile se u struk....Ostanem bez teksta...Vodi ti uredan zhivot, koriguj ishranu, shto vishe fizichke aktivnosti, i mozhesh jako dobro da izgledash i u poznim godinama...I opet budesh privlachna, a i s ponosom nosish godine koje imash
Voli te tvoja zver
Old 19-02-08, 13:27   #7
Ibretnica
MiM team Forumaš i po'

Ibretnica's Avatar

Quote:
Originally Posted by rossonera1981 View Post
Nekad ih je i previshe...a ja ne umijem da se nosim s njima...

Ovo za face lifting..pa, znash kako.Voljecu ja svaku svoju i njegovu boru ..Umije i to da bude sexy .malo mi bolesno da starka od 60 godina izgleda ka' da joj je 30...i to zahvaljujuci injekcijama, i raznoraznim zatezachima, pa josh kad im se glas i govor izdeformishi, to je stvarno..za prenerazit' se...A tek kad chujem da vade rebra da bi 'sinule' i otvorile se u struk....Ostanem bez teksta...Vodi ti uredan zhivot, koriguj ishranu, shto vishe fizichke aktivnosti, i mozhesh jako dobro da izgledash i u poznim godinama...I opet budesh privlachna, a i s ponosom nosish godine koje imash

e neka si ti menE rekla :P
Old 19-02-08, 13:28   #8
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

Registrovan: Jan 2007
Likes (Received): 13
mala_mu na dobrome putu
Send a message via MSN to mala_mu

Ja bas volim, al bukvalno volim one bore oko ociju, kad se nasmije... I nema mi milijega mjesta da ga poljbuim nego tu, samo da njemu to nije dosadno.
mala mu...uh to bice je toliko fino i umiljato moglo biti, ali mislim da je odbrambeni mehanizam uzeo maha kod nje ..tako je sva svatka , ali pravi mali fighter, sto se licno meni ne svidja...mazio bih je po citav dan ali bi mi ruke polomila ( da to tako predstavim)...
mala_mu is offline   Reply With Quote
Old 19-02-08, 13:31   #9
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Ibretnice, pssst ...Bolje s tim parama da odete nedje, no da sve vashe uspomene i slike odu u kanalizaciju neke klinike ...a znajuci tebe, ma i sebe, vazda cemo u srcu ostati mlade
Voli te tvoja zver
Old 19-02-08, 13:34   #10
Ibretnica
MiM team Forumaš i po'

Ibretnica's Avatar

Quote:
Originally Posted by rossonera1981 View Post
Ibretnice, pssst ...Bolje s tim parama da odete nedje, no da sve vashe uspomene i slike odu u kanalizaciju neke klinike ...a znajuci tebe, ma i sebe, vazda cemo u srcu ostati mlade
I to shto velish..

Cmok!
Old 19-02-08, 15:05   #11
Liv
Carpe Diem

Liv's Avatar

Thanks (Received): 8
Likes (Received): 632
Liv has disabled reputation

Samom cinjenicom da zivimo u svijetu gdje je fizicki izgled bitan, moramo da priznamo da se nije lako nositi sa nekim nedostacima u izgledu. Kad vec danas postoji mogucnost da se nesto ucini po tom pitanju, zasto ne?
Gledala sam neku emisiju Extreme Make Over gdje se ljudi koji su zaista bili ruzni i sa raznim tjelesnim manama podvrgavaju raznim estetskim zahvatima i posle izgledaju mnogo bolje i mnogo su srecniji. Dakle, podrzavam to apsolutno, ako radis takvo nesto da se rijesis necega sto ti stvara kompleks i da Ti budes srecniji. Znaci, NIKAKO da to radis radi nekog drugog.
Ruku na srce, jako je malo ljudi koji su dovoljno jaki da se izdignu iznad svega toga i izgrade potpuno samopouzdanje uprkos tome sto ne izgledaju dobro, narocito kad su zene u pitanju.
E sad, ja licno ne bih ugradjivala nikakve dodatke, silikone i botokse u sebe, prosto jer su to strana tijela i radi estetske hirurgije ne bih toliko rizikovala.
Inace nemam ni zelju da bilo sta povecavam na sebi, samo da smanjujem
Sto se tice bora, nikad ne bih savjetovala ljudima da ih ravnaju, meni te bore izazivaju postovanje i divljenje, prirodnost i lijepe su mi, dok njihovo otklanje izaziva da lice djeluje kao kod barbike, glatko, ukoceno i neprirodno.
Jako lijepo je rekao jedan clan grupe Legende na koncertu: "Ako vam neko ukaze na boru na vasem licu, vi mu samo recite da je tu u mladosti bio osmjeh!"
Old 19-02-08, 18:27   #12
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

mala_mu na dobrome putu

Ova posljednja recenica toga lika iz Legendi me je bas odusevila, tacno bi ga pustila da izadje samnom samo da nije star. a inace, bez sale, ako mi se neko dopadne i zavolim ga, apsolutno, ali apsolutno mi je nebitno kako izgleda. Jeli mrsav ili debeo, ima li plocce na stomaku ili nema, mislim... U nekim varijantama mi je, iskreno, jako degutantno govoriti na tu temu...
Imala sam momke koji su bili bLideri, i stvarno steta, jer su bili fini momci. Kazem steta, jer je jednome teterana sluzila za suzbijanje stresa i nervoze, drugome opet za neke druge stvari koje ne ja razumijem. Daleko od toga da ne podrzavam te stvari, jer je izuzetno zdravo, ali jednostavno strana mi je prica, i zelim da mi u zivotu tako ostane, koliko je kome kilaza i ko je koliko digao danas, juce ili prekjuce... Pa vitamini, proteini, premladi sir, jedno jaje samo bjelance i jedna virsla, suvo grozdje, natren u pudingu umjesto secera... Ja ne kazem da treba da se zapustamo i imamo stomake i salo svuda kao ja sad sto imam, al daleko mi bolje izgleda recimo moj djed od 70 godina, koji ide zadnjih 15 na Goricu SVAKI DAN, do gore dzogira i seta nazad, nego momci koje sam opisala.
Ja recimo bih mozda trebala da smrsam. Ali necu, ne mrsa mi se. Lijepo mi je ovako. Ne zadisem se uz stepenice, mozda kad se napijem kisjele tesko mogu da svezem patiku, al onda ubacim pertle unutra i nikome nista.... Ne bih voljela da moj partner uradi bilo sto da bi smrsao, ako misli da to treba da radi zbog mene. Ili jos gore ako mu je neki drug tamo rekao da ima malo stomaka. Mislim.. Komplexi su to... Ja volim opustAne momke, sa kojim mogu da odem na vecericu i vino, da se ispricam i najedem, da ne mora sjutra da ide da to *skida* na traku za trcanje i sl... Mislim da jedino sto ne bih mogla da podnesem je da neko ne vodi racuna o higijeni, a ostalo.. Radi mene 100 kila neka ima, ne smeta mi.
Dakle, nikakwe liposukcije ni matraci ne dolaze u obzir. Ioanako su to bacene pare. Jer mislim da onaj koji ne moze da kontrolise ishranu, sigurno nece umjeti da sacuva tijelo koje dobije liposukcijom, jer se swe to vrati.
Sto se sisah novih tice, tvrde su mi pod rukom, pa mi se ne svidjeju. A usne ko nije probao, neka kupi neki gumicu za brisanje, ne kockastu nego okrugli, i neka stavi malo Labela na nju, i proba da poljubi. Isti je osjecaj.
mala mu...uh to bice je toliko fino i umiljato moglo biti, ali mislim da je odbrambeni mehanizam uzeo maha kod nje ..tako je sva svatka , ali pravi mali fighter, sto se licno meni ne svidja...mazio bih je po citav dan ali bi mi ruke polomila ( da to tako predstavim)...

Last edited by mala_mu; 19-02-08 at 18:33..
Old 19-02-08, 18:33   #13
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Likes (Received): 4
explosion nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to explosion

E svaka ti cast mala!
Old 19-02-08, 18:34   #14
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

rekoh ja nedje...a i sad ponavljam...Ljubav - to ti je kada nekoga toliko volish da ne zelish da smrsha ni gram, jer bi ga onda imao manje za sebe..
Voli te tvoja zver
Old 19-02-08, 18:39   #15
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

mala_mu na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by explosion View Post
E svaka ti cast mala!
I pose toga, mala mu ne valja... Mala mu ne valja
Old 19-02-08, 18:42   #16
anon1
Super Moderator

anon1's Avatar

Registrovan: Sep 2006
Thanks (Received): 2
Likes (Received): 169
anon1 has disabled reputation

NE!!! Plasticna hirurgija je opravdana samo u slucajevima poslije nekih teskih nesrece, ili u slucaju nekih ozbiljnih estetskih anomalija. Ovo "ozbiljnih" je relativan pojam, ali svakako treba izbjeci zloupotrebe za ispravljanje sitnih devijacija.

Last edited by anon1; 19-02-08 at 19:08..
anon1 is offline   Reply With Quote
Old 19-02-08, 18:56   #17
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

explosion nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to explosion

Anone, pobijedi prehladu pa pishi, vidi sta si sve napisao, dodjavola!

Momci, sta bi uradili da vam djevojka stavi silikonska PRSA?
Old 20-02-08, 13:16   #18
sarita
MiM team Expert

sarita's Avatar

Registrovan: Apr 2007
Likes (Received): 0
sarita na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by anon1 View Post
NE!!! Plasticna hirurgija je opravdana samo u slucajevima poslije nekih teskih nesrece, ili u slucaju nekih ozbiljnih estetskih anomalija. Ovo "ozbiljnih" je relativan pojam, ali svakako treba izbjeci zloupotrebe za ispravljanje sitnih devijacija.
Slazem se sa anonom!

A sto se tice fizicke ljepote ipak mislim da ona dolazi iznutra.A sto se samopouzdanja tice mislim da se ono e stice na taj nacin a i ako se stice to je sve kratkotrajno i riskantno. Najprije treba izgraditi sebe kao licnost i zavoljeti svoje tijelo i umjeti da ga "nosimo".
Obratite paznju samo koliko zgodnih djevojaka ima koje uzasno hodaju, nemaju drzanje tijela ili pakone koje i nisu idealno gradjene pa ni lijepe mozda ali prosto zrace..
Zaboravila sam pomenuti jos i rizike tih zahvata a i kad uspiju zamisli kako ta koza izgleda nakon 20 godina...uzas! Svaki dio tijela koji je bio pod nozem ne moze biti vise nikada onakav kakav je bio, prije ili kasnije se to vidi jer a ako zanemarimo oziljke ne mozemo zanemariti to da se rezanjem prekida energetski tok i tu ostaje uvijek taj prekid zato vremenom taj dio tijela vudno slabi cak sedesi da naglo ostari.

Last edited by sarita; 20-02-08 at 13:19..
sarita is offline   Reply With Quote
Old 20-02-08, 22:31   #19
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Likes (Received): 22
Batboy uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by explosion View Post
Anone, pobijedi prehladu pa pishi, vidi sta si sve napisao, dodjavola!

Momci, sta bi uradili da vam djevojka stavi silikonska PRSA?
Ne bi dozvolio da mi djevojka stavi silokonska prsa.., ipak sam ja muško... (šalim se)

Ako je u pitanju povećanje grudi zbog toga da bi izgledala kao žensko i ako bi imala kompleks zbog toga što ih gotovo i nema.., da podržao bih je...

Takođe.., zatezanje lica, korekcija nosa, rekonstrukcija kože i ispravka sl. anomalija su sasvim ok'... Ako će to nekom pomoći da se ne osjeća manje vrijednim.., onda je to u redu...

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...
Batboy is offline   Reply With Quote
Old 21-02-08, 08:40   #20
Paramanand
Moderator

Thanks (Received): 231
Likes (Received): 2607
Paramanand has disabled reputation

Hirurgija ne stvara ljepotu... Nož možda može doprinijeti da nešto postane pravilnije, elegantnije, gizdavije... Ali ne i ljepše. Ljepota nije u obliku, ljepota je u duhu. Ljepota bez izraza umara, postaje nezanimljiva. Ima lica koja nas na prvi pogled oduševe, ali koja nam, poslije izvjesnog vremena, postaju prazna, dosadna... A ima lica na kojima je izraz tako fluidan, koja su tako bujna i talasava pod kretanjem, dubinom i bogatstvom misli, da smo jedva u stanju razabrati je li im nos veliki ili mali, glava tolika ili tolika, usta simetrična ili ne... Preovladava trijumf izraza, bogatstvo misli, ljepota duha.
A duhom se ljepota i prepoznaje. Čula „dodiruju“ svijet, ali ne i njegovu suštinu. Slika svijeta koju nude oči nije slika svijeta koju otkriva duh. Ima slučajeva da ne znamo zašto nas baš neki gest, neki smješak, izraz lica (ma koliko nam se u prvom trenutku činio neestetičnim) ushićuju, neka riječ opija, ali je poznat fakat da od nečijeg pogleda, boje glasa, rastu krila na ramenima. Duh progovara duhu, a mi to nazivamo „hemijom“.

Hirurgija može neki fizički nedostatak da koriguje, ne i učini lijepim. Svaka prirodna ljepota – nebesko plavetnilo, planinski potok, zvjezdano nebo, rascvjetana livada, duga – ima u sebi nešto što je opšte, neku kosmičku osobinu koja je izdiže iznad individualiteta i svjedoči o centralnom dobročinstvu koje je duša Prirode. U ovoj ljepoti nalazimo nešto neizmjerno, nešto božansko, nešto što otkriva svoju najdublju vezu sa neprolaznim, vječnošću. A to se, kao narazlučivom dijelu Prirode, nalazi u svakom čovjeku. Neđe, duboko, u najdubljem dijelu srca, nosimo znanje o vječnosti...vječnost prebiva... I sve ono izvana što nas asocira na nju (bila to priroda ili čovjek), što nas približava vječnom, bezvremenom u nama, lijepo nam je. Možda, zbog toga, ljepotu ’vidimo’ srcem!? A nju, takvu ljepotu, božansku i neprolaznu, ne može imati skalpelom ispravljen i uobličen lik.
Paramanand is offline   Reply With Quote
Old 21-02-08, 13:18   #21
Ribica
MiM team Forumaš i po'

Ribica's Avatar

Registrovan: Jul 2007
Likes (Received): 12
Ribica na dobrome putu

kad upalim TV, vidim žene koje su se unakazile sa plastičnom hirurgijom, pa sad izgledaju kao voštane figure

Neka mala sitna intervencija mi je ok. Nešto što neće ubiti prirodnost.

Ali, ne bih nikada to učinila, ja volim nesavršenost, i prirodnost. Na primjer, imam rastavljene prednje zube i nikada nisam htjela da ih spojim. Obožavam ih.

Any piece of clothing can be sexy with a quietly passionate woman inside it
Ribica is offline   Reply With Quote
Old 21-02-08, 20:35   #22
Amelie
zoey

Amelie's Avatar

Registrovan: Feb 2007
Thanks (Received): 3
Amelie na dobrome putu

ja sam shvatila da je najbitnije kako nosimo ono sto imamo.
kada iz ljudi zraci neka srecna,pozitivna energija i radost za zivotom nema nista ljepse.
to sto smo mi danas pomatufili totalno pa samo gledamo sise u dupad curama kroz grad je prica za sebe.

ja se licno ne bih nikad bacila pod noz,hvala Bogu zdrava sam i prava,i nista mi ne fali.
podrzavam SAMO operacije tipa
-zahvat oko zecije usne
-sklemapve usi
(eventualno prevelik nos)

sve ostalo nema potrebe.nije prirodno stavljati umetke u usne,grudi i dupe.isisavati mast iz butina i tako nesto...sem toga posle face liftinga svaka zena izgleda isto(odprilike kao macka...mislim na zivotinju macku a ne na finu curu)i ima nevjerovatno izrazene jagodice od cega mi je lose

Look at the stars,
Look how they shine for you,
And everything you do,
Yeah they were all yellow
Amelie is offline   Reply With Quote
Old 21-02-08, 20:39   #23
Amelie
zoey

Amelie's Avatar

Registrovan: Feb 2007
Amelie na dobrome putu

http://www.lukesocietymoyobamba.org/...ateoperations/

ovaj slucaj gore potpuno razumijem,ali bespotrebno jadima da se nosim i da trpam ovo u sisu ....ne pada mi napamet

Look at the stars,
Look how they shine for you,
And everything you do,
Yeah they were all yellow
Amelie is offline   Reply With Quote
Old 21-02-08, 21:33   #24
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Likes (Received): 22
Batboy uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by Ribica View Post
Ali, ne bih nikada to učinila, ja volim nesavršenost, i prirodnost. Na primjer, imam rastavljene prednje zube i nikada nisam htjela da ih spojim. Obožavam ih.
Jao' što bih ja volio imati rastavljene prednje zube..., mogao bih onda pljuckati kroz njih.., onako šmekerski...

Quote:
Originally Posted by Amelie View Post
ovaj slucaj gore potpuno razumijem,ali bespotrebno jadima da se nosim i da trpam ovo u sisu
....ne pada mi napamet

Lako je tebi kad izgledaš ekstra...

Pitao bih te ja kad bi izgledala kao mali od palube...

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...
Batboy is offline   Reply With Quote
Old 28-02-08, 13:22   #25
Ribica
MiM team Forumaš i po'

Ribica's Avatar

Registrovan: Jul 2007
Likes (Received): 12
Ribica na dobrome putu

Slike dovoljno govore

Nekad:

Sad:

Any piece of clothing can be sexy with a quietly passionate woman inside it
Ribica is offline   Reply With Quote
Old 28-02-08, 13:25   #26
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

ona je usne prepumpala...izdeformisala se sad...sad izgleda, dobro neko reche, ka' zachudjena majmunica s tim usnama...a slatka je bila...
Voli te tvoja zver
Old 28-02-08, 13:27   #27
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

nestasni_cipiripi's Avatar

Registrovan: Feb 2008
Likes (Received): 27
nestasni_cipiripi uskoro postaje slavan
Send a message via MSN to nestasni_cipiripi Send a message via Yahoo to nestasni_cipiripi

Ah dobar dan gospodjo
nestasni_cipiripi is offline   Reply With Quote
Old 28-02-08, 21:38   #28
sarita
MiM team Expert

sarita's Avatar

Registrovan: Apr 2007
Likes (Received): 0
sarita na dobrome putu

ma nije ovo seka...ova plava..
Old 24-04-08, 12:28   #29