MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Alternativa > Astrologija

Notices

Astrologija Pod srecnom zvijezdom

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 27-04-07, 16:17   #1
Nella
MiM team Forumaš

Nella's Avatar

Registrovan: Apr 2007
Thanks (Received): 0
Likes (Received): 0
Nella na dobrome putu
Default ASTEROIDI- Ceres, Palas, Juno, Vesta

Novogodišnja većer 1800. godine obilježilo je otkriće Ceresa, prvog asteroida. Ubrzo nakon toga otkriveno je još asteroida i oni su dobili imena po boginjama iz drevne mitologije: Palas, Vesta i Juno.

Asteroidi dodaju stvarne ljude i mesta u naš život i horoskop. Ako ih povežemo s planetama, zodijačkim znacima i kućama, kao i međusobno, dobićemo obrasce naših odnosa s drugim ljudima. Asteroidi koji nose imena koja su vam značajna postaju vaši asteroidi.
Pošto su asteroidi tako mali i brojni, mogu se usredotočiti na odijrešeni odnos među ljudima, mjestima i stvarima; oni samo identificiraju ime osobe, mesta, događaja i daju nam odrednicu kada dolazi do njihovog spajanja.

Prva četiri otkrivena asteroida - Ceres, Palas Atena, Vesta i Juno - predstavljaju iskuljučivo ženski arhetip, baš kao i Mesec i Venera, s tom razlikom što ga predstavljaju u suvremenom obliku.
Činjenica da je konvencionalna astrologija koristila samo dvije planete da bi izrazila ženski princip jeste pokazatelj da su postojale samo dvije društveno prihvatljive uloge žene: supruga (Venera) i majka (Mesec). Bili smo odsečeni od svih drugih mogućih izraza ženske moći. Problem nije samo u seksualnim ulogama, već se odnosi i na sve jin aspekte ljudskog iskustva, od našeg stava prema majci prirodi do nepoznavanja svojstava desne hemisfere mozga.

Originalno, ove boginje potiču iz doba obožavanja boginje majke, perioda koji je počeo da se gasi kada su religije o nebeskim božanstvima počele da preovlađuju negde tokom Doba Bika. Sklapajući djeliće slagalice o tome kako su ljudi doživljavali ove boginje tada, u praiskonsko doba, shvaćamo kako su legende vremenom mutirale zahvaljujući pojavi novih religioznih stremljenja koja su usmeravala različita politička previranja u društvu.

Ovde se polazi od premise da su istorijska doba i kosmološke predstave nerazdvojno isprepletane. Da bismo dobili cjelokupnu sluku sva četiri asteroida, moramo uzeti u obzir njihovo božansko poreklo: svaka od ovih boginja ima arhaično unutrašnje i novo spoljašnje lice. Vanjsko lice je modernizirano: svima nam je poznato. Unutrašnje lice nam je mnogo manje poznato i predstavlja ključ ličnog oslobođenja. Zbog toga natalnu kartu možemo sagledati na potpuno drugačiji način.
Nella is offline  
Reply With Quote
Old 27-04-07, 16:29   #2
Nella
MiM team Forumaš

Nella's Avatar

Nella na dobrome putu

Ceres

Ceres je najveći i zvanično prvi otkriveni asteroid.

Velika majka, ili princip bezuslovne ljubavi. Ceres je boginja plodnosti. Mit o Ceres i njenoj kćerki Persefoni objašnjava ciklične ritmove prirode. Ceres vlada cikličnim strukturama prirode i ritmovima ženskog doba i plodnosti, roditeljstvom i razmnožavanjem. U astrološkom smislu, Ceres opisuje način na koji se suočavamo s pinjima sopstvene vrijednosti, odnosa s roditeljima i decom, emotivnih veza, zavisnosti, gubitaka, odvajanja, odbacivanja, tuge, deljenja, rada i produktivnosti.
Ceres predstavlja način na koji njegujemo druge i potrebu da nas njeguju drugi. Također se bavi pitanjima samopoštovanja i odnosom s roditeljima i decom.
Položaj Ceres po astrološkim kućama ukazuje na životno područje koje je obasuto energijom negovanja. Na primer, ako se Ceres nađe u šestoj kući koja govori o našem okruženju na poslu, to će nam ukazati na to da naša želja da brinemo o drugima (i da oni zauzvrat brinu o nama) može predstavljati veoma važan aspekt našeg posla. Ceres također govori o tome u kojim životnim područjima će naše samopouzdanje biti uvećano ili umanjeno, kao i da li ćemo kritikovati ili prihvatiti osećanja drugih ljudi.
Aspekti koje Ceres pravi s drugim planetama ili asteroidima ukazuju na način na koji je naša želja da njegujemo druge povezana s drugim energijama i porivima naše ličnosti. Na primjer, težak aspekt sa Saturnom ukazuje na postojanje neke blokade u našoj sposobnosti da brinemo za druge.
Ceres govori o brizi i pomoći drugima. Uticaj Ceresa je poput uticaja kombinacije Bik-Rak-Venera-Mesec. Bez obzira u kojoj se konfiguraciji nađe, Ceres je skoro uvijek povoljnog uticaja. Njene konjunkcije i poluiznosi u sinastriji poboljšavaju kvalitet odnosa s drugom osobom, jer Ceres ima želju da obezbijedi udobnost, strpljenje i bezuvjetnu ljubav.

Mitološki:
Demetra (De-Mater ili majka Zemlja) je grčko ime ove boginje čiju je kćerku Persefonu oteo Had/Pluton i sakrio u podzemni svet. Prvo iz tuge, a potom iz bijesa, majka Ceres je povukla sve svoje blagoslove iz svijeta, uzrokujući smrt biljaka i glad ljudi. Na kraju se došlo do kompomisnog riješenja na osnovu kojeg je kćerka dobila dozvolu da dio godine provede na površini zemlje s majkom (a tokom tog perioda biljke ponovo počinju da rastu), ali mora svake godine i nekoliko meseci provesti ispod zemlje (i to je period tokom koga biljke ne rastu). Vidno primirena, Ceres je čovječnastvu podarila sjeme kukuruza.

Na jednom nivou mit objašnjava ciklus godišnjih doba i porijeklo poljoprivrede, ali na drugom je to univerzalna priča o gubitku nevinosti.

Neki dijelovi mita ukazuju i na incest, pošto je pluton, koji je silovao Persefonu, njen ujak. Zanimljiva je i podtema koja govori o tome da je incest bio odobren od strane autoriteta (Homer je u svojoj Odi Demetri kazao da je Zeus to "vidio i dozvolio"), a očigledna je i tema podijele starateljstva nakon presude suda s Olimpa. Izgleda da tranziti Ceresa ukazuju na borbu za starateljstvo. Ceres takođe vlada problemima ishrane, što je indicirano odbijanjem Ceres da uzima hranu, potom uskrećivanjem podrške i zastojima u poslu, što je indicirano njenim obustavljanjem proizvodnje hrane, koristeći to kao sredstvo kontrole.

Roditelji mogu koristiti transformacijske osobine arhetipa Ceresa kako bi lakše prošli kroz gubitak uzrokovan sindromom praznog gnijezda. Ceres nas može provesti kroz bilo koji gubitak koji moramo prihvatiti, kao što je to i sama boginja morala učiniti.

Poput ženskog Plutona, Ceres predstavlja majčinsku ljubav koja grli smrt i tugu. Takođe izgleda da vlada prijelazom u odraslo doba potaknutim mračnim stvarima, od kojih je ekstremni primjer čin silovanja. Bez obzira da li je nasilje psihičko ili fizičko, osoba uči da užasne traume mogu predstavljati predznake suvereniteta, kao što je to bio slučaj s mladom žrtvom koja je završila kao Kraljica podzemlja.
Nella is offline   Reply With Quote
Old 30-04-07, 07:54   #3
Nella
MiM team Forumaš

Nella's Avatar

Nella na dobrome putu

Ja ću staviti sve što sam našla i naučila....

Ceres u horoskopu predstavlja kakvu smo mi skrb dobili i kako ćemo se skrbiti o drugima. Ceres direktno utjeće i na hranu i odjeću.

Ceres po znakovima pokazuje naš stil brige o nekome i stvari koje nas čine zbrinutima (tj. ono što nam "daje snagu"):

CERES U OVNU: snagu mu daje pokret i mentalna aktivnost (bilo kakva). Ovnu je najbitnije da je u pokretu. Osobe s ceresom u ovnu neće toliko tražiti da se "maze". Vrlo vjerojatno ćete ih voditi na neku iscrpljujuću aktivnost. Ako imate djecu koja imaju ceresa u ovnu, ona će tražiti manje grljenja a više zajedničkih aktivnosti.

CERES U BIKU: Želite li se brinuti za nekoga sa ovakvim ceresom? HRANITE GA. Puno. Ove osobe će uživati ako dobiju od vas dugačku masažu ramena, vrata, ledja....

CERES U BLIZANCIMA:Svaka vrsta komunikacije će ojačati ovakvu osobu. Blizanci su i znak raznolikosti i vole kratka putovanja. Putovanje i zanimanje sa različitim stvarčicama u isto vrijeme dati će ovim osobama snagu.
Old 30-04-07, 08:23   #4
Nella
MiM team Forumaš

Nella's Avatar

Nella na dobrome putu

CERES U RAKU: Ove osobe se osjećaju dobro u kući i oko nje. Zagrljaji su najbolji lijek. Kao i rad po kući. One žele biti mažene i osjećaju se dobro kad maze. Jedina loša stvar je što mogu zapasti u "Rakovu krizu" kad osjećaju potrbu za maženjem i to:" Nitko me ne voli, nitko se ne brine za mene, ostarit ću i umrijeti sam/sama u nekom staračkom domu" sindrom.

CERES U LAVU: Pažnja, poštovanje i admiracija uzdižu lava. Moto lava je: "samo najbolje". Ponekad je to preskupo, ali samo će se tako zadovoljiti Ceres u lavu. Ako želite naći jeftiniji naćin da zadovoljite ove osobe, napravite nešto što će ih staviti u centar pažnje i obožavanja.

CERES U DJEVICI: dajte im posla- nekog kompliciranog... punog detalja. Ponekad, takve će vam osobe probati pomoći tako što će vas kritizirati. Nemojte im dopustiti da se izvuku s tim. Naime, i njima ćete najbolje pomoći kad ih detaljno iskritizirate. Ako imeta dijete sa ceresom u djevici, uvijek mu dajte posla oko kuće.
Old 30-04-07, 12:11   #5
Nella
MiM team Forumaš

Nella's Avatar

Nella na dobrome putu

CERES U VAGI: Ove se osobe lijeće lijepim. A vaga je uvijek impresionirana malim, suptilnim stvarima kojima ćete pokazati da vam je stalo. Kulturno ponašanje i ukusna pojava učinit će čuda ovdje. Ove osobe će isto pokušati utješiti druge, sa malim sitnicama.

CERES U ŠKORPIONU: Ovim osobama snagu daje sex. Takve osobe i svom partneru pokušavaju sexom pružiti potrebnu snagu. To je predivno kad je osoba s škorpionom u ceresu vaš partner, ali postaje problem kada je riječ o vaše djetetu. Svaki kontakt sa nećim dubokim, misterioznim ili čudesnim će imati isti učinak. Ovakve osobe uživaju u posjećivanju, recimo, Pompeja ili nekih drugih ruševina. Ovo je dobra pozicija za doktora medicine zato što škorpion vlada liječenjem i zaliječivanjem, pa bi pacijenti ove osobe mogli puno brže zacijeljivati.

CERES U STRIJELCU: znanje, mudrost i avantura ispunjavaju ovakve osobe. Osobe će uživati u dugim putovanjima ili će drugima pružiti pomoć putem savjetovanja ili učenja, podučavanja. Čitanje o apstraktnim filozofskim temama imati će isti učinak.
Old 30-04-07, 15:20   #6
beskrajnost
MiM team Expert

Registrovan: Feb 2007
Thanks (Received): 397
Likes (Received): 2111
beskrajnost has disabled reputation
Send a message via MSN to beskrajnost

meni je u vodenjaku u 4 kuci
Old 30-04-07, 16:32   #7
milenaaaa
MiM team Expert

milenaaaa's Avatar

Thanks (Received): 1
Likes (Received): 5
milenaaaa nepoznate kvantitete u ovom trenu

dje je meni to cudo
RecI CY Ti NeStO sAsvIm LicNo, NiSi NIkAd CyO nEsTO TOmE sLicNo, rEcI cU TI REcI dVe DRskE i beZoBRaZNe...Bas mE brIgA dA LI IMaS LovE, Ja ZBog LoVe Ne PrOdaJeM sNoVE, ni daL" mOzDa ImaS cYrY DRuGU, IspAlA jE vEc Y pRVoM krUgu.... ZEVEDI MEEEEE,POVEDI ME, ODVEDII MEEEEE DA LUDUJEM...IZNAD GRADA VECE PADA, TVOJE USNE COKOLADA...
milenaaaa is offline   Reply With Quote
Old 01-05-07, 11:36   #8
dersette
MiM team Početnik

dersette's Avatar

dersette na dobrome putu

meni je ceres u škorpionu....
Quote:
CERES U ŠKORPIONU: Ovim osobama snagu daje sex. Takve osobe i svom partneru pokušavaju sexom pružiti potrebnu snagu. To je predivno kad je osoba s škorpionom u ceresu vaš partner, ali postaje problem kada je riječ o vaše djetetu. Svaki kontakt sa nećim dubokim, misterioznim ili čudesnim će imati isti učinak. Ovakve osobe uživaju u posjećivanju, recimo, Pompeja ili nekih drugih ruševina. Ovo je dobra pozicija za doktora medicine zato što škorpion vlada liječenjem i zaliječivanjem, pa bi pacijenti ove osobe mogli puno brže zacijeljivati.
....sve stoji što je rečeno, a i idem u medicinsku školu...
no u 12. kući ???? što bi to značilo, ako itko zna...?
dersette is offline   Reply With Quote
Old 02-05-07, 06:45   #9
Nella
MiM team Forumaš

Nella's Avatar

Nella na dobrome putu

CERES U JARCU: Organizacija i kontrola ispunjava ove osobe. Iako bi obitelj ove osobe mogla biti bogata, roditelji su bili hladni, povućeni, ili su vjerovali da će stroga disciplina biti najbolje za njihovo dijete. Osobe sa ceresom u jarcu će sve oko sebe organizirati. Pokušajte ih natjerati da se malo razvedre.

CERES U VODENJAKU: Ove osobe uživaju u provođenju sa prijateljima. No, u mladosti takva osoba je rano naučila da se otrgne osjećajima napuštenosti jer mame nije bilo uvijek tu da dođe do uplakanog djetešca. Kako je dijete raslo i počelo nalaziti partnere, i kad im se netko zaista svidi, onda ponekad na površinu ispoljava ono: "trebam te". Tada te osobe dobiju iznenadnu potrebu da pobjegnu. Negativna strana je da ove osobe teže da imaju probleme sa kontaktima u intimnim odnosima.

CERES U RIBAMA: Mašta i fantazija su kljućne riječi ovdje. Oni vole sve što je imaginarno. Boravak pokraj mora, zvuk valova, miris zraka...sve će ih to ispuniti.Kada ste loše volje i potreban vam je netko tko će vas saslušati i razgovarati s vama, slobodno se obratite ovakvoj osobi.
Old 02-05-07, 07:03   #10
beskrajnost
MiM team Expert

na zalost istina za mene
hvala nella
Old 02-05-07, 12:05   #11
Nella
MiM team Forumaš

Nella's Avatar

Nella na dobrome putu

A tko od nas ponekad nije takav da jednostavno pobjegne kad osjećaji prorade?

Ubacit ću i ceres po kućama, samo da sve prevedem.
Old 02-05-07, 15:34   #12
beskrajnost
MiM team Expert

bude mi drago, mene bas zanimaju ti asteroidi, al nemogu ih bas nac......pa ono lijepo je da se trudis
Old 07-05-07, 16:55   #13
Nella
MiM team Forumaš

Nella's Avatar

Nella na dobrome putu

CERES U KUĆAMA:

CERES U 1. KUĆI: Ljudi će vas uvijek mijenjati za njihovu majku, čak i ako ste muško. To je zato što ceres u 1. kući samo izgleda kao da se brine. Njegov efekt je smanjen pri kraju kuće ili ako je u različitom znaku od asc.

CERES U 2. KUĆI: ako je dobro aspektiran, vaše će psihičke potrebe uvijek biti zadovoljene. Tako pokušavate pomoći i drugima. Ali ništa vas ne čini ispunjenijim od stabilnog bankovnog računa i punog frižidera.

CERES U 3. KUĆI: o vama su se brinuli vaša braća i sestre ili možda susjedi. Ili ste se vi o njima brinuli. Vaše riječi lijeće. Ovo je dobra pozicija za terapeuta ili savjetnika.

CERES U 4. KUĆI: ono što vas ispunjava je kuća. Težite k tome da budete kod kuće i da se brinete o svojim ukućanima. Ali vas ispunjavaju kuće kao kuće... ovo je dobra pozicija za trgovca nekretnina.

CERES U 5. KUĆI: vas ispunjava zabava, sport, igre, romanse, djeca, kockanje i špekulacije... svaki oblik uzbuđenja. Vrlo lako ćete težiti da nađete romantične partnere koji će se brinuti o vama a i vi o njima. Pažljivo s kockom.

CERES U 6. KUĆI: vas ispunjava svaki oblik rada. Ljudi sa ovakvim ceresom će težiti da se brinu o kolegama s posla ili da se oni osjećaju zbrinuto od njih. Ove ljude ispunjava i kad se o njima brinu doktori i drugi radnici zdravstva.
Old 08-05-07, 16:09   #14
Nella
MiM team Forumaš

Nella's Avatar

Nella na dobrome putu

CERES U 7. KUĆI: težit ćete k tome da se brinete o vašim partnerima (bilo braćnim ili poslovnim) i privlaćit ćete partnere koji će brinuti o vama. Morate uspostaviti ravnotežu jer će vam se dogoditi da će jedna strana na kraju raditi sve, a druga ništa, što bi moglo dovesti do raspada.

CERES U 8. KUĆI:vama treba sex da se osjećate ispunjeno. Tako ćete se brinuti i o vašem partneru. Ova pozicija je dobra za ljude koji se brinu o onima koji se oporavljaju ili su možda na umoru.

CERES U 9. KUĆI: vi ćete uživati u dugim putovanjima bila ona fizička ili psihička... ili studirati i diskutirati o religiji i filozofiji.

CERES U 10. KUĆI: ova vas pozicija može učiniti poznatim (čak i ako to ne želite biti). Ljudi će vam prilaziti i biti ćete sigurni od drugih doma. Čak će i vaš šef očekivati da se brinete o njemu. Ili ćete vi tražiti od vaših šefova da se brinu o vama (recimo, s povišicama). Mogle bi vas privući i karijere kojima vlada ceres, a to su sve što je povezano s hranom i odjećom.

CERES U 11. KUĆI: težit ćete k tome da se brinete o vašim prijateljima ili da se oni brinu o vama. Kako 11. kuća vlada nadama i željama, vrlo je lako moguće da ćete se brinuti o većim grupama ljudi... recimo humanitarno.

CERES U 12. KUĆI: ovo je kuća skrivenih stvari, psiholoških problema i restrikcija. Ceres ovdje pokazuje da su potrebe o brizi potisnute. I imat ćete poteškoća o brizi o drugima. S pozitivne strane, zanimat će vas socijalni rad u kojem ćete se brinuti o siromašnima, bolesnima i nesretnima.
Old 08-05-07, 16:23   #15
Nella
MiM team Forumaš

Nella's Avatar

Nella na dobrome putu

CERES U ASPEKTU SA SUNCEM:
Briga o drugima je dio vašeg karaktera.
U pozitivnim aspektima sve to ide lagano.Vjerojatno se o vama u mladosti brinuo najviše vaš otac.

Negativni aspekti pokazuju probleme.
Opozicija znaći da se brinete o svima osim o sebi. Obrnuto, može znaćiti da stalno težite k tome da se netko brine o vama.
Kvadrat znaći da briga koju ste dobivali (naročito od oca) nije u skladu s vašim karakterom, ili težite k tome da budete sumnjičavi i odbijate brigu koja vam je zbilja potrebna.
Old 08-05-07, 17:23   #16
andjela pizelli
Moderator

andjela pizelli's Avatar

Registrovan: Nov 2006
Thanks (Received): 37
Likes (Received): 303
andjela pizelli has disabled reputation

Nella hvala na tekstovima
andjela pizelli is offline   Reply With Quote
Old 08-05-07, 18:05   #17
EnSan
MiM team Početnik

EnSan's Avatar

Thanks (Received): 2
Likes (Received): 11
EnSan na dobrome putu

Hahaha... moj ceres je u 11. kuci u Biku, skoro da se poklopilo, ja ceo zivot nekog pomazem, resavam tudje probleme, primim na stan i hranu prijatelje u problemima, a za uzvrat retko sta dobijem tek po neko , ako je zensko u pitanju, isfenira mi kosu, eventualno me malo izmasira posto sam Bik pa me vrat unisti.
EnSan is offline   Reply With Quote
Old 09-05-07, 10:24   #18
Nella
MiM team Forumaš

Nella's Avatar

Nella na dobrome putu

Moj ceres je u strijelcu u 11. kući i nema toga što mi više napuni baterije od duuugog putovanja... imam tu i sreće, dragi mi radi kao vozač kamiona u međunarodnoj špediciji, pa malo-malo sjednem s njim u kamion i na put!
A što se tiće 11. kuće, već sam godinama u jednoj humanitarnoj organizaciji....

Imam još tekstova, samo mi treba malo vremena da sve prevedem....
Old 09-05-07, 15:23   #19
beskrajnost
MiM team Expert

moj se nalazi u vodenjaku u 4 kuci a imam aspekte
mjesec konjukcija
merkur kvadrat
venera trigon
mars kvadrat i chiron kvadrat
Old 09-05-07, 15:28   #20
Nella
MiM team Forumaš

Nella's Avatar

Nella na dobrome putu

CERES U ASPEKTU SA MJESECOM:Harmonični aspekti (konjukcija, sekstil i trougao) govore da emotivne potrebe i ono što tu osobu zadovoljava vrlo dobro funkcioniraju zajedno. Brigu koju ste dobili od majke je bila dobra. Imate instinktivnu potrebu (mjesec) da se brinete o drugima.
Negativni aspekti su indikatori da brigu koju je osoba u djetinjstvu dobila od majke nije bila kompatibilna sa emotivnim potrebama.
Sa opozicijom se javlja to da se osoba brine o drugima samo zato da bi izbjegla svoje emotivne potrebe. Ili obrnuto, ta će osoba uvijek tragati i zahtijevati konstantnu brigu od nekog drugog koja neće moći biti do kraja zadovoljena.
Kvadrat znači da briga koju ste dobili od majke nije bila u skladu sa vašim emotivnim potrebama.
Reply

Tags
asteroidi, ceres, juno, palas, vesta

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules