MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Ljubav > Zanimljivosti

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 19-05-08, 19:12   #21
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Batboy uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by Pera Detlic View Post
Uglavnom se slažem sa ovim što je rekla seka.
Ali...
"ljudi u početku obično stavljaju najbolje maske za prikrivanje loših osobina.. neki čak toliko dobro prikrivaju svoje osobine da se to vidi tek kasnije poslije godina zabavljanja, a neki, na žalost, otkriju pravu ličnost partnera tek u braku.."
Tačno postoje maske i svašta još nešto. Ali niko mi ne može reci da jedna prosječno inteligentna osoba ne može upoznati nekoga u periodu od god. dana ako se bar malo potrudi.
Mislim da je zabluda kada kažu "kakav je on (ona) ološ tek sam otkrila (o) posle 5 god". Možda ta osoba nije bila takva na početku veze ali je postala kasnije. Ljudi se mijenjaju.Ja sam se promijenio zadnjih 5 god. prilično, naravno neke stvari su ostale iste i uvijek će ostati. Dešava se da uđeš u vezu sa jednom osobom a izađeš sa drugom.
Šta onda da se radi? Pokušaš da anticipiraš i predvidiš kakva će ta osoba biti u budućnosti, i u skladu sa tim donosiš odluke. Ovo je dosta teško. I ne treba pretjerivati jer se vrlo lako može pogriješiti, čak se nešto i ne treba truditi da predvidiš jer i to "predviđanje" može uništiti vezu. Ne treba se truditi previše ali ni premalo. Prava riječ je optimalno.
Sve znaš kako to ide.., moš se ženiti...

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...
Batboy is offline   Reply With Quote
Old 19-05-08, 20:30   #22
paloma
MiM team Početnik

paloma's Avatar

Registrovan: Apr 2008
paloma nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to paloma

Quote:
Originally Posted by Supernova View Post
Brza vatra, brz i pepeo....
Slažem se potpuno...Savršena ljubav je kada nekog voliš i zbog i uprkos..a to se ne postiže preko noći.."Ljubav prema drugome...To nije tako jednostavna namera kao što na prvi pogled izgleda.Prilikom ljubavnog izbora zavaravaju nas mnoga čuda.Privlačnost,koju osećamo prema nekoj osobi,zasniva se velikim delom,ne na njenom stvarnom JA nego na slici koju sebi stvaramo o njoj, na spoljašnjim "kvalitetama" kao što su lepota,uspeh,bogatstvo.Čim se ta čuda rasprše, i ljubav nestaje zajedno sa njima." Pako Raban "Putanja" A ima i jedna lepa izreka: Čovek ispravno vidi srcem,ono što je pravo i dobro,oku je nevidljivo!

Bog svima daje samo treba znati uzeti..
paloma is offline   Reply With Quote
Old 19-05-08, 21:53   #23
phenomenon
MiM team Početnik

Registrovan: May 2008
phenomenon na dobrome putu

Zivjeti ljubav i "voljeti nekoga", pa malo brkamo loncice Mi mozemo voljeti i onoga/onu sa kojom ne zivimo ljubav a to opet nije ljubav jer se ljubav zivi....a malo je sretnika sto je zaista zive
phenomenon is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
dana, moguće, nekog, poslije, voljeti

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules