MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Zdravlje i ljepota > Medicina

Notices

Rezultati ankete: Da li bi ucestvovali u akciji dobrovoljnog davanja krvi u organizaciji MiM foruma?
Da 17 89.47%
Ne 2 10.53%
Glasači: 19. You may not vote on this poll

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 05-04-08, 15:09   #21
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Batboy uskoro postaje slavan

Anđelčiću.., ako se javi više od 20-ak% aktivnih forumaša.., onda je to dobar odziv... Mali broj ljudi daje krv... U prosjeku je to od 3% do 5%... Kada su akcije upitanju i pozivi na davanje taj broj se zna povećati i do 15% u pojedinim opštinima.., a i to je rijedak slučaj...

Na ovoj temi ne treba biti malodušan.., niti treba forsirati nekoga na bilo koji način... Neka ljudi sami odluče...

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...
Batboy is offline   Reply With Quote
Old 08-04-08, 14:18   #22
boris
MiM team Forumaš i po'

Registrovan: Nov 2006
boris has disabled reputation

Anketa traje jos nekoliko dana, a posto je tema prilicno zapostavljena i nepopularna, mozda je neki potencijalni davaoc nije ni primijetio.
Uglavnom, ono sto treba uraditi na vrijeme je:
podesiti vrijeme tako da svima koji zele da dobrovoljno daju krv odgovara termin odlaska u Zavod za transfuziju.
Pa? Kada bi ko mogao od ovih sto su se prijavili?
boris is offline   Reply With Quote
Old 08-04-08, 14:21   #23
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Homer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auru

Ja mogu vazda!

Javio se i Ljubo, to je 13.
Homer is offline   Reply With Quote
Old 08-04-08, 14:27   #24
boris
MiM team Forumaš i po'

Da, i moja dva drugara ce nam se pridruziti. Znachi 15
Vele moraju da poprave prosjek, kad od 4000 registrovanih clanova samo vas 10-ak daje krv. Sto da se radi takvi smo mi!
Uzmi nam sve, samo nam krv i pare ne diraj, a i ne zovi nas da ti ziriramo
Old 08-04-08, 15:53   #25
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Zor_djevojka has disabled reputation

a kako bi od usta odvojili choche, kad ne mogu kesu krvi dat'...Ova moja jest plava, al' shtetna , pa cu rizikovat'... 0 negativna ako kome znachi

Shalu na stranu, mislim da je odziv slab, jer nije prigustilo nikome..ne daj bozhe da se apeluje putem medija (sjetite se nesrece na Biochima 2006.-te)..nikad ne bih sumnjala u odziv gradjana...A nama je, kao po obichaju sve u 'minut do 12'...
Old 08-04-08, 17:37   #26
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

nestasni_cipiripi's Avatar

Registrovan: Feb 2008
nestasni_cipiripi uskoro postaje slavan
Send a message via MSN to nestasni_cipiripi Send a message via Yahoo to nestasni_cipiripi

0-
al ne smijem davat,e imah hepatitis,a mogu dovest 2-3.
nestasni_cipiripi is offline   Reply With Quote
Old 09-04-08, 10:05   #27
kliko
Sai Ram

kliko's Avatar

Registrovan: Sep 2006
kliko has disabled reputation

ja sam jedini glasao protiv...iz tehnickih razloga, a i nije fora da dobijete 100% a ni kapi krvi
Old 09-04-08, 10:06   #28
boris
MiM team Forumaš i po'

Jasno
Old 14-04-08, 07:57   #29
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Homer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auru

Sjutra ćemo dobiti iz Službe za transfuziju krvi okviran datum za sprovođenje ove akcije, a onda ćemo mi ovdje da izdogovaramo detalje.
Old 14-04-08, 08:35   #30
boris
MiM team Forumaš i po'

Kako rece ti, mora da bude radan dan ili moze i vikend?
Rade li popodne?
Old 14-04-08, 08:37   #31
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Quote:
Originally Posted by boris View Post
Kako rece ti, mora da bude radan dan ili moze i vikend?
Rade li popodne?
Radni dan, prije podne, ali ću pokušati da vidim ima li kakve šanse da se tu nešto promijeni, i nadam se da će moći.

Last edited by Homer; 14-04-08 at 08:39..
Old 14-04-08, 09:25   #32
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Slobodni termin za subotu imaju tek 7. juna, što mislim da je kasno, pa ću se dogovoriti za neki radni dan, vjerovatno posle prazika!
Old 15-04-08, 13:58   #33
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Akcija dobrovoljnog davanja krvi biće sprovedena u četvrtak, 24.04.2008.g. u 8h!

Molim vas da potvrdite svoje učešće!

Last edited by Homer; 15-04-08 at 14:27..
Old 15-04-08, 13:59   #34
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Registrovan: May 2007
Nabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auru

Van CG sam (BiH).

Lumpenproletarijat, ta pasivna trulež najdonjih slojeva starog društva, biće delimično ubačen u pokret proleterskom revolucijom, ali će se po čitavom svom životnom položaju radije dati potkupiti za reakcionarna rovarenja.
Iz komunističkog manifesta.

Ne potcjenjujem ničije predispozicije za bavljenje politikom, ali treba znati da u društvima kao što je crnogorsko, harizmu često održava jedna pokorna struktura, koja brani njegovu harizmu zarad očuvanja sopstvenih interesa i želje da bude blizu vođe, predstavljajući sebe kao nezavisne posmatrače

Nevjerovatan je broj tzv. “nevladinih organizacija” u Crnoj Gori, bore se za prava tuljana, sibirskih tigrova, vjeverica, homoseksualaca, za čiste plaže, orlove i sokolove, trudnice, slijepce i osobe sa ravnim tabanima. To je znak da Crna Gora postaje moderna i civilizirana država ?
Nabuko is offline   Reply With Quote
Old 15-04-08, 14:03   #35
boris
MiM team Forumaš i po'

Racunaj na mene!!!
Old 17-04-08, 13:52   #36
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Quote:
Originally Posted by Homer View Post
Akcija dobrovoljnog davanja krvi biće sprovedena u četvrtak, 24.04.2008.g. u 8h!
Molim vas da potvrdite svoje učešće!

Iz razloga što je četvoro forumaša izrazilo želju da učestvije u akciji, a nijesu u mogućnosti da prisustvuju u zakazanom terminu, odlučili smo, u dogovoru sa Službom za transfuziju krvi KBC, da se akcija pomjeri i održi u srijedu, 07.05.2008.g. U 08h!!!

Ovo je konačan termin!!!
Old 26-04-08, 01:17   #37
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

AAAAAAaa srecom je odlozen termin, e se pomamih kad vidjeh da je trebalo da bude 24-og.
Samo ako moze malkice da mi se pojasni dje, sto, kako posto sam tamo posljednji put bio prije 14 god, a nijesam uopste isa' pud te bande...
Nijesam da' krv ima skoro 2-3 god..

A -
i da je keks korjen svega
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Old 29-04-08, 10:50   #38
boris
MiM team Forumaš i po'

Homere, blizi se ovaj 07.05.2008
Ima li sta konkretno?
Gdje da se nadjemo, sta da obucemo kao znak raspoznavanja?
Old 29-04-08, 11:41   #39
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Quote:
Originally Posted by boris View Post
Homere, blizi se ovaj 07.05.2008
Ima li sta konkretno?
Gdje da se nadjemo, sta da obucemo kao znak raspoznavanja?
Naći ćemo se ispred KBC, tačnije ispred Urgentnog, od 8 do 8:30h!

Last edited by Homer; 29-04-08 at 12:05..
Old 29-04-08, 12:50   #40
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Batboy uskoro postaje slavan

U mom ''selu'' se pred kraj idući mj. organizuje akcija DDK... Inače otac mi je jedan od aktvista.., unazad nekih 35 god a i dugo je radio u CK (Crvenom Krstu).., pa me stalno forsira...

Za razliku od njega ja rijetko dajem krv.., a e'o ovom prilikom planiram zajedno sa njim da se priključim družini...

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...
Batboy is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
akcija, davanja, dobrovoljnog, krvi

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules