MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Umjetnost i kultura > Književnost i lingvistika

Notices

Književnost i lingvistika Malo o književnosti, kulturi jezika, govoru i svemu što nas zanima vezano za narječja.

Opcije Teme Način Prikaza
Prev Previous Post   Next Post Next
Old 13-06-07, 23:39   #1
THE COON
Nobleman in exile

THE COON's Avatar

Registrovan: Mar 2007
THE COON uskoro postaje slavanTHE COON uskoro postaje slavan
Question Vaš omiljeni pisac

Ko je to? Naravno, i zbog čega i koja djela.

OK. Ovako, mnogo pisaca i razlicitih pravaca i ideja u knjizevnosti mi se dopada. Od fantastike na jednom kraju, kao trenutno najprodavanije literature, pa do filosofije i psihologije na drugom kraju.
Medjutim, moje pitanje je bilo ko je vas najomiljeniji pisac. Koga najvise cijenite i kome se uvijek vracate.
Meni je to bez konkurencije F.M Dostojevski, pogotovo tri djela: Zapisi iz podzemlja, Zlocin i kazna i kao kruna svega Braca Karamazovi.
Tesko je opisati utisak koji se iznova javlja svaki put kad citam ova djela. Mislim da takav opis covjeka, tako jak i detaljan, ispravan prije svega niko nikada nije uspio dati. I ne samo u knjizevnosti. Ovim ne poricem niti umanjujem vrijednost naucnih djela na tom polju, ali kad citam psihologiju ili filosofiju, ja se mogu slagati ili ne slagati. Dostojevski se prozivljava, i to je razlog sto ga redovno citam ljeti, kada sam na odmoru.

Last edited by THE COON; 19-06-07 at 19:01..
THE COON is offline  
Reply With Quote

Tags
omiljeni, pisac, vaš

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules