MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Umjetnost i kultura > Književnost i lingvistika

Notices

Književnost i lingvistika Malo o književnosti, kulturi jezika, govoru i svemu što nas zanima vezano za narječja.

Opcije Teme Način Prikaza
Prev Previous Post   Next Post Next
Old 12-09-07, 10:29   #1
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Registrovan: Aug 2007
explosion nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to explosion
Default "Moc podsvijesti"

Knjiga "Moc podsvijesti" Dzozefa Marfija je nesto sto bih preporucila svima koji se interesuju za psihologiju, filozofiju, i prije svega za sebe! Ako se preispitujete, evo jednog ugla.
Prvi put sam je chitala u srednjoj skoli i uticala je na mene, valjda zbog godina...g_bubbles_h4h:
Sarita me je podsjetila na nju svojim postom. Smatram da podsvijest utice na nas mnogo vise nego sto mozemo da pretpostavimo. Neki primjeri koje Marfi navodi mi sad stvarno izgledaju pretjerano,ali konacan utisak je da treba da vodimo racuna o tome kako razmisljamo.
Evo banalnog primjera iz knjige koji sam isprobala i ispostavilo se da je istina :
uveche prije spavanja pozelite da ustanete u odredjeno vrijeme.Ponavljajte to vrijeme sebi, zamislite sat na kojem je upravo toliko sati i budite sigurni da cete tada ustati. Pokusala sam to vise puta, nikad se nije desilo da omanem Bitna je koncentracija. Ako sam zamislila da ustanem u 10h ( a tada sam ustajala oko 1h) budila sam se u 9:50h.
E sad, knjiga ima jaku sugestivnu moc, nekad sam nazivala te knjige sektashkim pa ako ste suvise mladi, ostavite je za koju godinu kasnije
explosion is offline  
Reply With Quote

Tags
moc podsvijesti

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules