MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Nauka > Filosofija i religija > YOGA > Zanimljivosti...

Notices

Zanimljivosti... ...vezane uz YOGA-u

Rezultati ankete: Meditirate li?
DA 13 40.63%
NE 19 59.38%
Glasači: 32. You may not vote on this poll

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 17-01-08, 02:25   #81
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Registrovan: Jul 2007
seka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by anon1 View Post
Poslije gledanja tih krugova ukrstenim ocima (pokusaja da se vidi bijeli krst) gledaj u balerinu je li promijenila mozda smjer rotacije

nije promjenila smjer, vrti se u istu stranu...

sad vidim tri kruga i povremeno krst na srednjeg krugu ali se gubi..
seka is offline   Reply With Quote
Old 25-09-10, 23:44   #82
Airbender
Φιλημον

Airbender's Avatar

Registrovan: Sep 2007
Airbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auru

„Istok je razvio spiritualne tehnike, ali kada su te tehnike bile razvijane, čovjek nije bio ispunjen znanjem, titulama i mnogim drugim besmislenim smećem. Te tehnike su izumljene za bezazlene ljude. A sada je situacija drugačija: ako vi direktno date tu tehniku ljudima, oni su previše ispunjeni raznim znanjima tako da će se u tom njihovom svakojakom mnoštvu različitih informacija ta tehnika izgubiti.“

Ošo Radžniš
Airbender is offline   Reply With Quote
Old 25-09-10, 23:52   #83
Davy I
MiM team Expert

Davy I's Avatar

Registrovan: Mar 2007
Davy I has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by anon1 View Post
Poslije gledanja tih krugova ukrstenim ocima (pokusaja da se vidi bijeli krst) gledaj u balerinu je li promijenila mozda smjer rotacije

Ovo je kul! Samo što meni mijenja smjer kad god trepnem.
tada će jedan od nas najzad da se odmori!

Davy I is offline   Reply With Quote
Old 26-09-10, 00:14   #84
Milly
Tu sam i kad nisam

Milly's Avatar

Registrovan: Jan 2007
Milly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auru

Probala sam nekoliko puta i nije mi uspjelo..Samo me nervoza uhvatila..
Jedina stvar koja me baš lijepo opusti je kiša..
Kao večeras, iskočim na balkon, i uz pivo posmatram kišu
I to je neka svojevrsna meditacija
Old 26-09-10, 23:11   #85
Tiga
MiM team Guru

Registrovan: Mar 2009
Tiga uskoro postaje slavanTiga uskoro postaje slavan

Nemam ja živaca za te stvari. Inače sam uglavnom veoma smirena i uvek u nekoj polumeditaciji. Samo mi je psiha konstantno u haosu, ali se to ne primećuje spolja.
Tiga is offline   Reply With Quote
Old 09-06-18, 10:08   #86
Paramanand
Moderator

Registrovan: Jan 2008
Paramanand has disabled reputation

MEDITACIJA

Kao što je našem organizmu potrebna hrana da bismo imali snagu za sve one izazove koje na fizičkom nivou obavljamo, isto tako je i našoj duši potrebno da se nahrani.

A nema bolje hrane od one koja dolazi direktno sa izvora našeg bića. Meditacija predstavlja onaj "hljeb naš nasušni", ono bez čega naša duša ne može da dopre do nas, a isto tako ni mi ne možemo da dođemo do nje.

Meditacija je najsavršeniji kanal komunikacije između nas i Boga, Univerzuma ili naše unutrašnje mudrosti.

Samo desetak ili petnaest minuta provedenih dnevno u ovom miru zamijeniće sate i sate rada, razmišljanja i napora. Uranjajući u ovu tišinu i malo-pomalo oslobađajući se otpora, dopuštamo sebi da čujemo poruke koje nam naša duša šalje, dolazimo u kontakt sa svojim unutrašnjim vođstvom, koje često od silne buke nijesmo u stanju da čujemo.

Meditirajući, dobijamo nevjerovatne odgovore, do kojih bismo teško stigli jurcajući i trčeći kroz život. Podarite sebi ovih nekoliko minuta dnevno jer to je najbolji način da čujete istinske potrebe svog bića. Dopustite intuiciji da vam šapne ono što zna, a uvjerićete se da sigurno zna najbolje.

Meditacija je šifra kojom otključavamo vrata sveopšteg univerzalnog znanja koja smo iz nekog razloga zaključali

Meditacija nam pomaže da se umirimo i da makar na nekoliko minuta dnevno budemo sa tom najvažnijom osobom u svom životu, sa sobom. Zbog čega je to važno? Upravo zbog toga što smo baš u ovom brzom vremenu i u potrazi za srećom uglavnom okrenuti ka spolja, ka drugima, tražeći odgovore, tražeći potvrdu, podršku i prihvatanje, zaboravljajući da je najveća potvrda koja nam je potrebna u životu, potvrda koja nam dolazi od nas samih.

Svi mogu da dođu i da prođu, da budu tu i da odu, ali niko od nas nikada neće otići iz svog života.

Tu smo zauvijek, dokle god smo u ovoj fizičkoj formi. I umjesto da jurimo okolo nadajući se da će bolji dani i rešenja da padnu sa neba, mnogo je bolje zastati, udahnuti i zagledati se u sebe. I upravo je to mjesto gdje ćemo pronaći sve odgovore. Nema više potrebe da lutamo. Već smo stigli. Sve je već tu. Obezbijeđeno. Tačno. Istinito.

Siniša Ubović

izvor
Paramanand is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
meditirate

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules