MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Zabava > Brbljaonica

Notices

Brbljaonica Za sve one koji imaju što pametnoga za reći, a ne znaju gdje bi to svrstali ;)

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 17-03-10, 14:01   #1
Čiko Vido
MiM team Forumaš i po'

Čiko Vido's Avatar

Registrovan: Nov 2008
Thanks (Received): 43
Likes (Received): 634
Čiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjem
Default e-Saučešće

Neđe skoro sam drugu vodu izvadio kad reče kako je nekome na Fejsbuk izjavio saučešće za nekim...
U momentu mi je to izgledalo groteskno, ali kad razmislim, Internet nam je toliko postao svakodnevica da više nije ni čudno ako je ožalošćeni online čak i u takvim trenucima.
Lično, i dalje sam za oldschool metode, ali kako zapravo postupiti?
Old 17-03-10, 14:08   #2
Pera Detlic
Banned

Registrovan: Jan 2007
Thanks (Received): 1
Likes (Received): 9
Pera Detlic na dobrome putu
Send a message via Yahoo to Pera Detlic

fino doćeš na temu, pokloniš se prvom postu, pa onda redom ožalošćenim forumašima izjaviš saučešće ili RIP-neš. poželjno je i da upotrijebiš prigodan tužić i da kažeš nešto pozitivno o pokojniku (ako se sjetiš).
Pera Detlic is offline   Reply With Quote
Old 17-03-10, 14:09   #3
Tiga
MiM team Guru

Registrovan: Mar 2009
Thanks (Received): 2
Likes (Received): 56
Tiga uskoro postaje slavanTiga uskoro postaje slavan

Ne znam, meni je uvek bilo gadno i izjavljivanje saučešća preko sms-a, a mnogi to rade.
U svakom slučaju je hladno i deluje kao izbegavanje neprijatnosti koje takva situacija (žalost i izjavljivanje saučešća) donosi, a da se stekne utisak da je osoba koja izjavljuje saučešće "ipak tu" za ožalošćenog.
Tiga is offline   Reply With Quote
Old 17-03-10, 14:16   #4
Calathea
MiM team Expert

Calathea's Avatar

Thanks (Received): 71
Likes (Received): 581
Calathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auru

Ne bih voljela ni da to meni neko napravi.

A ove što kukaju za Majklom Džeksonom, Tošetom i Ksenijom po internetu i izjavljuju saučešće porodici po forumima stvarno ne razumijem.
Old 17-03-10, 14:27   #5
Tiga
MiM team Guru

Quote:
Originally Posted by Calathea View Post
Ne bih voljela ni da to meni neko napravi.

A ove što kukaju za Majklom Džeksonom, Tošetom i Ksenijom po internetu i izjavljuju saučešće porodici po forumima stvarno ne razumijem.
Na ovo misliš?

Mislim da je tema ipak izjavljivanje saučešća nekom koga lično znamo, ako sam dobro razumela?
Kad malo razmislim, saučešća se izjavljuju i telegramom, što je potpuno isto kao i mejl i po mom mišljenju potpuno neprikladno.
Old 17-03-10, 14:38   #6
Calathea
MiM team Expert

Calathea's Avatar

Likes (Received): 581
Calathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Tiga View Post
Na ovo misliš?

Mislim da je tema ipak izjavljivanje saučešća nekom koga lično znamo, ako sam dobro razumela?
Kad malo razmislim, saučešća se izjavljuju i telegramom, što je potpuno isto kao i mejl i po mom mišljenju potpuno neprikladno.
Moj je javni rečnik prilično drugačiji.

Naravno da je riječ o nekom koga znamo, ako ga ne poznajem ne osjećam ni potrebu ili obavezu da dijelim njegov bol. Čovjek je povrijeđen kad izgubi nekog dragog i ružno mi je da se nedoličnim postupcima dodatno uznemirava. Ne bih voljela da me neko od poznanika ili prijatelja sms-ne tim povodom i sl. ako može na civilizovaniji način da mi se obrati, pa ni ja to ne radim.
Old 18-03-10, 11:15   #7
The cheljade
Bez piva ne biva!

The cheljade's Avatar

Thanks (Received): 28
Likes (Received): 209
The cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Pera Detlic View Post
fino doćeš na temu, pokloniš se prvom postu, pa onda redom ožalošćenim forumašima izjaviš saučešće ili RIP-neš. poželjno je i da upotrijebiš prigodan tužić i da kažeš nešto pozitivno o pokojniku (ako se sjetiš).
Pero, hvala ti za ovo k'o najrođenijem, ne mogu se sita ismejati

Ima ljudi čiji je život trag vrelog železa u tle utisnut. Gde stupe, pod njima gori. Kad minu, dim spaljene zemlje dugo još vređa oči. Oni su kao zvezde čije rađanje vidimo milionima godina pošto su zgasle ali ga nikad ne čujemo. Smrt starog sunca izgleda kao rađanje novog; umiranje ovakvih ljudi uvek je rađanje novog i neizvesnog. Oni su bića Vatre. Vatra je njihov Element. Njihova priroda i sudbina.
B. Pekić
The cheljade is offline   Reply With Quote
Old 18-03-10, 11:19   #8
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Thanks (Received): 1602
Likes (Received): 5382
Supernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tunelu

Quote:
Originally Posted by Pera Detlic View Post
ili da konstatuješ da i nije bio neki čo'ek, al eto opet ti ga nekako žao.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Supernova is offline   Reply With Quote
Old 18-03-10, 11:33   #9
rebeka
muzika je put do ♥

rebeka's Avatar

Registrovan: May 2008
Thanks (Received): 0
Likes (Received): 51
rebeka uskoro postaje slavanrebeka uskoro postaje slavan
Send a message via MSN to rebeka

secam se da smo iz firme u kojoj sam ranije bile, slali telegram porodici kolege koja je ozaloscena, mislim bilo bi mnogo da smo svi otisli da mu licno izjavljujemo saucesce (150 zaposlenih)...
Old 18-03-10, 11:37   #10
The cheljade
Bez piva ne biva!

The cheljade's Avatar

Thanks (Received): 28
Likes (Received): 209
The cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auru

Telegram je manje-više normalna stvar...ali Facebook?

Osim toga, kom ožalošćenom će pasti na pamet da na dan sahrane ili pogreba visi na Fejsbuku...

Ima ljudi čiji je život trag vrelog železa u tle utisnut. Gde stupe, pod njima gori. Kad minu, dim spaljene zemlje dugo još vređa oči. Oni su kao zvezde čije rađanje vidimo milionima godina pošto su zgasle ali ga nikad ne čujemo. Smrt starog sunca izgleda kao rađanje novog; umiranje ovakvih ljudi uvek je rađanje novog i neizvesnog. Oni su bića Vatre. Vatra je njihov Element. Njihova priroda i sudbina.
B. Pekić
The cheljade is offline   Reply With Quote
Old 18-03-10, 11:43   #11
BlackWoman
MiM team Expert

BlackWoman's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Likes (Received): 6
BlackWoman has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by Winston Wolfe View Post
Neđe skoro sam drugu vodu izvadio kad reče kako je nekome na Fejsbuk izjavio saučešće za nekim...
U momentu mi je to izgledalo groteskno, ali kad razmislim, Internet nam je toliko postao svakodnevica da više nije ni čudno ako je ožalošćeni online čak i u takvim trenucima.
Lično, i dalje sam za oldschool metode, ali kako zapravo postupiti?
Ne znam, po meni je bolje telegram, to mi je nekako službeno i zvanično, nešto na šta se naviklo, a već preko interneta mi je... uh.

Što se tiče FB, ljudi jesu navikli i počeli da se ponašaju po šablonu, npr. vidjela sam na jednom mjestu "snapšut" sliku na kojoj je objavljena vijest da je K. Pajčin poginula i prikazano je da je 62 ljudi "lajkovalo" taj događaj.

Slika http://i.imgur.com/tMhGJ.jpg

Da li je to uslovni refleks ili šta li je, samo zaista djeluje groteskno.
Old 18-03-10, 18:41   #12
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Thanks (Received): 52
Likes (Received): 797
Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

A kako stojite sa telefonima tj. sa pozivima?
Vidim da je telegram manje/VISE ok.
Posted via Mobile Device
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Old 18-03-10, 19:08   #13
Snow_Lady
MiM team Expert

Snow_Lady's Avatar

Registrovan: Sep 2008
Likes (Received): 6
Snow_Lady nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to Snow_Lady

Pa telegram se vise ne prosledjuje bar ne na zapadu, takva vrsta poste vec odavno ne funkcionise!

Ali se zato moze poslati fax-om, ko ga ima, pa telefonom u usmenoj formi!

Nego nista me vise ne cudi, a taj FB, kad su se mnogi internet fanovi ufurali u taj fazon, pa se ni kafa ne popije, haljina kupi, ljubav zapocne, a da to ne bude "event" dana, ne bi me zacudilo da se live-prenose sahrane i svadbe, zbog prakticnih razloga, da se protraci zalost i slavlje a da ne kosta nista, osim investiranog vremena u dangubu!

" Biti covek znaci biti u stanju donositi odluke i biti spreman na posledice tih odluka".

Gorki

"Treba podnositi i rdjave karaktere. U opticaju su potrebni i zlatnici i sitan novac"!
La Brijer

Last edited by Snow_Lady; 18-03-10 at 19:10..
Snow_Lady is offline   Reply With Quote
Old 18-03-10, 20:37   #14
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Thanks (Received): 52
Likes (Received): 797
Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

To je to, uglavnom receno u Winstonovom postu. Svako vrijeme nosi nesto svoje. Posjeta, pisma, telegrami, telefoni, internet.
Posted via Mobile Device
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Old 18-03-10, 20:52   #15
Djudja
The Dude

Djudja's Avatar

Registrovan: May 2007
Thanks (Received): 69
Likes (Received): 479
Djudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auru

Ja sam nekoliko puta posla saučešće SMSom - ne vidim tu nikakav problem. Ako se ne može poć tamo koja je razlika između telegrama i SMSa? To što je telegram prije izmišljen ili to što ostaje odštampano parče papira?
Djudja is offline   Reply With Quote
Old 18-03-10, 21:09   #16
mrgo
MiM team Expert

mrgo's Avatar

Registrovan: Jun 2007
Likes (Received): 216
mrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu auru

Ne vidim ni ja nikakav problem,prosle godine dobih SMS od koleginice:
"umrla mi je majka"
i ja sta cu nego reply:
"primi saucesce"
E sad ovo lajkovanje na face i takve gluposti mi je prilicno neukusno

Mada nesto kad razmislim bolje i SMS nego citav dan po kapela i kog znas i ne znas,pogotovo kod nas u Niksicu,a obavezno odem na saucesce ako sam poznavao pokojnika,bez obzira sto mu nikoga od porodice ne poznajem.
mrgo is offline   Reply With Quote
Old 18-03-10, 21:21   #17
Tiga
MiM team Guru

Nije mi ok sms, ako ne možete da se javite drugačije-pozovite. Sms komunikacija je previše bezlična za takvu priliku.
Old 18-03-10, 21:24   #18
Djudja
The Dude

Djudja's Avatar

Registrovan: May 2007
Thanks (Received): 69
Likes (Received): 479
Djudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Tiga View Post
Nije mi ok sms, ako ne možete da se javite drugačije-pozovite. Sms komunikacija je previše bezlična za takvu priliku.
Za razliku od telegrama koji odiše toplinom?
Djudja is offline   Reply With Quote
Old 18-03-10, 21:25   #19
gromovnik
MiM team King / Queen

gromovnik's Avatar

Registrovan: May 2009
Likes (Received): 17
gromovnik has disabled reputation

Ja opet mislim da nije prirodno i normalno izraze sućuti izjavljivati putem "žice" ili mobitela.
Old 18-03-10, 21:32   #20
mrgo
MiM team Expert

mrgo's Avatar

Registrovan: Jun 2007
Likes (Received): 216
mrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu auru

Zamisli(ne daj boze) zove te rodjak koji zivi recumo u Albuquerque
i saopstava tuznu vijest,a ti mu odgovaras:
OK,a kakvo je vrijeme kod vas,pada li sta,a saucesce ti izjaviti kad dodjem tamo!
Mozes li nastaviti razgovor a da mu ne izjavis sucut?
Samo mi ne odgovaraj da nemas rodjaka u Albuquerque.
mrgo is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
esaučešće

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules