MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Ženska zona

Notices

Ženska zona Ženski dio univerzuma. Muškarci imaju pravo da vire :D

Rezultati ankete: Da li znate sta Vas ceka po nedeljama trudnoce?
da 4 44.44%
ne 5 55.56%
Glasači: 9. You may not vote on this poll

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 24-02-11, 23:33   #1
Dabl,tripl,kvadripl,amniocenteza
Djokovic Djokovic is offline 24-02-11, 23:33

Uz svo duzno postovanje sujetnim i izvikanim ginekolozima ovih prostora(Montenegro, Srbija, ?), ovim postom cu ukazati na sistemske greske koje u nase porodice unose velike nemire i mogu reci konfuziju.
Naime, rec je postupku koji prethodi upucivanju trudnice na test plodove vode.Ovo cu reci iz licnog iskustva, jer sam jedino tako i otkrio kakvim se neznanjem i neobavestavanjem rukovode oni koji vode trudnoce nasih supruga.
Moja supruga je u 4.mesecu blizanacke trudnoce.Zivimo u Podgorici.13.nedelje +6 dana,dr. je merio nuhalni nabor i napisao uput za vadjenje krvi u KC.Rezultat, posle deset dana je bio da je jednoj bebi povecan rizika na Down sindrom i to 1:61.Druga je na 1:175.Ili prva, svejedno.
Kada je izasla iz ordinacije, ona je bila suznih ociju...Iako smo 1,5 godina cekali da uopste ostane u drugom stanju.Sad imamo rezultat da je ona tuzna i preplasena i daje ne razmisljajuci donela odmah odluku da ide na test...Naravno, ja nisam mogao da spavam 3-4 dana,bio sam frustriran,prekopao sa net uzduz i popreko i nasao sam iznenadjujuce rezultate.Mi smo po prvi put roditelji i ove metode su novije i nije ni cudo sto nas putem prevare dovode u situaciju da im hodamo do geneticara i ostalih strucnjaka.Podelicu sa Vama ono sto sam otkrio u nadi da ako ih raskrinkamo, sutra mozemo spasiti stresa buduce roditelje.
Osnovno pravilo Double testa je da:
Ne sme proteci vise od 48 casova od uzimanja dva parametra da bi rezultat pokrio tih samo 65% tacnosti double testa.Parametar br.1. je duzina nuhalnog tj.vratnog nabora i parametar br.2. je analiza krvi.Krv moje trudnice uzet je petog dana od merenja nuhalnog nabora tako da su rezultati ocekivano uzasni! Na razgovoru sa nekim dedom geneticarem( poznato ime i prezime), saopsteno nam je da se dabl test radi od 9-11 nedelje!!!Znaci ginekolozi nemaju veze sa modernom medicinom!!!Drug od moje prijateljice iz Bgd,koji radi u Klinickom centru kao ginekolog, rekao mi je da se nuhali nabor i krv mogu uzeti u roku od SEDAM dana!!!!Zamislite to!!On ispade veci mozak i od ovih koji su u USA izmislili taj dabl test!!!Ja sam razocaran i ljut i ako ikada budem hteo,tuzicu ministarstvo zdravlja rep.C.G.
Takodje,ono sto prethodi amniocintezi je: utvrdjivanje postojanja nosne kosti.Utvrdjeno je da u periodu od 11do 13 nedelje bebe sa trisomijom 21 nemaju razvijenu nosnu kost.
Uz sve to jedan ekspertski ultrazvuk moze podici tacku preciznosti double testa na 95%.Ginekolozi ovde nemaju pojma o tome. Srecom,posle burnih desetak dana u nasoj porodici, utvrdili smo da je stopa pobacaja zbog postupka amniocinteze zaista mala u 8000 za sedam godina koliko je uradjeno u C.G., desila su se 4 pobacaja.IpaK,oni nam lepo saopstise da je mogucnost za pobacaj 1:200!meni su se odsekle noge, a kome ne bi!?Sa zenom se zamalo nisam razveo jer smatram da su ginekolozi u tom sistemu gori od cigana.Lazu te i mazu, jedva cekam neko da mi namigne neko da ga potplatim za nesto!!!!
Ljudi moji, ajmo se malo organizovat i naterat ministra da NAREDI svome potcinjenom da detaljno odredi i usvoji pravila koja ce vaziti u ovoj drzavi.I da obavesti buduce roditelje na vreme, da ih pripremi,kako bi se radovali roditeljstvu i naslednicima,a ne da bi jedan period u tom radosnom iscekivanju bili jadni i preplaseni i maltretirani!
Sve ovo se desava zbog nedoslednosti,nemanja znanja i koncepta radjanja i vodjenja trudnoce!Podsecam Vas da se rezultati cekaju TRI DUUUGE NEDELJE, DA AMNIOCINTEZA KOSTA DO 300 EURA, DA ZENAMA MOZE DA NANESE OGROMNU PSIHICKU BOL,A EFEKTI KOJE IMA NA BEBE NISU CAK NI USTANOVLJENI!

Djokovic's Avatar
Djokovic
MiM team Početnik
Registrovan: Dec 2010
Thanks (Received): 0
Likes (Received): 0
Pregledi: 12424
Reply With Quote
Old 24-02-11, 23:47   #2
Okugata
Guest

Thanks (Received):
Likes (Received):

1) Napisi imena i prezimena lekara koje si spominjao,
2) Pronadji jos blagova po netu, gde se spominju trudnice i nepravilnosti. (Kod mene u gradu su napravili citav sajt sa zalbama i prituzbama na rad porodilista i lekara)
3) Napisi pismo gradonacelniku grada.
4) Zovi novinare

Last edited by Okugata; 24-02-11 at 23:48..
  Reply With Quote
Old 25-02-11, 07:48   #3
Djokovic
MiM team Početnik

Djokovic's Avatar

Djokovic na dobrome putu
Send a message via Skype™ to Djokovic

Quote:
Originally Posted by Okugata View Post
1) Napisi imena i prezimena lekara koje si spominjao,
2) Pronadji jos blagova po netu, gde se spominju trudnice i nepravilnosti. (Kod mene u gradu su napravili citav sajt sa zalbama i prituzbama na rad porodilista i lekara)
3) Napisi pismo gradonacelniku grada.
4) Zovi novinare
Nije mi cilj da se vidi bezbroj nepravilnosti i imena prenatrpanih izvikanih doktora!Cilj je da se to sve zaustavi i ustali jedna sasvim normalna procedura za vodjenje trudnoce.Ovde treba ministra zdravlja pritisnuti i ako treba tuziti ga.To se moze postici peticijom .Ili nekim drugim vidom pritiska.
Old 25-02-11, 10:11   #4
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

nestasni_cipiripi's Avatar

Registrovan: Feb 2008
Thanks (Received): 3
Likes (Received): 27
nestasni_cipiripi uskoro postaje slavan
Send a message via MSN to nestasni_cipiripi Send a message via Yahoo to nestasni_cipiripi

Quote:
Originally Posted by Djokovic View Post
Uz svo duzno postovanje sujetnim i izvikanim ginekolozima ovih prostora(Montenegro, Srbija, ?), ovim postom cu ukazati na sistemske greske koje u nase porodice unose velike nemire i mogu reci konfuziju.
Naime, rec je postupku koji prethodi upucivanju trudnice na test plodove vode.Ovo cu reci iz licnog iskustva, jer sam jedino tako i otkrio kakvim se neznanjem i neobavestavanjem rukovode oni koji vode trudnoce nasih supruga.
Moja supruga je u 4.mesecu blizanacke trudnoce.Zivimo u Podgorici.13.nedelje +6 dana,dr. je merio nuhalni nabor i napisao uput za vadjenje krvi u KC.Rezultat, posle deset dana je bio da je jednoj bebi povecan rizika na Down sindrom i to 1:61.Druga je na 1:175.Ili prva, svejedno.
Kada je izasla iz ordinacije, ona je bila suznih ociju...Iako smo 1,5 godina cekali da uopste ostane u drugom stanju.Sad imamo rezultat da je ona tuzna i preplasena i daje ne razmisljajuci donela odmah odluku da ide na test...Naravno, ja nisam mogao da spavam 3-4 dana,bio sam frustriran,prekopao sa net uzduz i popreko i nasao sam iznenadjujuce rezultate.Mi smo po prvi put roditelji i ove metode su novije i nije ni cudo sto nas putem prevare dovode u situaciju da im hodamo do geneticara i ostalih strucnjaka.Podelicu sa Vama ono sto sam otkrio u nadi da ako ih raskrinkamo, sutra mozemo spasiti stresa buduce roditelje.
Osnovno pravilo Double testa je da:
Ne sme proteci vise od 48 casova od uzimanja dva parametra da bi rezultat pokrio tih samo 65% tacnosti double testa.Parametar br.1. je duzina nuhalnog tj.vratnog nabora i parametar br.2. je analiza krvi.Krv moje trudnice uzet je petog dana od merenja nuhalnog nabora tako da su rezultati ocekivano uzasni! Na razgovoru sa nekim dedom geneticarem( poznato ime i prezime), saopsteno nam je da se dabl test radi od 9-11 nedelje!!!Znaci ginekolozi nemaju veze sa modernom medicinom!!!Drug od moje prijateljice iz Bgd,koji radi u Klinickom centru kao ginekolog, rekao mi je da se nuhali nabor i krv mogu uzeti u roku od SEDAM dana!!!!Zamislite to!!On ispade veci mozak i od ovih koji su u USA izmislili taj dabl test!!!Ja sam razocaran i ljut i ako ikada budem hteo,tuzicu ministarstvo zdravlja rep.C.G.
Takodje,ono sto prethodi amniocintezi je: utvrdjivanje postojanja nosne kosti.Utvrdjeno je da u periodu od 11do 13 nedelje bebe sa trisomijom 21 nemaju razvijenu nosnu kost.
Uz sve to jedan ekspertski ultrazvuk moze podici tacku preciznosti double testa na 95%.Ginekolozi ovde nemaju pojma o tome. Srecom,posle burnih desetak dana u nasoj porodici, utvrdili smo da je stopa pobacaja zbog postupka amniocinteze zaista mala u 8000 za sedam godina koliko je uradjeno u C.G., desila su se 4 pobacaja.IpaK,oni nam lepo saopstise da je mogucnost za pobacaj 1:200!meni su se odsekle noge, a kome ne bi!?Sa zenom se zamalo nisam razveo jer smatram da su ginekolozi u tom sistemu gori od cigana.Lazu te i mazu, jedva cekam neko da mi namigne neko da ga potplatim za nesto!!!!
Ljudi moji, ajmo se malo organizovat i naterat ministra da NAREDI svome potcinjenom da detaljno odredi i usvoji pravila koja ce vaziti u ovoj drzavi.I da obavesti buduce roditelje na vreme, da ih pripremi,kako bi se radovali roditeljstvu i naslednicima,a ne da bi jedan period u tom radosnom iscekivanju bili jadni i preplaseni i maltretirani!
Sve ovo se desava zbog nedoslednosti,nemanja znanja i koncepta radjanja i vodjenja trudnoce!Podsecam Vas da se rezultati cekaju TRI DUUUGE NEDELJE, DA AMNIOCINTEZA KOSTA DO 300 EURA, DA ZENAMA MOZE DA NANESE OGROMNU PSIHICKU BOL,A EFEKTI KOJE IMA NA BEBE NISU CAK NI USTANOVLJENI!

Ne znam o čemu pričaš i ko te navuka,ali se amniocinteza ne plaća centa jednoga u Pg.Psihička bol?Efekti na bebe?

++++++++++++++++++++++++++++++++
http://www.worldsgreatestbusinessmin...&WT.mc_id=WGBM
nestasni_cipiripi is offline   Reply With Quote
Old 25-02-11, 12:01   #5
Milly
Tu sam i kad nisam

Milly's Avatar

Registrovan: Jan 2007
Thanks (Received): 11
Likes (Received): 111
Milly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auru

Bogami se plaća kod privatnika.
Old 25-02-11, 12:27   #6
u prolazu
MiM team Forumaš i po'

u prolazu's Avatar

Registrovan: Feb 2009
Likes (Received): 7
u prolazu nepoznate kvantitete u ovom trenu

Iskreno žalim toga ko mora da radi aminocintezu u KBC.
Dabl i tripl test su statistički testovi u stilu može da biDne al ne mora da znači.
Old 25-02-11, 13:02   #7
Djokovic
MiM team Početnik

Djokovic's Avatar

Djokovic na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by nestasni_cipiripi View Post
Ne znam o čemu pričaš i ko te navuka,ali se amniocinteza ne plaća centa jednoga u Pg.Psihička bol?Efekti na bebe?
ne placaju osigurani,kosta drzavu, tj. drustvo u celini. Malo je plitko to sto smatras da me je neko "navuka".I sto je najbitnije, nisam ni jednom pomenuo finansijski momenat u svemu tome.

Last edited by Djokovic; 25-02-11 at 13:12..
Djokovic is offline   Reply With Quote
Old 26-02-11, 10:06   #8
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

nestasni_cipiripi's Avatar

Registrovan: Feb 2008
Thanks (Received): 3
Likes (Received): 27
nestasni_cipiripi uskoro postaje slavan
Send a message via MSN to nestasni_cipiripi Send a message via Yahoo to nestasni_cipiripi

Ovako znam 10 cura koje su to radile u KBC,pricam o AMNIOCINTEZI.
Nijedna centa nije dala.
Rezultati su bili za 10ak dana!
Jer ti znas tj upoznat si što se može desit kad se to radi!
Da je procenat greške 0,00001%,a da je sigurnost bebe 99,99999%.
Sve što se desi poslije toga uglavnom je krivica porodilje,koja se u 100% nije pridržavala savjeta ljekara.Pričam o tome da znam neke slučajeve dje su poslije zahvata odile na posao ili u grad,iako im je doktor fino reka da to ne rade,no da miruju...
Doktor koji ubada iglu ima sliku na monitor,i fino vidi dje je beba,i okle uzima plodovu vodu...

++++++++++++++++++++++++++++++++
http://www.worldsgreatestbusinessmin...&WT.mc_id=WGBM
nestasni_cipiripi is offline   Reply With Quote
Old 26-02-11, 10:54   #9
Derek_Trotter
Ko reskira profitira!

Derek_Trotter's Avatar

Registrovan: Mar 2006
Thanks (Received): 264
Likes (Received): 2422
Derek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čeka

Nisam u toku sa amniocentezom ali sto se tice testa na viruse ako ga niste radili nemojte ga raditi u KBC nego u In Vitro zato sto koriste jeftine podloge. Znam slucaj gdje je u KBC test bio pozitivan a kad je radjen u privatnoj laboratoriji bio je ok. Cak nije bilo ni antitijela od virusa koji je bio navodno pronadjen sto znaci da trudnica nikada nije imala taj virus
Posted via Mobile Device
Derek_Trotter is offline   Reply With Quote
Old 26-02-11, 14:23   #10
Djokovic
MiM team Početnik

Djokovic's Avatar

Djokovic na dobrome putu

Analiza plodove vode dosla je iz USA (iz kupusa). Naime, tom analizom se 99% utvrdjuje da li neka beba ima trisomiju-Daunov sindrom koji je najcesci u genetskim mutacijama ili Edvardsov sindrom.Uzgred, saznaje se i pol.Inace, sviz namo kako prolaze ta deca sa Daunom.Drustvo ih je odbacilo u celini.Kad pogledam na to, moj stav je da su roditelji bolesni od Dauna, a ne takva deca. To je istina zbog toga sto niko nikada ni jednom daunovcu nije dokazao da je bolestan, a da on to prihvati. Gotovo 100% njih zaostaje mentalno vec u prvih godinu dana.Imaju izmenjen lik,ruke i tri hromozoma 21-jedan vise nego normalne osobe.
Ako Biblija kaze da je Bog dao ljude po njegovom liku da nastanjuju zemlju, znaci li to da on koji je glavnokomandujuci i ostvaren je kao otac, ima isti sklop hromozoma kao mi obicni ljudi.I, da li to dokazuje da su Daunovci ili Edvardovci ne ljudi.Tehnicki ne ispunjavaju uslove da uopste budu ljudi!?U tom slucaju raditi kiretazu.Zbog toga se RADI AMNIOCINTEZA.Ne radi se zbog toga sto je to moderno,naucno ili besplatno.Sistem koji te ne obavezuje to da radis ,a na jedan podmukli nacin ti unese nemir u porodicu preko supruge koja je trudna i koja NARAVNO zeli da proveri da li je sve u redu i koju takva jedna sumnja otera da pocne da VERUJE i da se NADA u to da je njena beba normalna i da to traje 5 nedelja od prve najave da nije MOZDA sve U REDU, stvarno je idiotski, manipulativno i sujetno. Zasto gospoda ne napise zakon o tome.Da OTERA SVE TRUDNICE NA AMNIOCINTEZU.
A sta ako ste ateista? Sta mislite o tome? Ili ste neke druge veroispovesti....
U Holandiji tu decu zovu decom ljubavi.Nemaju pravilo kojim ce svaku zenu da obavezno posalju na analizu plodove vode
To je kao nehumano?
Nije mi jasno.
Ako je tako, a vrlo je eticki da je moguce, da su daunovci bica ne ljudi,ja ne bih toliko oklevao vec bih to i dokazao.I naredio bih da Aniocinteza bude obavezna. Ono sto sam JA povukao ovim postom smatram da je mnogima jasno.Mislim da bi trebali nasim iskustvima i znanjem i akcijom da poguramo stvar tako da se buduci roditelji,nasi rodjaci i komsije koji su mladji od nas, i koji nemaju pojma sa kakvim glupostima ce se nositi, oslone na jedan moderan sistem koji je univerzalan.To znaci da taj sistem treba da donese najvise zdravstveno telo u ovoj zemlji.Naravno ako uspeju da procitaju ovaj dijalekt srpskohrvatskog jezika.Ne moze jedan ginekolog '73.godiste iz KC da kaze da je moguce uzeti parametre u roku od sedam dana, a autori tog Dabl testa su odredjeni na 48 sati.To su gluposti i manipulacije.
Old 27-02-11, 08:27   #11
Derek_Trotter
Ko reskira profitira!

Derek_Trotter's Avatar

Derek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čeka

Potpuno te razumijem jer sam i ja prosle godine cekao rezultate testova i plasio od slicnih stvari. Nadam se da ce se sve to zavrsiti kako treba i da ces dobiti dvije zdrave bebe. Ako si za to da se pokrene peticija i da se pokusaju neke stvari promijeniti, MiM forum ce te definitivno podrzati.
Kviz u sve 16 | BESPLATNO reklamiraj firmu
Old 27-02-11, 09:32   #12
tinky
ツ ♫ ツ♫ ツ

tinky's Avatar

Registrovan: Nov 2008
Thanks (Received): 51
Likes (Received): 1172
tinky has disabled reputation

Quote:
Zasto gospoda ne napise zakon o tome.Da OTERA SVE TRUDNICE NA AMNIOCINTEZU.
S obzirom da je amniocEnteza invazivna procedura, ne treba je raditi gdje nije neophodno tj. gdje prethodnim testovima nije utvrđen povećan rizik za neke genetske anomalije.
Old 01-03-11, 22:09   #13
Djokovic
MiM team Početnik

Djokovic's Avatar

Djokovic na dobrome putu
Thumbs up

Quote:
Originally Posted by gargamelka View Post
S obzirom da je amniocEnteza invazivna procedura, ne treba je raditi gdje nije neophodno tj. gdje prethodnim testovima nije utvrđen povećan rizik za neke genetske anomalije.
Ako su prethodni testovi uradjeni ispravno bili bi sigurni samo 65%.Ako se doubleu doda i ekspertsko ultrazvucno tumacenje, tacnost takvog testiranja je 98 %.Ako ova ili ona drzava nema ni jednog zvanicnog eksperta za ultrazvuk, ako ginekolozi rovare po trudnocama, ne postuju rokove i pravila testiranja i dodatno maltretiraju bez potrebe nase supruge, majke, sestre, tetke.., mislim da je stvarno red da se tim slepcima kaze da je vreme da posalju ljude u INOSTRANSTVO U S.A.D. na skolovanje, da im zakazuju seminare, da ih teraju da nauce!!!!
Ovo sto oni rade NIJE PLEMENITO! Nase zene su zene.To nisu zivotinje bez svesti.Mi, muskarci nismo zivotinje bez svesti.mI SMO MUSKARCI!!!
Old 01-03-11, 22:36   #14
Tašana
MiM team Guru

Tašana's Avatar

Registrovan: Apr 2007
Thanks (Received): 96
Likes (Received): 1854
Tašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjem

amniocEntezu ne treba raditi ako nije potrebno. a mora se ako tripl test pokaze da treba. onda treba ubrzano razmisljati i zavrsavati to kako se umije i zna. zavrsiti kod privatnika ono sto je bitno (ako se moze, a moze se kad se mora...), recimo... taj ekspertski ultrazvuk i par pregleda, cisto radi uporedjivanja misljenja strucnjaka (koji su trenutno raspolozivi...). a u medjuvremenu pokrenes oko zakazivanja termina i sve radis samo da se to obavi. kad zavrsis sve to sto moras, dok cekas, vrijeme skracujes svime time o cemu ti pricas. i podrzavam, uvijek...
Tašana is offline   Reply With Quote
Old 06-03-11, 19:50   #15
Jagodica Bobica
MiM team Početnik

Registrovan: Oct 2008
Thanks (Received): 13
Likes (Received): 85
Jagodica Bobica uskoro postaje slavanJagodica Bobica uskoro postaje slavanJagodica Bobica uskoro postaje slavan

Cinjenica je da se u zdravstvu CG nalazi toliko slabo edukovanih i nezainteresovanih zdravstvenih radnika. Ginekolozi su jos dodatno bezobrazni jer ocekuju i traze novac da bi se u opste malo bolje posvetili pacijentu.. Zdravstveni sam radnik i par puta sam bila jako neprijatno iznenedjena hladnim i nezainteresovanim odnosom kolega...

Mada sve je to dijelom i posledica odnosa drzave prema zdravstvu. Malim platama, korupcijom, preopterecenost doktora. Trudnice u dz kod ginekologa cekaju po 2-3 sata iako imaju zakazan termin! Ako trudnica treba da prima progesteron, mora da ga kupi jer ga u dz PODGorica nema (informacija sveza od ove nedelje) a zdravstvo je kao besplatno. Dr nema vremena da joj se posveti. Niko joj ne mjeri krvni pritisak iako je to OBAVEZAN dio pregleda kod ginekologa u trudnoci. Jednostavno sve tako traljavo ide ili namjerno tjareju zene da idu privatno. Pregled je 30E, UZ 30E... Pa vi vidite....
Jagodica Bobica is offline   Reply With Quote
Old 06-03-11, 19:53   #16
Jagodica Bobica
MiM team Početnik

Registrovan: Oct 2008
Thanks (Received): 13
Likes (Received): 85
Jagodica Bobica uskoro postaje slavanJagodica Bobica uskoro postaje slavanJagodica Bobica uskoro postaje slavan

I da, zenama posle 35/e godine zivota se obavezno radi amniocenteza.

Da li se lezi u bolnici ili se to radi jedan dan?
Jagodica Bobica is offline   Reply With Quote
Old 10-03-11, 22:57   #17
Djokovic
MiM team Početnik

Djokovic's Avatar

Djokovic na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Jagodica Bobica View Post
Cinjenica je da se u zdravstvu CG nalazi toliko slabo edukovanih i nezainteresovanih zdravstvenih radnika. Ginekolozi su jos dodatno bezobrazni jer ocekuju i traze novac da bi se u opste malo bolje posvetili pacijentu.. Zdravstveni sam radnik i par puta sam bila jako neprijatno iznenedjena hladnim i nezainteresovanim odnosom kolega...

Mada sve je to dijelom i posledica odnosa drzave prema zdravstvu. Malim platama, korupcijom, preopterecenost doktora. Trudnice u dz kod ginekologa cekaju po 2-3 sata iako imaju zakazan termin! Ako trudnica treba da prima progesteron, mora da ga kupi jer ga u dz PODGorica nema (informacija sveza od ove nedelje) a zdravstvo je kao besplatno. Dr nema vremena da joj se posveti. Niko joj ne mjeri krvni pritisak iako je to OBAVEZAN dio pregleda kod ginekologa u trudnoci. Jednostavno sve tako traljavo ide ili namjerno tjareju zene da idu privatno. Pregled je 30E, UZ 30E... Pa vi vidite....
Utrogestan, 11 eura, non stop.
Old 10-03-11, 23:14   #18
Derek_Trotter
Ko reskira profitira!

Derek_Trotter's Avatar

Quote:
Utrogestan, 11 eura, non stop.
Kakva je sad situacija kod vas? Jeste li ponovili analizu?
Posted via Mobile Device
Old 12-03-11, 12:45   #19
tinky
ツ ♫ ツ♫ ツ

tinky's Avatar

Quote:
Originally Posted by Jagodica Bobica View Post
I da, zenama posle 35/e godine zivota se obavezno radi amniocenteza.

Da li se lezi u bolnici ili se to radi jedan dan?

Radi se jedan dan. Postupak nije bolniji više od svake druge injekcije koja se dobija intravenski ili intramuskularno. Ako je trudnica Rh negativna, a suprug pozitivan, potrebno je da dobije Rhogam poslije intervencije. Savjetuje se da miruje taj dan a sljedeci ako ne radi neki težak posao može da ide na rabotu..
Old 13-03-11, 08:21   #20
tinky
ツ ♫ ツ♫ ツ

tinky's Avatar

Da probamo malo pojasniti onima što ne znaju šta ih čeka..

Zvanični stav udruženja ginekologa i obstetričara u naprednom svijetu je da svakoj ženi koja je trudna treba da bude urađen rutinski skrining na hromozomske i kongenitalne anomalije kao i na defekte neuralne cijevi. Hromozomske anomalije ili aneuploidije jesu poremećaji broja hromozoma (višak ili manjak) udružen sa značajnim fetalnim poremećajima.
Prenatalnom dijagnostikom se radi skrining na one najčešće hromozomske kao sto šu:
1. Trisomy 21 (Dounov sindrom)
2. Trisomy 18 (Edwardsov sindrom)
3. Trisomy 13 (Patau Syndrome)
4. Turner Syndrome ( 45 X0 )
5. X linked disorders
Druga grupa oboljenja jesu kongenitalne anomalije u koje ubrajamo npr. srčane mane, defekte ekstremiteta, anomalije bubrega, anomalije gastrointestinalnog trakta, koje su često ali ne i obavezno povezane sa hromozomskih anomalijama.
Treća grupa oboljenja koja se nastoje da dijagnostikovati su defekti neuralne cijevi kao što su spina bifida, anencefalus, encefalokela, mijelomeningokela..

Last edited by tinky; 13-03-11 at 08:22..
tinky is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
amniocenteza, amniocinteza, dabl, kvadripl, tripl

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules