MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Ljubav > Ljubav i sex

Notices

Rezultati ankete: Da li kontracepcija smeta u seksu?
svaka smeta 4 14.81%
neke smetaju neke ne 20 74.07%
neke pomažu 0 0%
nijedna ne smeta 3 11.11%
Glasači: 27. You may not vote on this poll

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 07-03-10, 11:10   #1
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Registrovan: Sep 2008
nihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu auru
Send a message via Skype™ to nihil
Default Smeta li kontracepcija?

Ženama kontracepcija (ne) smeta da uživaju

Najnovija otkrića seksologa pokazuju da su mnoge žene uverene da kondomi "podrivaju" njihovo uživanje u seksu.

Ali one koje u isto vreme koriste hormonsku kontracepciju i kondome izjavile su da su izuzetno zadovoljne njihovim učinkom, jer omogućavaju "maksimalno seksualno uživanje".

Autori istraživanja smatraju da ova nekonzistentnost zapravo pokazuje kako žene razmišljaju o metodama kontracepcije kad im se postavi pitanje o dva različita aspekta seksualnosti - uživanju u seksu i ukupnom zadovoljstvu.

Kad razmišljaju o ukupnom seksualnom zadovoljstvu, koje se odnosi ne samo na "aktuelni trenutak" već i faktore kao što su seksualno samopoštovanje i zadovoljstvo celokupnim odnosima s partnerom, žene koje koriste u isto vreme hormonsku i kontracepciju kondomom tvrde da doživljavaju "vrhunsko uživanje i zadovoljstvo".

S druge strane, kad im se uputi direktno pitanje o efektima kontraceptivnih metoda na uživanje u seksu, žene koje koriste kondome, same ili sa hormonskim sredstvima, uglavnom izjavljuju da im opada zadovoljstvo - što pokazuje da žene uglavnom "optužuju" kondom da im "umanjuje uživanje u seksu".

Žene koje koriste samo hormonalnu kontracepciju, kao što su antibebi pilule, retko kada će ovu metodu povezati sa opadanjem seksualnog zadovoljstva.

Studija, objavljena u najnovijem broju časopisa „Seksualno zdravlje“ (Sexual Health), zapravo je početak odgovora na pitanja o kontraceptivnim sredstvima i zdravlju žene - u oblasti koju su istraživači do sada ignorisali.

"Poslenici u javnom zdravlju poklanjali su malo pažnje seksualnim iskustvima žene u primeni kontracepcije, posebno kondoma. Ako žene smatraju da im kondomi umanjuju seksualno zadovoljstvo, sve će manje biti spremne da od partnera traže da ih koriste", smatra dr Stefani Sanders, koautorka studije.

Rezultati istraživanja:

Samo 4 odsto žena koje se oslanjaju samo na hormonsku kontracepciju izjavilo je da im je smanjeno seksualno zadovoljstvo ali korisnice ove kontracepcije dale su najnižu ocenu celokupnom seksualnom zadovoljstvu;

Oko 23 odsto žena koje istovremeno koriste kondome i hormonske metode kontracepcije izjavile su da osećaju opadanje zadovoljstva ali su, takođe, najviše ocene dale seksualnom uživanju;

Između šest i sedam odsto žena koje koriste samo kondome ili zajedno sa pilulama, ocenilo je da im opada uživanje u seksu u poređenju sa onim damama koje koriste samo hormonsku metodu;

Žene koje nisu imale infekcije koje se prenose seksualnim odnosom dva puta češće su izjavljivale da su im sredstva za kontracepciju umanjivala seksualno zadovoljstvo.
Old 07-03-10, 12:21   #2
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

da mi ne reče, ili da mu ne pomognem u 'pristavljanju' kondoma, ja razliku nikad ne bi o$etila, te s toga smiješne su mi ženske priče kako one odmah osjete razliku koja im ne prija...
meni ne smeta i poželjna je..
a što se tiče pilulica njihov sam oštar protivnik baš zbog buma koje izazivaju u organizmu - međ hormonima...
tako da ću morati glasovat za neke smetaju, neke ne...
Old 07-03-10, 15:19   #3
Okugata
Guest

ne znam koja se nije ukrmacila od onih kontraceptivnih pilula. od jednih cujem da regulisu menstruacione bolove, od drugih da izazivaju tumor...ajd sad ih pij ako smes
kondomi... ima onih sa mirisom/ukusom mente koji kao da hlade, ti su mi ok. ima i oni sa nekim reljefima, koji bi trebalo da ubrzaju zenski orgazam, al mene iskreno to nervira.
pilula 72h posle izaziva totalni haos u organizmu i ceo ciklus poremeti. te sve hormonske terapije mi deluju poprilicno odvratno, nekako bi bilo prirodnije da smisle neku mesavinu cajeva koja bi ubila spermatozoide ili usporila ciklus
  Reply With Quote
Old 07-03-10, 15:35   #4
bloom
Moderator

bloom's Avatar

Registrovan: Aug 2008
bloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu auru

Ja se grozim od pomisli na spiralu, uopste mi nije jasno da to neko moze trpjet u sebi! Moram popit' dva dobra žestoka pica da odem na običan pregled kod ginekologa, a ne da mi ugrađuje neakva čudesa, pa taman ga nikad ne viđela!
Od sredstava za zaštitu probala samo prezervativ raznih mirisa ukusa i boja, meni je interesantno, a onda i njemu
Old 07-03-10, 15:38   #5
Okugata
Guest

od tih spirala sam cula da moze posle da nastanu rane na grlicu materice.
  Reply With Quote
Old 07-03-10, 15:57   #6
Afrika
Hakuna Matata

Afrika's Avatar

Registrovan: Nov 2009
Afrika has disabled reputation

Stalni partner - pilule.
Kondom, jedino kad moram.
Afrika is offline   Reply With Quote
Old 07-03-10, 16:06   #7
tinky
ツ ♫ ツ♫ ツ

tinky's Avatar

Registrovan: Nov 2008
tinky has disabled reputation

Ja sam za pilule. Danas postoje pilule sa veoma malom dozom hormona koje ne izazivaju nikakve bumove u organizmu. Osim ako se zaborave popiti
Old 07-03-10, 16:07   #8
bagi
MiM team Forumaš

bagi's Avatar

Registrovan: Apr 2007
bagi nepoznate kvantitete u ovom trenu

iz mog ugla(muškog) definitivno mi smetaju kondomi osjećaj mi je isti kao da sam otišao na spavanje u čarapama
bagi is offline   Reply With Quote
Old 08-03-10, 10:21   #9
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

nihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu auru

Ili kao da se nešto radi ili dodiruje sa rukavicama. Definitivno osjećaj nije isti kada je kondom u pitanju. Vlažnost i toplota se preko kondoma ili uopšte ne osjećaju ili jedva osjećaju, a to je veoma važan dio seksualnog odnosa.
Old 08-03-10, 20:05   #10
Afrika
Hakuna Matata

Afrika's Avatar

Ziv se covjek na sve navikne.Isto vazi i za muricu i kondom
Old 13-03-10, 13:38   #11
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Quote:
Originally Posted by Afrika View Post
Ziv se covjek na sve navikne.Isto vazi i za muricu i kondom
Na neke stvari se nije moguće naviknuti, na neke teže, a na neke vrlo lako. Pitanje je da li se mora i treba stvarati navika i zašto? Kontracepcija ima za cilj sprečavanje začeća, a ne smanjivanje zadovoljstva ili sposobnosti za zadovoljstvo. Kondom smanjuje mogućnost i sposobnost osjećanja i doživljavanja zadovoljstva. Nije isto kada nas neko dodiruje plastikom, a kada nas dodiruje tijelom.
Old 13-03-10, 14:03   #12
Afrika
Hakuna Matata

Afrika's Avatar

Quote:
Originally Posted by nihil View Post
Pitanje je da li se mora i treba stvarati navika i zašto?
Pa, mora...
Jednacina je jednostavna..
Ako zena ne zeli dijete, a nije u poziciji da koristi druga sredstva kontracepcije, krajnje je fer i korektno da muskarac zacepi svoju 'rupicu', ne?
Old 13-03-10, 14:05   #13
bagi
MiM team Forumaš

bagi's Avatar

Quote:
Pa, mora...
Ako zena ne zeli dijete, a nije u poziciji da koristi druga sredstva kontracepcije, krajnje je fer i korektno da muskarac zacepi svoju 'rupicu', ne?
Svakako se slažem sa tom činjenicom, samo je ovdje pitanje da li smeta ili ne.Ja opet ponavljam da mom murici smeta
Old 13-03-10, 16:16   #14
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Quote:
Pa, mora...
Ni seks sa kondomom nije siguran kada je u pitanju zaštita od trudnoće, jer mogućnost pucanja kondoma nije tako rijetka. Inače, upotreba kondoma ima najviše smisla kod seksa "za jednu noć" ko ga praktikuje, a ne za stalne seksualne partnere.
Old 13-03-10, 23:16   #15
bagi
MiM team Forumaš

bagi's Avatar

Quote:
Ni seks sa kondomom nije siguran kada je u pitanju zaštita od trudnoće, jer mogućnost pucanja kondoma nije tako rijetka. Inače, upotreba kondoma ima najviše smisla kod seksa "za jednu noć" ko ga praktikuje, a ne za stalne seksualne partnere.
Blago tebi ako ti puca, meni mrči su uglavnom veliki
Old 13-03-10, 23:20   #16
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

Registrovan: Sep 2007
Bonja the Zmaj na dobrome putu

Quote:
Pa, mora...
Ma nemoj. Kako bi bilo, tokom sexa, da prekrijes tvoje velike mlijecne grudi sa najlonom? Ne bi prijalo, a? Eto
Bonja the Zmaj is offline   Reply With Quote
Old 13-03-10, 23:22   #17
bagi
MiM team Forumaš

bagi's Avatar

Quote:
Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
Ma nemoj. Kako bi bilo, tokom sexa, da prekrijes tvoje velike mlijecne grudi sa najlonom? Ne bi prijalo, a? Eto
A ovo ti je genijalno
Old 14-03-10, 00:00   #18
Afrika
Hakuna Matata

Afrika's Avatar

Quote:
Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
Ako kondom tesko pada, onda pravac vazektomija.Neka svako (s)nosi odgovornost nad svojim polnim organom, i svi mirni.

Quote:
Kao sto sam vec rekla, nisu sve zene u mogucnosti( iz x razloga) da koriste druga sredstva kontracepcije.
Zdravlje zene vs vase full uzivanje....biram ovo prvo

Last edited by Zor_djevojka; 27-12-10 at 01:23..
Old 14-03-10, 00:08   #19
rebeka
muzika je put do ♥

rebeka's Avatar

Registrovan: May 2008
rebeka uskoro postaje slavanrebeka uskoro postaje slavan
Send a message via MSN to rebeka

Quote:
Ako kondom tesko pada, onda pravac vazektomija.

ali sa tom intervencijom ne mozes da sprecis razne polne bolesti ...
i ako nije 100% siguran, kondom je jedino sredstvo koje je te dvostruko stiti, glasam za njega koliko god se ovaj muski soj ljutio, to je i za njihovu sigurnost...
Old 14-03-10, 00:13   #20
Afrika
Hakuna Matata

Afrika's Avatar

Rebeka, ovo je bilo malo vise ironicno nego li ozbiljno. Ne bih ja moje mile mizijake lisavala potomstva ni u ludilu!
Reply

Tags
kontracepcija, smeta

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules