MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Društvo

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 16-07-07, 16:55   #1
Da li je Crna Gora bezbjedna?
WALTER WALTER is offline 16-07-07, 16:55
Rejting: (4 votes - 5.00 average)

Što mislite o tome? Ako nije,koje su to opasnosti koje prijete njenoj bezbjednosti ( na unutrašnjem i spoljnjem planu )?

WALTER's Avatar
WALTER
MiM team Forumaš i po'
Registrovan: Mar 2007
Thanks (Received): 0
Likes (Received): 0
Pregledi: 118192
Reply With Quote
Old 16-07-07, 18:18   #2
belex
Banned

belex na dobrome putu

Dozvolite, moja malenkost.
Sigurno se pitate zasto!?
Pa... kad kesh u akcije sunem te spekulacijama iste u visine dunem, srusicu vam berzu.
belex is offline   Reply With Quote
Old 16-07-07, 18:49   #3
WALTER
MiM team Forumaš i po'

WALTER's Avatar

WALTER na dobrome putu

Ima toga, to je jedana od opasnosti i to veoma ozbiljna!
Da čujem koji su to mehanizmi koji se mogu koristiti prilikom razbijanja berze!
Možda je ovo previše zahtjevno za Vas, ili traži više vremena za objašnjenje ali bih volio da čujem! HVALA
WALTER is offline   Reply With Quote
Old 16-07-07, 20:03   #4
belex
Banned

belex na dobrome putu

Jedan od nacina, (nije nesto orginalan-ali jebitacan) imao sam prilike skoro da vidim.
No ne bih da rusim koncept ovog podforum, sem ako ne dobijem za to saglasnost supervizora Milke Canic
belex is offline   Reply With Quote
Old 18-07-07, 09:24   #5
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Thanks (Received): 30
Likes (Received): 213
Homer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by WALTER View Post
Što mislite o tome? Ako nije,koje su to opasnosti koje prijete njenoj bezbjednosti ( na unutrašnjem i spoljnjem planu )?
Ajd da krenemo od trenutno aktuelne: POŽARI na sve strane, već su pale i prve žrtve!

Vatrogasne jedinice u okviru svog djelokruga sprovode preventivne mjere zaštite od požara, učestvuju u gašenju požara, spašavanju ljudi i imovine ugroženih od požara i elementarnim nepogodama i vrše druge poslove utvrđene planovima zaštite od požara kao i poslove koji se odnose na kontrolu, punjenje i opravku protivpožarnih aparata i drugih tehničkih sredstava.
Vatrogasne jedinice organizovane su u svim opštinama Crne Gore, u nadležnosti su opština i ima ih 16. Postoji i sedam preduzetnih vatrogasnih jedinica koje poslove obavljaju u okviru privrednih sistema i aerodroma, kao i 16 dobrovoljnih vatrogasnih društava. Poslove u okviru ovih jedinica obavlja oko 450 profesionalaca i oko 120 aktivnih dobrovoljaca, kojima je na raspolaganju oko 140 vozila (e, koliko je ispravnih?). Većina vozila je starija od 20 godina, samo su četiri nova, na aerodromima u Podgorici i Tivtu.

Koliko uspješno mogu da se nose sa ovim izazovom, vidite i sami ovih dana!
Homer is offline   Reply With Quote
Old 22-07-07, 20:47   #6
ĐURO PALICA
MiM team Početnik

ĐURO PALICA's Avatar

Registrovan: Jul 2007
ĐURO PALICA na dobrome putu

Što ćemo narode sa istočnim susjedima?
Prošle godine bijahu neka probna okupljanja u Ulcinju!
ĐURO PALICA is offline   Reply With Quote
Old 26-07-07, 00:14   #7
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Homer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auru

http://www.youtube.com/watch?v=SblC8...watch_response
Old 26-07-07, 07:24   #8
mozak
MiM team Guru

mozak's Avatar

Registrovan: May 2007
mozak na dobrome putu
Send a message via Skype™ to mozak

mi smo ugroženi najviše od nas samih...a tu su i požari naravno koje je teško gasit...
Old 28-07-07, 21:55   #9
Tito
Najbolji investitor 2007

Tito's Avatar

Registrovan: Feb 2007
Tito na dobrome putu

Sve države imaju svoje mafije, samo na na Balkanu mafije imaju svoje države.
Tito is offline   Reply With Quote
Old 28-07-07, 22:31   #10
THE COON
Nobleman in exile

THE COON's Avatar

Thanks (Received): 4
Likes (Received): 36
THE COON uskoro postaje slavanTHE COON uskoro postaje slavan

CG nije bezbjedna. Nas i najmanje nesreće ili elementarne nepogode ofiraju koliko smo slabo, grozno slabo, organizovani na nivou državnih institucija i po pitanju užasne infrastrukture. Drugo, nemamo master plan razvoja društva i institucija, niti jedinstven koncept ekonomskog razvoja (i u samoj vlasti postoje sukobi oko te vrlo primarne stvari). Ovo je jedan mali, ali ključni dio. Treba li još nešto? Detalji?
Old 28-07-07, 22:45   #11
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Quote:
Originally Posted by ALF View Post
Treba li još nešto? Detalji?
Old 28-07-07, 23:06   #12
WALTER
MiM team Forumaš i po'

WALTER's Avatar

WALTER na dobrome putu

Divizija"Malesija"?????????????
WALTER is offline   Reply With Quote
Old 29-07-07, 09:42   #13
igordj
MiM team Početnik

Registrovan: Apr 2007
Thanks (Received): 5
Likes (Received): 5
igordj nepoznate kvantitete u ovom trenu

Quote:
Originally Posted by Homer View Post
Mozda bi trebali barem uniforme da zamijene.

Inace mene ova nasa vojska podsjeca na onu pricu (vic) da je kralj Nikola nedje rekao ako nam ne ispune to i to napascemo ih sa OBA topa.
igordj is offline   Reply With Quote
Old 29-07-07, 10:00   #14
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Strategija nacionalne bezbjednosti CG:

www.vlada.cg.yu/biblioteka/1154096968.doc

Neka nam Bog pomože, da ne dođe do kakve muke

Last edited by Homer; 29-07-07 at 10:04..
Old 29-07-07, 10:51   #15
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Likes (Received): 282
Nabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auru

Ima tu stranica a i sto je lijepo slozen ovaj sadržaj vidi se da ga je neka puška radila.
Nabuko is offline   Reply With Quote
Old 29-07-07, 11:11   #16
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Quote:
Originally Posted by Nabuko View Post
Ima tu stranica a i sto je lijepo slozen ovaj sadržaj vidi se da ga je neka puška radila.
I ja sam odmah uočio da je radio neki vojnik, koji ni sam nije znao šta znače određeni pojmovi. Pokušao je da prepiše nešto od nekle, a ni sam nije znao što je to. Ali što ga briga, prošlo mu je. No kako će mo mi proć? Blago nama šnjima!
Old 11-08-07, 19:43   #17
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

RADOVAN KRISTIVOJEVIĆ NA PROSLAVI PETOGODIŠNjICE BRAKA KRVNIČKI PRETUČEN ISPRED POZNATOG BUDVANSKOG LOKALA "MAINE"

Otvorili mu lobanju

Budvanin Radovan Kristivojević (26), otac četvorogodišnje Andree i četvoromjesečne Renate, ako preživi, do kraja života će pamtiti petogodišnjicu braka, koju je namjeravao da proslavi prije tri noći u poznatom budvanskom lokalu "Maine". Naime, kako nam je njegova supruga Nada ispričala, nakon što je oko dva časa poponoći Radovan slučajno prolio nešto "koka-kole" na farmerke čovjeka koji je sjedio za susjednim stolom, njen suprug je, i pored izvinjenja, krvnički pretučen, a zbog povreda koje je zadobio bori se u Kliničkom centru u Podgorici za život. Poslije pregleda u bolnici u Risnu hitno je prebačen u KBC Podgorica, gdje su mu juče izvršene tri teške operacije, koje su izvršili neurohirurg Petar Lompar i ORL maksilofacijalni hirurg Vladan Knežević.
O bjesomučnom prebijanju Radovana, u kojem je učestvovalo, kako njegova supruga tvrdi, šest osoba, budvanska policija je upoznata, ali našem dopisniku izvor iz budvanske policije "nije mogao da kaže ništa više od toga da će se cio slučaj odvijati u skladu sa zakonom". Takođe, izvor iz budvanske policije je rekao da je sa slučajem upoznat tužilac, te da "postoje ljudi koji su zaduženi da vode ovaj slučaj".
Vidno uznemirena Nada nam je rekla da je sve počelo kad je osoba, kojoj je Radovan isflekao pantalone, umjesto da primi izvinjenje, "uzeo bocu koka-kole i udario iz sve snage njenog supruga po glavi".
- Odmah sam supruga izvela iz diskoteke sa namjerom da idemo u Dom zdravlja, gdje će mu previti ranu. Zaprijetila sam policijom, i krenuli smo prema našem autu. Prije ulaska u automobil pred nama su se stvorila šestorica ljudi koji su odmah krenuli da ga šutiraju. Moj suprug je ubrzo pao u nesvjest, a ja sam vrištala. Molila sam ih da nas ostave na miru, ali sam i ja dobila šamar, te su krenuli i mene da biju - opisala je stravične trenutke Nada.
Ona nije prepoznala osobe koje su krvnički pretukle njenog supruga, ali po riječima očevidaca sa kojima je dan kasnije razgovarala, kao i sestra i zet Radovana Kristivojevića, Mirjana i Zarija Koprivica, saznala je da je među onima koji su te noći tukli njenog supruga i nekadašnji inspektor budvanske policije.
Posebno teško im je palo kako su ih tretirali u policijskoj stanici u Budvi, jer, kako kaže Nada, tako premlaćen njen suprug je od tri do šest ujutru davao izjavu.
Iako je izvor iz budvanske policije za naš list rekao da je "supruga trebalo da pomogne u prepoznavanju lica od kojih je njen suprug fizički napadnut" Nada Kristivojević tvrdi da su u policiji bili do ranih jutarnjih časova, ali da niko nije priveden.
- Policija ništa nije uradila, niko nije priveden, osim jednog od konobara koji radi u diskoteci - kazala je ona.
Tek u sedam časova prebijenog supruga odvela je u risansku bolnicu, gdje su poslije urađenog snimka odlučili da se hitno zbog veoma teških povreda glave prebaci u podgorički KC.
- Kako su mi rekli hirurzi koji su ga operisali, moj suprug je, s obzirom na veoma duboke povrede glave, vjerovatno pretučen drškom od pištolja.Razmrskana lobanja mu je napravila veliku rupu u mozgu, a lice mu je potpuno unakaženo - kazala je Nada.
Kako se Radovanu juče popodne pogoršalo stanje, otkriven je veliki hematom u stomaku, tako da je sinoć, oko 19 časova, pretrpio još jednu tešku hiruršku intervenciju.
Nada i Mirjana su nam rekle da "neće ostati na ovom", već da će podnijeti krivične prijave protiv onih koji su pretukli Rradovana Kristivojevića i izvesti ih pred lice pravde.

Last edited by Homer; 11-08-07 at 19:45..
Old 11-08-07, 23:49   #18
THE COON
Nobleman in exile

THE COON's Avatar

Thanks (Received): 4
Likes (Received): 36
THE COON uskoro postaje slavanTHE COON uskoro postaje slavan

O Gospode, što su bijesni ljudi sve spremni da urade, bez trunke časti i ljudskog sažaljenja... Zbog fleke od koka-kole, neko treba da izgubi život, ili da ostane obogaljen za cio vijek!? I ko sve radi u našem MUP-u... Strvine i nesoji korumpirani. Kukavice koje nedostatak jaja kriju značkom...
Old 13-08-07, 15:27   #19
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Pretukli Budvanina

Podgorica, 12. avgusta-U noćnom klubu „Maine“ u Budvi, 09. avgusta ove godine, oko 03,30 časova, došlo je do narušavanja javnog reda i mira u lokalu i na parkingu u kojem je R.R. iz Budve zadobio teške tjelesne povrede u predjelu glave i tijela saopšteno je iz Uprave policije.
Nakon ukazane ljekarske pomoći u Domu zdravlja u Budvi, R.R. je upućen u risansku bolnicu, a zatim u Kliničko bolnički centar Podgorica, gdje je hospitalizovan.
Na osnovu preduzetih operativnih i drugih policijskih mjera i radnji sumnja se da su oštećenom povrede nanijeli S.L. iz Rožaja i G.L. službenik Područne jedinice Bijelo Polje. Policija traga za još jednim licem iz Novog Sada, koje je učestvovalo u događaju i nakon tuče napustilo lice mjesta.
Kriminalistička obrada upućuje na sumnju da je do incidenta došlo kada je oštećeni R.R. prosuo piće prema stolu za kojim se nalazio osumnjičeni S.L. sa društvom, koji ga je, nakon kraće prepirke, udario staklenom flašom u predjelu glave, nanoseći mu fakturu sinusne kosti. Oštećenog R.R. iz lokala su izveli njegova supruga i prijatelj, sa namjerom da ga prebace do Doma zdravlja. Međutim, kada su došli do vozila na parkingu ispred lokala, oštećenom prilaze G.L. i jedno lice iz Novog Sada i zadaju mu udarce nogama i rukama u predjelu glave i tijela.
Osumnjičeni S.L. i G.L. su danas, uz krivičnu prijavu, sprovedeni istražnom sudiji Osnovnog suda u Kotoru, pod sumnjom da su počinili krivično djelo nasilničko ponašanje u vezi sa krivičnim djelom teška tjelesna povreda. Istražni sudija im je, nakon saslušanja, odredio pritvor u trajanju od 30 dana, kaže se na kraju saopštenja.

Zašto im imena ne objave?
Old 13-08-07, 16:22   #20
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Likes (Received): 282
Nabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auru

Navodno po zakonu se ne bi smjelo objavljivati imena osumnjicenih jer su svi nevini dok se ne dokaze suprotno. To su odnekle nakrivo prepisali pa sad nekad se postuje a nekad ne.
Nabuko is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
bezbjedna, crna, gora

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules