MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Alternativa > Astrologija

Notices

Astrologija Pod srecnom zvijezdom

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 27-05-07, 20:03   #1
mary
MiM team Guru

mary's Avatar

Registrovan: Feb 2007
Thanks (Received): 0
Likes (Received): 5
mary has disabled reputation
Default Strahovi

Ovan - Strah od ropstva

Ovan je čovjek kojeg nije lako zaplašiti, jer svako zastrašivanje djeluje kao izazov njegovoj urođenoj hrabrosti. No kad tad Ovan postaje svjestan neumitnosti protoka vremena i iz te činjenice proizlazi njegov strah od starosti i gubitka tjelesne snage i moći. Iz istog razloga strah ga je i bolesti i ograničenja koja ona nosi te naposlijetku smrti. Na psihološkom planu, Ovan se pribojava da će ga okolina ignorirati i da mu neće biti odano priznanje za njegov trud. U svakom Ovnu također postoji podsvjesni strah od zatvaranja ili bilo kakvih ograničenja fizičke slobode, što je kod predstavnika nižeg tipa ovog znaka glavna prepreka nekontroliranim izljevima vatrenog temperamenta. Ovnu je svojstveno da na strah reagira nasiljem, pod geslom "napad je najbolja obrana"

Bik - Bauk siromaštva

Dobro isplaniran život koji Bik vodi ne ostavlja mnogo mjesta strahovima. Ali, strah od siromaštva, dakle od gubitka posjeda i stvari, visi poput Damoklova mača iznad života ljudi ovog zemljanog znaka. Budući da Bik mora sve kontrolirati, ovaj strah Bika čini još opreznijim i sporijim, pa će se u skladu s time pribojavati svih situacija u kojima se od njega očekuje da postupa brzo ili brzopleto. U svoju "imovinu" Bik dakako ubraja i voljenu osobu, pa se njegov strah od siromaštva proširuje i na strah od gubitka ljubavi. Bik je među najljubomornijima u zodijaku, a biti ljubomoran u biti znači nemati povjerenja u samoga sebe. Budući da je u biti čestit čovjek koji voli razmirice rješavati mirnim putem, Bik osjeća dobru dozu straha od rovarenja i zazire od zaštite svojih interesa kroz svađu s okolinom.

Blizanci - Igra štiti od straha

Budući da sve shvaćaju kao igru, Blizanci nisu osobito strašljivi. Prije su plahi i reagiraju na svaki, i najmanji poticaj, i ako se ozbiljno uplaše, svoj će strah brzo uspješno prikriti. Površni Blizanac se pribojava situacija u kojima treba zauzeti odlučan kurs i gdje treba jasno, bez izvrdavanja, izraziti svoju volju. Stoga osjeća strah od ozbiljnih, strogih, odlučnih i sistematičnih ljudi, koji više cijene djela od riječi. No, situacija koja miriši na avanturu ili stvarnu opasnost, prije će radoznalog Blizanca privući negoli nagnali na paničan bijeg. Na psihološkom nivou, Blizanac se pribojava starosti, jer smatra da će zbog nje biti "prikovan" na isto mjesto i postati ovisan o drugima. No još više od starosti, komunikativni Blizanac se boji samoće i šutnje koju ona nosi, tako da cijeli život provodi u nastojanju da ne ostane sam sa svojim zbrkanim mislima.

Rak -Mašta pothranjuje strahove

Gotovo je lakše govoriti o tome na kojem životnom području Rak ne pokazuje strah nego obrnuto. Obzirom da je ovaj čovjek vrlo vezan za obitelj, dom i zavičaj, na top listi strahova tipičnog Raka vodi strah od raspada obitelji. Sama pomisao na razvod braka, bračnu nevjeru, gubitak ili odlazak djece iz roditeljskog doma i slične nevolje, Raka gura u duboku depresiju.
Sličan, gotovo paranoičan strah, pokazuje od preseljenja, gubitka ili oštećenja doma, i tu je poslovično bujna mašta ovog znaka u stanju proizvesti gotovo nepreglednu paletu imaginarnih nesreća i nevolja koje mogu zadesiti njegov dom ili kuću. Rak se također iskreno pribojava zlobe, osvete, izazivanja, svađa i nesloge, a velik dio svog profesionalnog života provest će u stalnoj strepnji od šikaniranja od strane nadređenih.

Lav -Strahuje od izdaje

U skladu s osobinama životinje čije ime nosi, Lav je, uz Ovna, vjerojatno najhrabriji član zodijačke zajednice. Pravi razlog njegove odvažnosti krije se u strahu od tuđeg prezira, javne sramote ili neuspjeha. Budući da mu je važno tuđe mišljenje, Lav će izvesti junačka djela, da ne bi slučajno ispao kukavicom. Često izvede neki pravi podvig samo da se napravi važnim pred okolinom. Budući da se radi o fiksnom znaku, Lav se pribojava situacija koje od njega zahtijevaju da mijenja postojeće stanje, pogotovo ako dinamiku i smjer te promjene on ne može kontrolirati. Dodatno, Lav će se dosta baviti razmišljanjima o mogućoj izdaji prijatelja ili bliskih suradnika, što će s vremenom preći u pravu paranoju. Lavovi na vlasti ili položaju, svojoj listi pridodat će vrlo snažan strah od naprasnog gubitka položaja i povratka u "običan puk"..

Djevica - Zazor od nereda

Svjesna svog nedostatka hrabrosti, Djevica je dovoljno promućurna da izbjegava situacije koje zahtijevaju hrabrost kao glavno oružje. Ona temeljito i dugoročno planira sve moguće probleme i svoje reakcije na njih, pa kad se neki problem pojavi, ona spremno vadi iz svog arsenala odgovarajuće rješenje. No, ukoliko se radi o nekoj neuobičajenoj situaciji koju nije predvidjela, moguće je da će je strah potpuno blokirati. Pomisao da bi mogla živjeti u neredu ili prljavštini također zauzima zapaženo mjesto na listi strahova ovog znaka, kao i strah od dezorganizacije i bezvlašća. Izuzetno osjetljiva, Djevica cijeli život muku muči s hipohondrijom, a što se tiče afektivne sfere, bojat će se izražavanja osjećaja, bilo vlastitih drugoj osobi, bilo tuđih prema sebi samoj.
mary is offline  
Reply With Quote
Old 27-05-07, 20:14   #2
mary
MiM team Guru

mary's Avatar

Vaga- Užasavaju je sukobi

U potrazi za životnom harmonijom Vaga će se povremeno morati suočiti i s ljudima koji ne dijele njezine životne vrijednosti. Strah od sukoba, svađa, uvreda i grubosti primarni je strah Vage, i samoće i izolacije.
Na intimnom planu, Vaga će se tijekom cijelog svog života pribojavati ljubavnog odbijanja, razočaranja i iskorištavanja, no to je neće dovoljno zastrašiti da prestane hrliti iz jedne promašene veze u drugu. Naime, ona će radije prihvatiti suživot s nekim manijakom i pervertitom, nego ostati sama. Kako je Vaga i hipohondar broj dva u Zodijaku (iza Djevice), gotovo i nije potrebno spomenuti da među stalno prisutne Vagine strahove pripada i cijela kolekcija strahova od različitih bolesti, počevši od obične prehlade pa do umišljanja daleko opasnijih poremećaja.

Škorpion- Boji se nemoći

Naizgled je Škorpion jedan od najhrabrijih znakova zodijaka, no iza hladnokrvne i dijabolične "maske" krije se biće koje baš i nije toliko imuno na strahove, iako bi Škorpion volio ostaviti baš takav dojam. Njegov obrambeni mehanizam od straha je mazohizam, tako da Škorpion ne bježi od opasnosti i nasilja, čak s njima pomalo i "koketira". Kako se radi o najseksualnijem znaku horoskopa, strah od spolne nemoći je tu najizraženiji, a odmah potom slijedi strah od starosti, ovisnosti o drugima, učmalosti i ograničenja. Kod Škorpiona također postoji izražen strah od smicalica, izdaje i laži, a u vezi s time, Škorpion se pribojava i situacije da postane žrtva nevjere ili raskida.

Strijelac-Strah od tlačenja

U svom bezbrižnom i altruističnom svijetu, Strijelac pronalazi malo pojava koje mu ulijevaju strah. Ipak, kad se nađe u situaciji od tlačenja ili ograničavanja slobode, i taj se optimističan i vedar čovjek u određenoj mjeri uplaši. Također ga ravnodušnim ne ostavlja mogućnost da bude žrtvom nepravde, okrutnosti i nasilja, osobito ako oni dolaze od predstavnika vlasti. Još jedna od stalno prisutnih bojazni ovog vatrenog znaka je strah od nepriznavanja zasluga za neki poslovni ili drugi uspjeh i s tim vezano ometanje u napredovanju u poslu ili hijerarhiji. Na širem psihološkom planu, kod Strijelca je prisutno i pribojavanje od nastupa općeg nereda, odnosno poremećaja poretka, a u kriznim situacijama Strijelac će jasno iskazivati strah od ugrožavanja demokracije i građanskih sloboda.

Jarac- Strah od tuđeg podsmjeha

Hladna organiziranost i efikasnost Jarca dobro prikriva i prilično dug popis bojazni koje more ovaj zemljani znak- Vladar ovog znaka, zastrašujući planet Saturn, pobrinuo se da svaki Jarac, u većoj ili manjoj mjeri pati od imaginarnih strahova, koji su više rezultat Jarčevih promišljanja o svim (ne)mogućim nepovoljnim ishodima, nego što počivaju na realnim mogućnostima. U ovom odjeljku Jarčeve psihe, čelno mjesto pripada strahu od spletki, podvala i izdaja.
Na drugom je mjestu strah od nesretnog spleta okolnosti koje, po njegovom uvjerenju, vrebaju samo njega. Posebnu težinu u Jarčevom svijetu straha ima panična bojazan da bi nekim svojim potezom ili iskazom mogao ispasti smiješan, odnosno postati predmet neukusnih šala.

Vodenjak- Briga za cijeli svijet

Kod Vodenjaka postoji stroga podjela na osobnu sferu i opću sferu, u koju ulaze njegovi stavovi o društvu, politici, religiji i sličnom, i strahovi su kod Vodenjaka podijeljeni po istom principu. Po toj podjeli, Vodenjak se može ubrojiti u neustrašive "stanovnike" Zodijaka kad se radi o osobnim bojaznima, no s druge strane je prepun briga koje se tiču općeg dobra. Užasnut je pojavama koje su sastavni dio života na Zemlji, poput okrutnosti, nasilja, zločina, rata, gladi, zagađenja, nejednakosti po rasi, vjeri, spolu i drugim obilježjima, bez obzira prijete li te opasnosti njemu osobno ili ne. Vodenjaka muči i strah da će jednog dana biti prisiljen napustiti svoje ideale te se podvrći vladajućem sistemu i hijerarhiji, a u osobnoj sferi začudo najveću bojazan pokazuje od trajnog vezivanja.

Ribe- Plaši je sve živo

Na ljestvici znakova Zodijaka koji najviše naginju strahu, čelno mjesto bez sumnje pripada Ribama. Njihovi strahovi zapravo predstavljaju zbroj strahova svih ostalih znakova zodijaka i teško je precizno izdvojiti čega se najviše plaše. Njihov dijapazon strahova uključuje tjelesno nasilje, prijetnje i uvrede, samoću i odbacivanje, bolest i smrt, a posebno se boje duhova, vampira i drugih čudovišta i likova iz bajki. U skladu s okolnostima u kojima žive, pokazuju strah od katastrofa, vlasti, vojske i sistema općenito. U stalnom su strahu od nereda i prirodnih katastrofa, a i obična gužva i buka, izazivaju u njima nelagodu koja graniči s panikom. Usprkos tome doista dugačkom popisu strahova, Riba ima sposobnost pronalaženja izlaza i iz najtežih situacija, tako da nije posve paralizirana u trenucima krize
mary is offline   Reply With Quote
Old 27-05-07, 22:31   #3
beskrajnost
MiM team Expert

Thanks (Received): 397
Likes (Received): 2111
beskrajnost has disabled reputation
Send a message via MSN to beskrajnost

ja vise idem na podznak neg znak...
Old 29-05-07, 12:06   #4
Vivien_Leigh
MiM team Početnik

Vivien_Leigh's Avatar

Registrovan: May 2007
Likes (Received): 0
Vivien_Leigh na dobrome putu

Ja i u znaku i oba podznaka, a mislim da bih se setila jos nekog straha )))
Vivien_Leigh is offline   Reply With Quote
Old 29-05-07, 12:27   #5
mary
MiM team Guru

mary's Avatar

ja sam se pronasla u znaku-skorpiji i u mjesecu-biku
mary is offline   Reply With Quote
Old 29-05-07, 12:30   #6
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

Registrovan: Jan 2007
Likes (Received): 13
mala_mu na dobrome putu
Send a message via MSN to mala_mu

Ovo za vodoliju je istina ziwa...
mala mu...uh to bice je toliko fino i umiljato moglo biti, ali mislim da je odbrambeni mehanizam uzeo maha kod nje ..tako je sva svatka , ali pravi mali fighter, sto se licno meni ne svidja...mazio bih je po citav dan ali bi mi ruke polomila ( da to tako predstavim)...
mala_mu is offline   Reply With Quote
Old 29-05-07, 13:19   #7
Nella
MiM team Forumaš

Nella's Avatar

Registrovan: Apr 2007
Likes (Received): 0
Nella na dobrome putu

I znak i podznak. Definitivno
Nella is offline   Reply With Quote
Old 18-05-08, 16:12   #8
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

Thanks (Received): 126
Likes (Received): 3253
pehar has disabled reputation

vise mi odgovara znak,nego podznak
pehar is offline   Reply With Quote
Old 18-05-08, 16:21   #9
svetlost
MiM team Početnik

svetlost's Avatar

Likes (Received): 1
svetlost nepoznate kvantitete u ovom trenu

ja sam se pronasla u blizancima i skorpiji,podznak i mesec
svetlost is offline   Reply With Quote
Old 18-05-08, 16:24   #10
Blade
Moderator

Blade's Avatar

Registrovan: Nov 2007
Thanks (Received): 1
Likes (Received): 94
Blade uskoro postaje slavanBlade uskoro postaje slavanBlade uskoro postaje slavan

Ja se pronađoh u opisu za Vodoliju (imam Mjesec u Vodoliji)
Old 19-05-08, 19:49   #11
Loonalai
MiM team Početnik

Loonalai's Avatar

Registrovan: Feb 2008
Loonalai nepoznate kvantitete u ovom trenu

koja bi kuća mogla ukazivati na strahove? možda 8.? moja se nalazi u ribama i imam strah od malena od duboke vode...to mi se nekako čini logičnim
Old 19-05-08, 19:52   #12
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Thanks (Received): 226
Likes (Received): 5159
Zor_djevojka has disabled reputation

ja mislim da se za strahove gleda znak Saturna...ima logike i osma kuca, ali i dvanaesta...
Voli te tvoja zver
Zor_djevojka is offline   Reply With Quote
Old 19-05-08, 19:58   #13
Loonalai
MiM team Početnik

Loonalai's Avatar

Registrovan: Feb 2008
Loonalai nepoznate kvantitete u ovom trenu

i meni je palo na pamet i za 12.-tu, ali nekako mi je "škorpionska" tema... kao npr. strah od smrti/možda i od prepuštanja, živjeti punim plućima...nerealne fobije...jer i škorpion potiskuje ... a saturn mi je više neka nesigurnost...čisto moje konstatacije
Old 19-05-08, 21:52   #14
milenaaaa
MiM team Expert

milenaaaa's Avatar

Thanks (Received): 1
milenaaaa nepoznate kvantitete u ovom trenu

orpion- Boji se nemoći

Naizgled je Škorpion jedan od najhrabrijih znakova zodijaka, no iza hladnokrvne i dijabolične "maske" krije se biće koje baš i nije toliko imuno na strahove, iako bi Škorpion volio ostaviti baš takav dojam. Njegov obrambeni mehanizam od straha je mazohizam, tako da Škorpion ne bježi od opasnosti i nasilja, čak s njima pomalo i "koketira". Kako se radi o najseksualnijem znaku horoskopa, strah od spolne nemoći je tu najizraženiji, a odmah potom slijedi strah od starosti, ovisnosti o drugima, učmalosti i ograničenja. Kod Škorpiona također postoji izražen strah od smicalica, izdaje i laži, a u vezi s time, Škorpion se pribojava i situacije da postane žrtva nevjere ili raskida.
RecI CY Ti NeStO sAsvIm LicNo, NiSi NIkAd CyO nEsTO TOmE sLicNo, rEcI cU TI REcI dVe DRskE i beZoBRaZNe...Bas mE brIgA dA LI IMaS LovE, Ja ZBog LoVe Ne PrOdaJeM sNoVE, ni daL" mOzDa ImaS cYrY DRuGU, IspAlA jE vEc Y pRVoM krUgu.... ZEVEDI MEEEEE,POVEDI ME, ODVEDII MEEEEE DA LUDUJEM...IZNAD GRADA VECE PADA, TVOJE USNE COKOLADA...
milenaaaa is offline   Reply With Quote
Old 31-05-08, 21:22   #15
miki
MiM team Početnik

miki's Avatar

Registrovan: Mar 2007
Thanks (Received): 27
Likes (Received): 52
miki uskoro postaje slavanmiki uskoro postaje slavan
Send a message via Skype™ to miki

Quote:
Originally Posted by rossonera View Post
ja mislim da se za strahove gleda znak Saturna...ima logike i osma kuca, ali i dvanaesta...
I odnos saturna i marsa sa mesecom
miki is offline   Reply With Quote
Old 31-05-08, 21:51   #16
Algol
MiM team Forumaš

Algol's Avatar

Registrovan: Nov 2006
Likes (Received): 2
Algol nepoznate kvantitete u ovom trenu

Meni se cini da su Mjesec i Mars tu presudni, mada sve zavisi od cijele karte. I 12. kuca zna cesto pokazati neke potisnute strahove ili fobije isl.

http://i115.photobucket.com/albums/n...orafortuna.gif
Algol is offline   Reply With Quote
Old 31-05-08, 22:25   #17
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Thanks (Received): 1602
Likes (Received): 5382
Supernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tunelu

Neptun i XII kuća, te općenito retrogradne planete ukazuju na strahove i fobije, te određene kočnice u skladu sa njihovim prirodnim vladarstvom.
Neptun u IV kući daje strah od duhova, mraka i nevidljivih bića u kući.
Retrogradni neptun daje fobiju od velikih vodenih površina.
Vrh XII kuće u vodenom znaku daje strah od duboke vode i snove povezane sa vodom.
Retrogradni uran daje fobiju od visine, zatvorenog i skučenog prostora.
Retrogradni merkur daje strah da nešto izgovorimo ili napišemo, te osjećaj da to neće biti dovoljno dobro, pa usljed toga pretjerano preispitivanje i stalno evociranje izgovorenog iz naše mentalne arhive.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Supernova is offline   Reply With Quote
Old 01-06-08, 09:32   #18
miki
MiM team Početnik

miki's Avatar

Quote:
Originally Posted by Supernova View Post
Neptun i XII kuća, te općenito retrogradne planete ukazuju na strahove i fobije, te određene kočnice u skladu sa njihovim prirodnim vladarstvom.
Neptun u IV kući daje strah od duhova, mraka i nevidljivih bića u kući.
Retrogradni neptun daje fobiju od velikih vodenih površina.
Vrh XII kuće u vodenom znaku daje strah od duboke vode i snove povezane sa vodom.
Retrogradni uran daje fobiju od visine, zatvorenog i skučenog prostora.
Retrogradni merkur daje strah da nešto izgovorimo ili napišemo, te osjećaj da to neće biti dovoljno dobro, pa usljed toga pretjerano preispitivanje i stalno evociranje izgovorenog iz naše mentalne arhive.
Spoljne planete ne deluju na razvoj organizma, razvoj mišljenja karaktera, fobija, želja itd
Old 01-06-08, 09:37   #19
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Thanks (Received): 1602
Likes (Received): 5382
Supernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tunelu

Quote:
Originally Posted by miki View Post
Spoljne planete ne deluju na razvoj organizma, razvoj mišljenja karaktera, fobija, želja itd
Ne bih baš rekla, ovo što sam navela proizilazi iz ličnog iskustva.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Supernova is offline   Reply With Quote
Old 01-06-08, 09:44   #20
miki
MiM team Početnik

miki's Avatar

Quote:
Originally Posted by Supernova View Post
Ne bih baš rekla, ovo što sam navela proizilazi iz ličnog iskustva.
Čovek kao biće nema savršena čula, sklon je obmani i samoobmani, utisci formiraju mišljenje.....
Astrologija je veština sa vrlo jasnim pravilima, svaka planeta ima svoje vladarstvo, ceo sistrm se zasniva na "mehanizmu" i odnosima planeta od sunca do saturna. Saturn je vreme, tek kroz njega mogu da deluju spoljne planete kojih ima mnogo više od ove tri.
Glavna zabuna je nastala od Liz Grin na ovamo jer je loše interpretirala Jolan Jakobi, i način na koji se kategorišu uticaji "spoljnih" planeta gde je razgraničenje uticaja vrlo jasno. nakon ovakve interpretacije L.Grin mnogi nedovoljno učeni a željni slave astrolozi su počeli da izmišljaju razne teorije i da mešaju uticaje planeta sa određenim događajima.
Reply

Tags
strahovi

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules