MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Zdravlje i ljepota > Medicina

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 09-11-09, 10:07   #41
Calathea
MiM team Expert

Calathea's Avatar

Registrovan: Jan 2007
Calathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjem

I da dodam, 200 eur za operaciju je mala cifra! A ako je komplikovanija, posebno! Pa pomnozite kao ono ja za epidural, i sve ce vam biti jasno.
Old 09-11-09, 10:10   #42
Madagaskar
Strašnji sud

Madagaskar's Avatar

Registrovan: Apr 2008
Madagaskar uskoro postaje slavanMadagaskar uskoro postaje slavan

I po meni još jedno veliko zlo je što im je omogućeno da rade uporedo i u državnim ustanovama i u privatnim. Ako i dođeš do njega u državnoj i treba da se odrade neke dodatne analize, snimanja, UZ i sl. oni ti tutnu u ruke vizit kartu privatne ordinacije jer ko zna kad ćeš doći na red u bolnici.
Madagaskar is offline   Reply With Quote
Old 09-11-09, 10:16   #43
bloom
Moderator

bloom's Avatar

Registrovan: Aug 2008
bloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by madagaskar View Post
I po meni još jedno veliko zlo je što im je omogućeno da rade uporedo i u državnim ustanovama i u privatnim. Ako i dođeš do njega u državnoj i treba da se odrade neke dodatne analize, snimanja, UZ i sl. oni ti tutnu u ruke vizit kartu privatne ordinacije jer ko zna kad ćeš doći na red u bolnici.
A opet sta da radi coek, obicni smrtnik koji nema sta na svijetu da cijeni vise od zivota svog djetete i svog, u situaciji kad nista ne funkcionise u tim drzavnim zdravstvenim ustanovama, da umre iz inata
Evo ja priznajem, gresna sam, sve sto mogu kod privatnika da odradim i platim koliko god treba, ne razmisljam, samo da se ne srijecem u Domu zdravlja s onim sestrama koje samo sto ne biju
Old 09-11-09, 10:39   #44
draganr.
MiM team Početnik

draganr.'s Avatar

Registrovan: Mar 2007
draganr. na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by san ljetnje noci View Post
moja majka je na neurohirurgiji skoro dvije sedmice....i imam samo rijeci hvale i za doktore i za osoblje....nijesmo jos dosli u situaciji da nam traze novac....a i da se desi nebi smo razmisljali....mada imamo jako dobru vezu...pa mozda i zbog toga....
znači li ovo da će nečija majka koja nema vezu čekati tvoju majku, iako je prije nje, ili će dobiti gori tretman, itd...
e ovo je klasični primjer korupcije. svoju vezu ne plaćaš novcem nego kontrauslugom, itd...
draganr. is offline   Reply With Quote
Old 09-11-09, 11:25   #45
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Registrovan: May 2007
Nabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by zmzm View Post
samo da se ne srijecem u Domu zdravlja s onim sestrama koje samo sto ne biju
Ja bih njih na talibane ljuknuo. Dali bi nam komandu na NATO-om za narednih 100 godina. Bila bi priča: "Osama, e kakva je to pi...ca".

Nego ovo što vele za dobar tretman nisam platio a imam jaku vezu jedan moj prijatelj je rekao jebeš riječ korupcija svi misle da su to pare treba vrnuti našu staru dobru riječ "blizikaštvo" mnogo je jasnije.

Lumpenproletarijat, ta pasivna trulež najdonjih slojeva starog društva, biće delimično ubačen u pokret proleterskom revolucijom, ali će se po čitavom svom životnom položaju radije dati potkupiti za reakcionarna rovarenja.
Iz komunističkog manifesta.

Ne potcjenjujem ničije predispozicije za bavljenje politikom, ali treba znati da u društvima kao što je crnogorsko, harizmu često održava jedna pokorna struktura, koja brani njegovu harizmu zarad očuvanja sopstvenih interesa i želje da bude blizu vođe, predstavljajući sebe kao nezavisne posmatrače

Nevjerovatan je broj tzv. “nevladinih organizacija” u Crnoj Gori, bore se za prava tuljana, sibirskih tigrova, vjeverica, homoseksualaca, za čiste plaže, orlove i sokolove, trudnice, slijepce i osobe sa ravnim tabanima. To je znak da Crna Gora postaje moderna i civilizirana država ?
Nabuko is offline   Reply With Quote
Old 09-11-09, 13:28   #46
tinky
ツ ♫ ツ♫ ツ

tinky's Avatar

Registrovan: Nov 2008
tinky has disabled reputation

I ovdje, kao u ostalom u svakoj profesiji, postoje ljudi koji misle da su izmislili svijet i da im nema ravnog. Takvi su, obično, medicinu i završavali iz nekih drugih razloga prije svega a ne zato što žele samo da pomažu ljudima. Tako i rade na petnaest mjesta, daju vizit karte u državnim ustanovama, površno prilaze pacijentima. Srećom, mali je procenat takvih. Ne opravdam njihove postupke jer ostali ljekari se nalaze konstantno na stubu srama. Ne vjerujem da bi ijedan ljekar dozvolio da mu pacijent umre a da ne bi pomogao, to su priče rekla- kazala.. Drugo je to što u medicini postoji tzv.trijaža bolesnika, u zavisnosti od hitnosti. Kod nas je svima hitno ako se radi o nekom svom, bližnjem. U medicini nije uvijek tako. Niti može biti tako.

Onda, u mentalitetu našeg naroda su komšijske priče. Ovome daj ovoliko, ovome daj onoliko i biće sve glatko. A kad dođe stani-pani niko ne progovara. U Ministarstvu zdravlja više od godine, postoji otvorena linija za prijavu bilo kakvih slučajeva korupcije u zdravstvu. Do danas nijedna prijava nije stigla. Zašto neko ne stisne petlju i kaže dao sam toliko i toliko tome i tome? Zato što nije dao nego je čuo da se daje.

Da ne pominjem veze, našu tradiciju, koje se potežu za svaki slučaj, pa čak običnu prehladu, jer zašto bih ja već čekao ako imam nju/njega gdje mogu odmah ući i praviti se lud pored svih onih ljudi u čekaonici. Svi bi nešto preko reda, niko ne razmišlja o tome da niko u toj čekaonici nije zato što mu je milo da vidi doktora nego zato što mu je nevolja. A kad se familija navali na grbaču, ajde majčin sine, stisni pa kaži - izvoli, čekaj red. Stisnućeš jednom i postati "nesoj" pa da imaš deset titula pored titule doktora medicine.

Svi zaboravljamo da smo svi ljudi. Pitanje je koliko je ko čovjek, bio na jednoj ili drugoj strani, doktora ili pacijenta. Treba znati...biti i ostati čovjek..
Old 09-11-09, 13:37   #47
IGOR
member

Registrovan: Oct 2006
IGOR nepoznate kvantitete u ovom trenu

Quote:
Originally Posted by sneguljica View Post
da dodam da je Vanja Calovic u nekoj emisiji na TV, a koja se bavila borbom protiv korupcije, na pitanje novinarke sta je sa korupcijom u zdravstvu i zasto nije njihovim programom obuhvacen i taj vid korupcije, rekla da ne postoji jedna jedina prituzba na rad ljekara...da oni ne mogu bas voditi borbu tamo gdje nemaju dokaza samo carsijske price...moram priznati da je ta emisija imala presudan uticaj na moju antipatiju prema njoj, jer je tom prilikom tu "sitnu" korupciju skoro opravdala, male plate doktorima, tezak posao doktorima, par stotina eura su ta mita...ispade da je to ok!
Naravno, ona je to uporedila sa visemilionskim korupcijama, prema kojima su ove ljekarske smijesne.
Mama i tata su joj doktori,pa djevojka nece na svoje da udari
IGOR is offline   Reply With Quote
Old 09-11-09, 14:31   #48
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Nabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auru

Quote:
Da ne pominjem veze, našu tradiciju, koje se potežu za svaki slučaj, pa čak običnu prehladu, jer zašto bih ja već čekao ako imam nju/njega gdje mogu odmah ući i praviti se lud pored svih onih ljudi u čekaonici. Svi bi nešto preko reda, niko ne razmišlja o tome da niko u toj čekaonici nije zato što mu je milo da vidi doktora nego zato što mu je nevolja. A kad se familija navali na grbaču, ajde majčin sine, stisni pa kaži - izvoli, čekaj red. Stisnućeš jednom i postati "nesoj" pa da imaš deset titula pored titule doktora medicine.
Veza=blizikašenje je isto što i korupcija odnosno gori vid jer u takvim aktivnostima učestvuje veći dio populacije koji kroz takve aktivnosti opravdava koruptivne aktivnosti na višim nivoima.

Lumpenproletarijat, ta pasivna trulež najdonjih slojeva starog društva, biće delimično ubačen u pokret proleterskom revolucijom, ali će se po čitavom svom životnom položaju radije dati potkupiti za reakcionarna rovarenja.
Iz komunističkog manifesta.

Ne potcjenjujem ničije predispozicije za bavljenje politikom, ali treba znati da u društvima kao što je crnogorsko, harizmu često održava jedna pokorna struktura, koja brani njegovu harizmu zarad očuvanja sopstvenih interesa i želje da bude blizu vođe, predstavljajući sebe kao nezavisne posmatrače

Nevjerovatan je broj tzv. “nevladinih organizacija” u Crnoj Gori, bore se za prava tuljana, sibirskih tigrova, vjeverica, homoseksualaca, za čiste plaže, orlove i sokolove, trudnice, slijepce i osobe sa ravnim tabanima. To je znak da Crna Gora postaje moderna i civilizirana država ?
Nabuko is offline   Reply With Quote
Old 09-11-09, 14:48   #49
gromovnik
MiM team King / Queen

gromovnik's Avatar

Registrovan: May 2009
gromovnik has disabled reputation

Kad je riječ o podmićivanju ljekarskog kadra za ovakvo katastrofalno stanje na neki način, građanstvo ili narod snosi odgovornost jer su oni naučili ljekarsko osoblje da primaju i očekuju mito.
U mito spada kada se doktoru prinese ili odnese 1 l. viskija, bombonjera, plati vecera... On ne traži darove, u početku prakse i ne očekuje ali ih mi takvim svojim gestama naučimo da očekuju, ali kada je u pitanju zdravlje sviju nas proradi naša sentimentalnost i zahvalnost.
A kasnije je neiskreno od većine nas kada damo to piće ili ne znam još šta, što mi to na neki način pričamo spominjemo i prigovaramo ali ne na pravom mjestu.
Mito se ukorjenilo u medicinu na način da svi to posmatramo i doživljavamo kao tradiciju.
Možda u ovim trenutku, ne znam kakvo je stanje u CG, ovdje su iste ljekarske usluge u privatnoj ljekarskoj praksi i državnim ljekarskim instutucijama. Uglavnom sve se plaća. Možda ima nekih ljekova sa esencijalne liste sa popustom plaća se do 30% cijene, ali tih ljekova po pravilu nema u državnim i privatnim apotekama.
Da li neko hoće da osvjedoči da je davao mito ljekarima. Takvi slučajevi u svakodnevnici ne postoje ili su rijetki. A i kada tako nešto dođe pred pravosudne organe. Pravosudna mafija to zbrzi, zakukulji pa ispadne malte ne da je kriv onaj što je morao dati mito a ljekari se oslobode kao čestiti građani.
Najgora stvar je što od njih pomoć traže ljudi u nevolji, u takvim situacijama nema se baš puno izbora. Ako ishod bude zadovoljavajući, uglavnom su sretni da je sve prošlo i nisu baš spremni o tome previše pričati.
Čovjek zaista treba biti sretan dok je zdrav da nije prisiljen tražiti njihovu pomoć.
Old 09-11-09, 15:11   #50
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Homer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auru

Ima u narodu jedna kletva, kada neko nekog zaje*e za pare: Dabogda ih doktoru dava'!

A nekada je ta ista kletva glasila: Dabogda ih na ljekove trošio!

Eto, korupcija se ugnijezdila i u "narodno stvaralaštvo"!
Homer is offline   Reply With Quote
Old 09-11-09, 16:37   #51
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

Registrovan: Mar 2008
sneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu auru

znam par slucajeva gdje su pacijenti svojom "drskoscu" uspjeli da zavrse ono sto ih i inace sleduje u KBC-u, ali im je bilo prethodno zakazano za mnogo dalji datum...to me navodi da pomislim da su ljudi u kontaktu sa medicinskim osobljem prilicno snishodljivi, valjda ne bi da se zamjeraju. Mislim da bi morali i verbalno i zakonski da se borimo za svoja prava.
Prije mjesec dana mi je dijete moralo na MR (magnetna rez.) zbog povrede. Kao sto znate, magnetna rez. se zakazuje i moze se desiti da je cekate i 2-3 mjeseca (neki kazu da su i 6 mjeseci cekali), a posto je to bilo prilicno dugo posla sam direktno kod dr Mikulica, koji vrsi ta snimanja na kostima, objasnila mu situaciju, zamolila da se dijete snimi sto prije i bez ikakvog mita, bez ikakvog poznanstva, covjek mi je zakazao dijete za prvi dan kad se radi takvo snimanje. Da se zna da mu nijesam ponijela ni nakon obavljenog snimanja nista. Dobio je samo jedno hvala, a nije mi trazio ni novac ni nista, a zavrsio mi je posao!
Evo, jeste da je ovo tema i dr-ima koji primaju mito, ali mi se cini da treba istaknuti i one koji postupe ljudski bez mita, viskija, satova, telefona i slicno!

Ja ne mogu da shvatim zasto mora da se ceka tako mnogo za ta snimanja koja su najcesce preporucena bas da bi se otkrile najgore dijagnoze?! Pa zar ne bi trebalo onda pozuriti i sto prije ih obaviti?
Old 09-11-09, 17:11   #52
Pera Detlic
Banned

Pera Detlic na dobrome putu
Send a message via Yahoo to Pera Detlic

tako je snjeguljče!

Na ovoj temi treba navesti i one koji su vrlo korektni i predusretljivi. svaka čast za dr. Mikulića! A isto tako i tebi snjeguljče jer si ne samo dala primjer kako se treba ponašati već si doprinijela osvješčenju i unapređenju zdravstvenih usluga.

ni ja ni moja familija (pa čak i šira) nismo imali nekih ozbiljnih susreta sa doktorima i bogu hvala na tome. tako da nemam lično ni jedan primjer da iznesem niti znam nešto baš konkretno a da nije iz 3-4 ruke! a to su već više tračevi nego istina pa ih neću pominjati.
Ako bih bio prinuđen svakako da bih sve uradio da pomognem bližnjima (čak bi i sve akcije prodao ), ali inače bih se ponašao kao s. i nikad se sam ne bih nutkao.

a sigurno je da posle davanja mita ne bi ćutao ka p.... no bi im zvek napravio koliko bi iđe mogao! Jer to je zapravo veliki zločin.
Pera Detlic is offline   Reply With Quote
Old 09-11-09, 19:49   #53
mrgo
MiM team Expert

mrgo's Avatar

Registrovan: Jun 2007
mrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu auru

Mozda bi trebalo promijeniti naziv teme
Ko su doktori koji NE uzimaju mito?
Istina nemam licnog iskustva,ali sam cuo za pojedine doktore pogotovo za jednog poznatog niksickog internistu.
Prica ide ovako,lezao na internom neki mucenik,koji postavlja keramiku,sto ce reci radnik bez banke prebijene.
Gore pomenuti doktor ga lijecio,pa mu kaze,e taman kad izadjes iz bolnice da mi plocice postavis,pravim novu kucu,pa taman mi treba keramicar.
I mucenik tako poslije tobos oporavka dodje kod doktora ,sve sa alatom i pozvoni na vrata kod doktora.
A on vidjevsi ga kako samo drzi alat kaze mu:
"A dje su ti plocice jadan ne bio"
mrgo is offline   Reply With Quote
Old 09-11-09, 19:52   #54
Djudja
The Dude

Djudja's Avatar

Djudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by mrgo View Post
Mozda bi trebalo promijeniti naziv teme
Ko su doktori koji NE uzimaju mito?
Istina nemam licnog iskustva,ali sam cuo za pojedine doktore pogotovo za jednog poznatog niksickog internistu.
Prica ide ovako,lezao na internom neki mucenik,koji postavlja keramiku,sto ce reci radnik bez banke prebijene.
Gore pomenuti doktor ga lijecio,pa mu kaze,e taman kad izadjes iz bolnice da mi plocice postavis,pravim novu kucu,pa taman mi treba keramicar.
I mucenik tako poslije tobos oporavka dodje kod doktora ,sve sa alatom i pozvoni na vrata kod doktora.
A on vidjevsi ga kako samo drzi alat kaze mu:
"A dje su ti plocice jadan ne bio"
E vala si ga zakomplikova Mrgo, da majku goni. Ja sam mislio da navodiš primjer nepotkupljivoga - fino se razvijala priča do samoga kraja - kad ono iznenađenje!
Djudja is offline   Reply With Quote
Old 10-11-09, 08:56   #55
Baron
MiM team Expert

Baron's Avatar

Baron uskoro postaje slavanBaron uskoro postaje slavan

crkavica ga iźela
Old 13-11-09, 20:12   #56
Calathea
MiM team Expert

Calathea's Avatar

Calathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Originally Posted by gargamelka View Post
U Ministarstvu zdravlja više od godine, postoji otvorena linija za prijavu bilo kakvih slučajeva korupcije u zdravstvu. Do danas nijedna prijava nije stigla. Zašto neko ne stisne petlju i kaže dao sam toliko i toliko tome i tome? Zato što nije dao nego je čuo da se daje.
Zato što mu ministar prije nego što mu je on bilo koga prijavio govori stalno kako nikad nije sreo nekog doktora ili sestru koji uzimaju pare ili primaju ljude preko veze, a svi znamo da to nije tačno. I ministar zna, jer je i on doktor. I on jako dobro zna da ni on ni ostali doktori ni sestre ne žive od svoje plate.

Da ponovim, po plati smo negdje u istom rangu ja i jedan specijalista, recimo, ali ja ne vozim džip, nemam par kuća i stanova, ne ljetujem po Kubi i ne skijam po St. Moricu, čik pogodi zašto. I da ponovim i ovo, koji god ljekar izađe javno i kaže da ne zna ni jednog koji uzima pare - laže i u svakoj normalnoj državi na vrata bi mu davno kucali i poreznik i policajac, jer njegov stil života odudara od plate koju prima. I u normalnom društvu policajac bi vapio da neko doktoru potura pare, pa da se doktor prevari da ih uzme, a onda ga ščepa za vrat, odi bajo vamo, jer je to krivično djelo.
Old 13-11-09, 21:49   #57
tinky
ツ ♫ ツ♫ ツ

tinky's Avatar

Quote:
Originally Posted by Calathea View Post
I ministar zna, jer je i on doktor. I on jako dobro zna da ni on ni ostali doktori ni sestre ne žive od svoje plate.
Ne treba da generalizujemo. Ja sam ljekar, i živim od svoje plate. I od svog rada. A ako neko zna ljekare koji uzimaju pare neka stisne petlju i neka kaže. Svako treba da odgovara za svoja djela. Ili nedjela.
Old 13-11-09, 22:03   #58
Calathea
MiM team Expert

Calathea's Avatar

Quote:
Ne treba da generalizujemo. Ja sam ljekar, i živim od svoje plate. I od svog rada. A ako neko zna ljekare koji uzimaju pare neka stisne petlju i neka kaže. Svako treba da odgovara za svoja djela. Ili nedjela.
Generalizujem, jer pričamo generalno. Ako u istom danu za istu uslugu, koja bi trebalo da bude besplatna, jedan ljekar uzme novac, a drugi odbije i kaže da to nije u redu, između ostalog zato i što porodica bolesnika ima preče potrebe nego da časti njega, onda mi znamo da onaj prvi koji nosi Moninu tašnu i nije je kupio od svoje plate nego od takvih para nije častan i pošten.

Mi se svi znamo i zato generalno možemo reći da je problem korupcije u zdravstvu očit, naročito na višim nivoima.

Ako ja moram da dam pare tebi ili tvom kolegi da bih dobila uslugu za koju ste vi plaćeni iz svih ovih razloga koje ljudi ovdje navode to nije moje nedjelo, nego je to iznuda. I nema sistem šta mene da dovodi u situaciju da stisnem petlju, nego ljekara da stisne petlju i uzme pare kojima ga ja mamim.

Stvari će da počnu da se mijenjaju kad sistem počne promovisati jednu mene koja sam nekom ljekaru dala pare, a taj je dopao odgovarajuće kazne zbog toga. Kad ministar i direktor bolnice izađu i zaštite korisnika njihovih usluga koji im je pomogao da dokažu da je neko od ljekara ili sestara počinio krivično djelo.
Old 13-11-09, 22:15   #59
tinky
ツ ♫ ツ♫ ツ

tinky's Avatar

Quote:
Originally Posted by Calathea View Post

Ako ja moram da dam pare tebi ili tvom kolegi da bih dobila uslugu za koju ste vi plaćeni iz svih ovih razloga koje ljudi ovdje navode to nije moje nedjelo, nego je to iznuda. I nema sistem šta mene da dovodi u situaciju da stisnem petlju, nego ljekara da stisne petlju i uzme pare kojima ga ja mamim.
Slažem se. Ako bilo ko traži novac za nešto za šta je plaćen treba da bude prijavljen za to i da odgovara. Da bi nešto počelo da se mijenja u ovom sistemu treba da se počne sa prijavljivanjem takvih slučajeva. Ali, ponavljam, do danas ne postoji nijedna prijava. Svi naglabaju. Treba raditi nešto konkretno.
Old 13-11-09, 22:26   #60
Calathea
MiM team Expert

Calathea's Avatar

Quote:
Slažem se. Ako bilo ko traži novac za nešto za šta je plaćen treba da bude prijavljen za to i da odgovara. Da bi nešto počelo da se mijenja u ovom sistemu treba da se počne sa prijavljivanjem takvih slučajeva. Ali, ponavljam, do danas ne postoji nijedna prijava. Svi naglabaju. Treba raditi nešto konkretno.
Ovo ću morati treći put da kažem - nisam luda da prijavim nekog drugog da sam mu dala mito dok god se smatra da sam time i ja počinila krivično djelo. Ako sam već ponižena time što to moram da radim, neću još za to i da odgovaram.

Neka počne neko od ljekara koji ne uzimaju mito, ja imam iskustva i ne vjerujem im da nikad nisu vidjeli da neko od njihovih kolega uzima pare, flaše, parfeme i sl. ili prima nekog preko veze zato što mu taj može valjati ili mu vraća neku sličnu uslugu. Pozove lijepo ministra koji isto ovako ne vjeruje u to, ministar šefa policije, zapnu ovom zlom ljekaru čekalicu i kad se uhvati na sir, cap za vrat, ti si bajo korumpiran. Onda ga izložiš kroz medije dok mu se i kad mu se presudi, pa da vidiš kako će naglo da se smanji korupciji promet.

Radila sam u dvije veoma korumpirane profesije, pa znam da bi ovo djelovalo. Ovako se sve svodi na to da mi svi znamo da je neko fukara, ali ga tapšemo po leđa kako je dobar čoek. Pola što mora, a pola što voli tako.

Tags
doktori, koji, mito, uzimaju

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules