MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Alternativa > Astrologija

Notices

Astrologija Pod srecnom zvijezdom

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 13-10-09, 23:31   #1
Pera Detlic
Banned

Registrovan: Jan 2007
Pera Detlic na dobrome putu
Send a message via Yahoo to Pera Detlic
Default Lažni astrolozi, vračare, šarlatani...i svi oni koji štete pravoj Astrologiji

Na ovoj temi bi mogli da navodimo koji su to lažni astrolozi, prevaranti i svi oni koji baveći se astroligijom i proricanjem sudbine nanose štetu pravoj astologiji i astrolozima!
Da razdvojimo žito od kukolja!

Evo jedan prilog za početak:
BILA MANIPULACIJA ILI NE ASTROLOGIJA, NUMEROLOGIJA I OSTALE EZOTERIJSKE GRANE NE PRESTAJU DA INTRIGIRAJU LjUDE
Svi traže svoju zvijezdu

Astrologija je, vjerovatno, druga najvažnija sporedna stvar na svijetu, naravno ako je za muškarce prva fudbal, a za žene moda. Sa svojom medijskom družinom ezoterijom, vidovnjaštvom, bijelom magijom i spiritualizmom astrologija je našla dominantno mjesto u programskim šemama najgledanijih televizijskih stanica. Teme ko su proroci manipulatori, a ko, zaista „vidi “ pretresane su sa svih naučno-psihološko-socioloških aspekata. Razmatrajući sve argumente i u ovoj oblasti došlo se još jednom do čuvenog pitanja – šta je starije, kokoška ili jaje. Tačnije, šta je starije - predskazanje ili čovjekova nedostižna i vječna potreba da nađe put do ljubavi, sreće, zdravlja i bogatstva. Nada posljednja umire, a da bi taj „bolesnik” u nama što duže živio, svi, bez izuzetka, smo skloni da konsultujemo astrologa, numerologa, lokalnu vračaru ili bijelog vješca, ako ne zbog ličnih problema, onda zbog razonode. Imalo to veze sa razumom ili ne, svi tražimo nekog da nam odškrine vrata budućnosti. Naši vratari, kao i u svakom poslu, mogu biti i šarlatani, ali i profesionalci.
Jedan naš profesionalac u svom poslu, vaterpolo trener Petar Porobić vjeruje da postoje ljudi sa izraženijom intuicijom, ali im se on lično, zbog bojazni od negativnih prognoza, nije nikada obratio.
- Nije to strah da će se nešto loše desiti, već da će se razmišljanjem o tome navući neka negativna energija, kaže Porobić. On tvrdi da nikad nije imao kontakt sa bilo kojim parapsihologom, te da mu nikada niko u životu nije prorekao da će imati uspješnu karijeru ili bilo koji drugi važan detalj.
- Vjerujem da neko zaista može da zaviri u budućnost, ali mi baš zbog toga što je mnogo prevaranata ta vrsta istraživanja nikada nije padala na pamet. Kada neko od članova moje porodice nasjedne na priče takvih ljudi, kojima smo danas više nego ikada izloženi, ja ih „smirujem” riječima da to što su čuli važi za svaku familiju u Crnoj Gori, ističe Porobić.
Slikarka Vasilisa Radojević, međutim, mnogo vjeruje u numerologiju. Prvi kontakt sa numerologom imala je u Italiji, gdje je živjela.
- Tamo su svi zaraženi horoskopom i numerologijom, a i u mom slučaju su se neke stvari pokazale tačnim, ističe Radojević. Ona smatra da i sama ima izražen instinkt i da može da predosjeti loše događaje ne samo za sebe nego i za poznanike, ali i kada su neki nepoznati ljudi ugroženi od prirodnih nepogoda, poput zemljotresa.
- Taj dar imali su moj stric i djed i često su znali da nas uplaše lošim vijestima, koje se kasnije pokažu tačnim, ističe Radojević.
„Pobjedin” saradnik, astrolog Dubravka Strukan, koja se tim poslom bavi 25 godina, smatra da je cijeli univerzum povezan, iako mi to svojim čulima ne vidimo.
- Ta povezanost uslovljava direktni sinhronicitet između nebeskih i zemaljskih događaja, ili, drugim riječima, astrologija je apsolutno pouzdana. Složenost uticaja nebeskih tijela čini da nama, astrolozima nije uvijek moguće proniknuti u ono šta se zaista dešava. Što astrolog ima više znanja i iskustva, to mu je više moguće da procijeni uticaje neba. Moram da dodam da su uticaji nekad toliko komplikovani i kontradiktorni da je teško odrediti pravo stanje stvari, a nekad su tako jasni i jednostavni kao da se čita bukvar, kaže Strukan. Ona ističe da su svi astrolozi saglasni da astrologija može sa preciznošću odrediti karakter osobe.
Često se postavlja pitanje slobodne volje, i potpuno se slažem sa onima koji smatraju da se sve može prevladati svojom voljom, i da astrologija nije usud nego smjernica, ističe Strukan. Pitali smo je i da li postoji zloupotreba astrologije?
- Vjerovatno postoje pokušaji kao i u svim profesijama, da neko nešto “ućari” za sebe. Ali, da li je to zloupotreba ako znamo kada treba da budemo na pravom mjestu, a kada i šta treba da izbjegnemo? Moje mišljenje je da bi svi ljudi imali više sreće u životu kada bi unaprijed znali “gdje da sjednu da ne bi pali”, kada bi svi mogli da znaju kada je pravi trenutak za akciju, kada za zaustavljanje, koji organi u tijelu su im osjetljivi, koja osoba im odgovara, a koja ne, koje svoje osobine da poprave... i kada bi mogli znati sve divne stvari na koje astrologija može da im ukaže, poručuje Strukan.
Najbolji prorok je činiti dobro
Čovjek za kojeg je poznato da ima svoja lična sujevjerja vezana za profesiju vaterpolo trenera, Petar Porobić smatra da je njegov najbolji prorok da čini dobro.
- Ateista sam i ne idem u crkvu, ali se trudim da se ne ogriješim o onome što nazivaju božjim zapovijestima. Znam da će mi se dobro dobrim vratiti. A kada nijesam siguran da sam ispravno postupio, u meni se pojavi strepnja da nešto neće krenuti kako treba, kaže Porobić. On smatra da ponekad i bez ikakvog povoda može tačno naslutiti ishod nekog događaja koji mu predstoji, te da mu je intuicija često nepogrešiva.
Nesrećan broj 17
Vasilisa Radojević sa žaljenjem konstatuje da je njen nesrećan broj 17 i da je tu potvrdu dobila od italijanskog numerologa.
- Ako 17. u mjesecu pada u četvrtak, tog dana ne izlazim iz kuće. Taj datum je vezan za pogibiju mog brata i smrt mog muža. Moj stan pod brojem 17 je tri puta obijan i morala sam da se iselim. Telefonski broj koji sam imala i čiji je zbir svih cifara bio 17 više mi je odmogao u komunikaciji nego pomogao, priča naša poznata slikarka.
Srećna planeta preselila pekaru
Što se tiče povjerenja u mene kao astrologa, bez obzira kakav stav je osoba imala prije mog tumačenja, povjerenje se vremenom uspostavlja, ističe Dubravka Strukan.
- Često pričam jednu zanimljivu dogodovštinu iz moje prakse. Jedna gospođa je došla kod mene da traži pomoć i pita kada će se seliti. Problem je bio u tome što je ispod njenog stana bila pekara, pa zbog buke noćima nije mogla da spava i odlučila je da ode. Gledajući uticaje, rekla sam da do selidbe neće doći, iako je gospođa već uveliko gledala stanove. Međutim, istovremeno sam vidjela srećnu planetu koja ulazi u njeno polje doma i rekla sam da će njen problem biti uspješno riješen, iako se ona neće seliti. Dva mjeseca kasnije, klijentica me je nazvala da me obavijesti da je ostala srećna u svom domu, a da se pekara preselila, priča Dubravka Strukan.

DPS i SNP nikada nijesu kontaktirale vidovnjake
Ako je vjerovati novinama poznate svjetske kompanije poput IBM-a ili Majkrosofta, imaju svoje astrologe. Strani mediji su često izvještavali da u kabinetima poznatih svjetskih državnika i njihovim partijama postoji radno mjesto za astrologa ili vidovnjaka koji je nekada prva pomoć u planiranju aktivnosti. Da to nije slučaj sa našim partijama dobili smo potvrdu od partija koje su najbolje prošle na prethodnim parlamentarnim izborima - vladajuće DPS i opozicione SNP. U obje partije negiraju da njihov uspjeh mogu zahvaliti položaju planeta.
- Mislim da uticaj položaja i kretanja nebeskih tijela, u smislu određivanja ljudskih sudbina ne spada u kategoriju naučno dokazivog. Time ni u smislu proricanja uspješnosti političkih partija, ističe portparol DPS-a Rajko Kovačević.
- Znam da crnogorska opozicija gleda u DPS kao u nekoga ko za njih “nadnaravno projektuje budućnost”, ali ne vjerujem da čak i oni misle da to činimo na osnovu rasporeda nebeskih tijela. Da od toga zavisi, valjda bi se i planete jednom u dvadeset godina, i one, rasporedile tako da oni dobiju izbore, ističe Kovačević. On kolegama iz opozicije preporučuje da provjere svoje šanse vezano za pojavu Halejeve komete predviđene za jul 2061.
Na šaljivu preporuku duhovito odgovara i Vasilije Lalošević, funkcioner SNP.
- U SNP se bavimo realnom i odgovornom politikom i nikada, ni iz razonode, nijesmo tražili prognoze vidovnjaka ili astrologa, mada se ljudski nadati sreći. Pretpostavljamo da su se u DPS često konsultovali sa astrolozima, vidovnjacima i čarobnjacima, jer im samo oni mogu pomoći da sa ovakvom neodgovornom politikom tako dugo vladaju, kaže Lalošević.
Kako Engleska podstiče zapošljavanje
Polu i Debori Riz, iz Južnog Velsa, država je dodijelila četiri i po hiljade funti u sklopu svog programa za podsticanje pokretanja privatnog posla. To ne bi bilo ni približno toliko zanimljivo da se bračni par ne smatra vidovnjacima, odnosno medijima koji posreduju između ovog i „onog” svijeta. Rizovi tako novac namjeravaju da utroše u podučavanje građana u komunikaciji s mrtvima, piše britanski Telegraph.
- Ljudi koji su izgubili majke, očeve ili djecu zaslužuju svo poštovanje ovog svijeta u svojoj tuzi, a zaslužuju i mediji koji će im odati poštovanje – kažu novopečeni preduzetnici. Naravno, odluka Ministarstva rada razljutila je mnoge, ali Pol i Debora ne daju se obeshrabriti.
- Nikad prije nijesu ulagali u medije, pa ćemo zbog toga morati dokazati, komentarisao je sumnje Pol, koji se prije otkrića svojih paranormalnih sposobnosti bavio tapaciranjem.

Dušanka Ćirović
Pera Detlic is offline  
Reply With Quote
Old 14-10-09, 12:38   #2
Pera Detlic
Banned

Registrovan: Jan 2007
Pera Detlic na dobrome putu
Send a message via Yahoo to Pera Detlic

Tarot Milan- i regiji poznat i priznat prevarant! Otvoreno se sprda i sa tarotom i sa astrologijom a najviše sa klijentima. I to sve javno na Televiziji.
Nevjerovatno da se to dozvoljava!
Pera Detlic is offline   Reply With Quote
Old 14-10-09, 13:22   #3
Tiga
MiM team Guru

Registrovan: Mar 2009
Tiga uskoro postaje slavanTiga uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by Pera Detlic View Post
Tarot Milan- i regiji poznat i priznat prevarant! Otvoreno se sprda i sa tarotom i sa astrologijom a najviše sa klijentima. I to sve javno na Televiziji.
Ljudima je zanimljiv upravo zbog toga. Ja ne mogu da verujem da i dalje ima ljudi koji ga ozbiljno zovu i postavljaju pitanja.
Tiga is offline   Reply With Quote
Old 14-10-09, 13:28   #4
gromovnik
MiM team King / Queen

gromovnik's Avatar

Registrovan: May 2009
gromovnik has disabled reputation

Svakako ima dosta laži i prevare to se može vidjeti svakodnevno na trećerazrednim TV stanicama, ali još me niko nije ubjedio šta je zapravo prava astrologija.
A Milan Tarot sada na Novoj TV ima svoje emisije.
Old 14-10-09, 17:13   #5
The cheljade
Bez piva ne biva!

The cheljade's Avatar

The cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auru

Quote:
Covek je car, a to sto on radi trebao bi da radi svako ko se bavi astrologijom ili bilo kojom drugom ezoterijskom granom. Pre svega, ljudi koji zovu nisu nikakvi "klijenti", vec hrpa idiota kojoj ocigledno nije blam da iznose svoje probleme na TV-u. To sto ne ostave ime i prezime nije zagarantovana anonimnost.

Druga je stvar sto astrologija, tarot, numerologija i ostale ezoterijske grane treba coveku da pomognu da uvidi gde gresi i da sebe unapredi kao licnost, vise u filozofskom smislu; da shvati zasto mu se desavaju stvari koje mu se desavaju, da postane bolji covek, a ne da mu ponude instant resenja problema i odgovore na idiotska pitanja tipa "Hocu li se udati? A za koga????"

Taj Milan Tarot je gostovao u jednoj emisiji, sad zaboravih kako se zvala, mislim da je bila na B92, i ispricao otprilike ovo sto i ja sad - da se namerno sprda sa ljudima koji to u neku ruku i zasluzuju, a da se u tarot razume i da "ozbiljno" otvara tarot onim ljudima koji to ozbiljno i shvataju. OK, vecina ljudi ce reci (medju njima i ja): "Pa dobro, nek' sedi onda kuci i otvara tarot odabranim klijentima, ne mora da zaje*ava ljude"...medjutim, citajuci prvo ovaj i mnoge druge forume, pa onda i posmatrajuci ljude oko sebe, vidim da svi ti "ozbiljni astrolozi" sa TV-a i radija koji se lepo ophode prema klijentima koji ih zovu doprinose upravo tome da ljudi astrologiji, tarotu i numerologiji pristupaju kao necemu sto je prosto k'o pasulj. I meni je tako delovalo pre 5 godina kad sam slusala na radiju, neko pozove i pita hoce li imati novca, astrolog mu kaze: "Da, da, imaces, udaces se bogato, muz ce ti biti direktor u velikoj korporaciji" pa onda krene da se frlja strucnim izrazima zasto je to tako...a sve je zapravo jedna velika laz, jer kad sam krenula sama da citam astrolosku literaturu i da gledam karte ljudima, videla sam da to nikako ne moze biti posao od 5 minuta ni za najveceg moguceg poznavaoca astrologije, a kamoli za nekog "astrologa u usponu" kome je potrebno da se reklamira preko takvih emisija. Sve je to blacenje ezoterije. Kao kad biste pozvali nekog lekara telefonom i rekli mu: "Boli me zeludac vec dva dana, hocu li umreti", pa vam on kao postavi preciznu dijagnozu. Meni su prvoj smesna pitanja koja ljudi postavljaju na forumu, i sve je tipa "hocu li imati srece u ljubavi?", "Kad cu naci posao?", "Moze li mi neko opisati buduceg muza?", "Gde cu upoznati muza?", "Hocu li imati kucu na sprat ili stan?" i slicno.

Prema tome, ako hocete kvalitetno tumacenje natalne karte, numerolosku ili tarot analizu, bolje idite kod nekog po preporuci. I nemojte suditi o ezoteriji na osnovu ovakvih ljudi i emisija u kojima se pojavljuju.

Ima ljudi čiji je život trag vrelog železa u tle utisnut. Gde stupe, pod njima gori. Kad minu, dim spaljene zemlje dugo još vređa oči. Oni su kao zvezde čije rađanje vidimo milionima godina pošto su zgasle ali ga nikad ne čujemo. Smrt starog sunca izgleda kao rađanje novog; umiranje ovakvih ljudi uvek je rađanje novog i neizvesnog. Oni su bića Vatre. Vatra je njihov Element. Njihova priroda i sudbina.
B. Pekić
The cheljade is offline   Reply With Quote
Old 14-10-09, 17:21   #6
Tiga
MiM team Guru

Quote:
Originally Posted by The cheljade View Post

Prema tome, ako hocete kvalitetno tumacenje natalne karte, numerolosku ili tarot analizu, bolje idite kod nekog po preporuci. I nemojte suditi o ezoteriji na osnovu ovakvih ljudi i emisija u kojima se pojavljuju.
Po kakvoj preporuci? Znaš li u šta sve ljudi veruju?
Ja iz zezanja bacim karte drugarici i ona me prozove vidovitom.
Ne verujem preporukama.

Teško je ne suditi ezoteriji na osnovu ovakvih pojava. Ljudi koji inače ne veruju u takve stvari, još će više omalovažavati one koji se time bave, bilo da su šarlatani ili oni "pravi".

Činjenica je da se svi ti "sjajni" astrolozi, numerolozi i vidovnjaci namnožili odkad je narod postao očajan i da samo gledaju da izmuzu pare ( i uspeva im).
Zato je teško uopšte verovati da je neko u tom poslu ozbiljan!
Old 14-10-09, 18:43   #7
The cheljade
Bez piva ne biva!

The cheljade's Avatar

The cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auru

Pa znas valjda kojoj ces drugarici verovati po pitanju tih stvari, a kojoj ne. Toj koja te zove vidovitom kad joj bacis karte sigurno neces verovati. I kad meni odredjena drugarica kaze da je videla "extra cizme" u gradu ja joj znam ukus, pa unapred znam da li su te cizme koje je ona videla ocajne ili su stvarno super.

Znam da je tesko ne suditi po tome, ali ko zeli moze da se informise o astrologiji i astrolozima, najvise na internetu. Ljudi otvoreno po forumima pisu ko je po njima dobar astrolog, a ko ne. Vecina astrologa ima svoje sajtove i blogove, i tamo se reklamiraju uglavnom tako sto napisu cime se konkretno bave - prognostikom, astropsihologijom, karmickom astrologijom, analizom odnosa ili cega vec, obicno postave i neke svoje tekstove, lepo odes i procitas, pa ako ti se dopadne to sto pise lepo ga kontaktiras i zakazes.

Ima ljudi čiji je život trag vrelog železa u tle utisnut. Gde stupe, pod njima gori. Kad minu, dim spaljene zemlje dugo još vređa oči. Oni su kao zvezde čije rađanje vidimo milionima godina pošto su zgasle ali ga nikad ne čujemo. Smrt starog sunca izgleda kao rađanje novog; umiranje ovakvih ljudi uvek je rađanje novog i neizvesnog. Oni su bića Vatre. Vatra je njihov Element. Njihova priroda i sudbina.
B. Pekić
Old 14-10-09, 22:13   #8
Tiga
MiM team Guru

Quote:
Znam da je tesko ne suditi po tome, ali ko zeli moze da se informise o astrologiji i astrolozima, najvise na internetu. Ljudi otvoreno po forumima pisu ko je po njima dobar astrolog, a ko ne. Vecina astrologa ima svoje sajtove i blogove, i tamo se reklamiraju uglavnom tako sto napisu cime se konkretno bave - prognostikom, astropsihologijom, karmickom astrologijom, analizom odnosa ili cega vec, obicno postave i neke svoje tekstove, lepo odes i procitas, pa ako ti se dopadne to sto pise lepo ga kontaktiras i zakazes.
Da želim profi natalnu kartu, sigurno bih tako našla astorloga.
Ali samo kažem da masa ovih šarlatana kalja reputaciju ostalima (koji su, čini mi se, u manjini) i da je teško razlikovati jedne od drugih.
Old 14-10-09, 23:04   #9
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

Registrovan: Mar 2008
sneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu auru

Na svakoj od ovih nasih lokalnih televizija ima uvece, po nekoliko sati, neka emisija gdje svake veceri astrolozi i numerolozi odgovaraju na telefonske pozive gledalaca i "rjesavaju" njihove probleme. Mislim da se reklamira nesto kao Astro centar ili slicno...ne znam da li je to emisija koja ide iz studija nasih tv-a (elmag, MBC su u pitanju, cini mi se) ili iz nekog "astro centra".
Voljela bih da mi clanovi foruma koji se bave astrologijom kazu da li su oni ljudi prevaranti, ili medju njima ima renomiranih imena u domenu astrologije?
Kao i da li vjeruju da je ono ok?
Old 15-10-09, 16:11   #10
NSX
MiM team Forumaš i po'

Registrovan: Dec 2008
NSX uskoro postaje slavan

Ovo lažni bi trebalo da implicira da postoje i pravi?

Quote:
Savršeno je što se to dozvoljava
NSX is offline   Reply With Quote
Old 15-10-09, 18:59   #11
gromovnik
MiM team King / Queen

gromovnik's Avatar

Registrovan: May 2009
gromovnik has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by NSX View Post
Ovo lažni bi trebalo da implicira da postoje i pravi?

Savršeno je što se to dozvoljava
Upravo tako, oni im kaže samo ono što oni žele čuti...
Old 15-10-09, 19:17   #12
Pirate girl
MiM team Početnik

Pirate girl's Avatar

Registrovan: Jun 2009
Pirate girl na dobrome putu

koliko god se oni "sprdali" sa takvim naivnim ljudima ( kako moze biti smesno sprdati se necijoj neobrazovanosti i naivnosti ) toliko se i sprdaju sa naukom koju kazu da poznaju i praktikuju. svakom astrologu, ma sta astrologu samo, svakom coveku na prvom mestu treba da je tolerancija i postovanje drugog ljudskog bica, a ne sprdanje i iskoriscavanje.da, slazem se da su glupa pitanja koja postavlja 99% naroda koji se javlja u tim emisijama, i glupo je sto se svakodnevno ukljucuju u takve emisije, ali ne mislim da je u redu iskoriscavati ih ( uzimati im novac ), vec ti astrolozi treba da se aktiviraju u cilju osvescivanja ljudi u pogledu astrologije. za mene nije astrolog onaj koji se tom naukom bavi da bi se sprdao sa drugima.
Pirate girl is offline   Reply With Quote
Old 16-10-09, 09:06   #13
NSX
MiM team Forumaš i po'

Registrovan: Dec 2008
NSX uskoro postaje slavan

Sorry dok god glas neobrazovanih i naivnih bude vrijedio isto koliko i moj ja ću se sa zadovoljstvom sprdati, jer mi samo to i ostaje kao odbrana od većine takvih
NSX is offline   Reply With Quote
Old 16-10-09, 09:40   #14
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Supernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tunelu

Mislim da je dovoljan citat iz Homerove Ilijade: »Mi ćemo, bogovi, živjeti sve dok ljudska bića u nas vjeruju. Onoga dana kad ljudi u nas više neće vjerovati, svi će bogovi nestati.«

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Supernova is offline   Reply With Quote
Old 17-10-09, 21:27   #15
Titanija
MiM team Forumaš

Titanija's Avatar

Registrovan: Apr 2007
Titanija nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via ICQ to Titanija

Quote:
Hehehe, uvijek Pera viče:To je vuk, to je vuk!
Kao da prevaranata nije bilo i prije ere televizije kao da ih neće više biti kad ih se makne sa tv ekrana.
a priča je ista kao i ona sa ozakonjivanjem prostitucije, jer netko jest prostitutka , bilo zakonska ili ilegalna.
Tako je i sa šarlatanima.
No nikad nije i neće šarlatanstvo oduzeti čast istinskoj astrologiji, kao što ni prostitutka nije oduzela čast čestitoj ženi, jer sve ima svoje konzumente.Shvatite to!!!!
Oni koji se javljaju na tv ne traže istinske astrologe, da ne spominjem razne milane
Oni traže instant kavu iz automata i to i dobiju za točno onoliko para koliko ubace!
Oni koji žele ASTROLOŠKU ANALIZU I SINTEZU biraju između poznatih astrologa ili bar preporučenih.
Sve ostalo je stvar izbora.
Na koji svi imaju pravo
A i ti šarlatani bi u doba inkvizicije bolje prošli, jer bi ih smatrali zabavljačima, pravi astrolozi i vidovnjaci su završavali na lomači
Zato metlu u ruke, čistimo ispred svojih vrata, a narodu"Kruha i igara"
Titanija is offline   Reply With Quote
Old 17-10-09, 22:34   #16
Londoners
MiM team Početnik

Londoners na dobrome putu

Svako je dovoljno PAMETAN da upravlja svojim zivotom.Svako ima PRAVO da bude OCAJAN ili NESRECAN.De VERUJE astrologiji,magovima ,laznim ,nelaznim.Svao ima svoje ZUTE minute i prave minute.Astrologija i dobri ASTROLOZI se uvek znaju i prepoznaju.Kada sam radila diplomski rad davno 1992 nasla sam brdo knjiga gde se tacno pokazuje da se pred velike krize 1.2. svetski rat pa redom KADA JE MASA PRED KLJUCANJEM ezoterijske nauke vise popularisu.Da sada su sastavni deo zivota.O astrologiji smo pricali dosta,o predikcijama,o upoznavanju SEBE SAMIH.I naravno da nije tu ASTROLOGIJA da pomognem da se POPRAVIS,nego da sebe SPOZNAS DUBLJE sa vise strana.A da li ces se popraviti BIRAS SAM.I sta znaci popraviti uopste?Ja sam evo od Aprila gde sam usla na ASTRO i pitala BESMISLICE u prediktivnom smislu,sama dosla do zakljucka DA JA IDEM SVOJIM PUTEM.I svako ide svojim putem kako zna i ume.Ne mislim da ce LOS GLAS na radio stanicama ili LOSI,SARLATANI pokvare sliku o astrologiji kao takvoj.DOBAR BROJ OBRAZOVANIH,PAMETNIH,SIROKIH LJUDI shvatace je kao i do sada.ASTRLOGIJA JE FANTASTICNA NAUKA koja ce na sebi svojstven i specifican nacin uvek preziveti u vremenu i prostoru.JER JE TOLIKO STARA i toliko pristalica ima da je svako i dozivljava na SEBI SVOJSTVEN NACIN.Ja zanm jedno a to je DA ISTINA KADA TADA ISPLIVA NA POVRSINU te da ce se SARLATANI kada tada odvojiti od onih PRAVIH LJUDI.Pozdrav
Londoners is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 14:25   #17
sarita-rain
MiM team Forumaš

sarita-rain's Avatar

Registrovan: Sep 2008
sarita-rain na dobrome putu

eh kamo srece da su ljudi pametni i da znaju sta im je ciniti, nego je svima nama proslost uvek sjajnija od buducnosti, a sadasnjost niti vidimo niti cenimo
sarita-rain is offline   Reply With Quote
Old 19-10-09, 12:19   #18
The cheljade
Bez piva ne biva!

The cheljade's Avatar

Quote:
Originally Posted by sarita-rain View Post
eh kamo srece da su ljudi pametni i da znaju sta im je ciniti, nego je svima nama proslost uvek sjajnija od buducnosti, a sadasnjost niti vidimo niti cenimo
To je vec tema za psihologiju. Neko prepusti resavanje svojih problema astrologu, neko lekaru, advokatu ili nekom slicnom...

Pitanje je zasto su ljudi, sto kaze Tiga, "ocajni". I zbog kakvih stvari su ocajni. Pogledaj samo ovaj forum - bar 80% pitanja se odnosi na stvari tipa "Kada cu naci decka, sama sam vec dve nedelje, moj zivot je potpuno propao!!!!!!!!" ili "A kako ce izgledati moj muz? Hocu li ga upoznati na pijaci ili na poslu? Hoce imati zelene ili smedje oci? Kakve ce pantalone imati kad se upoznamo?", zatim bukvalisti koji sve shvataju tragicno, recimo "Ja imam VII polje u vagi, hocu li se razvesti? To je dva braka, je l'? Da se udam, pa da se odmah razvedem da bih ispunila simboliku, sta mislite, a?" i slicno.

Da mogu, i ja bih se sprdala jos vise nego taj Milan Tarot. Moj zivot je bio sve samo ne lep, i kao sto mi je rekao jedan bivsi - nije razmazen svako ko nije prosao ono sto si ti prosla. Ali ipak, meni je nepojmljivo da neko bude ocajan zato sto je dve nedelje bez decka, ili zato sto nije spremio ispit pa trazi spas u astrologu koji ce mu reci "Aaaa, super su ti tranziti na dan ispita, ne moras uopste da ucis, dovoljno je da stavis knjigu pod jastuk i sve ce ti uci u glavu".

Druga stvar je da ljudi ne traze problem u sebi, i to ne samo oni koji traze spas od vidovnjaka, astrologa, numerologa ili koga vec. Devojke ovde kukaju na "nesrecu u ljubavi", a dajem desnu ruku da se maksimalno 5% njih zapitalo sta njima fali. Ostale su u fazonu "Zasto je moja sudbina tako crna i nesrecna? Zasto ja ne mogu da nadjem normalnog decka?". Ne verujem da je neka preispitala svoje kriterijume te "normalnosti" ili da je mozda razmislila da nesto njoj fali. Astrolog ti nikako ne moze naci "normalnog decka", niti poloziti ispit umesto tebe, niti zaradjivati pare za tebe. Moze dati savet kako da se promenis, ali ljudima se to obicno ne radi.

Da nema glupih ljudi koji te astrologe zovu i postavljaju debilna pitanja, ne bi bilo ni TV instant astrologa. To je to. Prost princip ponude i potraznje na trzistu.

B. Pekić
Old 19-10-09, 12:31   #19
sarita-rain
MiM team Forumaš

sarita-rain's Avatar

Registrovan: Sep 2008
sarita-rain na dobrome putu

Quote:
To je vec tema za psihologiju. Neko prepusti resavanje svojih problema astrologu, neko lekaru, advokatu ili nekom slicnom...

Pitanje je zasto su ljudi, sto kaze Tiga, "ocajni". I zbog kakvih stvari su ocajni. Pogledaj samo ovaj forum - bar 80% pitanja se odnosi na stvari tipa "Kada cu naci decka, sama sam vec dve nedelje, moj zivot je potpuno propao!!!!!!!!" ili "A kako ce izgledati moj muz? Hocu li ga upoznati na pijaci ili na poslu? Hoce imati zelene ili smedje oci? Kakve ce pantalone imati kad se upoznamo?", zatim bukvalisti koji sve shvataju tragicno, recimo "Ja imam VII polje u vagi, hocu li se razvesti? To je dva braka, je l'? Da se udam, pa da se odmah razvedem da bih ispunila simboliku, sta mislite, a?" i slicno.

Da mogu, i ja bih se sprdala jos vise nego taj Milan Tarot. Moj zivot je bio sve samo ne lep, i kao sto mi je rekao jedan bivsi - nije razmazen svako ko nije prosao ono sto si ti prosla. Ali ipak, meni je nepojmljivo da neko bude ocajan zato sto je dve nedelje bez decka, ili zato sto nije spremio ispit pa trazi spas u astrologu koji ce mu reci "Aaaa, super su ti tranziti na dan ispita, ne moras uopste da ucis, dovoljno je da stavis knjigu pod jastuk i sve ce ti uci u glavu".

Druga stvar je da ljudi ne traze problem u sebi, i to ne samo oni koji traze spas od vidovnjaka, astrologa, numerologa ili koga vec. Devojke ovde kukaju na "nesrecu u ljubavi", a dajem desnu ruku da se maksimalno 5% njih zapitalo sta njima fali. Ostale su u fazonu "Zasto je moja sudbina tako crna i nesrecna? Zasto ja ne mogu da nadjem normalnog decka?". Ne verujem da je neka preispitala svoje kriterijume te "normalnosti" ili da je mozda razmislila da nesto njoj fali. Astrolog ti nikako ne moze naci "normalnog decka", niti poloziti ispit umesto tebe, niti zaradjivati pare za tebe. Moze dati savet kako da se promenis, ali ljudima se to obicno ne radi.

Da nema glupih ljudi koji te astrologe zovu i postavljaju debilna pitanja, ne bi bilo ni TV instant astrologa. To je to. Prost princip ponude i potraznje na trzistu.
to je sve tacno, ali ne treba se sprdati tudjom nesrecom, nije opravdanje da coveka jos vise unesrecuju ako je on sam vec u haosu i ne vidi izlaz... jednostavno, ljudi traze i hvataju se za slamku... ne mozemo svi imati iste probleme niti mozemo tumaciti koliko je ciji problem tezak, svakome je njegova muka najteza... ta devojka sto nema dve nedelje decka, mozda nema veci problem, a mozda ne zeli da prica o svojim problemima, vec hoce da resi ono sto je lakse resiti... ne kazem da je sve ispravno, ali ne kazem i da nije... ko smo mi da sudimo drugima... ne tumacim kad mi se ucini da je pitanje besmisleno i to je to... niko nikom ne moze dati svest dok se sam ne osvesti... nema potrebe da se komplikuje... jednostavno nismo svi isti i to je prvo sta treba covek u drugom coveku da postuje, razlicitost
sarita-rain is offline   Reply With Quote
Old 19-10-09, 12:58   #20
The cheljade
Bez piva ne biva!

The cheljade's Avatar

Pa vidi - ako je nekom najveci problem u zivotu to sto nema decka dve nedelje, ili joj je u zivotu najbitnije hoce li joj muz imati farmerke ili obicne pantalone kad se budu upoznali, kako da joj ne kazes "Uhvati se za usi i igraj, pojavice ti se dragi za 5 meseci i 3 dana u radnickom kombinezonu, trazice ti casu vode".

Kad odes kod lekara ne zanima te samo kad ces da ozdravis, niti on svoj posao zavrsi time sto ti kaze da ces da umres ili da ces ozdraviti, vec te lepo pregleda, posalje kod specijaliste ako treba, da ti odgovarajuce lekove, odes na operaciju ili sta vec. Lekovi su gorki, a nesto ne verujem da je bilo ko odusevljen odlaskom na operaciju. Ali opet te lekove pijes i odes na operaciju ako znas da je za tvoje dobro.

Taj princip bi trebao da "radi" i u astroloskoj praksi. Ako ti imas super aspekte da zavrsis fakultet, neces ga zavrsiti ako samo sedis i mastas o tome kako ces sesti u direktorsku fotelju kad ga zavrsis, a ne ucis. Nece ti "pravi" pasti s neba ili ti biti isporucen postom. Kao sto lekara pitas sta treba da uradis da bi ti bilo bolje, isto bi se pitanje trebalo postaviti i astrologu. Kao sto se ne mozes izleciti od, recimo, hronicnog bronhitisa ako ne prestanes da pusis, tako isto ne mozes "pronaci normalnog" ako ne promenis nesto kod sebe, bilo da su to kriterijumi, fizicki izgled, pristup muskarcima ili nesto cetvrto. I pravi astrolog to treba da pojasni klijentu. Nazalost, vecina mojih pokusaja da nekima ovde to objasnim je protumacena kao napad, osoran stav i slicno. I od tada se ne trudim - ako hoce, nek' zive u tom mraku misleci da su savrseni, a da su zvezde krive sto se danas ne moze naci "normalan" decko, posao, ili nesto trece.

Svi masu onom recenicom "Ako hoces da menjas svet, pocni od sebe", ali retko ko je se pridrzava. Posto je vecini najlakse da sedi i recimo gleda TV u blazenom ocekivanju da ce pravi muz/zena, posao, novac, deca pasti s neba, nije ni cudo sto se pojavila hrpa laznih ezoterista koja im prodaje upravo ono sto zele - maglu. I sad kad bolje razmislim, i ja bih rado to radila da mi neko ponudi. Prosto das ljudima ono sto zele i svima je lepo. Narod ocigledno ne zeli da bude osvescen.

B. Pekić
Reply

Tags
astrologiji, astrolozi, koji, lažni, oni, pravoj, svi, vračare, šarlatanii, štete

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules