MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Informacione tehnologije i elektronika > Racunari, internet

Notices

Racunari, internet Pitanja i odgovori vezani sa računarima i internetom.

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 01-08-07, 20:50   #21
anon1
Super Moderator

anon1's Avatar

Registrovan: Sep 2006
anon1 has disabled reputation

I drugi put nadam se da ti fino radi

anon1 is offline   Reply With Quote
Old 29-08-07, 00:10   #22
MaYo
MiM team Početnik

MaYo's Avatar

MaYo has disabled reputation

Prvo Netscape 3.0->IE->Opera 2.0->FireFox 2->Opera 9

Sve je super u fox-u ali na operu sam se navikao. Jezim se od IE.
MaYo is offline   Reply With Quote
Old 29-08-07, 10:12   #23
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Batboy uskoro postaje slavan

Koristim IE-7, zaista je izuzeztna što si tiče otvaranja stranica na forumima. Često imam akriviranih preko 20-tak stranica i to u više prozora. Ove opcije ima i opera-koje je nešto bolja ako imaš slabiji rač.

Takođe posjeduje izuzetne opcije u Favrites Centre, gdje jednim klikom možeš da otvori sve stranice iz jednog foldera. A i sam security je veoma dobar.

....... zato IE-7
Batboy is offline   Reply With Quote
Old 06-01-08, 00:14   #24
R@jko
MiM team Početnik

R@jko's Avatar

Registrovan: Jan 2008
R@jko na dobrome putu

Mozilla Rules
R@jko is offline   Reply With Quote
Old 06-01-08, 10:15   #25
kliko
Sai Ram

kliko's Avatar

kliko has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by Batboy View Post
Takođe posjeduje izuzetne opcije u Favrites Centre, gdje jednim klikom možeš da otvori sve stranice iz jednog foldera.
i to se tacno zna kojim klikom
Old 06-01-08, 14:18   #26
sarita
MiM team Expert

sarita's Avatar

Registrovan: Apr 2007
sarita na dobrome putu

IE...za sad dobar
Old 06-01-08, 23:06   #27
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Quote:
Originally Posted by kliko View Post
i to se tacno zna kojim klikom
Ovo je ozbiljna tema spameru jedan...

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...
Old 06-01-08, 23:11   #28
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Prešao sam malo na ''Operu''... Veoma mi je korisno kad možeš da je ugasiš i upališ a ono svi tabovi i posjećene stranice na mjestu gdje su zadnji put bili...

Brza.., je ali je zato sigurnost na niskom nivou... Vidjećemo kakva će biti verzija 9.5 (trenutno je u opticaju Beta verzija 9.5)...

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...
Old 06-01-08, 23:26   #29
anon1
Super Moderator

anon1's Avatar

Evo u zadnje virjeme isprobavam Netscape Navigator... isti Mozzila Firefox... samo mi se cini da malkice brze radi

Old 07-01-08, 00:54   #30
zoxy
MiM team Guru

zoxy's Avatar

zoxy has disabled reputation

Quote:
Prešao sam malo na ''Operu''... Veoma mi je korisno kad možeš da je ugasiš i upališ a ono svi tabovi i posjećene stranice na mjestu gdje su zadnji put bili...

Brza.., je ali je zato sigurnost na niskom nivou... Vidjećemo kakva će biti verzija 9.5 (trenutno je u opticaju Beta verzija 9.5)...
Mozilla te odmah po ponovnom pokretanju pita da li zelis da se vratis na tabove koji su bili aktivirani ili od pocetka da ide, tako da nema potrebe da radi toga prelazis na Operu Meni Opera nije legla nekako, a najvise me nervira sto je prikaz i dalje za klasu ispod konkurencije. IE je u sedmoj verziji prilicno bolji i sigurniji, a brzina dolazi do izrazaja na Visti narocito gdje je rame uz rame sa konkurencijom, rekao bih cak i u blagoj prednosti, za razliku od Xp-a gdje i dalje zbog losije optimizacije kaska, posebno za Mozillom.
zoxy is offline   Reply With Quote
Old 07-01-08, 19:37   #31
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Opera mi radi nešto brže od Mozilla-e, a inače koristim Operu uporedo sa IE 7...

Zoxy ovo zadnje si upravu..., ali s obzirom da bježim od Viste, prepun je Bug-ova.., IE mi baš i neodgovara na XP-u toliko.
Bavim se takvim poslom da mi je sigurnost na mreži veoma bitna... Čekaću još nekoliko mj. pa ću da provjerim Vistu.., ako bude sve Ok' prelazim na nju...

Old 28-04-08, 18:12   #32
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Supernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tunelu

Opera i Mozilla firefox. Čini mi se da opera brže otvara stranice.
Supernova is offline   Reply With Quote
Old 28-04-08, 18:19   #33
Blade
Moderator

Blade's Avatar

Registrovan: Nov 2007
Blade ima famoznu auruBlade ima famoznu auruBlade ima famoznu auruBlade ima famoznu auru

IE, Operu i Mozillu

Opera mi se čini kao najbolja, ali najčešće koristim Mozillu, tu su mi sve važne stranice u bookmarks
Old 02-05-08, 16:26   #34
BlackWoman
MiM team Expert

BlackWoman's Avatar

Registrovan: Aug 2006
BlackWoman has disabled reputation

Quote:

Pa to je kao i kod Mozile. I ja sam nekad koristila Operu, a sada koristim Mozilu.
Kad isključim Mozilu mogu sve tabove kasnije da vratim.
Old 02-05-08, 18:24   #35
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Jeste.., sa mozilom sam se igrao poodavno.., kada ta opcija nije ni postojala... Govorio sam za IE.., ali opet onu stariju i bržu verziju IE-a... Novi IE je znatno sporiji iako ima dosta dobrog alata.., a i TAB-ove...

Kod opere mi se takođe sviđa što možete napravi kopiju (duplikate) TAB-ova a da ne reload-a stranicu ispočetka.., a i njihovo zaključavanje zbog slučajnog gašenja...

Old 19-05-08, 13:08   #36
anon1
Super Moderator

anon1's Avatar

Firefox 3.. prilicno je brz

Old 19-05-08, 16:31   #37
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Supernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tunelu

Od skoro samo koristim mozillu i čini mi se najboljim od svih.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Supernova is offline   Reply With Quote
Old 19-05-08, 18:49   #38
phenomenon
MiM team Početnik

Registrovan: May 2008
phenomenon na dobrome putu

Joj ja jednostavno ne mogu nista drugo osim explorera
phenomenon is offline   Reply With Quote
Old 18-06-08, 00:41   #39
IVAN SRBIJA
MiM team Početnik

Registrovan: Jun 2008
IVAN SRBIJA na dobrome putu

Ja sam prvo koristio IE, a onda sam uvideo koliko je IE s**nje kroz gusto granje ! Evo prostim jezikom ću objasniti zašto je to tako:

Problem je u tome što IE ima dosta bezbednosnih rupa, pa je samim tim mnogo ranjiv i nesiguran. Takodje je činjenica da je IE najkorišćeniji internet čitač na svetu pa ga često napadaju.

Onda sam uzeo da koristim Firefox. Firefox je dosta brz internet čitač ali mu je definitivno najveća prednost sigurnost na internetu. Zašto ? Zato što on ima veoma malo bezbednosnih rupa, te rupe često "krpe i zatvaraju" a Firefox bukvalno non-stop apdejtuju, nadogradjuju i održavaju. Evo juče je izašla najnovija verzija Firefoxa a to je FIREFOX 3 FINAL, znači konačna verzija Firefox trojke i možete je skinuti sa ovog linka: http://www.mozilla.com/en-US/firefox/all.html

Ovde imate verzije Firefox-a 3 za sve operativne sisteme i na mnogo svetskih jezika a medju njima i na srpskom. Ako ne možete da apdejtujete vaš Firefox mislim da je najbolje da izbrišete Firefox i da instalirate ovaj pošto je ovo najnovija i konačna verzija Firefoxa 3.

E onda kad sam prešao na Linux sam uvideo koliko Opera brže radi od Firefoxa i evidentno je da na Linux platformi Opera ipak brže otvara web strane od Firefox-a. Tako da u zadnje vreme uglavnom koristim Operu i mislim da je Opera najbrži internet čitač samo joj je mana što ima malo plug-inova. Medjutim sad kad je izašla Firefox 3 Final verzija možda se i vratim na FF, ko zna.

Uglavnom moj vam je savet, ili Opera ili Firefox a Internet Explorer nikako jer je najgori i kad je u pitanju sigurnost, i kad je u pitanju brzina. I namerno sam rekao INTERNET ČITAČ zato što su INTERNET PRETRAŽIVAČI Google, Krstarica, Yahoo i slični sajtovi a programi kao što su IE, FF, Opera, Safari..., znači programi koji služe za pregledanje internet strana i sadržaja se pravilno zovu INTERNET ČITAČI (web browsers na engleskom) a "kompjuteraši" mogu da vam objasne i zašto je to tako. Toliko od mene za sada.
IVAN SRBIJA is offline   Reply With Quote
Old 18-06-08, 23:32   #40
IVAN SRBIJA
MiM team Početnik

Registrovan: Jun 2008
IVAN SRBIJA na dobrome putu

Glavna mana Internet Explorera (IE) pored nesigurnosti je brzina odnosno sporost. I tu mu ne pomažu ni ove nove verzije IE 7 ili IE 8 BETA koje su isto loše po tom pitanju. Npr. uzmite da u isto vreme otvarate Hotmail poštu preko IE i preko Opere ! IE ga davi, gnjavi 2 sata dok Opšera otvori veoma veoma brzo, gotovo trenutno. Takodje mana IE je što sam izbacuje neke pop-up reklame i banere, dosadio mi je sa tim više, pogotovu IE 7. I glavna bezbednosna mana Windows-a je upravo to što je IE integrisan u njega, a IE Je glavni vulnerabilan tj ranjiv i to veoma ranjiv Windowsov program koji je potpuno neotporan na viruse.

Glavne prednosti Firefox-a su sigurnost i mislim da je to najsigurniji browser, i to što ima mnoooooogo ekstenzija. Znači jednostavno to je browser u punoj fazi razvoja i uspona i stalno se razvija i unapredjuje. Firefox je default browser za Linux.

Opera je, kao što rekoh, otprilike najbrža a mana može da joj bude stabilnost. Naime, posle duže upotrebe može da se desi da se Opera jednostavno "ugasi" tj. zatvori sama od sebe. I sad, kada se ponovo otvori možeš da se vratiš na ono što si već gledao ali to može da nervira. Vi ste već pomenuli ostale prednosti Opere.

Safari je podrazumevani internet čitač za Mac i njega proizvodi kompanija Apple ali ne znam skoro ništa o njemu pošto ga nikad nisam koristio. Može da se koristi i na Windowsu ali mislim da za Linux nije predvidjen. Čuo sam samo da je mnogo brz i da ima interfejs sličan Firefox-u.

Maxthon je browser koji je dobar za one koji ne vole IE ali im treba IE okruženje i ekstenzije pošto on upravo to ima. O Maxthonu takodje vrlo malo znam.

Uglavnom, koji ćete web browser koristiti, to dosta zavisi od vaših potreba i navika, naravno.
IVAN SRBIJA is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
browser, koji, koristite

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules