MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Alternativa > Mistika

Notices

Mistika Beyond the science...

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 15-12-07, 13:48   #41
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

Najgadnija koju chuh je ' Porodichni ti se grob ne ladio '...made by Sidewinder

Last edited by Zor_djevojka; 15-12-07 at 14:08..
Zor_djevojka is offline   Reply With Quote
Old 15-12-07, 14:03   #42
sladja
MiM team Expert

sladja's Avatar

Registrovan: Feb 2007
sladja na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by rossonera1981 View Post
Najgadnija koju chuh je ' Porodichni ti se grob ne ladio '...
svašta li ti čuješ rosso
sladja is offline   Reply With Quote
Old 15-12-07, 14:04   #43
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

A i ti bi ...da ti je brat od strica u toku...Ne bi me chudilo da je bash on osmislio...
Old 03-01-08, 12:01   #44
sarita
MiM team Expert

sarita's Avatar

Registrovan: Apr 2007
sarita na dobrome putu

Zanimljivo je to koliko ljudi zive u strahu. Sa kojeg god asprekta posmatram covjeka vidim da je strah prisutan i ne samo to nego cak vlada covjekom.Vrlo zanimljiva tema je bila "bojite li se smrti" ai mislim da su je mnogi pogresno protumacili. Kad je rijec o kletvama. Slazem se sa formicom da ako vjerujes u dobro i u neku bozansku silu ni jedna kletva te ne moze okrznuti. Ponekad se pitam zasto ljudi toliko koliko vjeruju u kletve ne vjeruju u ljubav i u dobro? Postoji i izreka kad neko kaze...ne bojim se dobroga nego losega...znaci unaprijed povjeruje recimo da bi se neka kletva mogla ostvariti i samim tim njeguje to. Dok recimo kad je u pitanju nesto lijepo i dobro cesto kazu...nisam ja te srece...unaprijed osude sebe i iscekuju samo ono lose sto "moze" da se dogodi.
Old 03-01-08, 13:23   #45
MirIam
Put Your Lights On

MirIam's Avatar

Registrovan: Oct 2007
MirIam uskoro postaje slavan

Tačno tako Sarita, uvek treba misliti i činiti pozitivno i dobro. I ako je istina da kletve mogu da se obistine, tim osobama se vrate dva puta žešće sigurno.
"Ne čini drugima ono što ne bi voleo da drugi tebi čine"
Old 03-01-08, 17:50   #46
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Batboy uskoro postaje slavan

Ohh, zašto ne mogu niti na jednoj ''freack'' temi da se složim sa vama..

Kletva je stanje duha.., stanje svijesti koje govori više o nama nego o nekom drugom...
Kletva je domen nesreće.., a čovjek je sretan ili nesretan u zavisnosti od toga koliko se osjeća sretnim ili nesretnim... Pitanje zašto se neko osjeća loše kad čuje da je neko na njega bacio kletvu je isto pitanje kao i ono ''zašto se neko osjeća loše kad mu neko povrijedi dušu, ego, njegovo JA...''

Ako neko vjeruje da je sretan on to i jeste.., ako neko vjeruje da je nesretan.., uistinu jeste.., ako neko vjeruje da je na njega bačena kletva biće proklet..., ne od drugih već od sebe samoga...

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...
Batboy is offline   Reply With Quote
Old 03-01-08, 17:57   #47
MirIam
Put Your Lights On

MirIam's Avatar

Bat ja mislim da smo se ovog puta složili.
Sam svoju sudbinu a i bogumi sreću krojiš.
Old 03-01-08, 18:17   #48
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Ne vjerujem da smo se složili.., možda se slažemo u nečemu, ali ne vjerujem da dijelimo mišljenje....

Niko ne može da baci kletvu na nas.., ne postoji treća osoba. Onaj koji baca kletve na nas smo mi, i tada one postaju istina..., a te istine su samo u našoj glavi i niko ne zna da takva ''istina'' postoji.., i niko je ne može bolje osjetiti od nas...

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...
Old 03-01-08, 18:33   #49
MirIam
Put Your Lights On

MirIam's Avatar

Ja ti Batko u kletve i vradžbine ne verujem, samo u Boga.
Old 03-01-08, 18:37   #50
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Quote:
Originally Posted by Mirjam View Post
Ja ti Batko u kletve i vradžbine ne verujem, samo u Boga.
Onda smo se složili.., šeKeru mali...

Old 03-01-08, 18:48   #51
sarita
MiM team Expert

sarita's Avatar

sarita na dobrome putu

@batko

pa vidis da govorimo o istom...nego ti moras uvijek da iskomplikujes nesto sto ej jednostavno
Old 04-01-08, 01:22   #52
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Quote:
Originally Posted by sarita View Post
@batko

pa vidis da govorimo o istom...nego ti moras uvijek da iskomplikujes nesto sto ej jednostavno
Formica se ne bi složio...

Old 04-01-08, 19:19   #53
FORMICA
MiM team Forumaš i po'

FORMICA uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by Batboy View Post
Ohh, zašto ne mogu niti na jednoj ''freack'' temi da se složim sa vama..

Kletva je stanje duha.., stanje svijesti koje govori više o nama nego o nekom drugom...
Kletva je domen nesreće.., a čovjek je sretan ili nesretan u zavisnosti od toga koliko se osjeća sretnim ili nesretnim... Pitanje zašto se neko osjeća loše kad čuje da je neko na njega bacio kletvu je isto pitanje kao i ono ''zašto se neko osjeća loše kad mu neko povrijedi dušu, ego, njegovo JA...''

Ako neko vjeruje da je sretan on to i jeste.., ako neko vjeruje da je nesretan.., uistinu jeste.., ako neko vjeruje da je na njega bačena kletva biće proklet..., ne od drugih već od sebe samoga...
Naprotiv. Za promjenu potpuno si u pravu. Vidiš na kraju se svi složimo jer zapravo pričamo o istom ali svako sa svog gledišta i iz svog iskustva. Pa kako nijesmo isti ni iskustvo nam nije isto. E sad ako se ne svađamo dok razmjenjujemo misli onda se na kraju složimo
FORMICA is offline   Reply With Quote
Old 04-01-08, 19:35   #54
FORMICA
MiM team Forumaš i po'

FORMICA uskoro postaje slavan

Samo da dodam ono što nam je u glavi ne znamo samo mi. Prvo svaka misao koja se stvori u mozgu je posljedica elektrohemijskih reakcija i pri tome se stvaraju elektromagnetni impulsi koji se slobodno šire kroz prostor i ugrađuju se u opšte elektromagnetno polje Zemlje tako da je svaki impuls bilo kog stvorenja uključen u to opšte polje i sačuvan za sva vremena. Tom polju se može pristupiti i po potrebi pokupiti odgovarajuće podatke. Drugo svaki čovjek je pored toga što je fizičko biće, takođe i duhovno biće i ko tako se ugrađuje u duhovni svijet pa je i tako cjelokupna memorijska slika do najsitnijih detalja takođe sačuvana za dovijek. Ovoj memoriji može pristupiti samo njen vlasnik i viši entiteti ali ni oni bez dozvole. Treće može se uticati na druge ljude preko duhovnog svijeta a to nikom ne preporučujem jer su reakcije žestoke i nekontrolisane pa se po pravilu čine velike štete i onome koji vrši djelovanje i inome prema kome se djeluje. To su stvariu u koje se nikako ne treba petljati. Ali je istina da ti niko ništa ne može ako sam ne pristaneš nato. E sad tu postoji zafrknuta stvar ti tamo a i ovi ovđe su često vrlo lukavi pa umiju prevariti čovjeka što izaziva žestoku reakciju prevarenog. Sve to ne mora da se odigrava sa našom sviješću u ovom svijetu, i onda se ne treba čuditi besmislenih glupih postupaka užasnih posljedica. Ja lično ne dozvoljavam nikom da manipuliše mojim mislima i još manje da se ponašam na glup način izazivajući bol i patnje drugima. Jedino posmatram okolo i mogu ti reći da ima vrlo zanimljivih stvari za viđeti
FORMICA is offline   Reply With Quote
Old 05-01-08, 15:12   #55
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

explosion nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to explosion

Ja sam se slozila sa batom! Bice nesto
Old 05-01-08, 15:26   #56
anon1
Super Moderator

anon1's Avatar

Registrovan: Sep 2006
anon1 has disabled reputation

Evo posto je formica dosta to detaljno objasnio, sa prakticnog aspekta bih htio da dodam jos malo pojasnjenja. Kletva je svijest/energija/stanje koje jedan pojedinac prenosi na drugog. Dakle jasno je da to potice od spolja!!! Medjutim sama posljedica zavisi od domacina/prijemnika koji moze da bude uskladjen/"u rezonansi" sa tom kletvom ili ne. Ako je osoba samosvjesna i ulaze veliku energiju u svoje stavove/akcije/zelje onda tesko da ga bilo koja kletva moze uzdrmati jer on jednostavno nije osoba koja moze to da prihvati. Ne boji se od napada (sto je mozda i najvaznija komponenta), slijedi svoje instinkte, misli svojom glavom. Osobe koje se boje kletve su one koje "znaju" da kletva na njih moze uticati i samim tim su se idealno podesile za napad. Osim te dvije kategorije ljudi postoji jos jedna koja je po sredini, kad je u pitanju psihicki napad i manipulacija. To su nesvjesne osobe, ciji zivot protice u cisto nagonskim, instinktivnim akcijama, osobe koje nikad ne mijenjaju ono sto sudbina nosi sama po sebi. Na te osobe se takodje moze uticati ali ipak u manjoj mjeri nego na ove koje su obuzete strahom. Strah unistava covjeka na svim poljima.

TAT TWAM ASI

anon1 is offline   Reply With Quote
Old 05-01-08, 16:31   #57
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Eeee vidiš ja taj uticaj s polja ne priznajem... Rekao sam, to je za mene vrsta osjećanja.., slično kao ljubav, mržnja, patnja, tjeskoba, duševna bol koju prouzrokujemo sami...

Npr. ako sebe ubijedimo da smo bolesni postaćmo bolesni... Ako sebe ubijedimo da je na nas neko bacio kletvu iako nas ta osoba ne poznaje niti nas je ikad vidjela, čak šta više ne zna da postojimo, bacićemo sami na sebe prokletstvo... Ne bilo kakvo prokletstvo, već ono koje će da u nama stvara duševno rastrojstvo...

p.s. Ne vjerujem niti govorim o prokletstvima tipa. ''Kenedijevi grobovi''

Old 05-01-08, 19:58   #58
sarita
MiM team Expert

sarita's Avatar

sarita na dobrome putu

@batko
kad se kaze da to dolazi od spolja misli se da je nesto osobu natjeralo ili podstaklo da misli da je na njega recimo bacena neka kletva...znaci sto god je u nasoj glavi ipak je zbog necega to uzrokovanoa to "nesto" itekako ima veze sa spoljasnjim svijetom u kombinaciji sa strahom koji je definitivno razlog svega toga.
Old 05-01-08, 20:14   #59
anon1
Super Moderator

anon1's Avatar

Registrovan: Sep 2006
anon1 has disabled reputation

Nijesam bas mislio na taj nacin, vise na formicin (lijepo je on to opisao elektromagnetnim talasima itd...)

anon1 is offline   Reply With Quote
Old 05-01-08, 20:36   #60
sarita
MiM team Expert

sarita's Avatar

sarita na dobrome putu

@anon
da...mada mislim da je i to povezano..

Tags
kletve

Opcije Teme