MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Nauka > Psihologija

Notices

Psihologija Za one koji vole da analiziraju

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 15-03-10, 13:17   #1
unreachable for injustice
Banned

Registrovan: Dec 2008
unreachable for injustice uskoro postaje slavan
Default Destruktivne emocije

Postoji i istoimena knjiga

Ono šta me zanima, koje su po vama destruktivne emocije? Ljudi koji su vođeni destruktivnim emocija, upravo i rade destruktivna djela. Kako ih vi prevazilazite, tj. da li ste se oslobodili istih? Kako reagujete na druge ljude koji su vođeni destruktivnim emocijama?
unreachable for injustice is offline  
Reply With Quote
Old 15-03-10, 15:04   #2
Afrika
Hakuna Matata

Afrika's Avatar

Registrovan: Nov 2009
Afrika has disabled reputation

Destrukcija se razvija u nepovoljnim porodicnim i drustvenim okolnostima.Ako neko, usled nezdravih socijalnih ili porodicnih uslova ne uspijeva na pravi nacin da zadvolji ljudske, potrebe za ljubavlju, licnim identitetom, slobodom tada se kao mogucnost razvija strast za razaranjem i destrukcijom.To su one maligne destrukcije,i za razliku od onih dobrocudnih koje predstavljaju filogenetski programiran impuls za napad ukoliko su nam ugrozeni zivotni interesi, nisu svrsishodne i nisu u sluzbi zivota.

Nisam citala Golemanove 'destruktivne emocije', ali mi je u planu.
E, da...
Mogla si kao uvod staviti njegov pojam destruktivnih emocija, pa da krenemo odatle...
Afrika is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 17:23   #3
unreachable for injustice
Banned

Registrovan: Dec 2008
unreachable for injustice uskoro postaje slavan

Mislim, da je bolje, ne vezano za knjigu, da svako kaže svoje stanovište

Odlično što imaš u planu da je pročitaš
unreachable for injustice is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 17:26   #4
Pera Detlic
Banned

Registrovan: Jan 2007
Pera Detlic na dobrome putu
Send a message via Yahoo to Pera Detlic

ravnodušnost, nezainteresovanost, neki blagi osjećaj sreće- mislim da su do destruktivne emocije koje su najviše podcijenjene.
Pera Detlic is offline   Reply With Quote
Old 16-03-10, 11:09   #5
Madagaskar
Strašnji sud

Madagaskar's Avatar

Registrovan: Apr 2008
Madagaskar uskoro postaje slavanMadagaskar uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by Pera Detlic View Post
ravnodušnost, nezainteresovanost, neki blagi osjećaj sreće- mislim da su do destruktivne emocije koje su najviše podcijenjene.
+ nestrpljivost, nervoza, podčinjenost, strah
Madagaskar is offline   Reply With Quote
Old 14-07-10, 23:16   #6
Paramanand
Moderator

Registrovan: Jan 2008
Paramanand has disabled reputation

Destruktivne emocije plod su samoljublja - svijet nam nije dovoljno dobar i mi se mrštimo i prćimo svoje nezadovoljne usne. Petljamo i tavorimo u ovom životu, i nezadovoljni njim, svu krivicu svaljujemo na "prilike", sudbinu, boga ili okruženje koje nas ne razumije. Zreo čovjek usvaja ograničenja života, nezreo ih ne vidi, već traži da u životnoj igri stalno ima "najbolje karte". On ne zna da je besmisleno okrivljivati sunce što nam ne pripaljuje cigarete, da je kosmos previše kapriciozan da bi postojao samo da zadovolji njegovu kapricioznu dušu. On traži sve, hoće sve, smatra da sve njemu pripada, a kada mu život pokaže da to nije baš tako, onda nastaju problemi koji bude nelagodu, zavist, agresiju, patnju, neispunjenost...
Paramanand is offline   Reply With Quote
Old 14-07-10, 23:51   #7
Montenigger
MiM team Forumaš i po'

Montenigger's Avatar

Registrovan: Jul 2010
Montenigger na dobrome putu

dosada, ljubomora, posesivnost, inertnost
Old 14-07-10, 23:53   #8
Afrika
Hakuna Matata

Afrika's Avatar

Afrika has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by Paramanand View Post
Destruktivne emocije plod su samoljublja - svijet nam nije dovoljno dobar i mi se mrštimo i prćimo svoje nezadovoljne usne. Petljamo i tavorimo u ovom životu, i nezadovoljni njim, svu krivicu svaljujemo na "prilike", sudbinu, boga ili okruženje koje nas ne razumije. Zreo čovjek usvaja ograničenja života, nezreo ih ne vidi, već traži da u životnoj igri stalno ima "najbolje karte". On ne zna da je besmisleno okrivljivati sunce što nam ne pripaljuje cigarete, da je kosmos previše kapriciozan da bi postojao samo da zadovolji njegovu kapricioznu dušu. On traži sve, hoće sve, smatra da sve njemu pripada, a kada mu život pokaže da to nije baš tako, onda nastaju problemi koji bude nelagodu, zavist, agresiju, patnju, neispunjenost...
Sjajno
Afrika is offline   Reply With Quote
Old 17-07-10, 13:39   #9
Liv
Carpe Diem

Liv's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Liv has disabled reputation

Briga i ljutnja (u naprednijem obliku bijes)...S tom razlikom sto je briga destruktivna po samog covjeka koji brine, a ova druga emocija i po druge ljude...mada opet najvise po onog ko je ljut ili bjesan
Generalno mi se cini da su destruktivne emocije najskodljivije za one koji ih gaje...
Old 17-07-10, 23:21   #10
Sanuška
Tempus fugit

Sanuška's Avatar

Registrovan: Jul 2008
Sanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tunelu

samosazaljenje.....
Old 17-07-10, 23:30   #11
Arkhetren
MiM team Forumaš i po'

Arkhetren's Avatar

Registrovan: Apr 2009
Arkhetren na dobrome putu

Lako. Zacrtao sam neke stvari, jasno. Znam šta neću i tu nema zbora. Krivine i ispusti su mogući u nekim stvarno ultra mega ekstra nelogičnim momentima a i tada sam precizan. Sve izvan tih "zacrta" prosto rečeno me ne zanima niti o tome TROŠIM vrijeme na razmišljanje.

Ko krene na mene u bilo kom obliku destruktivnog može da dobije zauzvrat destruktivno stanje svijesti kakvo je mislio da ne postoji. Poslije toga možda preživi ali sigurno mu više neće pasti na pamet, ako preživi.

Destruktivno kontrolišem prizivanjem istih emocija u trenucima kada su one potpuno, ali potpuno besmislene da se ispolje jer ne bi apsolutno ostavile ma ni utisak da su se dogodile. I kad ih tako prizovem, puštam ih da se vizuelno oblikuju u onaj segment : A kad bi bilo...čisto da vidim koliko su smiješne same po sebi, koliko su višak, otpad, misaonih procesa koje nekad nijesam završio kako je trebalo.

Često i ne gledam - samo ih prizovem, dopustim da se ispolje kao opcija kako bi to izgledalo ako bi se stvarno ispoljile, i onda ih spakujem u dio Fascikle: Ad acta, moje temporalne mašinerije definisanog paket-aranžamana statične memorije.

Drugim riječima, konvertujem ih u sirovu energiju.
Arkhetren is offline   Reply With Quote
Old 18-07-10, 13:00   #12
Sanuška
Tempus fugit

Sanuška's Avatar

Registrovan: Jul 2008
Sanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tunelu

Samozivost.....
Old 06-08-10, 21:36   #13
veselinka
MiM team Početnik

veselinka's Avatar

veselinka na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Arkhetren View Post
Lako. Zacrtao sam neke stvari, jasno. Znam šta neću i tu nema zbora. Krivine i ispusti su mogući u nekim stvarno ultra mega ekstra nelogičnim momentima a i tada sam precizan. Sve izvan tih "zacrta" prosto rečeno me ne zanima niti o tome TROŠIM vrijeme na razmišljanje.

Ko krene na mene u bilo kom obliku destruktivnog može da dobije zauzvrat destruktivno stanje svijesti kakvo je mislio da ne postoji. Poslije toga možda preživi ali sigurno mu više neće pasti na pamet, ako preživi.

Destruktivno kontrolišem prizivanjem istih emocija u trenucima kada su one potpuno, ali potpuno besmislene da se ispolje jer ne bi apsolutno ostavile ma ni utisak da su se dogodile. I kad ih tako prizovem, puštam ih da se vizuelno oblikuju u onaj segment : A kad bi bilo...čisto da vidim koliko su smiješne same po sebi, koliko su višak, otpad, misaonih procesa koje nekad nijesam završio kako je trebalo.

Često i ne gledam - samo ih prizovem, dopustim da se ispolje kao opcija kako bi to izgledalo ako bi se stvarno ispoljile, i onda ih spakujem u dio Fascikle: Ad acta, moje temporalne mašinerije definisanog paket-aranžamana statične memorije.

Drugim riječima, konvertujem ih u sirovu energiju.
Narcizam!
veselinka is offline   Reply With Quote
Old 06-08-10, 22:39   #14
Yuffie
MiM team Početnik

Yuffie's Avatar

Registrovan: Jul 2010
Yuffie nepoznate kvantitete u ovom trenu

Nisu nužno i loše. Nezadovoljstvo, ma koliko etiketirano kao zlo ljudskog roda, nerjetko je preduslov za stvaralaštvo. Zadovoljan čovjek nema potrebu za promjenom, dok umjetnička duša podrazumjeva neki "nemir", kao nužan sapurnik u razumjevanju tananih i suptilnih dijelova ljudske psihe, želja, potreba, patnje, lomova.
Ako, primjera radi, odgledate film pun pozitivnih vibracija i emocija, bez ijedne negativnosti, najčešće pomislite fina priča i ubrzo je zaboravite. Ako, pak, odgledate neki koji je sušta suprotnost prethodnom, utisak je mnogo dublji, mnogo trajniji.
Teške emocije - dar, ili prokletstvo? Nema pravila, ponekada prvo, ponekada drugo, najčešće u "paketu".
Old 06-05-15, 00:18   #15
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Registrovan: Sep 2008
nihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu auru
Send a message via Skype™ to nihil

Pitam se da li su emocije destruktivne ili naša interpretacija i pokazivanje istih? Emocije su čista energija, a kako je usmjeriti ili iskoristiti zavisi od našeg duha. Emocije su duševnost, mišljenje je duhovnost, a djelovanje u vremenu i prostoru tijelom i materijalnim dio je naše fizičke protežnosti. ... Destrukcija nastaje ako se ne uspostavlja harmonija duhovnog, duševnot i fizičkog. ...

Tags
destruktivne emocije, emocionalna inteligencija

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules