MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Nauka > Psihologija

Notices

Psihologija Za one koji vole da analiziraju

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 06-02-09, 20:06   #1
Daci
MiM team Expert

Daci's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Daci na dobrome putu
Default Čuvanje tajne

Jeste li osoba kojoj često povjeravaju tajne? Znate li ih čuvati?

Često sam se našla u situaciji kada mi je povjerena tajna koju sam morala čuvati, a s druge strane sam bila svjesna da time radim medvjeđu uslugu i toj osobi i još nekolicini.... Šta biste vi napravili?
Old 06-02-09, 21:05   #2
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

Registrovan: Mar 2008
sneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu auru

nema sto drugo da se radi nego da se tajna cuva. Ako ti je neko povjerio nesto, kao osobi od povjerenja, sa zahtjevom da zaboravis istog momenta sto si cuo, ne znam sto bi drugo moglo da se uradi...
Postoje osobe koje ti i najvece tajne odaju ali iz ocaja, iz zelje da im pomognes tako sto ces nesto preduzeti...treba znati to prepoznati i reagovati. Mislim da se ne mora postupiti "izdajnicki", tj. odati tajna da bi se pomoglo.

Znam o kakvoj medvedjoj usluzi pricas...mada ja ne vidim tvoju pogresku u tome...onaj ko te je obavezao je taj koji sebi cini "medvedju uslugu" time sto zivi sa nekim tajnama...naravno, samo ako je zivot u pitanju ne bi trebalo cutati...uostalom, nijesam ni protiv opcije da ja, kao neko ko zna pravu istinu, iskoristim neku "krivu istinu" ako bi to moglo pomoci, a tajna opet ostala sacuvana...eto, moje uopsteno misljenje, koje nije "obogaceno" nekim licnim iskustvom, jer bas nekih velikih tajni, koje mogu biti opasne, nijesam niti imala, niti sam obavezivana da ih cuvam.
sneguljica is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 23:08   #3
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

kad ja nekom neshto povjerim onda me velja muka pritisla..u sushtini ne volim da ljude pored njihovih muka, opterecujem s nekim svojim 'problemima', koji su u odnosu na njihove trivijalni i smijeshni...
sudeci po dosadashnjim iskustvima ljudima ulivam povjerenje, i zaista ga nikad nijesam zloupotrijebila...a vjerujte mi da nijesam nimalo odushevljena kad (sa)znam neshto shto niko ne zna...to su jako zahtjevne stvari, koje ne mozhe bash svako da 'izgura'...
Old 07-02-09, 17:13   #4
Ribica
MiM team Forumaš i po'

Ribica's Avatar

Registrovan: Jul 2007
Ribica na dobrome putu

Sposobnost cuvanja tajne mozda i najvise cijenim kod ljudi.

Any piece of clothing can be sexy with a quietly passionate woman inside it
Ribica is offline   Reply With Quote
Old 07-02-09, 21:04   #5
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Batboy uskoro postaje slavan

Ko o čemu žene o tajnama...

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...

Last edited by Batboy; 07-02-09 at 21:21.. Reason: fali mi jedan smajlić... :D
Batboy is offline   Reply With Quote
Old 07-02-09, 21:27   #6
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

Obrisa li mi ko odje post?! E sam bio krako odgovorio na postavljena pitanja.
Dakle, jesam. Znam.
i da je keks korjen svega
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Old 07-02-09, 21:36   #7
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Batboy uskoro postaje slavan
Exclamation

Quote:
Originally Posted by Senza_Guerra View Post
Obrisa li mi ko odje post?! E sam bio krako odgovorio na postavljena pitanja.
Dakle, jesam. Znam.
Nije ti niko obrisao post.., vidio bih da je obrisan... Najozbiljnije...

Aaaa ti imaš.., ovako jednu malo ženski crtu... Znao sam ja.., da ti voliš oko tako tih tajni.., spletki i raznih domunđavanja i sl. da se baviš...

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...
Batboy is offline   Reply With Quote
Old 07-02-09, 21:37   #8
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

Samo jednu crtu?! ShMMMRRRRRKK Ode i ta jedna.
Old 08-02-09, 01:58   #9
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by Batboy View Post
...ti voliš oko tako tih tajni.., spletki i raznih domunđavanja i sl. da se baviš...
Eeee, kad bi samo znao ... srecom nije bio na jednoj crnoj listi, inace bi vidio ti
Još metaše gradi u te,
Ljubim ti tvoje prekrasne skute.
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 08-02-09, 02:02   #10
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Ajde pokazi mu ga vala, za inat!
Old 08-02-09, 02:03   #11
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

nestasni_cipiripi's Avatar

Registrovan: Feb 2008
nestasni_cipiripi uskoro postaje slavan
Send a message via MSN to nestasni_cipiripi Send a message via Yahoo to nestasni_cipiripi

Čuvam tajne ka prva banka štedne uloge.
nestasni_cipiripi is offline   Reply With Quote
Old 09-02-09, 12:03   #12
Madagaskar
Strašnji sud

Madagaskar's Avatar

Registrovan: Apr 2008
Madagaskar uskoro postaje slavanMadagaskar uskoro postaje slavan

"Velike" tajne ne čuvam, "male" da
Madagaskar is offline   Reply With Quote
Old 09-02-09, 13:15   #13
jobo
MiM team Expert

jobo's Avatar

Registrovan: Feb 2007
jobo uskoro postaje slavanjobo uskoro postaje slavan

cuvam tajne
i to cenim i kod drugih
Old 09-02-09, 21:10   #14
Skorpija
MiM team Početnik

Registrovan: Aug 2008
Skorpija nepoznate kvantitete u ovom trenu

jedna od najboljih ljudskih osobina
Skorpija is offline   Reply With Quote
Old 10-02-09, 14:23   #15
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Registrovan: Sep 2008
nihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu auru
Send a message via Skype™ to nihil

Onome sa kim sam u ljubavi i prijateljstvu pričam sve, a onome sa kim sam u nekim drugim odnosima pričam samo ono što moram. Sa prvim nema nikakvih tajni, sa drugim tajna je sve što se ne mora reći. Ničije tajne ne čuvam pred onim sa kim sam u ljubavi i prijateljstvu, a sa onim sa kim nisam ne govorim ništa što prevazilazi elementarno funkcionisanje.
Old 17-03-09, 12:50   #16
FLoRyy
Banned

FLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auru

Cuvam dobro sve tajne... Zato mi se i mnoge osobe povjeravaju.
FLoRyy is offline   Reply With Quote
Old 21-03-09, 10:11   #17
unreachable for injustice
Banned

Registrovan: Dec 2008
unreachable for injustice uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by Daci View Post

Često sam se našla u situaciji kada mi je povjerena tajna koju sam morala čuvati, a s druge strane sam bila svjesna da time radim medvjeđu uslugu i toj osobi i još nekolicini.... Šta biste vi napravili?
Nikad ne bih odala tajnu, ali ukoliko sagledam da bi ta razotkrivena tajna riješila tu situaciju, ostaje mi samo da kažem svoj stav toj osobi koja mi je povjerila tu tajnu.
Na kraju, ne vidim svoje pravo da se miješam u tuđe živote, a još manje 'igram' sa nekim stvarima.
unreachable for injustice is offline   Reply With Quote
Old 25-03-09, 23:59   #18
Labuda
MiM team Početnik

Labuda's Avatar

Registrovan: Mar 2009
Labuda na dobrome putu

Cuvam tajne nikad nikoga ne izdam,ali se desilo da jekome nesto u poverenju kazem i da se po celi grad o tome prica...Znam da kad mi neko kaze reko mi to u poverenje i to ostaje u meni,ne izdajem i ne tracarim na smetku te tajne kasnije..Kako sto ne bih volela da mene iko izda)
Labuda is offline   Reply With Quote
Old 31-03-09, 09:22   #19
lady abu bin crazy
MiM team Forumaš

lady abu bin crazy's Avatar

Registrovan: May 2008
lady abu bin crazy na dobrome putu

Do nedavno sam mislila da je svaka moja tajna neka istina o meni, zasto bi me onda prepricanvanje iste povrijedilo? Stojim iza svakog svog postupka.Neke blesave srece do nedavno sam bila pa mi se nije desilo neko gorko iskustvo sa ljudima kojim ukazujem povjerenje,do neki dan,ali eto ima uvjek prvi put.Vidjela sam povjerenje u ljudima koji me okruzuju koje smatram prijateljima, ne radim to vise. Ono izreceno izmedju dvije osobe treba tu i da ostane, i dalje mislim da je tako, tudje tajne cuvam, u suprotnom sam torokusa, mahalusa i lazan prijatelj.
lady abu bin crazy is offline   Reply With Quote
Old 31-03-09, 09:30   #20
draganna
MiM team Expert

draganna's Avatar

Registrovan: Oct 2008
draganna nepoznate kvantitete u ovom trenu

Quote:
Originally Posted by Daci View Post

Radim u okruženju u kojem je potrebna diskrecija , pa u tom slučaju znam , čuvati tajne .

Ne mogu odgovoriti na drugo pitanje , jer ne znam o čemu se radi . Ne znam što bih napravila , jer ne znam ( nisi navela ) , o čemu se točno radi .
Ali , mislim da bih tajnu ipak čuvala , ne bih se petljala , ni u što , bez obzira na medvjeđu uslugu .

Tags
Čuvanje, tajne

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules