MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Nauka > Psihologija

Notices

Psihologija Za one koji vole da analiziraju

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 03-12-08, 03:12   #21
milenaaaa
MiM team Expert

milenaaaa's Avatar

Registrovan: Feb 2007
milenaaaa nepoznate kvantitete u ovom trenu

Quote:
Originally Posted by mistique View Post
Meni se nash narod zgadio ,nakon jedne fakultetske ekskurzije.
Svi su posli sa jednom torbom ,vratili se sa 4-5 kofera,krcatim pokradene robe..
Sprdnja shto se chinjelo .. toga u svijet nema .. balkanski lupezi ..
i stvarno mi je nakon toga mrzno ici kod shanera ,zbog 10-20 eura razlike ...

za mene vazi oteto- prokleto
malo vise od 10-20
RecI CY Ti NeStO sAsvIm LicNo, NiSi NIkAd CyO nEsTO TOmE sLicNo, rEcI cU TI REcI dVe DRskE i beZoBRaZNe...Bas mE brIgA dA LI IMaS LovE, Ja ZBog LoVe Ne PrOdaJeM sNoVE, ni daL" mOzDa ImaS cYrY DRuGU, IspAlA jE vEc Y pRVoM krUgu.... ZEVEDI MEEEEE,POVEDI ME, ODVEDII MEEEEE DA LUDUJEM...IZNAD GRADA VECE PADA, TVOJE USNE COKOLADA...
milenaaaa is offline   Reply With Quote
Old 03-12-08, 07:41   #22
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by milenaaaa View Post
Ekonomicna osoba..
Da li bi pristala da ti ugrade ukradeni bubreg zato sto je jeftiniji?
Još metaše gradi u te,
Ljubim ti tvoje prekrasne skute.
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 03-12-08, 08:10   #23
Baron
MiM team Expert

Baron's Avatar

Registrovan: May 2007
Baron uskoro postaje slavanBaron uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by kliko View Post
Ajde da probamo da analiziramo ovaj karakter:

-"Ja kupujem markiranu robu jeftino kod lopova. Boli me uvo, nisam ja ukrao."
Poenta firmirane robe je da bude skupo placena. Ima kvalitetne robe koja nije firmirana, i koja kosta 3puta jeftinije.
Ako ocu da budem snob, otici cu u najskuplju radnju, i za priv(j)ezak dati 300E, i obezbijediti jos da me svi vide kako placam. to je poenta djanija armanija i ostalih sumnjivo orjentisanih kreatora.
Old 03-12-08, 08:19   #24
Baron
MiM team Expert

Baron's Avatar

Registrovan: May 2007
Baron uskoro postaje slavanBaron uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by simm View Post
Da li bi pristala da ti ugrade ukradeni bubreg zato sto je jeftiniji?

kod vecine osoba zlo se ne cini svjesno. prosjecna osoba ce uciniti ovako- na bryinu prihvatice ukradeni bubreg nepoznatog "donatora". a ako bude upoznata na patnje tog vlasnika, i nesto o njegovom zivotu, onda ce doci do promjene misljenja.

evo malo slikovitijeg objasnjenja:

ako u dnevnoj sobi imamo crveno dugme, koje kad pritisnemo tamo negdje u provinciji Chiao-Yung ce da nastrada 100 kineza,a da niko nece znati da je to nasa zasluga, velika je vjerovatnoca da ce neko od nas to u nekom trenutku uciniti. ali ako moramo svakog od tih 100kineza da likvidiramo lično, naravno da to niko nece uraditi.
Old 03-12-08, 08:57   #25
kliko
Sai Ram

kliko's Avatar

Registrovan: Sep 2006
kliko has disabled reputation

Ako bi osobi pokazali sto se desava kad se pritisne na crveno dugme, kad bi konkretno vidjela efekat svoga postupka, vjerujem da bi dobro porazmislila prije nego to uradi.

Kupujuci od lopova bilo kakvu robu, markiranu ili ne, direktno ucestvujes u lancu kradje. Svojim novcem finansiras lopovluk, kao sto (mnogo grublji primjer) narucilac ubistva ucestvuje u ubistvu. Gledaj to kao na berzu- kupujes "lopovske akcije". Koliko bi lopovi manje posla imali kad ne bi imali kome da prodaju ukradenu robu? Kako god pokusam da okrenem i obrnem, jednako mi je kriv onaj koji kupuje kao onaj koji je ukrao. Milenaaa, prijavi se sad u policiju!
Old 03-12-08, 09:26   #26
lady abu bin crazy
MiM team Forumaš

lady abu bin crazy's Avatar

Registrovan: May 2008
lady abu bin crazy na dobrome putu

Jest vala, sad chanela pod ruku put policijske stanice ,prijavi se za neposredno ucestvovanje u kradji
Nema to veze sa kradjom , tehnicki gledano ima, ali opet moralno ,a'a.Kradja je kad se krade od sirotinje, u suprotnom je teznja ka ravnopravnoj podjeli resursa
Ja nekupujem stvari od lopova, jer mi je to lici ganjanje nekog prestiza,dosta zena to radi iz drugog razloga a i poznato je da su zene ekonomicne Ako bih kad kupovala brand onda bi to bilo zato sto me to kosta isto ko i kad kupim na pijaci, tj. prema mom budzetu
lady abu bin crazy is offline   Reply With Quote
Old 03-12-08, 09:39   #27
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by lady abu bin crazy View Post
Nema to veze sa kradjom , tehnicki gledano ima, ali opet moralno ,a'a.Kradja je kad se krade od sirotinje, u suprotnom je teznja ka ravnopravnoj podjeli resursa
lady abu bin robin hud, nemoj da se pojakamo na potoku!

Kupovina ukradnih stvari, pri cemu znamo da su ukradene, je gore nego kradja. Lopov barem ima mooda da ukrade, a kupac nema, nego oce da se na finjaka pravi Toša. Upravo je eticki lopovluk, a ne tehnicki.
Još metaše gradi u te,
Ljubim ti tvoje prekrasne skute.
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 03-12-08, 10:04   #28
lady abu bin crazy
MiM team Forumaš

lady abu bin crazy's Avatar

Registrovan: May 2008
lady abu bin crazy na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by simm View Post
lady abu bin robin hud, nemoj da se pojakamo na potoku!

Kupovina ukradnih stvari, pri cemu znamo da su ukradene, je gore nego kradja. Lopov barem ima mooda da ukrade, a kupac nema, nego oce da se na finjaka pravi Toša. Upravo je eticki lopovluk, a ne tehnicki.
eticki lopovluk, trice i kucine, kome je jos do toga danas?

Ako je kupac znao da je roba ukradena tehnicki je sudjelovao u kradji, cudi me ako su tolike smoknje ti kupci kako ih nije strah prekrsiti zakon samo ne promisljenost, simme
lady abu bin crazy is offline   Reply With Quote
Old 03-12-08, 21:01   #29
milenaaaa
MiM team Expert

milenaaaa's Avatar

SALITE LI SE VI TO?
Ja stvarno nemam obicaj da kupujem kod njih, niti patim koje mi je mArke sto, kupujem sto mi se svidi.. Ali isto tako ako zacrtaM neku stvAr, nijE bitno koliko kosta, kupicu je...
Ali da mi se ukaze sad prilika da kupujem kod sanera, bih istog momenta...
Ukradena.. od siromasnih nije...

A da znam da je neko UBIJEN zbog tog bubrega ili slicno vjerovatno (99%) ga ne bih prihvatila, mada opet ne znam kako bih reagovala u situaciji da mi je to jedina sansa da prezivim...
mislim da ste izdramatizovali situaciju..
RecI CY Ti NeStO sAsvIm LicNo, NiSi NIkAd CyO nEsTO TOmE sLicNo, rEcI cU TI REcI dVe DRskE i beZoBRaZNe...Bas mE brIgA dA LI IMaS LovE, Ja ZBog LoVe Ne PrOdaJeM sNoVE, ni daL" mOzDa ImaS cYrY DRuGU, IspAlA jE vEc Y pRVoM krUgu.... ZEVEDI MEEEEE,POVEDI ME, ODVEDII MEEEEE DA LUDUJEM...IZNAD GRADA VECE PADA, TVOJE USNE COKOLADA...

Last edited by milenaaaa; 04-12-08 at 01:03..
Old 04-12-08, 09:51   #30
kliko
Sai Ram

kliko's Avatar

Je li razlika, tj. je li opravdano ako je ukradeno od bogatih? I ko su uopste bogati? Znam zasigurno da nisu ukrali Armanome ili Guccome, no su dipili nekome iz butika, a mozda i sa zhice za sushenje. Sjecam se i kad su usred grada znali da skinu narodu uz prijetnju jaknu ili patike. Kako god, ukradeno je.
Old 04-12-08, 14:48   #31
milenaaaa
MiM team Expert

milenaaaa's Avatar

Quote:
Kako god, ukradeno je.
kako god, nisam ga aj ukrala..
sad o meni mislite sta ocete, ali tako vam je to
Old 04-12-08, 14:57   #32
kliko
Sai Ram

kliko's Avatar

Quote:
sad o meni mislite sta ocete, ali tako vam je to

nije bitno sto drugi o tebi misle, ni sto drugi o tebi pricaju. Za tebe je najbitnije na koji nacin ti sebe gledas i koji put smatras ispravnim. Ovdje nema niko od nas pravo da te zbog bilo cega osudi, samo iznosimo svako svoje misljenje.
Old 04-12-08, 15:55   #33
milenaaaa
MiM team Expert

milenaaaa's Avatar

Quote:
nije bitno sto drugi o tebi misle, ni sto drugi o tebi pricaju. Za tebe je najbitnije na koji nacin ti sebe gledas i koji put smatras ispravnim. Ovdje nema niko od nas pravo da te zbog bilo cega osudi, samo iznosimo svako svoje misljenje.
tako je.
i ja uvijek postujem tudje, ali tesko mijenjam svoje..
ovo nezavisno od ove price ..
Old 04-12-08, 16:39   #34
Okugata
Guest

markirna roba kod nas i ovako nije original, vec zasiveno u nekom selu za dzabanu...
  Reply With Quote
Old 04-12-08, 16:47   #35
milenaaaa
MiM team Expert

milenaaaa's Avatar

Quote:
Originally Posted by Okugata View Post
markirna roba kod nas i ovako nije original, vec zasiveno u nekom selu za dzabanu...
ada cus...
sve sto nisam kupila u CG, a bilo je markirano, dan danas mi traje..Tetka kad iz IOtalije i Svajcarske donese, tacno osjetis razliku u kvalitetu.. I teksas im je drugaciji, meksi nekako, a ne sta drugo.. U Bar se mogu naci strashno kvalitetne stvari..
A ovdje, qq jedan dzemper u miss sixty kupih prije 15dana, zali boze, raspao se vec...
Old 04-12-08, 17:39   #36
Milly
Tu sam i kad nisam

Milly's Avatar

Registrovan: Jan 2007
Milly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auru

pogadja li vas recesija ?
Old 04-12-08, 19:01   #37
milenaaaa
MiM team Expert

milenaaaa's Avatar

nije jos, trenutno imamo samo desavanja, tek ce se kriza osjetiti hahhha
duga ce biti 2009-ta...
kako se mi ovdje sprdamo, a svasta moze biti...
Old 04-12-08, 20:18   #38
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Batboy uskoro postaje slavan

Quote:
nije jos, trenutno imamo samo desavanja, tek ce se kriza osjetiti hahhha
duga ce biti 2009-ta...
kako se mi ovdje sprdamo, a svasta moze biti...
To se ti sprdaš...

Ja planiram da se 2010/2011 obogatim.., ako ne skapam do tada... Znači.., stežemo kajiše i gazimo po glistama...

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...
Batboy is offline   Reply With Quote
Old 04-12-08, 21:23   #39
Okugata
Guest

Quote:
ada cus...
sve sto nisam kupila u CG, a bilo je markirano, dan danas mi traje..Tetka kad iz IOtalije i Svajcarske donese, tacno osjetis razliku u kvalitetu.. I teksas im je drugaciji, meksi nekako, a ne sta drugo.. U Bar se mogu naci strashno kvalitetne stvari..
A ovdje, qq jedan dzemper u miss sixty kupih prije 15dana, zali boze, raspao se vec...
tacno, meni je ujak donosio iz Nemacke, sve mi do danas traje, samo sam prerasla. i onda se cude sto bi kupovali kradenu robu....samo hocemo da taj (ne)kvalitet platimo jeftinije
  Reply With Quote
Old 11-12-08, 15:46   #40
andjela pizelli
Moderator

andjela pizelli's Avatar

Registrovan: Nov 2006
andjela pizelli has disabled reputation

Posto neznam gdje bih ovaj post mogla da postavim,odlucila sam se na ovu temu,jer karakter,ove osobe,tesko bi ko mogao istumaciti.
Radi se o mojoj bivsoj kolegici sa pdf astrologije na Burek forumu.

----------------
Pise osoba,koja me je na kraju kontaktirala na p.p.

"ostavio sam svoju natalnu kartu ovde, pre nekih 6 meseci, (misli se na Burek forum pdf Astrologija)neko od urednika ovog foruma mi je protumacio u nekih 5, 6 recenica i zahvaljujem joj se na tome. danas sam opet citao do sto mi je napisala i oduzevio sam se.sve se potpuno slaze, cak i neke sitnice.................svaka cast.i sam ozelim da je pohvalim.
takodje bih voleo, ako je moguce da popricam sa tom osobom koja mi je tumacila natalnu kartu. neka mi posalje poruku na private ili na mail, odusevio sam se onim sto je napisano i postujem to a i tacno je bilo.pa bih da je pitam jos neke stvari i ako je moguce da mi uradi veci horoskop, naravno platio bih to ako se vec bavi time."

---------------
"neko od urednika"-tada smo moderirale montenegrina,koja ni sada nezna astrologiju,makison,koja je pravila prve korake,da bi dr makishon bacila tu poruku u recycle bin....eto kako se zavrsava trud sto svima pomognes,na celu sa njom,kad pojma nije imala o astrologiji,sada se potvrda mog znanja baca u smece...eto mora ona da radi po pravilniku foruma da se ne off-topuje..

"e pa ovako, ako bi mogli da mi pomognete da dobijem neki kontakt od Andjele bilo bi fino pa da joj bar mail napisem." bio je uporan lik-nije mu zalud nick zver,cak se i nicka mog sjetio...

Ovu sam poruku pronasla u smecu foruma,jer sam usla u njegov profil i tako dosla do nje...znaci sasvim slucajno,moja intuicija mi je dala ideju..

Znaci,kakav je to karakter,kakva je to osoba,koju postavis za saradnika,moderatora,koja te iskoristi koliko samo moze,cim pomisli da vise nema sto od tebe da dobije, spremna je na sve i svasta( da sad ne duzim pricu u detalje)

Bas lijepo sto postoji ova tema....
andjela pizelli is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
karaktera, tumačenje

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules